نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468831
وزارت علوم: تغذیه دانشجویان مسموم‌ شده شیراز مشکل نداشت
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به مسمومیت دانشجویان شیرازی گفت: مشکلی در تغذیه دانشجویان وجود نداشته و علائم نشان می‌دهد احتمال زیاد این بیماری ناشی از ویروس است .

به گزارش صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ذوالفقار یزدان مهر، در رابطه با مسمومیت دانشجویان آموزشکده فنی شهید باهنر شیراز گفت: متاسفانه طبق پیگیری‌های صورت گرفته متوجه شدیم تعدادی از دانشجویان آموزشکده فنی شهید باهنر شیراز بر اثر مسمومیت دچار مشکل شده و به بیمارستان منتقل شدند.

 وی افزود: از همان ابتدا که خبر این حادثه بدست ما رسید بررسی‌های خود را در مورد این مسئله آغاز کردیم، نتیجه بررسی‌های نماینده صندوق رفاه دانشجویان در شیراز نشان داد که تعدادی از دانشجویان بر اثر این مسمومیت دچار مشکل شده که از این تعداد ۱۷ نفر در بیمارستان بستری شدند که براساس گزارش رسیده حال عمومی آنها مطلوب است.

یزدان‌مهر با اشاره به تنوع غذایی دانشجویان این آمورشکده در روزهای گذشته، تصریح کرد: در بررسی اولیه کارشناسان روی غذاهای مصرف شده توسط این دانشجویان مشخص شد که مسئله خاصی وجود نداشته است اما نمونه‌های آنها جهت آزمایشات بیشتر به آزمایشگاه ارسال شده است.

وی گفت: علائم نشان می‌دهد این بیماری به احتمال زیاد ناشی از انتقال ویروس است که به تدریج به تعداد بیشتری از دانشجویان سرایت کرده است اما نظر قطعی بایستی بعد از بررسی های تکمیلی مشخص شود.

مشاور وزیر علوم تاکید کرد: سلامت تغذیه دانشجویان برای ما بسیار مهم است و همواره تاکید داشته ایم که به هیچ وجه نباید به دانشجویان غذای با کفیت پائین ارائه شود.

وی گفت: به منظور پیشگیری و ممانعت از انتقال ویروس احتمالی به دانشجویان دیگر قرار شد خوابگاه به طور کامل ضدعفونی شود. در حال حاضر اوضاع و جو عمومی آرام گزارش شده است و اقدامات لازم بعمل خواهد آمد.
 
کلمات کلیدی : دانشجویان مسموم‌ شده، شیراز، وزارت علوم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۵:۲۷
راست میگی باخوردن هوا مریض شدن (4313827) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.