توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452432
فوت ۳هزار نفر به دلیل سوختگی در کشور
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران گفت: بر اساس آمار سایت پزشکی قانونی،سالانه ۳ هزار نفر بر اثر سوختگی جان خود را از دست می دهند که اکثر موارد بر اساس نادیده‌ گرفتن ایمنی است.

به گزارش مهر، جواد نوفرستی در کارگاه تخصصی  هشتمین اجلاس آسیایی جامعه ایمن مشهد ۲۰۱۷  اظهار کرد: متأسفانه ۴۵ درصد از حوادث کشور در منازل رخ می‌دهد بر همین اساس امروز ایمنی منازل نقش بسیار مهمی دارد.

وی افزود: ساختمان‌ها حداقل باید در برابر زلزله مقاوم باشند و بحث مقررات ملی ساختمان یکی دیگر از مواردی است که باید مورد توجه باشد اما بسیاری از مباحث ان هنوز به صورت کامل اجرا نمی شود.

نوفرستی بیان کرد: بر اساس آمار سایت پزشکی قانونی سالانه ۳ هزار نفر بر اثر سوختگی، هزار نفر گازگرفتگی، هزار نفر در کارگاه‌های ساختمانی و ۸۰۰ نفر با برق گرفتگی فوت می‌کنند که اکثر این موارد بر اساس نادیده‌گیری ایمنی است.

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران گفت: البته بر اساس اعلام وزارت بهداشت آمریکا به ازای هر یک فوتی در حوادث شاهد ۴۰ بیمار بستری هستیم که این نشان از مشکلات یک حادثه دارد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه امسال شاهد افزایش حدود ۳۰ درصد در مرگ خاموش خواهیم بود که تمام آن به دلیل عدم رعایت ایمنی است و همه ما در این حوزه برای آموزش تمام شهروندان مسئول هستیم.
 
کلمات کلیدی : سوختگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.