نظر منتشر شده
۶۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418539
طرح تحول سلامت باتلاق دولتهای بعدی می شود
محمد جعفری، 8 آذر 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷
طرح تحول سلامت از آن طرح هایی است که نتایج خوبش در لحظه برای مردم ملموس بود و نتایج بد آن در دراز مدت و شاید در دولت های آینده گریبان همان مردم را بگیرد.

بحث داغ این روزهای دولت ادغام دو وزارتخانه رفاه و بهداشت است. جرقه این ادغام از آنجا خورد که وزارت بهداشت در صدد عمل به برنامه پنجم توسعه خواهان تجمیع بیمه ها شد. بهانه ی دولت، بدهی سرسام آور بیمه ها به بخش ارائه کننده خدمات پزشکی یعنی قبیل بیمارستان ها و درمان گاه ها است. وزیر بهداشت اما گفته مخالف ادغام است و فقط به دنبال منابع مالی بیمه ها به منظور پرداخت پول به بخش های زیر مجموعه وزارت در بخش درمان است.

طبق برنامه پنجم توسعه همه بیمه ها به استثنای بیمه تامین اجتماعی  و نیروهای مسلح  باید تجمیع و زیر نظر وزارتخانه بهداشت فعالیت کنند. طمع وزارت بهداشت اما بر روی تامین اجتماعی است. سازمانی که می توان گفت بعد از واگذاری مخابرات به بخش خصوصی به پولدارترین سازمان دولتی تبدیل شده است. مستمری میلیون ها بازنشسته و بیکار، حق بیمه میلیون ها کارمند و کارگر و پول خدمات درمانی میلیون ها خانوار از طریق تامین اجتماعی پرداخت می شود. بنابراین دلیل چشمداشت دولت را می توان کسری بودجه در اجرای طرح تحول سلامت دانست.

طرفداران تجمیع بیمه ها از جمله وزیر بهداشت می گویند برای تامین منابع و کسری طرح تحول سلامت باید این اتفاق بیفتد. سید حسن قاضی زاده هاشمی روز چهارشنبه 26 آبان گفت: «در کشور ما پول در اختیار وزارت رفاه است و سیاست‌گذار وزارت بهداشت! در چنین شرایطی آیا متولی می‌تواند پاسخ‌گوی افکار عمومی، مجلس و نیازهای مردم باشد؟». برخی دیگر از موافقان گفته اند تجمیع بیمه ها در برنامه پنجم توسعه دیده شده است بنابراین باید اتفاق بیفتد.

اما اینکه دولت یکسال بعد از اتمام دوره برنامه توسعه پنجم به فکر اجرای آن افتاده مبین همین واقعیت است که وزارت بهداشت هدف دیگری را دنبال می نماید. از این رو منتقدان می گویند به خاطر تامین منابع مالی نباید تصمیم عجولانه ای گرفت که جبران خسارات آن امکان پذیر نباشد.
 
تجمیع بیمه ها و سپردن آن به وزارت بهداشت باعث خواهد که نظارت در بخش «خرید خدمات درمان» دچار سیکل باطل شود. در حال حاضر بیمارستان ها و پزشکان ارائه دهنده خدمت، بیمه ها خریدار خدمت و وزارت بهداشت سیاست گذار خدمات درمانی است. در صورت تجمیع بیمه ها ارائه دهنده خدمت و خریدار خدمت هر دو یکی می شوند یعنی وزارت بهداشت متولی هر دو می شود. بنابراین نظارت بر فعالیت های این دو بخش از سوی وزارتخانه که خود سیاست گذار هم هست سیکل بسته ای را تشکیل می دهد.

ریشه مشکلات کنونی بوجود آمده در وزارت بهداشت را باید در طرح تحول سلامت جستجو کرد. طرحی که بیشتر از آنکه به نفع بیماران تمام شود کام پزشکان را شیرین کرد و جیب وزارت بهداشت را تهی. کاهش تعرفه های درمان و فرانشیز (پرداختی بیمار) به 10 درصد در بیمارستان ها و درمانگاه های دولتی از اواسط اردیبهشت 93 اجرا شد.

روی دیگر سکه اما درآبان ماه 93 با افزایش دستمزد پزشکان دولتی است رقم خورد. موافقان در آن زمان مدعی شدند چون اختلاف درآمد پزشکان در بخش خصوصی و دولتی زیاد بوده، دست دولتی ها برای گرفتن رشوه باز است. و با این طرح، رغبت پزشکان دولتی به دریافت زیرمیزی کم می شود.
وزیر بهداشت ضمن دفاع از طرح و گلایه از کم بودن دستمزد پزشکان، حقوق آن ها را هم سطح یک کارگر دانست. قاضی زاده اخیرا هم دوباره با تکرار دلیل اصلی افزایش دستمزد پزشکان عنوان کرد که آنها حق گرفتن زیرمیزی ندارند و با آنها برخورد می شود. اما ضمانت اجرای این ادعا تنها در حد توصیه و برخورد پلیسی با پزشکان باقی مانده و هیچ ساز و کاری که بتواند در همه نقاط کشور و برای همه شرایط به طور یکسان اجرا شود وجود ندارد.

از طرفی افزایش بی پشتوانه پرداختی دولت به پزشکان در طول 2 سال اخیر باعث شکست طرح سلامت شده است. بیمه ها دیگر حاضر به پرداخت هزینه به بیمارستان ها نیستند و از این رو دولت به جای باز کردن گره، می خواهد با در دست گرفتن عنان بیمه ها قائله را بخواباند.

مخالفان تجمیع اما معتقدند، دولت زمانی که دستمزد پزشکان را بالا برد رویه نادرستی در جهت ارتقای سطح سلامت بنیان گذاشت. این طرح فاصله طبقاتی میان قشر پزشکان و مردم معمولی را زیاد کرد. همچنین بودجه وزارت بهداشت که باید صرف خرید تجهیزات و نوسازی بیمارستان ها و درمانگاه های کشور می شد به جیب پزشکان رفت.

 همزمان دست بخش خصوصی برای افزایش تعرفه را باز گذاشت. این اتفاق عملا اختلاف میان درآمد پزشکان دولتی و خصوصی را همچنان حفظ کرده و به همین جهت مهمترین علت افزایش دستمز پزشکان (گرفتن زیر میزی به خاطر فاصله درآمدی با بخش خصوصی) همچنان بر قوت خود باقی است.
حالا وزیر بهداشت که گفته در صورت مجدد روحانی دیگر کاندیدای وزارت نخواهد بود در آخرین ماه های فعالیتش می خواهد تنها رزومه کاری خود را بازترمیم کند و با خاطره ای همچنان خوش در یاد و خاطره مردم باقی بماند. اما معلوم نیست تبعات منفی طرح تحول سلامت در دولت های آینده چقدر پای وزارت او را بر بهداشت دولت یازدهم گیر بیاندازد.

رویه ای که گویی در سیاست ما باب شده است. دولت ها به فکر دولت های بعد خود نیستند. اعتراضی که اغلب کاندیداهای سال 92 از جمله حسن روحانی به محمود احمدی نژاد داشتند.
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ ۰۴:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۱ ۱۹:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۴ ۱۶:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۷:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۵:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۹ ۱۷:۲۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۶ ۰۰:۵۵
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۶ ۱۱:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : طرح تحول سلامت+نظام سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۰:۵۹:۴۹
90% بودجه دریافتی وزارت بهداشت برای طرح تحول ؛ در قالب طرح کارانه های نجومی به جیب پزشکان سرریز مشود (4036772) (alef-11)
 
کادر درمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۰۲:۳۴
اوضاع بیمارستان های دولتی بی ریخت است .
رسیدگی به بیماران افتضاح است .
حقوق پرسنل هم 8 ماه است عقب افتاده (4036780) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۰۴:۵۴
طبق بدیهیات وظایف حکومتها برای مردم، و قانون اساسی، بیمه همگانی جامع حق عمومی است. متاسفانه با قانون کار ناقص، بخش عمده ای جامعه از بیمه تامین اجتماعی محرومند که امید مردم باری برخودرای از بازنشتگی کم است، بیمه سلامت حداقل خواست مردم حکومت و وظیفه حکومت است.
اگر ریخت و پاش ها نباشد.
اگر کاست پزشکان و انحصار پزشک ایرانی نباشد هزینه این قدر بالا نمی رود.
بایست موقتا شده از پزشک خارجی ارزان دعوت شود، پذیرش دانشگاه افزایش یابد تا این حق ویزیت و کارنه بالای پزشکان کاهش یابد. (4036785) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۰۸:۱۵
بالاخره باید یک میراثی به دولت های بعدی برسه...این به کنار برجام و کجا بذاریم (4036789) (alef-11)
 
بعدا" میگم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۰۸:۲۸
به آقای دکتر متخصص قلب در بیمارستان دولتی سلام میکنی ؛ میگه : بخواب ، آنژیو ات کنم !!!!!
فقر برای اینکه به کارانه 120 میلیونی ماهانه اش برسه !!! (4036790) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۱۰:۳۷
طرح غیر کارشناسی تحول نظام سلامت ؛ بیمه ها را به خاک سیاه نشاند . (4036797) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۱۷:۵۲
شما نگران بیمه ها نباش. بیمه در اصل یک موسسه انتفاعی است یعنی یک در آمدی دارد که حق بیمه است و یک هزینه که پرداختی هزینه های در مانی است . یک وظیفه سومی هم دارند که چانه زنی با ارائه دهندگان خدمات درمانی برای دریافت هزینه کمتر است .
خوب حالا فرض کنید پرداختی یک بیمه ای زیاد شود یا باید حق بیمه زیاد شود یا با خدمات دهندگان خود مذاکره کند یا اصلا" بگوید من کسی را با این شرایط بیمه نمی کنم .
بیمه های ایران اصلا" بیمه نیستند و تنها کارشان پول زیاد از مردم گرفتن و دادن پول کمتر به آنهاست که این کار را همه بلدند .
یک روزی یک نفر وارد جزئیات حسابهای تامین اجتماعی بشود می فهمد چه خبر است و چه ظلم عظیمی انجام شده است . (4036992) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۵:۳۸:۲۸
اگر مطالبات از بیمه بیش از پرداختی مردم باشد چه اتفاقی می افتد.
مسئله این است که وزارت پزشکان صرفا به فکر هم صنفی های خود است. (4037641) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۹:۳۷:۲۷
باید حق بیمه افزایش یابد یا خدمات دهندگان داوطلبانه نرخ خدمات را کاهش دهند . (4038200) (alef-13)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۲۱:۱۱:۵۵
که چی بشه. بیمه سود کنه. لابد شما منفعتی داری مثلا تو بیمه ای که این حرف رو میزنی (4038399) (alef-13)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۴:۱۷:۴۳
درآمد های نفتی و معدنی و.. متعلق به همـــــــه مردم است.از این درآمد ها باید بدون منت در توسعه بهداشت و آموزش استفاده کرد نه اینکه بگذارند هرکس رسید آن را به طریقی چپاول کند یا به باد بدهد.اینها ارث پدری هیچ کس نیست. (4037340) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۵:۳۶:۲۹
طرح تحول پزشکان باعث ورشکستگی بیمه ها اشرافیگری پزشکان گردید.
وزارت پزشکان باید هر چه سریعتر این طرح یکطرفه را متوقف کند. (4037626) (alef-13)
 
سپهر
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۶:۳۳:۴۱
دولت روحانی چکار کرد اون از برجام که اجرا نشد اينم از طرح تحول. (4037801) (alef-11)
 
سینا
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۶:۳۸:۳۱
خدا نکنه این طرح شکست بخوره، چهار سال پیش مفصل زانوم رو عوض کردن یازده میلیون تومن همه چیزش ام از خود مفصل گرفته تا خود داروها رو خودم خریدم اما امسال این یکی مفصل رو عوض کردم همه چیزش ام با بیمارستان بود شد نهصد هزارتومن. خدا وکیلی برا من که خوب بود (4037815) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۹:۴۸:۰۳
مردم ما به خاطر بی عدالتی اقتصادی نسبت به دریافتی زیاد یک قشر خاص حساس شده اند و به مسایل جانبی کاری ندارند . الان مثلا" فردا دریافتی مهندسان ناظر زیاد شود همه شروع می کنند به حمله به آنها و کاری هم به چیز دیگر ندارند .
عجیبه که این وسط یک نفر از تامین اجتماعی نمی پرسد برای چی پرداختیها را چند ماه عقب می اندازد ؟ مگر حق بیمه سر هر ماه وصول نمی شود ؟ پس علت تاخیر چیست ؟ آیا کسی سود این تاخیر را محاسبه کرده است ؟ (4038232) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۱۴:۰۲
واقعا درست گفتید.
فقط چرا این وزیر بهداشت را بخاطر این طرح باطل استیضاح نمیکنن این نمایندگان مجلس خود جای بسی تعجب دارد.
میترسند یا چیز دیگیریست (4036802) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۴:۵۵
چیز دیگری نیست (4036912) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۱۸:۵۹
الان بیمه ها خیلی خوب هستند ؟ یکبار شده تامین اجتماعی بیاید بگوید حق بیمه های درمان کجا هزینه شده اند ؟ (4036996) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۳۹:۰۲
همین الان هم بدتر ازباتلاق شده (4036863) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۴۲:۱۱
وضع استان گلستان در حیطه بهداشت ودرمان از باتلاق گذاشته دارد نیروی انسانی را فرسوده وبه تحلیل می برد تا دیرنشده فکری بایدکرد. (4036873) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۲۳:۴۷:۳۳
عزیز دل بیا از دانشگاه شاهرود خبر بگیر ده ماهه طرح و اضافه کار ندادن چسبیدن به طرح های عمرانی که بادا پاداششون کم بشه
تازه رییس عضو هییت علمی شماست (4038715) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۴۲:۵۵
بنده به عنوان کسی که ماهانه به تامین اجتماعی حق بیمه می پردازم مخالف ادغام هستم (4036875) (alef-3)
 
انژیو سونوگرافیست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۴۶:۴۷
وقتی پزشک و بیمار از طرح تحول سلامت راضی هستند چرا شکست بخورد؟ (4036884) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۲۹:۳۹
برای اینکه پول عظیمی که به ناحق به جیب پزشکان می رود باید از جایی تامین شود. (4037193) (alef-13)
 
سپهر
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۶:۳۵:۱۵
کدوم پول کاش برید و یک بار بپرسید ببینید کدوم پزشک به جز عده ای خاص راضی اند.خدا کنه شکست بخوره برگرده به حالت قبل (4037804) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۴۵:۳۲
پزشک محترم بیمار راضی نیست.
از جیب بیمار غیر مستقیم خالی می کنند. این آقا با پنبه سر می برد. (4037247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۰:۴۸
طرح تحول سلامت در بخش افزایش تعرفه ها یک تصمیم جنون آمیز و ناشی از ساده لوحی تصمیم گیرندگان بودجه کشور در برابر طراحی دقیق و زیرکانه وزیر بهداشت برای جلب رضایت و تحسین و تامین منافع همکارانش بود.متاسفانه رییس جمهور و معاونانش و وزیر رفاه به راحتی و بدون هیچ دلیل موجه و عاقلانه ای صرفا برای جلب رضایت وزیر بهداشت قیمت تمام شده خرید یک نوع از خدمات را از یک صنف حدودا هشتاد هزارنفری برای یک جمعیت هشتا د میلیونی سه برابر کردند. نگار نه انگار که ایشان نماینده آن هشتاد میلیون نفر هستند نه آن هشتاد هزار نفر!!!!انگار مردمی که بارای هجده میلیونی شخصی را به عنوان رییس دستگاه اجرای انتخاب کردند نه مشکل فقر داشتند نه جوانانشان بیکار بودند نه مشکل اعتیاد در جامعه شان بود و نه نگران افزیش فشارتحریمهابر کشور یا آلودگی هواو یا خشکسالی بودند. تمام دغدغه آنها فقط این بود که پزشکانشان میلیاردر هستند و هنوز مولتی میلیاردر نشده اند و این مشکل البته نیاز به توجه فوری داشت!!!!این باعث شد قوه مجریه با قاطعیت وارد عمل شود و با افزایش قیمت حامل های انرژی و افزایش بودجه وزارت بهداشت وواریز پول حاصل از افزایش درآمدهای طرح هدفمندی به طرح تحول بلافاصله تعرفه های پزشکی را بعد از افزایش 40درصدی سالانه به یکباره تا300درصد دیگر افزایش دهد تا آین تنها معضل با اهمیت!!!!اجتماع ما حل شودو با افزایش کهکشانی درامد پزشکان خیال دولتمردان از بابت ایشان راحت گردد. (4036893) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۶:۲۴:۴۴
بیش از 90 درصد پزشکان از جناب وزیر به خاطر این طرح دل پری دارند. چون آش نخورده و دهن سوخته است. پولهایی روی کاغذ نوشته میشود ده برابر آن تبلیغ میشود ولی یک دهم آن، آنهم بعد از یکسال پرداخت نمیشود. فقط باعث جریح شدن مردم و تخریب رابطه پزشک و بیمار است. شما فردا بگویید این طرح ملغی است ببینید چه تعداد زیادی از پزشکان دعایتان میکنند. (4037776) (alef-11)
 
ک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۴:۲۸
دوران پزشک سالاری تمام شده است همه رشته ها علم خاص هستند و پزشک نیز یک رشته است چون سایر رشته ها.یک پزشک اگر طبیب خوبی باشه به معنای یک مدیر توانا که نیست.باید مدیریت وزارت بهداشت به مدیر سپرده بشه (4036911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۵۶:۰۶
هدف از طرح تحول سلامت كاهش پرداخت از جيب مردم بوده.
در اصطلاح out of pocket.
كه كاملا موفق شده.
در شهرستانها باعث رضايت بسيار شده. بيمارهايي ميشناسم كه نياز به عمل جراحي ديسك كمر داشتند اما سالها بوده كه به علت ناتواني در پرداخت هزينه مراجعه نميكردند. با اين طرح اين بيماران مشمول خدمات درماني شدند. و عمل جراحيشون رو انجام دادند.
پسر من عمل برداشتن لوزه رو در بيمارستان دولتي زير دست بهترين استاد دانشگاه انجام داد تمام هزينه ما شد ٣٧ هزار تومن !!!!
همين عمل در شهر شيراز در بخش خصوصي دو ميليون تومن هست.

چاره كار از بين بردن طرح نيست، مديريت شديدتر و دقيق تر منابع هست. اقتصاد درمان اونقدر پيچيده است كه كشورهاي بزرگ و صنعتي هم مشكل دارند در حلش. (4036915) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۰۳:۰۸
داداش نمونه برداری از غده تیرویید عمل زیبایی است که بیمه سلامت هزینه آنرا پرداخت نمی نماید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4036940) (alef-3)
 
پرسنل سابق
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۰۴:۴۵
هر کس از راه رسیده شروع به تحلیل بی اساس میکند بدون داشتن اطلاعات کافی. کمتر از یک سوم هزینه وزارت بهداشت هزینه پرسنلی است و از هزینه پرسنلی کمتر از نصف آن مربوط به پزشکان است. یعنی در مجموع یک ششم هزینه وزارت بهداشت مربوط به دستمزد پزشکان (شامل حقوق و کارانه) است. آمار همه اینها دردسترس است و چیز پنهانی نیست. پس هنوز پنج ششم هزینه ها حقوق پرسنل غیر پزشک، هزینه مواد مصرفی و سرمایه گذاری است مثل دارو، تجهیزات پزشکی توسعه بیمارستانهای دولتی و... تامین اجتماعی اگر راست میگوید بیاد لااقل پول آن 5 ششم را بدهد. اصلا آن یک ششم مربوط به دستمزد پزشکا را تا هر وقت خواستند ندهد. آقایان آدرس غلط میدهند. قانون مصوب مجلس در مورد لزوم تجمیع بیمه ها را 6 سال است با لابی گری و قلدری و مظلوم نمایی نمیگذارند اجرا شود و باعث شدن از در و دیوار بیمارستانهای دولتی سوسک بالا برود و شرکتهای داروسازی دیگه نسیه به بیمارستان دارو ندهند. بیشتر از 50 درصد طلب بیمارستانها فقط مربوط به دارو و تجهیزات پزشکی میشود که در بعضی جاها 6 ماه و در بعضی جاها تا یکسال است پول آنرا نداده اند. لااقل آنرا بدهند. مدیران تامین اجتماعی نگران میز و حقوقهای ملیونی خودشان هستند و تا بحث ادغام میشود می آیند اشک تمساح میریزند و از کارگر و بازنشسته میگن. لااقل آقای توکلی شما که مرد قانون هستید بیاید از اجرای قانونی که مصوب مجلس شماست دفاع کنید مگر خود شما به این ادغام رای مثبت ندادید. (4036942) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۳۰:۳۳
طرح تحول سلامت فقط برای پزشکان نان وآب فوقالعاده داشت وبدبختی برای مردم (4037018) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۷:۲۹:۰۳
یعنی الان مردم می رن بیمارستان دولتی مفتی درمان می شن میان خونه، بدبخت شدن؟؟؟؟؟؟ (4037931) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۲ ۲۳:۵۲:۴۸
مطمئني درمان ميشن
مفتي هم نيست بنزين از 400 به 1000 رسيد و يك درصد ماليات بر ارزش افزوده دادن
كارگران هم نه درصد حقوقشون رو مي دهند (4046505) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۲۳:۲۵:۴۱
با خودت چند چندی؟ معلومه هیچی نمی دونی و الکی آمدی یه نظر میدی که یه چیزی گفته باشی (4038681) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۳۳:۰۹
متاسفانه نمایندگان مجلس با تصویب طرح تحول سلامت و پرداخت هزاران میلیارد تومان به مردم ثابت کردند که در پی چه چیزی هستند
قیمت بنزین از 400 به 1000 و یک درصد بر مالیات بر ارزش افزوده گذاشتند تا به صورت غیر مستقیم به مردم خدمات بدهند ولی به جای خدمات به عامه مردم به پزشکان کارانه صد مییونی دادند !!!
آقای وزیر با مقایسه درآمد پزشکان با کارگران نشان داد که یا با واقعیت اقتصاد کشور و رکود بیکاری بیگانه است و از بالای شهر تهران پایین نیامده و یا اینکه به پرداختی پزشکان وزارتخانه خویش واقف نیست !!!!
چاپ اوراق قرضه 6000 میلیارد تومان هم انتقال بدهی به دولت بعدی است که معلوم نیست از چه محلی جبران خواهد شد
دید وزیر به بیمه هم صحیح نیست و اصلا متوجه نیستند که منابع بیمه هم توسط مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم تامین می شود
متاسفانه ایجاد اختلاف طبقاتی و اعتقاد ایشان به اینکه باید اختلاف طبقاتی ایجاد شود هم از دیگر مصائب مردم است پزشکی از طبقه بالا به هیچ وجه به درد مردم فقیر آگاه نیست
افزایش تعرفه ها سبب افزایش هزینه های درمان مردم شده است و پزشکان معرف علیرغم افزایش شدید تعرفه ها کماکان زیر میزی می گیرند
متاسفانه اسم طرح تحول سلامت است ولی باید طرح تحول نظام بستری و جراحی می نامیدند و در این طرح به سلامت و پیشگیری از بیماری اصلا توجه نشده است . در این طرح هر چه قدر بیشتر مردم بیمار شوند به نفع پزشکان می باشد و جیبهای آنها پر پول تر می شود !!!!
این طرح در دراز مدت اثرات ویرانگر اقتصادی ، اجتماعی و امنیتی خواد داشت که اصلا به این اثرات توجه نشده و وزیر محترم هم از بیمه کردن 6 میلیون نفر از فقرا و نیازمندان انتقاد کرده است و گفته نباید بیمه می شدند . متاسفانه هیچ نظارتی هم بر این فرد نیست و جناب جهانگیری با حمایت بی شائبه و تصویب کلیه قوانین مد نظر ایشان و جناب نوبخت با پرداختهای بی حساب و تامین منابع مالی شریک ایشان هستند و مجلس هم در سکوت به سر می برد (4037023) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۴۶:۴۷
اساس تولید ثروت وپیشرفت علوم پایه ومهندسی است . به المان امریکا و کره نگاه کنید . نخبه ها باید جذب علوم پایه ومهندسی شوند نه پزشکی باید حقوق و مزایا انجا باشد نه پزشکی . وزیر بهداشت نباید پزشک باشد . اموزش پزشکی نباید انحصاری باشد .پس انداز کارگران نباید در جیب پزشکان ریخته شود . با پول همه کار میشود کرد اما موقتی . بعد گندش در میاید . (4037051) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۵:۴۳:۰۳
دقیقا
وزیر باید مدیر باشد نه طبیب (4037654) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۷:۳۰:۵۲
وزیر بهداشت باید بی سواد باشد و مثلا از بین دیپلم ردی ها انتخاب بشه تا شما راضی بشی!!!! (4037939) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۵۲:۵۴
تمام بودجه نظام سلامت را به جیب پزشکان سرازیرکردند وحالا طلبکار هم هستند.
ازاولش هم منافع مالی پزشکان رادرنظر داشتندواین طرح فقط یک بهانه بود. (4037066) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۷:۳۱:۳۵
حسادت چشم و گوش شما را کور و کر کرده عزیز دل برادر. (4037942) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۲:۵۴:۱۶
طرح تحول سلامت کار خوبی بود چون هزینه های درمانی واقعا پایین اومد ولی دلیل اینکه این طرح ممکنه اسیب ببینه افزایش چند برابری دستمزد پزشکان بود (4037071) (alef-3)
 
سلیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۰۵:۰۶
اگر این روال ادامه پیدا کند چند سال بعد باید کل درآمد کشور را به وزارت بهداشت دهیم تا دکترها حقوق چند صد میلیونی بگیرند.
عده بسیار زیادی از افراد ثروتمند به صورت رایگان از بیمه سلامت استفاده می کنند که هزینه این کار هم از جیب ملت برداشته می شود. (4037103) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۰۵:۴۴
نویسنده محترم!
1- دلیلی بر طمع وزارت بهداشت بر روی تامین اجتماعی ارائه نداده اید.
2- آیا برنامه پنجم توسعه قانون نیست و تشویق به عدم اجرای آن چه معنایی دارد؟ (4037107) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۰۹:۰۵
درسته طرح تحول مشکل داره ولی کسی نمی گه بیمه داره چیکار می کنه؟ اگه تعرفه پزشکان و خدمات زیاد شده برای پزشکان شاغل در تأمین اجتماعی هم زیاد شده، چطور تأمین اجتماعی پول اونها و زیرمجموعه های خودش رو پرداخت می کنه ولی پول بیمارستان های دولتی رو نمی ده؟؟؟
اگه تعرفه رو قبول نداره با بیمارستان ها قرارداد نبنده بگه همه بیمه شده ها بیان بیمارستان های خودم. کار تأمین اجتماعی فرار از بازرسی و راستی آزماییه. (4037119) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۱۰:۱۱
سلام.بنده پزشک متخصص هستم.همانطور که گفتید از ابان 93دستمزد پزشکان زیاد شد ولی بنده به تازگی دستمزد شهریور94 به حسابم ریخته شده.یعنی استدلال شما این است که چون بنده و امثال بنده 8 ماه حقوق بیشتر گرفته ایم وزارت بهداشت و بیمه ها به ورشکستگی افتاده اند? (4037124) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۴۳:۴۳
انشاالله کارانه این چند ماه روکه بگیرید به اندازه حقوق 20 سال یک مهندس دریافت میکنید دکترجان (4037239) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۷:۳۳:۱۶
انشالله این موضوع رو از روی حسادت نفرموده باشید! (4037949) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۷:۳۴:۴۹
چند ماه؟طرف میگه ۲برابر مدت خدمت حقوق نگرفته اونوقت میگی چند ماه؟بغض چشممون رو روی حقایق بسته (4037955) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۱۴:۴۶
این طرح موجب بیکاری جوانان میشود و بودجه های صنعت را میبلعد و تبدیل به کارانه های نجومی پزشکان میکند. باید طراحان این طرح در صورت ایجاد ضرر های اعلام شده توسط کارشناسان و به دلیل توجه نکردن به این تذکرات به اشد مجازات برسند. (4037137) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۱۵:۲۰
طرح تحول جیب پزشکان. (4037139) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۱۷:۴۱
به جای این طرح باید پذیرش کنکور پزشکی ده برابر شود و از همه قبول شدگان هم تعهد سنگین 20 ساله برای خدمت در تمام مناطق کشور و آن هم با حقوق متداول دو میلیون تومان در ازای تحصیل رایگان گرفته شود. هر کس نخواست بره مهندسی بخونه ششصد هزار نفر هستن که جایش را پر کنند. (4037147) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۷:۳۴:۱۹
حقوق ۲۰۰ هزار تومن کافیه دو میلیون نده ورشکست می شی !!! (4037953) (alef-11)
 
آزاد
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۴۲:۴۷
با این طرح و با این سوءمدیریت حاکم توی این مملکت، به زودی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هم به جیب پزشکان و بیمارستان ها واریز خواهد شد و مطمئن باشید برای پرداخت حقوق بازنشستگی هم پولی باقی نخواهد ماند. (4037234) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۹:۴۴:۰۰
تامین اجتماعی باید حق بیمه دریافتی از شما را مدیریت کند و گرنه شما همین حق بیمه را بگذاری بانک وضعت بهتر می شود . می دانی بزرگترین هولدینگهای بورس با پول شما و دولت درست شده ؟ آیا تابحال پرسیدی مدیران این شرکتها چقدر می گیرند ؟ و برای امور پزشکیشان کجا می روند ؟! (4038219) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۴۲:۵۸
دریافتی پزشکان با بالاترین دریافتی های دنیا مقایسه و همسان سازی می شود.

اما:
مالیات لازم نیست بپردازند. ون مالیات را در ایران باید کسی بپردازد که قدرت سیاسی و اقتصادی ندارد. پس پزشکان که بالاترین نفوذرا دارند سالی یک دو میلیون کافیست!!!

تحصیل رایگان دارند در حالیکه در آمریکایی که ملاک مقایسه درآمد پزشکان ایرانی است چند صد هزار دلار باید هزینه بپردازند.

در آمریکا اگر دریافتی پزشکان بالا به نظر می رسد علت در واقع بالا بودن ارزش پول ملی آنهاست. اگر حقوق یک کارگر را هم بررسی کنیم حدود 2.5 تا 4 هزار دلار یعنی متوسط 10 میلیون در ماه می شود. چرا فقط حقوق پزشکان باید همسان سازی شود؟!

اگر بحث اهمیت شغلی است: آیا اهمیت پزشکی که یک بیمار را مداوا می کند بیشتر است یا اهمیت کسانی که در مرزها جان شان را در خطر قرار داده و امنیت را برقرار می کنند؟ چنذ میلیون نفر برای برقرار امنیت فعالیت می کنند بدون از هیچ منتی؟
اهمیت و ضرورت تمام شغل ها قابل احترام است. اگر درجه بندی قرار است انجام دهیم؛ ارزش کار کسانی که برای تمیزی شهر تلاش می کنند تا بهداشت برقرار شود و ده ها میلیون نفر جمعیت کشور بیمار نشوند بیشتر از ارزش کار پزشکان و کادر پزشکی است که روزانه برای مداوای ده ها هزار نفر تلاش می کنند.

چرا باید هر کالایی که خریده می شود 1 درصد آن در قالب ارزش افزوده به جیب پزشکان برود؟ یعنی اگر یک خودرو از کارخانه فروش می رود باید 300 هزار تا چند میلیون با توجه به قیمت آن باید به جیب پزشکان واریز شود!!!!! چرا؟؟؟؟؟!!!! (4037236) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۲۱:۱۴:۴۹
دوست عزيز چهل درصد کارانه را به پزشک میدهند و مابقی برای دولت است. بعد هم اگه جنابعالی ده درصد مالیات ميدي ما بیست درصد پرداخت میکنم. و ميدوني دروغ گفت و اتهام زدن گناهه. (4038402) (alef-13)
 
ali
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۵:۱۷:۰۷
سلام طرح خوبی نیاز به چکش کاری داره اونم با چکش بادی به اسم کار خیر به کام کار شر کار باید کارشناسی باشه ایشون باید با پزشکان شرکتهای پزشکی بیماران بیمه ها مشورت میکردند قبل از این کار نقات مثبتی هم داشته نقات قوت تقویت و نقصها بر طرف البته این اتفاق نمیوفته چون در اداره کشور دولت ولنگاری عظیمی ایجاد کرده و الیگارشی وحشتناکی رو درست کرده که حاج محمود رو سفید شد (4037565) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۷:۲۷:۳۳
ادغام وزارت رفاه با وزارت بهداشت مناسب است به شرط آنکه آموزش پزشکی از آن جدا شود (4037924) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۰۰:۱۷:۲۰
اگر در نتيجه اين اقدام در اينده. درمان مردم نيازمند اسيب بيند مصداق
إفساد فى. ارض
خواهد. بود (4038783) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۱۱:۳۲:۵۷
تو بیمارستان ما پزشکای متخصص هر مریضی رو هم که احتیاج به بستری نداره فورا بستری میکنند تا کارانه شون رو هی بالاتر ببرن ،پزشکا دارن پادشاهی میکنند که بیا وببین،
درسته تو یک سری اقلام پولی که مردم برای بیمارستان میدن کمتر شده ولی این ظاهر امر است چون وزیر بهداشت و دوتا معاونش خیلی زرنگ بودند، اولش سهم پرداختی مریض رو کم کردند تا مردم به به وچه چه کنند و محبوب القلوب بشن ، بعدش که حسابی نقش منجی ملت رو ایفا کردند شروع کردن به اجرای نقشه اصلی شون که 400 برابر کردن دریافتی پزشکان است و مکیدن آخرین رمق بیمه ها. (4039550) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۲۲:۱۰:۲۶
لطفا نظرات مخالف با نظر خودتون را هم قرار بدهید (4043861) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته