توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414632
رئیس کمیسیون خارجی پارلمان اسرائیل: روسیه مخالف رویکرد اسرائیل در مورد ایران و حزب الله است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
«افی دیختر» رئیس کمیسیون خارجی و امنیت پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به نقل از مقامات روسیه تاکید کرد که مسکو با رویکرد اسرائیل درباره دشمنانش بطور مشخص در رابطه با ایران و حزب الله مخالف است و آنها را شریک خود در جنگ علیه تروریسم می داند.

به گزارش ایرنا به نقل از  روزنامه لبنانی الاخبار، این وزیر سابق کابینه رژیم صهیونیستی پس از بازگشت از یک سفر رسمی به روسیه و دیدار با چند تن از مقامات روس، تاکید کرد که بشدت تحت تاثیر رفتار جدی روس ها قرار گرفته است زیراآنها در سیاست خارجی مانند یک ابرقدرت واقعی رفتارمی کنند.

دیختر در مصاحبه با سایت صهیونیستی (واللا) افزود: روس ها به وی تاکید کرده اند که از دیدگاه آنها، حزب الله نه تنها گروه تروریستی نیست و ایران هم کشور دشمن نیست بلکه هر دو شریک روسیه در جنگ علیه تروریسم در سوریه هستند.

عضو کنست اضافه کرد: روس ها آشکارا تاکید کردند که به زودی شهر حلب را تصرف خواهند کرد و همزمان تاکید کردند که دخالتشان در سوریه غیرقانونی نیست و به درخواست رئیس جمهوری «بشار اسد» وارد سوریه شده اند و درصدد ایجاد ثبات و امنیت در آن هستند.

درهمین رابطه منابع امنیتی رژیم صهیونیستی در تماس با «واللا» تاکید کردند که افزایش حضور نظامی روسیه در سوریه و در نزدیکی سواحل آن باعث نگرانی اسرائیل از تغییر قواعد بازی در منطقه شده است.

این منابع افزودند که « حضور نظامی روسیه در دریای مدیترانه با اینکه مولفه مهمی در جنگ علیه گروه های مسلح می باشد اما بعید نیست که نوعی نمایش قدرت در مقابل ارتش آمریکا هم باشد.

به گفته منابع امنیتی رژیم صهیونیستی، «حضور روزافزون روسیه درسوریه می تواند بر فعالیت های هوایی و دریایی ارتش اسرائیل در منطقه تاثیرات منفی بگذارد و ارتش اسرائیل با شرط و شروط و دیکته های جدیدی مواجه شده است.»

این منابع افزودند: دنیا هفته گذشته بر ناو هواپیما بر روسی ادمیرال کوزنتسوف تمرکز کرد اما غول پیکرترین کشتی ویژه پرتاب موشک در دنیا یعنی کشتی 18 هزار تنی « پطرس اکبر»را که یک «وحشی جنگی » به شمار می آید و 700 نظامی در آن خدمت می کنند، نادیده گرفت.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل + روسیه + ایران + حزب الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.