نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 348032
حمایت هیات دولت از زنان سرپرست و در معرض آسیب‌
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۲
گزارش معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده درباره مسایل زنان کشور در جلسه عصر یکشنبه هیات دولت به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ارایه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در این گزارش شناسایی و ریشه‌یابی مسایل و مشکلات زنان، ارزیابی از عملکرد دولت در این خصوص و خواسته‌ها و انتظارات آنان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

هیأت وزیران با توجه به نقش مهم زنان در تحکیم بنیان خانواده، ضمن حمایت از این نقش تأثیرگذار، بر اولویت حمایت از زنان سرپرست خانوار و زنان در معرض آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد. ایجاد فرصت‌های مناسب اشتغال و بازار کار، تحصیل و مدیریت، تأمین امنیت اجتماعی و حمایت حقوقی نیز از دیگر محورهای مورد تأکید هیأت وزیران بود.

دولت همچنین بررسی پیشنهادهای معاونت امور زنان و خانواده و بسته سیاستی توان‌افزایی زنان را در جهت بررسی دقیق‌تر به کمیسیون اجتماعی هیأت وزیران ارجاع داد.

در ادامه، هیأت وزیران با تأکید بر ضرورت حفظ، جمع‌آوری و نگهداری کلیه اسناد فرهنگی، هنری، تاریخی و علمی مکتوب و غیرمکتوب شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف به تشکیل بانک جامع اطلاع‌رسانی اسناد و آثار ایثارگران کرد.

بر این اساس، آیین‌نامه اجرایی قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران به تصویب رسید که به موجب این آیین‌نامه، جمع‌آوری اسناد و آثار از ایثارگران، صرفاً توسط و از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام خواهد شد و دستگاه‌های مشمول موظف به همکاری و هماهنگی با بنیاد و تحویل اصل اسناد و آثار گردآوری شده به استثنای اسناد و پرونده‌های دولتی هستند.

صدور مجوز انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت اساسنامه پلیس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکوپل) از دیگر مصوبات این جلسه هیأت وزیران بود.

دولت همچنین برخی از مواد آیین‌نامه اجرای قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات را اصلاح کرد.
 
کلمات کلیدی : زنان+آسیبهای اجتماعی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۳:۳۳:۵۸
در جهت حمايت از زنان بي سرپرست سازمانهاي متولي مبارزه با اسيب هاي اجتماعي نيز بايد پاسخ گو تر شوند نظير بهزيستي كه اورژانس اجتماعي ان با انهمه بودجه نا كارامد است. (3666935) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.