نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 298632
مردم بدون نگرانی مرغ مصرف کنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۵
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در تولید مرغ، هورمونی نه مصرف و نه تزریق می شود، مردم بدون هیچگونه نگرانی می توانند مرغ مصرف کنند.

دکتر خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در تولید مرغ، هورمونی نه مصرف و نه تزریق می شود و مردم بدون هیچ تشویش و نگرانی ، مرغ های عرضه شده در مراکز مجاز عرضه و فروش را مصرف کنند.

دکتر مهدی خلج افزود: از نظر علمی و عملی، مصرف هورمون در پرورش مرغ امکان پذیر نیست و تنها تزریقی که به مرغ انجام می شود واکسنی است که به جوجه های یک روزه در محل جوجه کشی تزریق می شود که روشی معمول در پیشگیری و کنترل بیماری هاست.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به کمپین شکل گرفته در برخی فضاهای مجازی با عنوان مرغ نخوریم تاکید کرد: این کمپین از روی جهل شکل گرفته و اغراضی دارد که درباره آن دستگاه های مسئول باید درباره سلامت مرغ و چگونگی شکل گیری چنین کمپین هایی اطلاع رسانی کنند.

دکتر خلج همچنین در خصوص نظارت سازمان دامپزشکی کشور بر تولید و عرضه مرغ خاطر نشان کرد : نظارت و پایش توسط ۶ هزار و ۵۰۰ نفر کادر سازمان دامپزشکی و همچنین ۲۳ هزار کادر فنی غیر دولتی در کنار همه عوامل و کارشناسان بخش تولید بر تمامی مراحل تولید مرغ از مزرعه تا عرضه آن در بخش تولید و عرضه مرغ اعمال می شود .

وی افزود:با اطمینان می گویم مردم عزیز ما آنچه را در مراکز مجاز عرضه می شود، می توانند بدون هیچگونه نگرانی مصرف کنند. صنعت مرغ و تخم مرغ کشور با تولید دو میلیون تن مرغ و ۹۳۰ هزار تن تخم مرغ در سال، تولیدی انبوه دارد که خوشبختانه با سرمایه گذاری مناسب ، وضعیت مناسبی دارد.

دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور در پایان افزود: علاوه بر ایران، کشورهای وارد کننده هم به طور دقیق نظارت خوبی بر روی محصولات تولیدی بازار ایران دارند و تاکنون مطلبی درباره کیفیت نامناسب تولیدات دامی در ایران بیان نشده است.
 
کلمات کلیدی : سلامت+مرغ
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۷-۰۹ ۰۱:۵۶:۳۵
چشم بدون نگرانی مرغ کیلویی هفت هزار تومن مصرف میکنیم.شما خیالت راحت. (3228583) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۹ ۰۷:۱۷:۴۴
قیمت مرغ در همین هفته دوباره گران شد! بطوری که روی بسته های 900 گرمی سینه مرغ نسبت به هفته گذشته حدود 980 تومان افزایش قیمت داشته (3228772) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.