نظر منتشر شده
۲۵۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 176231
زورگیران یقه سفید را هم محاکمه کنید؛
ایجاد تورم شدید نوعی زورگیری است
بخش اقتصادی الف، 1 بهمن 91
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۶
حکم اعدام دو زورگیر خشن که فیلم صحنه یکی از سرقتهای آنها در اینترنت منتشر شده بود، سحرگاه یکشنبه در خیابان بهشهر تهران اجرا شد.

دستگیری و محاکمه سریع این سارقان مسلح، درس عبرتی برای سارقان و تبهکاران خواهد بود و می تواند در گسترش امنیت عمومی موثر باشد. طبیعتا هر شهروند تهرانی از شنیدن خبر دستگیری و اعدام سارقان مسلح خرسند می شود اما از این نکته نیز نباید غافل شد که چه عواملی در وقوع این جرایم و خشونتها موثرند؟

بررسی ها نشان می دهد اکثر سارقان و تبهکاران جوان بیکار بوده اند. هرچند بیکاری و فقر هرگز بهانه قابل قبولی برای سرقت نیست، اما بیکار بودن اکثر سارقان نباید مسئولان اقتصادی کشور را از خواب بیدار کند که به محیط کسب و کار سروسامانی دهند و گره ها را از دست و پای تولیدکننده ایرانی بردارند؟

کسانی که به وظایفشان در رفع موانع تولید و سرمایه گذاری عمل نمی کنند، آیا نباید از اخبار افزایش بیکاری و زورگیری شرم کنند؟ شش وزیر عضو شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که یکسال است با لجبازی در این شورا حاضر نمی شوند تا به مطالبات تولیدکنندگان کشور را بشنوند و برایش چاره جویی کنند آیا امشب با وجدان راحت خواهند خوابید؟

کسانی که برای تداوم رانتها و واردات انحصاری شان در تولید و سرمایه گذاری اخلال ایجاد می کنند آیا نباید مانند چهار زورگیر خشن محاکمه شوند؟ کدام دوربین مخفی اعمال این تروریستهای اقتصادی را ضبط می کند؟ ثروتمندان و تازه به دوران رسیده هایی که بدون توجه به فشارهای معیشتی بر اکثریت هموطنان، با خودروهای چندصد میلیونی شان فخر فروشی می کنند و آه حسرت به دل جوانان هم سن و سال خودشان و عرق شرم بر پیشانی پدران اینها می نشانند، آیا در ایجاد و افزایش «احساس فقر» در هزاران جوان و مخاطرات ناشی از آن مقصر نیستند؟

بررسی ها نشان می دهد میانگین سنی‌ متهمان زورگیری خشن تهران زیر ۲۵ سال بوده است. حال کسانی که بودجه های فرهنگی را در اختیار دارند و متولی تربیت و فرهنگسازی نسل جوان هستند، آیا از خود می پرسند که این جوان در چه محیط فرهنگی بزرگ شده و چه وظایفی در قبال تربیت و این جوان و هزاران امثال این جوان برعهده داشته و دارند؟

متهم ردیف اول پرونده زورگیران خشن، متولد ۱۳۶۸مدعی بوده برای عمل مادرش ۴میلیون تومان نیاز داشته و چون همه درها را بسته دیده، به زورگیری متوسل شده است. هرچند صحت این ادعا قابل بررسی است اما همین ادعا نباید مسئولان درمانی کشور را به فکر فرو برد که اطرافیان بیماری که پول ندارد چگونه باید مخارج درمان عزیزش را بدست آورند؟ آیا راهی برای این افراد وجود دارد یا اینکه سیستم به آنها می گوید یا فلان میلیون به حساب بیمارستان بریز یا بیمارت را ببر جای دیگر...

آیا پزشکان حریصی که ثروت و درامدشان سر به فلک می زند اما به وضع بیماران فقیر بی اعتنا هستند، امشب با وجدان راحت به خواب خواهند رفت؟

روز ۱۳آذرماه امسال و دو روز بعد از زورگیری خشن تهران و قبل از اینکه فیلم این زورگیری پخش شود، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه یک همایش تخصصی پلیش گفت: نوسانات اقتصادی اخیر و افزایش قیمت‌ها موجب بیشتر شدن سرقت‌های خرد در کشور شده است. حال آیا مسئولان اقتصادی که با وجود هشدارهای مکرر، نقدینگی و تورم را به این حد فاجعه بار رسانده اند مستحق محاکمه نیستند؟

ایجاد عمدی تورم، افزایش قیمت مواد غذایی که دسترسی به آنها حق حیاتی هر انسان است، زورگیری نیست؟ آیا این دولت بعد از نتایج وحشتناک فاز اول هدفمندی با چه رویی می خواهد فاز دوم را اجرا و قیمت محصولات مورد نیاز مردم را بازهم افزایش دهد؟

ملت انتظار دارند زورگیران یقه سفید هم محاکمه و مجازات شوند.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۸:۵۲:۱۷
یادمه متهم ردیف اول می گفت پدرش توی جنگ صدمه دیده و بعد از جنگ مرحوم شده......... باید در برابر این پدران از خجالت مرد (1093556) (alef-1)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۱:۰۱
ما بمیریم یا کسانی که از خون و جسد این شهیدان برای خود پله های ارقی زر و زور و قدرت و ثروت ساخته اند !!!؟
با اعدام این زورگیران اکثر مردم مخالفند
کسانیکه مفعول این بی تدبیریها هستند
دزدیهای میلیاردی که انجام میشه نتیجه اش همینه که چند تا جوون نمیتوانند برای خود کار مناسبی پیدا کنند و .....
مولا علی(ع) هم بسیار در این زمینه هشدار دادند
اما گویا در ایران احادیث فقط برای بیان در تریبونها و مساجد هستند و اعتبار اجرایی ندارند !!!!
برای گرفتن چند تا دیش و ال ان بی فعال فعال هستند اما برای بازپس گیری میلیاردها میلیارد بیت المال بیخیال بی خیال
خون این جوونا پای شماهاس
و در ضمن به الف میگم که همین خبری که درج کردین را من و امثال من سال قبل هشدار میدادیم و همینگونه نظر میدادیم اما شما سانسور میکردین !!!
حالا خودتون خبر درج میکنین !!!!؟ (1093629) (alef-13)
 
محمد میانجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۱۰:۴۸:۱۱
ریشه تمام ناهنجاری ها به فقر مالی و مشکلات اقتصادی بر می کرده
با این اوضاع نابسامان اقتصادی خدا به دادمان برسه (1095529) (alef-13)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۴۸:۳۷
توي 5 سال گذشته 2 بار توسط چند نفر مورد سرقت قرار گرفتم اما عليرغم ضرب و شتم و اضطراب ، تا به امروز از هيچكدامشان شكايت نكردم چونكه واقعا اونها رو مقصر نميدونم خيلي از اينها بچه هاي پايين شهر تهرون هستند كه به خاطر فاميل بازي ساختار دولتي نتونستند هيچ كاري پيدا كنند به خاطر مشكلات خانواده هم نتونستند آموزش و تربيت صحيحي داشته باشند حدود 6 ماه پيش از يه موتوري كه كنار چهار راه وليعصر مسافر كشي ميكرد شنيدم (به دوست موتور سوارش ميگفت) كه پول بنزين موتور اون روزش رو از كسي قرض كرده، وقتي كه فكر ميكنم يه جوون با وجدان و سالم براي همچين كار سختي بايد اول روز 4-5 هزار تومان قرض كنه واقعا احساس شرم بهم دست داد؛ وقتي از همكارم ميشنوم كه در محله هاي پايين شهر كفش كهنه دختر بچه 6-7 ساله رو از پاش در آوردند با خودم ميگم اگر كسي واقعا نياز نداشته باشه سراغ كفش كهنه دختر بچه جنوب شهري نميره فكر ميكنم هر كدوم از ما ها تو شهر هاي بزرگ موارد زيادي رو بياد بياريم؛ ايكاش مسئولين هم خودشون رو توي جرم اونها مقصر بدونند( و از همه جرمها بزرگتر ، مجرم ساختن جوونها). (1093675) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۴۴:۱۷
به امید روزی که به دست ویاری عادل عدل کستر دزدان بزرگ و واقعی سرمایه و توانایی واستعداد های این مملکت به دار مجازات آویزان شوند . (1094250) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۱۱:۰۹:۵۸
بدبختي ما همين فكر شماست كه عادل عدل گستر بياد زندگيمون روبه راه بشه. تو دنيا خودشون با شعور عقل خودشون كاراشون رو پيش ميبرن. (1095554) (alef-13)
 
حمزه
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۴۷:۳۵
1.علت زیاد شدن زور گیرها همین شمایید که بعد از ان به مقامات اطلاع ندادید
2.فکر کردی که شکایت نکردی ازاد مرد وروشن فکری
3.اگر کسی پدرش در جنگ زخم برداشته و حالا به هر دلیلی زور گیر شده باید محق باشد و ما هم دلسوز
4.همین تفکر موجب شده که در این مملکتهیچ چیز سر جایش نباشد
شاید بپرسی چه
می گویمت مقایسه (1094462) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۹:۰۸:۰۴
مجازات زورگیری،اعدام نیست... (1095426) (alef-13)
 
حمزه
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۴۸:۱۲
1.علت زیاد شدن زور گیرها همین شمایید که بعد از ان به مقامات اطلاع ندادید
2.فکر کردی که شکایت نکردی ازاد مرد وروشن فکری
3.اگر کسی پدرش در جنگ زخم برداشته و حالا به هر دلیلی زور گیر شده باید محق باشد و ما هم دلسوز
4.همین تفکر موجب شده که در این مملکتهیچ چیز سر جایش نباشد
شاید بپرسی چه
می گویمت مقایسه (1094464) (alef-1)
 
گیتی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۰:۳۹:۲۸
سایت گرامی الف این کامنت مربوط به شماست کامنت بالا دوبار نوشته شده تکراری است. (1095257) (alef-13)
 
آریا
Sweden
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۱۱:۵۰:۵۹
اولا مقامات به خیال خود واکنش نشان دادند چون فیلمش درآمد اخوی و گرنه شکایت هم بکنی معادل یک شیشه کشک باهات برخورد می‌کنند.

در ضمن جواب این سوالات را به خودت بده، نه برای من چون جوابش را بلدم:

1-چرا تا حالا اعدام جواب نداده؟

2- چطور بقیه کشورها بدون اعدام امن شدند؟

3-مردمی که 5 صبح خواب ناز را فدای تماشای این مراسم می‌کنند آیا نرمال هستند یا خود زمینه جنایت دارند؟ (1095614) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۵:۲۴
پس از سرمایه های نظام بوده پس چرا مدیر نشده نمیدونم شاید با مسئولین فامیل نبوده یا نمیدونستند که فامیل بشوند (1093757) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۹:۰۷
اشتباه نکنید
بعضی مسئولین نظام فعلا در قدرت هستند و دو سال دیگه باید به جرم خیانت زندانی شوند اسنادش موجوده از اختلاس و حمایت از اختلاس کننده تا نابود کردن اقتصاد و سرمایه های یک کشور صاحب تاریخ
امیدوارم مثل مرد هزار چهره براحتی آنها را نبخشیم و تحت تاثیر احساسات جرمهای آنها را نادیده نگیریم
اگر آنها محاکمه نشوند تاریخ بارها تکرار خواهد شد و بعدی ها کارهایشان را مسبوق به سابقه خواهند دانست (1093765) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۸:۱۲
خیلی دلم میخواد بدونم اون کسی که پلاکارد _ به بهشت نمیروم اگر احمدی آنجا نباشد_دست گرفته بود الان کجاست و چطور فکر میکند (1094213) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۰:۰۱:۳۲
به نظرت از همینا نشده که ماشین زیر پاش بالای 150 ملیونه؟؟ بالاخره این همه از ملت فحش خورده باید یه جوری جبران مافات بشه! (1095214) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۹:۱۶:۱۱
نوش دارو پس از مرگ سحراب چه فايده داره؟ كسي كه به مردم خيانت ميكنه بايد تا در قدرت هست جواب پس بده و اگر خلافي مرتكب شده بايد محكمه بشه مانند بسياري از كشورها كه بالا ترين مقامات خود را به اتهاماتي كه حتي مربوط به قبل از دوران مسئوليتشان بوده محاكمه ميكنند. نمونه هاي اخير آن را ميتوان به استعفاي يكي از وزراي سوئد بخاطر عدم اظهار درآمد واقيش در 10 سال پيش و هنگامي كه يك شهروند عادي بوده و نيز زنداني بازداشت شدن نخست وزير پاكستان بخاطر اتهامات قبل از دوران نخست وزيريش ذكر كرد. (1095431) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۳۱:۱۳
واقعا درست گفتی.،آفرین.ایجاد تورم شدید یک نوع زور گیریست.منتها با این تفاوت که اون زورگیر از چند نفر زورگیری میکند وهمه هم میدانند زورگیراست ولی این یکی از چند میلیون زورگیری میکند وبه نام عدالت وبه نام هدفمندی یارانه ها.تفاوت دیگش هم اینه که اون زورگیر فقط اون پولی که همون موقع تو جیب طرف هست چه زیاد چه کم میگیره که البته باید به اشد مجازات هم برسه ولی این یکی مردم را کلا از هستی ساقط میکنه وچه زندگیهایی رو که از هم نمیپاشه. (1093767) (alef-13)
 
عادل
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۵۴:۱۳
علاوه بر اینها اینکه زورگیر نام دولت و گاها اسلام را یدک می کشد و خطا و اشتباهش موجب صدمه به جمعیت زیادی از مردم میشود و هم به اعتبار حکومت و قداست اسلام هم ضربه می زند.....لذا باید مجازاتش شدیدتر باشد (1094473) (alef-1)
 
میثاق حسینی
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۳۹:۱۸
چون دیگه پدرس رفته جنگ و بعدشم از بین رفته هر کاری کنه.نه داداش این حرفا نیست.
این نشد دلیل.اون میتونست آدم خوبی باشه.
شاید هم هنوز کسی با قمه نخواسته کیفتو بزنه؟!یا لپتاپتو که حاصل دسترنج 5 ماهته رو یک دقیقه ای بزنه و بفروشه 50 هزار تومن!!!
هنوز ترس اون لحظه تو جونت لابد نیوفتاده.حقش همین بود که گذاشتن کف دستش.
خدایا هزار مرتبه متشکرم
حکم اینها همین بود که امروز صبح اجرا شد.کاری هم زورگیران یقه سفید ندارم اونا هم جای دیگه ... (1093788) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۵۲:۳۰
اون می تونست آدم خوبی باشه! چطور میتوانید انقدر راحت درباره دیگران قضاوت کنید؟! روز جزایی هم هست. همه باید جواب بدهیم. (1094169) (alef-13)
 
روشنفکر
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۵۸:۴۸
ابهام من اینست که کدام اصل قانونی مملکت ویا کدام ایه قران گفته است کسی را که زورگیری کرده ولی کسی را نکشته میتوان کشت؟تازه اگر این کار از سر نیاز بوده قطعا باید مدیرانی که وضع اقتصادی کشور را به این روز کشاند ه اند هم محاکمه شوند چون انها علت العل این وقایع هستند (1094183) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۳۹:۲۷
قانون بازرس(رک بینوایان) (1095174) (alef-13)
 
مسيح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۰:۵۲:۵۳
روشنفكر جان
حكم محارب رو بخوني هست. مگه جاسوس رو كه اعدام مي كنن آدم كشته حتما؟

اما از اين جهت باهات موافقم كه وقتي ثابت بشه فرد نيازمند بوده قضيه فرق مي كنه....

ضمنا خيالت راحت اگر متهمان دولتي رو به اين وضع برسونن ملت جشم مي گيرن

راستي خاموش كن چراغ فكرت و مي زنه چشمم رو (1095266) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۵۹:۳۱
ای کاش برای گرفتن حقت از دزدان میلیاردی که جوانان جامعه را نا امید وسرگردان کرده اند هم این قدر حرص می خوردی در ضمن حکم این ها این نبود حکم این ها این بود که تا پای دار بروند و مردم تماشاچی برایشان طلب عفو کنند بخشیده شوند وبا گذراندن دوران زندان یک عمر زندگی خود را مدیون مردمی باشند که به آنها رحم کردند ! (1094278) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۰۶:۵۰
رفیق تو سعی کن ادم خوبی باشی..... (1094401) (alef-1)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۲۵:۰۵
جناب آقای حسینی

میدونی در حال حاضر چند صد نفر در زندانهای کشور به جرم زور گیری منتظر ازادیشون هستند؟ پس چرا اونها اعدام نمی شوند؟ اینگونه رای دادن خلق الساعه ،دردی از دردهای این کشور را دوا نمی کند. شاید برای فقط چند دقیقه کسانی که شاهد این صحنه بودند کمی متبه بنظر بیایند اما روز از نو روزی از نو. مطمئن باش با اعدام این دو نفر ویا روزی صد نفر هم به این جرم اعدام شوند ،ذره ای از جرائم کاسته نمی شود. این دونفر گناهشان در حد اعدام نبود . کمی بیشتر تامل کن ای برادر مسلمان ! (1094430) (alef-1)
 
ک م
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۱۹:۵۴
آقای میثاق .سلام
همه ما در معرض امتحان قرار میگیریم.من و شما و دیگران.برای هرکس یه شکله.امیدوار باش اما از خودمچکر نباش.روز امتحان ببین نمره ات چنده. (1094876) (alef-13)
 
فرهاد
Germany
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۰:۰۶:۰۰
آقای میثاق حسینی،
چرا در بسیاری از کشورهای دنیا، که هیچکدام به کشورهای اسلامی تعلق ندارند، ارازل و اوباش و زورگیر وجود ندارد و حکم اعدام هم به کلی منسوخ شده است؟
اما در ایران با و جود این همه مقدسی و کانال های تلویزیونی و رادیویی اسلامی و شعارهای خیابانی و روی دیوارها که همه را نصیحت به اعمال نیک و خیر می کنند، این همه خلافکار داریم و زندان ها پر و آباد شده اند؟ چرا هر قدر اعدام می کنیم نه اعتیاد کم می شود، نه قاچاقچیان متنبه می شوند، نه زورگیرها، نه دزدها، نه رشوه گیرها، نه اختلاس کننده ها، هیچکس و هیچکس را ککش هم نمی گزه؟ (1095223) (alef-13)
 
احمدی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۵۴:۵۹
این ها گناهی ندارند باید کسانی اعدام شوند که با سوئ مدیریت وخودخواهی. بیکاری و تورم فسار وفحشا را را باعث سده اند . وگر نه کدام انسانی اگر کار و درامد شرافتمندانه باشد حاضر به کار خلاف میشود (1093819) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۰:۵۴:۰۴
حالا ديگه توهم از اين طرف نيفت....چرا ايناهم گناه دارن اما مسببينش بسيار بيشتر!!! (1095267) (alef-13)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۵۸:۳۵
کاش به 15 سال حبس محکوم میشدن به جای مردن ارشاد میشدن نادم میشدن یک شغل براشون فراهم میشد و بعد محکومیت از کسی که دزدی کرده بودن حلالیت میطلبیدن و جبران خسارت میکردن و استغفارمیکردن ...ای کاش.. (1093946) (alef-13)
 
استاد دانشگاه
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۱۱:۱۷
من یک دکترا و متاهل هستم.
یک سال طول کشید سربازیم به عنوان هیات علمی درست شود و یک سال نیز است که پولی نگرفته ام .
الان دارم دیونه میشم و تا حدودی هم پرخاشگر.

میخوام بگم بی پولی و بیکاری باسواد و بی سواد نمی شناسد همه را کم و بیش تبه کار و مجرم میکند!!!!!!

تازه باسوادها را برعکس تصور بیشتر داغون میکنه! (1093965) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۵۵:۰۶
دقیقا پسر آروم وبا اخلاق من به دلیل بی کاری واتلاف جوانی ونبودن فرصت وتوان ازدواج روز به روز عصبی تر وپرخاشگر شده وکاملا نا امید وبی اعتقاد به ارزشها ی دینی وفرهنگی ونمی دانم چه کنم ؟ من هم به جز غصه خوردن کاری از دستم بر نمیاد . (1094272) (alef-13)
 
ک م
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۲۳:۱۶
زیاد حساسیت نشون ندید.ولی کنترلش کنید.بدون اینکه بفهمه.خط قرمز بگذارید بطور غیر مستقیم.و سعی کنید خط قرمزتان تنگ نباشد.برای شما و فرزندتان آرزوی سلامتی دارم.درپناه خدا (1094883) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۵۲:۵۸
به نکته خیلی خوبی اشاره کرده اید ریشه خیلی از جرم ها همین بیکاری که خیلی ها از جمله خود من گرفتارش هستیم ادم اینقدر در خودش فرو میریز که حد و حدودی نداره وقتی میبنی که مهم شایستگی و دانش نیست و پیدا کردن کار به هزار یک مورد دیگه وابسته است ادم بیشتر هم کلافه میشه.

صد نکته غیر حسن بباید که تا کسی

مقبول طبع مردم صاحب نظر شود (1094377) (alef-1)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۲:۱۷:۰۵
دکتر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یا معمولی بنویس یا اداری
یک سال نیز است که پولی نگرفته ام!!!!!!
بعد فارسی رو رون می نویسی
گفتی دکتری نه؟
بو دار نیس این کامنت ها و لایک ها؟ (1095311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۶:۵۴
باید دستگاه قضایی خجالت بکشه که متهمان کهریزک هر روز پست بالا تری میگیرن و هنوز محاکمه نشدن، بعد زروگیری که علل رسیدن به این مرحله هنوز تحقیق نشده سرش رفت بالای دار.

حداقل واکاوی میردید ببینید چی شده که یه جوون 20 ساله همچین کاری کرده ! (1094211) (alef-13)
 
مفسر
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۵۱:۱۶
هم باید با زورگیران و نا امن کنندگان جامعه با هر دلیل و بهانه ای مانند فقر برخورد شدید کرد، چون فقیر در جامعه زیاد داریم و در هند و خیلی کشورهای دیگه فقیر زیاده اما طرف نمیاد چاقو بکشه و جیب هموطن خودشو بزنه...! از طرفی باید با مدیران نالایق و فریبکار و دروغگو هم برخورد شدید کرد ، چون یک خطا و اشتباه یک مدیر چه سهوی باشه و چه عمدی، به تعداد زیادی از مردم کشور صدمه و آسیب میزنه و این خطاها در اداره کشور خودش از طریق افزایش فقر و بی عدالتی منجر به فراهم شدن زمینه انجام جرم و جنایت و فساد و اعتیاد و.... میشود. لذا هم فرد مقصر است و هم مدیرانی که با سوء مدیریت زمینه و بستر وقوع جرم را فراهم می کنند مقصر می باشند و بجز مجازات در دنیا در آخرت هم حتما باید پاسخگو باشند و بنا بر عدل خداوند حتما مجازات خواهند شد. (1094469) (alef-1)
 
ک م
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۲۶:۵۵
اونجا هر 30 دقیقه یک تجاوز صورت میگیره(در اینترنت سرچ کنید).الحمدالله از اخبار دنیا خبر نداری نظر میدی!!! (1094889) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۵۱:۲۵
بايد ريشه مشكل را ديد و مشكل را ريشه اي حل كرد . با قطع كردن شاخه ها . اين درخت پليد تبهكاريها و جنايتها نمي ميرد. متهم رديف اول مي گفت كه براي جور كردن پول عمل قلب مادرش مجبور به اين كار شده . اگر حرف ايشان صحيح باشد درست است كه دليل موجهي براي زورگيري نيست اما به يافتن ريشه برخي آسيبهاي اجتماعي و تبهكاريها و افزايش جرم و بزه در كشور كمك مي كند. آقايان مسوول در دولت و مجلس. به هوش باشيد كه مشكلات اقتصادي و گراني كشنده و بيكاري جوانان و ... چه بر سر جامعه و فرهنگ عمومي و شرايط اجتماعي كشور مي آورد. (1095195) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۸:۵۶:۲۰
الف جان سلام
چه دستگاهی در مقابل دولت که به علت سوءمدیریت ،عدم تدبیر و...گرانی وتورم برای ملت شریف ایران به ارمغان آورده است را محاکم واعدام خواهد نمود.؟یا قانون برای دیگران است.! (1093563) (alef-1)
 
رضا میراحمدی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۴۲:۱۴
آقا بس کنید٬ ترویچ ندید این حکم اعدام رو٬ روزی صدها مورد رو بخاطر زورگیری دستگیر میکنند هیچکدوم اعدام نمیشن٬ به خاطر یه جو احساسی چند نفر رو بی حساب اعدام کردند. حالا یه جوی راه بندازید تا فردا ۴ تا بدشانس دیگه به دلیل یه جرم اقتصادی اعدام بشن. میترسم به دلیل نبستن کمربند ایمنی هم اگه بدشانس باشی اعدام بشی. ولله اعدام شوخی نیست تا خواستیم یه زهره چشم بگیریم ۴ تا رو اعدام کنیم. (1093661) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۲۹:۰۸
صد در صد با شما موافقم !!!
این دوتا جوان بدبخت فقط برای مانور و نشان دادن قدرت فدا شدن مگر نه کیه که ندونه خیلی خطرناک تر از این بدبختا بعد از دستگیری و با تهدید شاکی و خانواده اش به راحتی آزاد می شند و بر میگردند تو اجتماع . (1094438) (alef-1)
 
حقوق بگیر صدک 100
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۵۷:۳۰
همه مردم شریف ایران می دانند که بزرگترین زورگیر خودت دولت است. او بود که قیمت ارز را دانسته و آگاهانه بالا برد و هیچ اقدامی انجام نداد تا بقدری بالا رود که دیگری جایی برای افزایش قیمت وجود نداشته باشد. سپس یک شبه ریختند چند نفر را نظیر به اصطلاح جمشید بسم ا... گرفتند و بعد قیمت ارز مبادلاتی را که به اندازه ناچیزی از همان قیمت نجومی ارز بود پایه ریزی کردند و سپس همه کالاها از جمله خودرو و خدمات دیگر را به بهانه اینکه قیمت ارز گران شده است افزایش دادند. و این وسط ما حقوق بگیران که دستمان از همه جا کوتاه است و حتی به اندازه راننده تاکسی که موقع پیاده شدن می پرسید آقا چقدر میشود؟ ارزش نداشتیم و سر برج چندرغاز کف دستمان گذاشتند بی آنکه بپرسند آیا هزینه تو با این قیمت های جدید با این حقوقی که بهت میدیم متناسب است؟
تورخدا منتشر کنید تا بینندگان سایت نظر بدهند ببینید حرف این مردم چیست. گوشهایتان را نگیرید. سکوت بلندترین فریاد است! (1093692) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۵۶:۱۰
بزرگترين زورگير اين مملكت . کسی است كه ثروت ملي را در يد خود گرفته و قانون را اجرا نمي كند و هر جور دوست دارد پول ملت را گروگان گرفته و در امور غيرمولد و زايد و... خرج مي كند و حيف و ميل مي كند و به مصوبات مجلس هم بي اعتناست به قانون بي اعتناست. بزرگترين گردن كلفت و زورگير خود دولت است. و البته مجلس و نهادهاي نظارتي هم با مماشات و سهل انگاري خود به اين زورگيري و گردن كلفتي كمك مي كنند. (1095206) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۴۶:۲۰
فقط دولت مسئول این پدیده بوده؟ بیشتر فکر کن و وقایع 9 سال پیش رو مطالعه کن. (1094160) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۵۴:۲۴
قوه قضاييه در برابر زورگيران و ... به سرعت وارد عمل مي شود كه البته به جا و درست و جاي تحسين دارد اما آيا همين قوه قضاييه به پرونده هاي فساد مالي كه سالهاست وجود دارد و برخي حتي مشهور هم هستند به اين قاطعيت و سرعت عمل كرده است؟! اگر عمل كرده بود بسيار محتمل بود كه فساد عظيم مالي رخ نمي داد. اكنون هم كه رخ داده . دانه درشتها و سرشاخه ها و نفرات اصلي در مصونيت قرار مي گيرند و افرادي دست چندم را محاكمه مي كنند و به مردم مي گويند با فساد برخورد كرديم! نه آقايان. اين روشها را مردم فهميده اند و نخ نما شده. نه مردم بلكه خودتان را گول مي زنيد و البته در آينده هم . فضا و بستر براي فسادهاي عظيم و حتي عظيم تر هم وجود خواهد داشت. (1095201) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۸:۵۶:۳۶
دستگاه قضایی ما فقط برای مجازات افراد ضعیف و بی بضاعت طراحی شده. در طول این 30 سال هرگز بیاد ندارم یک نفر از قدرتمندان پایش به دادگاه باز شده باشد، چه برسد به این که مجازات شود. این بدان معنی است که یا همه بخوبی به مسئولیت و وظیفه خود عمل کرده اند که اوضاع کنونی خود بهترین نشانه در نقض این مدعاست و یا اینکه دستگاه قضایی به وظیفه خود عمل نکرده است. (1093564) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۵۸:۲۲
دادگاه سیاست مدارانی را که خواسته اند وضع موجود را بهتر کنند مجازات کرده مثل کرباسچی ، عبدا... نوری و ... (1093694) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۰۳:۲۲
چقدر زیبا گفتی‌. البته امثال من هم بی‌خود اینجا مثبت می‌زنیم برات. آنچه به گوش نرسد البته فریاد است. (1093715) (alef-13)
 
abbas
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۳۰:۳۷
اگر فیلم زور گیری آنها پخش نشده بود اینان اعدام نمی شدند
دستگاه قضایی باید منصف باشد یا نباید اعدام کند یا از این به بعد هر زورگیری را اعدام کند (1093766) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۳۱:۵۳
احسنت به نظرت امیر جان. (1094347) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۴۷:۰۱
بابا انصاف داشته باش اینهمه قاضی قدرت مند پس اونجا چکار می‌کنند. (1095186) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۸:۵۷:۳۰
درود بر شما و رحمت بر پدر ومادرتان// اعدام اين جوانان خطا كار نمي تواند وجدان هاي پاك را راضي كند . و بت ها ي بزرگ كه غارت گر اموال همين جوانان بي كس اند در آرامش و گاها با چند محافظ مسلح رفت آمد نمايند تا مبادا كسي بتواند حتي با آنان از سر دلسوزي سخني بگويد. امروز توسعه سياسي براي نجات از اين اوضاع از نان شب هم واجب تر است و جاي روزنامه هاي منتقد دلسوز و شبكه هاي راديويي و تلويزيوني ملي خالي است تا كمكي به سايت هاي اندكي چون الف باشند. (1093565) (alef-1)
 
سون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۸:۵۸:۵۲
کسی شما را سخنگوی شهروندان تهرانی نکرده است.
آخه کوته فکری حد داره، اندازه داره! (1093568) (alef-1)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۵۹:۳۷
و کوته فکری امثال شما دوست عزیز حدو مرزی نداره... (1093947) (alef-13)
 
سون
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۲۰:۲۵
بالای 90 درصد منفی در حمایت از اجرای حکم اعدام دو جوان که بنا بر شرایط جامعه ای که خود ما ساخته ایم دست به ارتکاب جرمی زده اند که حقیقتاً مجازات آن اعدام نبود و نیست همچنان که در گذشته و آینده هم گمان نمی رود چنین حکمی اجرا شود (مگر اینکه فیلمش در اینترنت منتشر شود) نشان می دهد که بیماری جامعه نه از دولت یا مسئولین ماست بلکه از خود جامعه و مردم است. می دانم که همچون مردمی که به تماشای اعدام یک انسان مینشینند هیجان زده اید و همچون قوه قضائیه ای که به جای اجرای عدالت از همه ما بیشتر جو زده می شود اما یه راستی آیا حتی خود مجریان این حکم نیز فکر می کنند با اجرای چنین حکم هایی آمار جرم و جنایت و زورگیری در جامعه کاهش پیدا میکند. به راستی پس چرا خود نیز چون دزدها صورت خود را می پوشانند؟
آیا این کوته فکری نیست؟
حالا منفی بدهید تا ... (1094421) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۳۳:۱۶
بسمه

ای بلند نظر
ای صاحب نظر
ای متحول نطر
ای ....

به ما کوته فکران خرده مگیر
که همچنان در این گاه ماه کوته فکران محکومیم و شما بلند نظران صاحب منسب و شوکت

آخه ... تو خودتو چی فرض کردی که بقیه رو مثل رئیس جمهورت خس و خاشاک فرض می کنید ...

دوستان به جای سه ... هر کلمه جایز هستید بگذارید تا دلتون خنک بشه (1094013) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۱۱:۳۹
یه نفر ادم که داره به ریشه مسایل نگاه می کنه کوته بینه یا شما نمی دونم تو چه شرایطی هستی یا چه جوری بزرک شدی ولی میگن اگه می خوای راجع به راه رفتن کسی نظر بدی اول با کفشش راه برو بعد قضاوت بکن (1094085) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۰:۵۶
یاد ژان وال ژان بخیر
راستی یادتون هست بازرس ژاور آخرش خودکشی کرد؟ (1093570) (alef-1)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۱:۰۴
اينها نبايد اعدام مي شدند.زور گيري از مردم به انواع مختلف ادامه دارد در ادارات و شهرداري ها ببينيد چقدر زور گيري مي كنند حالا اين بچه ها كه از سر فقر و بدبختي زور گيري كرده و قتلي انجام ندادند سرشون بالاي دار مي رود اما با ذزدان بزرگ و 3000 ميلياردي برخورد شديدي نمي شود .راستي انسانيت كجا رفته؟ (1093571) (alef-1)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۴۵:۳۳
من يك كاسب هستم ماموران شهرداري و تعذيرات و اصناف به طور خيلي شيك هر دفعه پول زور مي گيرند و ميروند با اينها چه مي كنيد؟
خيلي رك مي گويند كه بايد سبيل مارا چرب كنيد تا بتوانيد كار كنيد.

حالا اين دو نفر كار خطايي كردند شما اسمشان را اعلام كرديد اعدامشان كرديد ولي دانه درشت هاي 3000 ميلياردي در حد همان حروف الفبا ماندند واقعا معناي عدالت اين است؟ (1093668) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۳۹:۰۷
اصلا" برخورد نمیشه چه برسه به اینکه برخورد شدید بکنن با غارتگران 3000 میلیاردی (1093786) (alef-13)
 
ایرانی
Netherlands
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۲۹:۱۲
حداقل سالی 22000 دلار به ازای هر ایرانی بدلیل عدم توانایی کشور در استخراج در میادین مشترک به هدر می رود ولی کسی تا بحال به این دلیل اعدام نشده کسی به جرم زمین خواری در ورامین دستش قطع نشده اقایی ها می ایدو درمورد ائتلاف در انتخابات حرف می زند در مورد گرفتن مجوز پاساژ بصورت غیرقانونی مجازات نشده وهنوز دست دارد.
می خواهم داستانی در مورد پیامبر بگویم یک روز دختر یکی از سران یثرب دزدی کرد و همه گفتند به پیامبر او را ببخش دستش را قطع نکن عده ای حتی می گفتند ممکن است حکومت اسلامی در مدینه ساقط شود ولی پیامبر گفت هر اتفاقی که می خواهد بیفتد نمی گذارم حکم یک فقیر اجرا ولی حکم ثروتمندان اجرا نشود. (1094005) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۱۱:۱۲:۰۳
جانا سخن از زبان ما می گویی. احسنت (1095557) (alef-13)
 
ali
Latvia
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۰۰:۲۷
اعدام این افراد بد نیست چون تعدادی که شغلشان زورگیریست حساب کار دستشان می آید.ولی باید منتظر اعدام کسانیکه اقتصاد کشور به این حال و روز انداخته اند هم نشست (1094065) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۳۳:۱۵
اگه شبی خفتت کردن بعدش کامنتت خوندنی میشه ببینیم ازشون طرفداری میکنی ؟
درسته باید با دزدان بیت المال هم برخورد بشه اما نه اینکه اینا رو بیخیال بشیم (1094131) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۹:۲۵:۵۷
كسي از خفت گيري حمايت نميكنه. بلكه مسئله علت گسترش چنين اعمالي در جامعه و نيز حكم شتابزده قوه قضائيه است كه اين حكم هيچ نشاني از عدالت ندارد. (1095438) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۰۶:۰۶
آخه اون 3000 ملیلردی ها تک خور نیستند پس حیفه سرشون بره بالای دار !!! (1094289) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۳۸:۵۴
علی جان انسانیت چیه ؟؟؟!!! فروشیه ؟ کیلوییه ؟دانه اییه؟ این صفت که هرآدمی داشته باشه بهش انسان میگویند سالهاست بین آدمهای ما مرده ودفن شده!!!!!!!! (1094352) (alef-1)
 
دلسوخته
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۱۹:۰۴
تازه این که چیزی نیست !!!!!!!! اون آقایون میلیلردی هنوز اسمشون با حروف الفبا اعلام می شه ولی این دو تا جووون بدبخت با اسم و رسم کامل معرفی می شن !!!!!!!! اونا با اینکه حکمشون ماه هاست اعلام شده در پیچ و خم تجدید نظرها وارد بازه فراموشی شدن و احتمالا اخرش به عنوان تبعیدی از جزایر قناری سر در میارن!!!!!!!! و اینها در ظرف یکی دو ماه سریع کارشون به اعدام می رسه و حکمشون در ملاء عام اجرا می شه !!!!!! این است دولت عدالت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این است عدالت علی (ع) ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شرم بر کسانی که اسلام را کرده اند پوستین وارونه !!!!!!!! (1094417) (alef-1)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۳:۴۴
گناه این جوانان برگردن مسئولینی است که فقط دنبال ریاکاری وامارسازی می باشند2-اگر این گونه برخورد با ارازل واوباش ادامه دائمی باشد خوب است وگرنه حق انها اعدام نبود (1093578) (alef-1)
 
abbas
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۳۳:۵۳
بشکل عجیبی اکثر کسانی به این صفحه مراجعه کرده اند می گویند اعدام نباید می شدند. نمی دانم چرا نمایندگان ملت خصوصا آقایان توکلی و مطهری چرا سکوت کرده اند؟ (1093771) (alef-13)
 
میرزاپور
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۴:۲۲
امیدوارم روزی فرا برسد تا اقای دکتر! احمدی نژاد و تیم مدیریتی ایشان در مقابل ملت ایران پاسخگو باشند.اینان با شیوه های نادرست مدیریتی وارائه آمارهای غلط اقتصادی باعث پسرفت کشور شده اند (1093579) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۳:۵۰
ومجلس اصلو گرا نيز بايد پاسخگو باشد (1093839) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۵:۳۲
ای کاش قوه قضائیه در بقیه جاها هم همین اقتدار و سرعت را نشان میداد وگرنه 2 جوان که حالا به هردلیل به این سمت کشیده شده اند را اعدام کردن هنر نیست !
هنر آنست که با کسانی که با احتکار و اختلاس و رانت اطلاعاتی خون مردم را در شیشه کرده اند برخورد علنی شود نه اینکه با اسامی ر.م و ح. س و ... مردم را سرکار گذاشت
هنر این بود کسانی که چندین ساله دارند زورگیری میکنند و تمام محل ازشون حساب میبرند رو اعدام می کردند نه این 2 تا رو که تازه وارد اجتماع شدند و به اشتباه الگوی خودشون رو کسانی قرار دادند که هنوز آزادند و یا در زندان به امید آزادی زنده اند.

باید دید که چه اتفاقی افتاده که 2 جوان به این سمت و سو کشدیه شدند ؟
خانواده - دوست - جامعه - دولت و ...
هرکس باید به اندازه خودش پاسخگو باشه
ولی با این کار صورت مساله پاک میشه و همه چی به تقصیر خودش و خانواده بر می گرده (1093580) (alef-1)
 
رها
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۷:۵۱
در روایات شنیده بودم از امام علی ( ع ) نقل شده بوده که فقر از هر دری وارد شود ایمان از در دیگر میرود ...
حالا شما دولتمردان نه برای این ملت آه و مال گذاشتید نه ایمان ، مانده ام جواب تاریخ را چه خواهید داد .... (1093585) (alef-1)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۵۲:۳۱
اگه ميتونستم بينهايت مثبت براي اين جملات زيبا ميدادم (1093682) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۵۷:۵۵
امام حسین (ع) هم فرمودند : هیهات من الظله
کو گوش شنوا (1093693) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۴۸:۵۶
پسر تاریخ باید به ما جواب بدهد. (1093807) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۱۸:۲۷
دوست دارم یه احسنت حسابی بدم به این نظر ، البته خط اول و در مورد خط دوم هم آرزو میکنم کسانیکه بی تدبیری و بی کفایتیشون واسه خودشون مشخصه و جاه طلبی و حرص مقام و ثروت اونا رو تو مدیریت نگه داشته ...
میخواستم نفرین کنم دیدم زبونم قاصره از بیان نوع مجازاتشون
بهرحال نمیشه از خطای این افراد هم گذشت .. مخصوصا اینا که سابقه دار هم بودند (1093872) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۸:۵۰
اجرای فاز دوم هدفمندی در این شرایط کشور را در ورطه هولناکی فرو خواهد برد . امیدوارم عقلای نظام از خواب خرگوشی بیدار شده و جلوی زورگیران واقعی اقتصاد را بگیرند (1093589) (alef-1)
 
دلی خون
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۹:۱۳
ایا جرم یک زورگیر که جرمش کمتر از اعدام نیست بیشتر است یا مسولینی که به نام دین مقدس به چپاول وغارت بیت المال مبادرت میکنند .اگر قرار اجرای قانون است از مجرمین دانه درشت شروع کنید که قطعا تاثیرات بیشتری دارد. (1093592) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۰۶:۰۸
البته اون سياستمداراني كه بنام دين پستها ومناصب حكومتي را از بالا تا پايين اشغال كرده اند ومسبب اين فجايع هستند بيشتر مقصرند. (1094400) (alef-1)
 
قیطر
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۱۱:۳۳
جرم یک زور گیر اعدام است اما جرم سارق 3.....ازادی وعزت است با شعار که نمیشود احقاق حق کرد. (1093596) (alef-1)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۰۱:۱۳
3 هزار میلیارد منظور دوستمون بود در پااااااااااک ترین دولت . من نوشتم چون میدونم الف سانسورنمیکنه (1093952) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۵:۴۲
۳۰۰۰ میلیارد مال زمان دلار زیر ۱۰۰۰ تومن بود با دلار ۳۵۰۰ تومان رقم را اصلاح کنید.اگر ۳۰۰۰ را برگردانند تازه ملت ۶۰۰۰ میلیارد تومن ضرر کرده (البته بعد از عید رقم نجومی تر میشود) (1094210) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۱۴:۵۶
با برنامه های دولت روز به روز ارزش اندوخته مختصر روز مبادا ی قشر کم درآمد و متوسط کم میشود و دیگر به درد روز مبادا و معالجه نمیخورد فقط با آن میشود چند بسته پفک خرید.دولت کمبود هایش را با بی ارزش کردن اندوخته مردم در بانکها تامین میکند.خوب دزدی و زورگیری که شاخ و دم ندارد.اگر پول اصحاب کهف بعد از ۳۰۰ سال خوابیدن بی ارزش شد پول ماهر شب که میخوابیم بی ارزش تر میشود. (1093600) (alef-1)
 
احمد خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۱۷:۲۱
مطلب جالبی بود

به حقیقت آنهایی که قیمت ها را دو ویا چند برابر کردند نیز جزو زور گیرانند وباید محاکمه شوند چون مردم نیاز مند هستند برای گذران زندگی خود خرید کنند

این را هم بگم من پدرم کشاورز است وچای کار

چون کشاورزان چای کار مجبورند محصول خود را به کاخانه تحویل دهند وبا قیمت نا چیز 350تومان بفروشند
حالا که کم کم سال جدید زراعی درحال شروع شدن است و کارخانه دارها و دولت همه چای هار ا فروخته اند هنوز قسمت اعظم پول چای به چای کاران تحویل داده نشده است
آیا این زور گیری نیست؟
نمی دان چرا سایت الف از این موضوع گزارش تهیه نمی کند ویقه سفیدان مجلسی ودولتی را به چالش نمی کشد؟
آیا نه این است که کشاورزان هیچ سخنگویی در هیچ جا ندارند؟
پس کی باید رسانه ها به وظیفه انسانی واسلامی خود توجه کنند؟
لطفا پیگیری کنید (1093602) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۱۷:۵۶
اونهاش که مستقیم ادم کشتند ترفیع و جایزه گرفتند چه برسه به اینها که تشنه خدمتند! (1093605) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۲۶:۵۳
خیلی خوب بود که قضات محترم دیوان عالی کشور وقت بیشتری را جهت رسیدگی به این پرونده صرف می کردند همانگونه که در سایر پرونده های مشابه چندین سال طول می کشد تا مجازات اعمال شود به هر حال همه این پرونده ها در تاریخ رسیدگی قوه قضاییه ثبت می گردد (1093618) (alef-13)
 
محسن
Malaysia
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۲۸:۳۷
یعنی حتما باید از زورگیری فیلم پرفته بشه تا مجازات بشند؟من 3 سال پیش توی خیابان توسط یک آدم ارازل اوباش مورد ضرب و شتم قرار گرفتم ولی الان 3 سال که هنوز دادگاهم در جریان و 1 سال پیش برای ان پسر حکم زندان و دیه صادر شده ولی کسی اجرا نمیکنه و آن پسر هم با قید سند آزاد هست.100 بار به دادگاه مراجعه کردم به من می گن برو پیداش کن تا حکمشو اجرا کنیم .یعنی واقعا من خودم باید اونو پیدا کنم؟حتی حاضر نیستن از طریق فشار به ضامن اونو پیدا کنن. (1093622) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۱۶:۲۶
حالا اینا جوگیر شدن یه کاری کردن شما جدی نگیر ! (1094311) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۱:۲۸
اجرای قانون و اعدام در مملکت ما فقط ماله آفتابه دزدهاست گردن کلفتها حاشیه امنیت دارند و کسی جلو دارشان نیست . اینکه با قوت و شدت با مجرم برخورد شود بسیار عالی است و درس عبرت برای سایرین خواهد بود ولی آیا در همه سطوح اجرای عدالت یکسان است؟؟

الملک یبغی مع الکفر و لایبغی مع الظلم (1093631) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۳:۰۲
احسنت بر نویسنده این مقاله هرچه قدر تحسین کنم ،کم است.خداوند پشتیبان شما باشد. (1093634) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۶:۰۸
طراحان طرح تثبیت قیمت ها چطور؟ (1093641) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۶:۳۵
قانون اساسي و قضايي ما بدون شك قانون كاملي است ولي حتي اگر نقصي هم داشته باشد اما براي همه يكسان و مساوي اجرا شود مطمئنا فضاي اقتصادي و سياسي و اجتماعي و فرهنگي و . . . ايده آلي در جامعه خواهيم داشت . (1093643) (alef-13)
 
حسین افتخاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۷:۴۷
با سلام
خیلی سادست.
این را که برای اولین بار به برادر کوچک خودم که سوم راه نمایی است گفتم،بعد از کمی فکر کردن گفت حق با شماست!و بعد از کمی بیشتر فکر کردن گفت حداقل فکر میکنم حق با شماست.هرچه باشد اقتصاد خوانده ای برادر!
رابطه مقداری تورم(p)،رشد اقتصادی(y)،حجم پول(M) و سرعت گردش آن(V)!
MV=PY
اگر از طرفین Ln گرفته و بعد مشتق بگیریم داریم:
رشد [P + Y = M + V]
ایها الناس
چطور ممکن است که رشد اقتصادی 5 درصد و رشد حجم پول 50 درصد و تورم 20 درصد؟! (سرعت گردش پول ثابت است)
50+5=20+0؟
خدمت مردم عزیز عرض مینمایم که دولت ایران با افزایش حجم پول فقط و فقط یک هدف دارد و آن افزایش تورم است.چرا که وقتی تورم افزایش میابد در واقع سهم مردم از خرید کالاها کاهش و سهم دولت به همان مقدار افزایش میابد.
آیا این جنایت نیست؟
آیا این حق الناس نیست؟
با کدام دستور الهی در دین اسلام حق الناس را کاهش و حق دولتیان افزایش میابد؟
این اسلام است؟
رسول اکرم میفرمایند:
کفر باقی میماند،اما ظلم باقی نمیماند.
ای دولتمردان و ای رییس بانک مرکزی
در پیشگاه خداوند بابت این تفاوت حق الناس به شدت مواخذه خواهید شد. (1093646) (alef-13)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۸:۰۷
اونايي كه بااين روش سودهاي كلان به جيب مي زنن گردناشون كلفته مگه ميشه اينارو اعدام كرد واسه اينا گيوتين هم كارساز نيست .
تازه قوه قضاييه كارش دستگيري آدمهاي تازه وارده (1093648) (alef-13)
 
مهدی .م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۹:۴۳
افرادی که یک میلیارد و دویست میلیون تومان رشوه می گیرند در ارامش کامل به کار خود ادامه می دهند واحیانا ترفیع هم می گیرند.چه کسی باید به جرم این افراد رسیدگی کند؟ بزرگی گفته " قانون مانند تار عنکبود است که حشرات کوچک را به دام می اندازد ولی حشرات بزرگ از ان عبور می کنند." (1093652) (alef-13)
 
فارسونی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۴۱:۲۳
این قضیه فقط سیاسی بود جهت زهر چشم گرفتن از مردم برای انتخابات آتی.بیچاره ها قربانی شدند چون ضعیف بودند و صدایشان به جایی نمی رسید اگر پولدار بودند با چند وکیل طراز اول هرگز اعدام نمی شدند. (1093657) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۳۶:۲۰
برا انتخاب آینده موضوع استخدام 500 هزار رو راه انداختن وبه هر حال مهر ته شناسنامه که برا گزینش لازمه !!!! (1094349) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۴۱:۲۹
در مورد مهر مطمئنید ؟ من نمیدونم.اونهایی که تجربه کردن بگن. (1094908) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۵۰:۳۸
این رسم نابجای رایج در این سرزمین در بین حاکمان این بوده و هست که همیشه در حل وفصل مشکلات دنبال معلول ها بوده اند و آخرین نمونه به دار آویختن این جوانهای نگون بخت بود آیا کسی بین این مسولین هست از خود بپرسد چرا این جوانها مبادرت به هنجارشکنی کردند اما قطع یقین از آنان خواهند پرسید و داغ درفش این دردها را به آنان خواهند چشانید (1093679) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۵۷:۰۵
من پیشنهاد میکنم دولت به کسانی که میخواهند از کشور مهاجرت کنند کمک مالی کند تا هم ما و هم اونها از شر همدیگه راحت بشیم
بسه اینقدر خون ما را مکیدید
مرزها را بستن ما را توی یک جزیره زندانی کرده اند هر قیمتی که دوست دارند به ما جنس میفروشند و حقوق ناچیز میدن (سی سال پیش پدر من ماهی 8500 دلار حقوق میگرفت و من اکنون 630 دلار) ماشین هیوندا اونور مرز شده 12000 دلار من باید ماشین مرگ بخرم 7000 دلار
بسه دیگه آزادمون کنید حتما باید یک حضرت موسی ظهور کنه تا ما را از دریا رد کنه بسه دیگه نفتمون رو که غارت کردید گازمون رو غارت کردید شیلات و معادنمون رو غارت کردید کلی ازمون درآمد درآوردید ولمون کنید خسته شدیم
هی هر سال میگیم تموم میشه تموم میشه دست از سر کچل ما ملت بردارید حتما باید خین خین ریزی بشه برید (1093691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۰۹:۵۹:۲۰
الف عزیز سلام

من برای خودم یک سوال پیش آمده:

چطور میشود اگر از توی جیب من ، شما یا هر کس دیگر حتی یک 100 تومنی کسی بردارد آن شخص را در حد مرگ بازخواست میکنیم .
ولی الان به اسم تورم اینهمه پول از توی جیبمون داره میره و هیچ اتفاقی هم نمیافته ظاهرا همه راضی هستند... (1093696) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۰۰:۱۵
با مقدس نمایی و تظاهر و بدون داشتن هرگونه شایستگی پست های مختلف را گرفته اند و مردم را به فلاکت انداخته اند و طلبکار هم هستند. این افراد باید محاکمه شوند و برای اتلاف جان و مال و زندگی و باورهای یک ملت به شدیدترین وضعی مجازات شوند. حال گرفتن چند زورگیر منحرف بدبخت چه دردی را دوا میکند. آنها باید مجازات شوند ولیکن اعدام آنها چه دردی رل دوا می کند آنها محصول کار همین مسئولین و رهبران پرافاده دستگاههای مختلف هستند که مملکتی را بدبهت کرده اند. چرا اگر عرضه حکومت و هدایت بخش های مختلف را ندارید گم نمی شوید تا دیگران کارها را برایتان درست کنند؟ (1093698) (alef-13)
 
آشنا
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۰۲:۰۱
تمام انسانهای روی زمین قربان علی (ع)
فدای آن لحظه ای که رئیس حکومت عرب برای یک ادعای یهودی جهت احقای حق در دادگاه کشور خودش حضور میابد .
به امید روزی که پسرش حضرت صاحب(عج) عدالت الهی را اجرا کند. (1093711) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۵:۲۱
فعلا به اسم ایشان و به اسم عدالت بیچارمون کرده اند (1094209) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۰۵:۲۳
روزانه صدها مورد زورگیری در سراسر ایران انجام میشود اگر بنا باشد چنین جرایمی حکم اعدام داشته باشد که در سال باید چند هزار نفر را بالای دار برد.به نظرم اعدام این دو جوان فقط به خاطر انعکاس خبر زورگیری آنها در داخل و خارج شد وگر نه تا کنون چند زورگیر در ایران اعدام شده اند.حکم اعدام برای آنها خیلی خیلی سنگین بود. (1093718) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۰۵:۴۴
الف جان دمت گرم. فقط ميتونم بگم كه حرف حساب جواب نداره. (1093719) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۰۷:۴۵
اشکم درآمد خدایا مارو ببخش که هیچ کاری از دستمان بر نمیاد (1093726) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۱۱:۱۱
آیا کسی به درد دل مردم توجه می کند. من که اینها را خوندم اشکم ئر آمد ولی آیا مسوالان و صاحبان قدرت چی؟؟؟؟؟؟ (1093733) (alef-13)
 
موسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۱۴:۱۴
کجایند مدعیان دین ودیانت وعدالت غافل جرعه ای از انصاف که کشور چنین مبتلا بیماری سخت نموده وکمر وهمت به ازبین بردن تولید وسرمایه کشور نموده است کجایند محسبین که خودکفاین گندم حبوبات جو ...به ئاردکنندگان ونه چندان دور درتمامی بخشها به مصرفکنندگان تبدیل و.. (1093735) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۱۴:۵۵
بايد برخورد جدي کرد چراکه اين دست افراد عامل ايجاد فقر فاصله طبقاتي شده که اين امرسبب شيوع ارتکاب جرم هاي آشکار ونهفته مي گردد . (1093736) (alef-13)
 
يكي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۴:۲۷
اي ريا كار متظاهر به + 4تا اضافه ميكني به - يكي معلومه كه تو از آنهايي هستي كه فقط ظاهرت سالمه ولي باطنت يه چيز ديگه هست.
حتما نظر رو بنويس اگه راست ميگي (1093755) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۳۹:۱۵
یعنی شما فکر میکنی در هر لحظه فقط شما به یه نظر رای میدی؟؟؟؟ اون سه تا مثبت برای بقیه کساییه که همزمان با شما مثبت رو میزنن آخه اگه انقدر کم از اینترنت اطلاعات دارید چرا نظر میدید؟؟ (1094245) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۴۳:۳۹
دلیلش همزمانی نظر هستش. (1094914) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۴:۵۶
برای جلوگیری از تمام فساد ها نیاز به اجرای صحیح قانون بدون هیچ کم و کاستی و تبصره ای است که متاسفانه انرا اصلا مشاهده نمکنیم و برای همین است که مسئولان براحتی بی مسئولانه کار میکنند
برای مثال کسی که با 3000میلیارد سرمایه مملکت بازی میکند باید مماشاد کرد چند وقت است که پرونده در جریان است قوه قضائیه جهت اجرای قانون منتظر چیست ؟
مجلسی برای چه در استیضاح کوتاهی میکندو ریش گروه میگذارد و یا قول میدهد و عمل نمی کند برای همین مسائل است که جامعه به این روز میافتد (1093756) (alef-13)
 
کاربر
Qatar
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۶:۵۵
واقعا دلم میسوزد وقتی میبینم جوانهای کشورهای (عرب) همسایه چه امکاناتی دارند و اینجا چه امنیتی بدون اعدام بر قرار است و جوانان ما به کجا کشیده شدند.

راستی مگر اختلاس همان زورگیری ولی به شیوه علمی و یا نوین نیست پس چرا محکومان قدیم و جدید هیچگاه اعدام نشدند.

مطمئنا زورگیری نادرست و محتاج مجازات است اما در مملکتی که دو تا سه ماه از توان قانون گذاری آن صرف ایجاد قانون برای برکناری قاضی مرتضوی و متعاقبا دولت صرف برگردان زدن نشده و همه امور بر روال صحیح باشد.... (1093760) (alef-13)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۸:۵۰
"طبیعتا هر شهروند تهرانی از شنیدن خبر دستگیری و اعدام سارقان مسلح خرسند می شود!!"
الف جان این را بدان که همه مردم مانند شما از اعدام یک جوان فقیر که از روی بد بختی اقدام به زور گیری کرده، خوشحال نمی شوند. مگر این جامعه چه به او داده بود که بی رحمانه جانش را به خاطر این خطا از او گرفت؟؟ چرا رئیس دستگاه قضا قبل از انجام محاکمه حکم اعدام او را صادر کرد؟؟ چرا پخش یک فیلم و فضای احساسی حاصل از آن باید در میزان مجازات یک مجرم موثر باشد؟؟ آیا وظیفه دستگاه قضا اجرای قانون است یا آرام کردن فضای ملتهب جامعه (البته به زعم خودشان!) با قربانی نمودن جان یک انسان؟؟ آیا این اعدام ضربتی پاک نمودن صورت مسئله نیست؟؟
مطرح شدن این سوالات در جامعه و تفکر و تدبر در آنها می تواند در بهبود اوضاع اجتماعی کشور موثر باشد.

من الله توفیق (1093764) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۳۷:۴۴
سیاست اقتصادی دولت که چه عرض کنم شخص احمدی نژاد بر اساس انبساط شدید قرار گرفته به راستی در این 8 سال شدیدا در فشار زندگی کردیم و استرس زیادی رو آقای احمدی نژاد با ندانم کاری و تک روی بر قشر متوسط شهری وارد کردند برای همه ایرانیان برای این دهه از دست رفته متاسفم و مطمئن هستم آقای احمدی نژاد با شکستی قاطع در انتخابات مواجه خواهند شد و احتمالا تا سالها می بایست برای جبران اشتباهات ایشان تلاش کنیم (1093782) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۴۷:۰۷
دوستاني داريم كه قبلا در اداره اي همكارمان بودند ولي بعدا به دليل داشتن ليسانس حقوق و كيل شدند و اكنون ره صد ساله را يكي دو ساله پيموده اند در قوه قضائيه چه خبر است كه مجرمان دانه درشت ازاد مي گردند و به ريش مردم مي خندند ولي جواني كه ادعاي درمان مادرش را براي زورگيري طرح كرد اعدام مي شود چرا وضع وكلا اينقدر خوب است اين نشانه بيماري اقتصادي و مشكلات قانوني است كه فارغ التحصيلان رشته هاي فني درامد ندارند ولي كساني كه اهل زد و بند در رشته وكالتند پولشان از پارو بالا مي رود و نتيجه نهايي ان اعدام اين جوانان معصوم گول خورده بي پول است.و ازادي دانه درشتان و به ريش مردم خنديدن مفسدين اقتصادي است. (1093804) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۵۰:۲۷
انا لله و انا اليه راجعون
گويا حديثي از نبي مكرم اسلام است به اين مضمون كه مي فرمايند :
اگر در امتي ضعيفان شان را مجازات كنند و از گناهان قدرتمندان چشمپوشي كنند قطعا آن امت به عذاب خدا گرفتار خواهد شد (1093812) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۴:۲۲
یعنی عذابی بالاتر از تحریم و هدفمندی و سوء مدیریت هم هست (1094207) (alef-13)
 
کیان
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۵۷:۰۳
چرا باید یک جوان به چنین روزی بیفتد
بیکاری نتیجه سیاست های چه کسانی است؟
وحشت مردم را چه کسی جوابگوست؟
کسانی که فسادهای 1000 میلیاردی می آفرینند کجا هستند؟
کسانی که مردم را بیکار می کنند و باعث فساد می شوند کجا هستند؟
یعنی چی؟ (1093823) (alef-13)
 
YeK
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۲۹:۴۳
من از ديروز بيكارم فردا جيبتونو زدم اعدامم نكنيد ها سند دارم كه بيكارم 2 هفته قبلم تو همين الف خبر دادم كه بيكار خواهم شد. (1094342) (alef-13)
 
بدون تعصب
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۰:۵۸:۰۰
نباید گفت که اعدام آنها اشتباه بوده...همه ی آنها که به دلیل مشکلات اقتصادی این دولت دست به زورگیری نزده اند ...عده ای از اوباش با سابقه و قدیمی هم بوده اند...ولی مسلما تا وقتی که دزدان پنهان مجازات نشوند وضع مملکت بهتر نمیشود (1093825) (alef-13)
 
صالح عادل
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۰:۵۸
احسنت بر نويسنده
همگان آگاهيم و شكر خودا اينقدر اگاهي عمومي و درك مردم بالا رفته كه همه متفق القول معترفيم كه اگر جو سازي رسانه اي نبود ايشان به خاطر 15 تومان بي ارزش به اعدام محكوم نمي شدند در حالي كه صدها نفر متجاوز به عنف و رانت خوار و زمين خوار و رشوه خور و مفسد اقتصادي كه با جان و مال و ناموس ملت بازي مي كنند آزادانه و بدون هيچ گونه محاكمه عادلانه اي در اين مملكت زندگي مي كنند. در واقع بايد چنين افرادي به اعدام در ملا عام محكوم شوند ولي برعكس حتي نمي شود نام كامل ايشان را هم نمي شود اعلام كرد (1093831) (alef-13)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۱:۱۴
دیشب خیلی گریه کردم الانم دارم گریه میکنم... چرا باید 2 تا جوون فقیر و بی پول اعدام بشن.. این خودش بزرگترین بی عدالتیه. روحشون شاد (1093832) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۱:۳۴
اين جوانان قرباني اين جامعه هستند دلم خيلي سوخت هزاران رانت خوار دولتي وغير دولتي كه مسبب اين جريان هستند ازادانه در جامعه ميگردند چند جوان زورگير را اعدام ميكنند ناز شصت دستگاه قضاييه كه يكي از وظايفش پيدا كردن ريشه ي جرم ورفع انست تا به حال يك مورد از اين نوع وظايفش را انجام داده پاسخگو باشد (1093833) (alef-13)
 
صالح عادل
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۵:۵۸
هر چه بگندد نمكش مي زنند
واي به روزي كه بگندد نمك (1093844) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۳:۳۶
عدالت هم گندیده
بدجوری هم گندیده (1094205) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۸:۴۰
يادمان نرفته اعدام گروهي معتادان وقاچاقچيان مواد مخدر در اوايل انقلاب چي شد ايا اين جرم ها را كم كرد يا چند برابر پس اعدام راهكار نيست برادر ها (1093852) (alef-13)
 
abbas
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۰۴:۰۸
نمی دانم کی به این نقطه میرسیم که کسی را اعدام نکنیم
جامعه آینه مسئولان است
اگر مسئولی دزد باشد جامعه دزد پرور میشود
اگر بی عفت باشد جامعه نیز همان میشود
و از همه مهمتر اگر حکومت با مجرمان خشن رفتار کند خشونت در جامعه نهادینه میشود (1094285) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۱۱:۳۴
با ديدن اين همه تجملات در زندگي افرادي كه زير سايه همين نظام بوجود امده سخته بچه ها را با تقوا بار اورد (1093858) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۱۱:۵۴
آها, شروع شد بحمدالله, این کار اصلا" خوب نبوده, مطابق با مکراسی غرب نبوده...

من نمیدونم این دستگاه قضایی چیکار باید بکنه تا شما راحت بشید؟

هیچ کاری نکنه میگید اصلا" قانون نیست تو مملکت...

اعدامشون کنه, گریه شما در میاد.

بهتر نیست اول منطقی باشید بعدا" ایراد بگیرید؟ (1093860) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۴۶:۳۹
نه قربون زرنگی !!! می دونی مردم از قوه قضاییه چی می خوان می خوان شاه دزدا رو مجازات کنه نه آفتابه دزد بدخت که حاصل بی مسئولیتی مسولین است ! (1094365) (alef-1)
 
بهنام
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۱۸:۲۸
مطابق با قانون همین مملکت نبوده عمو!!! دموکراسی غربی کیلویی چند؟؟؟ (1094872) (alef-13)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۶:۴۲:۵۷
کلاْ کسی با مجازات دزدها مشکلی ندارد (حالا اعدام کردن و نحوه اعدام کردن و اینها جای بحث دارد) ولی همه ما خواهان برخورد با خلافکارها هستیم چه تخم مرغ دزد(که ولش کنند شتر دزد میشود) و چه اختلاس گران و ذزدان بیت المال و کسانی که به نحوی از انحا بین المال و منابع مالی این کشور و این مردم را به باد میدهند. مشکل اینجاست که ملت ما هیچ وقت شاهد مجازات یک مسئول و صاحب منصب به خاطر دزدی یا بی مسئولیتی (و نه بخاطر مخالفت سیاسی یا به علت آن ولی با بهانه های دیگر) نبودند. قبول کردنی نیست که اقتصاد و احتماع کشوری به این حد در هم ریخته باشد و هیچ کسی مقصر نباشد! (1095336) (alef-13)
 
pskd
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۱۵:۳۲
سلام یادش بخیر وقتی کرباسچی رو محاکمه می کردند فکر میکردیم مثلا 100 سکه پول زیادی است حا لا باقیمت الان می بینیم ایشان صدقه اینها رو هم حیف ومیل نکرده بود (1093867) (alef-13)
 
بابادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۰:۲۴
قابل توجه مسئولین شهرداری باغملک درگرفتن عوارض من دراوردی پدر مردم رادراورده است حتی ازنفس کشیدن مردم عوارض می گیرد ایااین زورگیری نیست ایا کاهش ارزش پول ملی وفشارناشی ازان برملت زورگیری نیست (1093876) (alef-13)
 
آذر
Australia
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۱:۰۷
من شخصا دیشب را به این آرزو خوابیدم که صبح خبر اعدام این جوانها را نخوانم. در هر حال اینها جوانان این جامعه اند. مسئولان تا کی گناه خود را به گردن اینها می اندازند. اگر این جوان تامین بود کارش به دزدی میکشید. من خودم قربانی زورگیری بوده ام و نمی گویم کارشان موجه است اما دزدهای بزرگ که از جیب همه ما و این بچه ها دزدیده اند در امنیت اند کسی حتی اسمشان را نباید ببرد و این بچه ها باید سریع اعدام شوند. (1093879) (alef-13)
 
مهدی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۲:۰۷
سوال من به موضوع این مقاله بر نمی گرده اما من متوجه نمی شم این شکل اعدام دیگه چیه که از جرثقیل برای اعدام استفاده می کنند!!! بابا اعدام مگه شرایطی نداره؟ وقتی جون کسی داره گرفته می شه هدف شکنجه طرف که نیست. مگر روش اعدام به این شکل نیست یه صندلی از زیر پای مجرم می کشن؟ تا اونجا که عقل من کمک می کنه با کشیدن صندلی مجرم سریع جونش رو از دست می ده اما این کشیدن بالا با جره ثقیل مجرم طول می کشه تا تموم کنه و این مشکل داره. نداره؟ من رو روشن کنید لطفا (1093881) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۴۸:۱۲
اگر قرار بود مردم را روشن كنند كه مملكت درست مي شد (1094369) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۵۰:۴۰
لابد لذتش برای مجریان حکم وتماشاجی ها بیشتره !! ما که تو جامعه تفریح وسرگرمی نداریم لابد این روش اعدام رو برا جبران کمبود تفریح به جامعه تزریق می کنن تا تولید نشاط بشه !!!!!! (1094374) (alef-1)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۴:۱۲
امیدوارم با همه زورگیران به همین شدت و سرعت برخورد شود تا امنیت به جامعه برگردد. (1093883) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۹:۲۷
تا امنیت به چه جامعه ای برگرده؟ به نظر تو جامعه ای که ارزش پولش یه روزه نصف میشه امنیت داره؟ کسی یقه آقایونی که منشا فساد هستند را میگیره؟ خاوری چی شد که راحت فرار کرد؟؟ به نظرتون این اتفاقات در دوره اصولگرایی کنونی بیشتر نشده، ولی اصلاح طلبها زندونن؟؟ چچچچچچچچچچچچرااااااا؟ (1094216) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۰۴:۱۵
برخوردهایی از این دست پاک کردن صورت مسئله هست. تنها زمانی قوه قضائیه می تواند اینگونه برخورد نماید که بیکاری، فقر و اختلاف طبقاتی در کشور نباشد. اختلاص های میلیاردی و رکود اقتصادی عامل شکل گیری نا امنی های اجتماعی خواهد شد. متأسفانه در این زمینه هنوز اول راه هستیم (1094287) (alef-13)
 
دلسوخته
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۴۳:۳۸
البته از همه نوعش ! بزرگ و کوچیک !! چاق و لاغر !! اقازاده و بی کس و کار !!!!!!!! انوقت این میشه عدالت
اگه کمی دور و برمون را با دقت نگاه کنیم می بینیم همین بچه های خودمون که الان دارن با یه توپ پلاستیکی راه راه تو کوچه ها بازی می کنن و بی خیال دنیا هستن شاید روزی جز< همین گروه زورگیر بشن !چرا ؟؟؟؟؟؟؟ از نداری من پدر و از اینکه هی باید بدوم و به هیچ هم نرسم و عده ای ندویده به همه دچیز برسن !!!!!!!! بچه من و جوون من این ها را می بینه واختلاف را درک می کنه و زورش را این جوری خالی می کنه و یه وقت به خودمون میایم که بچه مون را بالای چوبه دار می بینیم ! حیف!!!! کاش این اقایون سه قوه یک بار کتاب شریف نهج البلاغه حضرت علی را می خوانندند
یا صاحب الزمان کی میایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مردیم از بی عدالتی (1094454) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۴:۱۵
دولت افتضاح عمل کرده شکی نیست.ولی آیا فقط این دولت اداره مملکت رو عهده داره یعنی در این افتضاح بوجود آمده هیچکس دیگر مقصر نیست؟ طرف حساب مردم دولت یا همان قوه مجریه نیست بلکه بیشتر است (1093884) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۵۱:۵۳
این جا منظور از دولت هر کسیست که به نوعی خود را ولی نعمت مردم می داند ! (1094375) (alef-1)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۸:۲۸
این بدبخت ها هم قربانی همین سیاستهای غلط و عدم مدیریتی که تورم سرسام آور را به مردم تحمیل و با توجیه تحریم ،گناه بی کفایتی خودشان را گردن نمی گیرند شدند.کسانی که وام ها را گرفتند و پس ندادند و بهانه های واهی گرفتند ،کسانی که از راههای رانت خواری یک شبه تریالدر شدند ،کسانی که با پارتی بازی شغل های آنچنانی و سوءاستفاده های آنچنانی کردند ،اینها مستحق اعدام هستند.ایکاش قوه قضائیه برای این افراد هم به این سرعت تصمیم بگیرد نه ماهها و سالها پرونده ها را کش بدهد و دست آخر هم.... (1093887) (alef-13)
 
MOHSEN
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۸:۵۰
اگر این دو نفر را به حق اعدام کردند پس جرم افراد زیر را به تناسب اعلام کنند:
- اختلاس گرهای 3000 میلیاردی و روشوه دهندگان دولتی
- اختلاس کنندگان شرکت بیمه
- کسانی که با نابود کردن پول ملی، پس انداز مردم را نصف کردند
- کسانی که با نابود کردن فرصت ها میلیاردها دلار در پروژه های پتروشیمی و برداشت از میادین مشترک ضرر زدند.
- کسانی که با بنزین آلوده هزاران نفر را به سرطان و مرگ می کشانند.
- کسانی که با پارازیت انداختن هزاران بیماری صعب العلاج ایجاد کردند
- ...... (1093889) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۲:۲۹
اینها که شما گفتی حکمشان این است که پست و مسئولیت بگیرند و پای آنها تا آخر بیاستند (1094203) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۴۹:۲۸
كاملا با حرف شما موافقم (1094371) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۹:۰۴
طبق نظر بسیاری از فقهای شیعه اثنی عشری (رحمهم الله اجمعین) اجرای حد (اعدام، قطع ید، یا موارد دیگر) فقط در جامعه ای شرعی است که عدالت در آن ابتدا برقرار شده و مجرمین دیگر هیچ دلیلی برای ارتکاب جرم ندارند. این دو جوان که هنگام اجرای حکم اعدام گریه میکردند، مقصر هستند ولی مقصر اصلی مسئولینی هستند که این شرایط وخیم اقتصادی را ایجاد کرده است. در شرایط عادی عدالت اقتصادی هیچ انسانی روزگیری نمیکند و اگر کرد حدش اجرا میشود بلا اشکال باجماع همه فقها. (1093890) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۳۱:۵۰
من از همین تریبون استفاده میکنم و مراتب ارادت و تشکر خود و خانوادهام را

نسبت به دستگاه قضایی مستقل, مقتدر, و فعال کشور تقدیم میکنم.

تنها نکته اعتراضی اینجانب نسبت به این دستگاه این موضوع میباشد که نباید تحت

تاثیر صحبتهای رسانه ها و افکار عمومی نا آگاه قرار گرفت و حداقل حکم این چهار

مجرم 3 بار اعدام بوده است( نفس فساد - فساد در انظار عمومی - اقدام عملی

مسلحانه نسبت به کسی که مقاومتی نکرده است) و قطعا" خواسته و نیاز مبرم

جامعه ما تداوم حرکت اینچنینی میباشد.

ضمنا":

همان خانواده های آنها که پای چوبه دار گریه میکردند, اگر اینها گرفتار نمیشدند از

مال حرام ذینفع گشته و خشنود میشدند. (1093895) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۱۶:۵۲
خدایا پناه می برم به تو از شر موچودات بی رحمی مثل این آقا سینا خدایا به همه ما رحم کن و قساوت قلب را از ما دور کن ، آقای محترم حتی شاکی این بنده های خدا هم راضی به اعدام نبود من نمی دونم شما چیکاره حسنی که داری خودت رو پاره می کنی . (1094413) (alef-1)
 
دلسوخته
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۵۸:۲۳
در قران کریم امده عده ای در قیامت کور محشور می شوند و وقتی می پرسند خدایا ما در دنیا چشم داشتیم پس چرا اینجا نابیناییم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در پاسخ می شنوند چون در دنیا چشم بر حقیقت بستید !!!
پس بیزحمت با چشم باز قضاوت کنید و اعدام دوجوان بخت برگشته هیچ دردی را دوا نمی کند چون هیچ حقی به صاحب حق باز گشت داده نشد ! وضع شغلی و معیشتی هیچ جوانی بهتر نشد !! هیچ ثروتی عادلانه توزیع نشد که جوان فرقی بین خودش و جوان همسن مازاراتی سوارش نبیندو و و و و
ایا مال حرام فقط مختص زورگیران است ؟؟ تو تموم قشرها الان هر کس هرطور بتونه داره زورگیری می کنه راننده مسافر کش به بهانه نداشتنن پول خرد!! کارمند به دلیل کم کاری و این بهانه که به اندازه حقوقم کار می کنم !! ........ مغازه دار خرد و کلان به بهانه گران شدن ارز وووووووووووو
ایا شما به مال خود نظر کرده اید که چه مقدار ان بدون شبهه است؟؟؟ انوقت به این راحتی ان مرحومین را مقصر در تحصیل مال حرام می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1094481) (alef-1)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۳۴:۰۳
قابل توجه جناب آقای توکلی وهمکاران محترمشان درمجلس (1093900) (alef-13)
 
آذرخش
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۴۰:۱۶
ترسم دیر بجنبیم برای پیدا کردن گذرگاه. وتباه شویم (1093912) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۴۵:۳۷
اختلاف طبقاتی و بی عدالتی منشاء این گونه بزه کاری هاست با اعدام این دو نفر مشکلی حل نخواهد شد 0 اگر هزاران نفر را مثل اینان اعدام کنید مشکلی حل نخواهد شد و اما چرا
به خاطر این که مسئولین بجای اینکه دنبال علت باشید مثل همیشه دنبال معلول هستند 0
مقصران اصلی وکلای ملت هستند در مجلس که بایستی جناب دولت را به پای میز محاکمه بکشانند تا حساب کار دست کاندیداهای ریاست جمهوری بیاید که اگر وعده سرخرمن دهند و عمل نکنند و ملت را به خاک سیاه بنشانند بایستی در پای میز محاکمه حاضر شوند و جواب پس دهند و اگر آن طور شود دیگر این همه کاندید بی تخصص از خود راضی نخواهیم داشت (1093921) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۴۷:۵۹
برخی از ادارات و دستگاه های دولتی نیز زور گیری میکنند و کسی پاسخگو نیست ( نام نمیبرم )
ولی چند روز پیش برای خودم اتفاق افتاد . مدیر یک قسمت گفتند با الجبار باید این مبلغ را پرداحت کنید و من هم مجبور شدم . فقط ایشان قمه نداشت ولی مو قعیتش از قمه بدتر بود (1093927) (alef-13)
 
سانسور نکنید نظر شخصی من است
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۴۹:۰۲
لطفا سانسور نکنید
من مخالف اعدام نیستم ولی ....
.......
اعدام در ملاء عام آن هم در ورزشگاه و خیابان جلوی چشمان کودکان
به این جا رسیدیم که تماشای جان کندن یک انسان ، باید برای ما درس عبرت شود .
انسان هر چقدر هم می خواهد بد باشد جان کندش نه تماشا دارد نه عبرت
با خشونت می خواهید جلوی خشونت را بگیرید .
عکس کودکان و مردم با چهره های خندان در حال تماشای اعدام در سایت های خارجی پخش شد .
بهتر است برید نظر مردم جهان را در مورد تماشای اعدام بخوانید .
دعوت مردم برای تماشای اعدام و عبرت گرفتن ، چیزی جز تحقیر مردم نیست .
خشونت با خشونت درست نمی شه .
متاسفم که هیچ کس پیدا نمی شه جلوی این فرهنگ زشت را بگیرد (1093930) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۲۰:۱۵
من هم با شما موافقم واقعا جای تاسف بسیار داره که این همه مردم ساعت 6 صبح فقط برای دیدن جون کندن یکی دیگه تو خیابون جمع شدن نه تنها خودشون بلکه بچه هاشون رو هم آورده بودن حالا اگه یه فراخوانی برای کمک به یه آدم بدن و مثلا بخوان که ساعت 6 صبح مردم تو فلان خیابون جمع بشن عمرا کسی حاضر نیست از خواب نازش بگذره متاسفم که تفریح بعضی ها دیدن جون کندن بقیه است (1094420) (alef-1)
 
عباس
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۵۱:۲۲
گر حکم شوذ که مست گیرند در شهر هر آنچه هست گیرند. وقتی همه ی مردم از بزرگ و کوچک میدانند که همه ی این مشکلات و نابسامانیها ازجانب دولت است چرا مسئولین فکر و اقدام اساسی برای جلوگیری از این دولت که اسن اقداامات تخریبی را کرده است انجام نمیدهند. (1093933) (alef-13)
 
موسوی -- اصفهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۵۱:۳۲
آدم یاد تکه کلام شیر برنامه عمو پورنگ می افتد که میگه :
هر کار میخای بکن ولی خونه رو کثیف نکن چی خونه رو کثیف نکن
نکند خدای نکرده بانی اصل (1093936) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۵۳:۰۷
ای کاش در مواقعی به بدی های اجتماع هم اشاره می کردید
همیشه دعوا بر سر قدرت است . کمی فرهنگ سازی کنید به جای اعدام در ملاءعام (1093939) (alef-13)
 
sajady
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۱:۵۹:۴۱
چی را هی می گویید چپاول گران را بگیرید خودتان را خسته نکنید مگر چاقو دسته خودش را می بره (1093949) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۰۰:۱۲
هیچ انسانی از این خبر خوشحال که نمیشه دلش به درد می آید باید قوه قضاییه رو به خاطر این حکم محاکمه کنند چون باید مسبب اصلی رو اعدام کنند (1093950) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۰۶:۵۹
ایجاد امنیت در همه چیز یک نعمت هست اما همیشه گفته اند که علت رو ریشه کن کنیم نه معلول (1093959) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۱۸:۱۶
خدا به والدینشان صبر عنایت فرماید.غم بزرگیست .جامعه مقصر است که فقر فرهنگی ومادی سراسرش را گرفته. با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمیشود. (1093977) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۱۹:۲۸
همی اعدامیها می توانستند کارآفرین یا مجاهد وطن باشند. اینها معلول و محصول یک نظام مدیریتی و تربیتی غلط هستند. مشکلات مدیریتی و اجتماعی را دریابید. فکر کنید! چه کسان دیگری می توانند مقصر باشند؟ (1093979) (alef-13)
 
معملي
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۲۰:۴۱
زماني كه در دوره فوق ديپلم در دانشگاه درس مي خوانديم يكي از اين آقاين كه ادعايش مي شود مي امد و مي گفت بايد به من در امتحان تغلب برساني و من تعجب مي كردم كه چطور فردي كه اين همه ادعا مقدس نمايي دارد چطور مي خواهد بنيان زندگي اش را بر اساس تغلب بگذارد حالا بعد از چند سال ان ادم متغلب كه فوق ديپلم خود را هم با تغلب گرفته شده شده مسئول ارزشيابي و هركس كه بخواهد درس بخواند و يا اينكه ارتقاي بگيرد اين ادم بايد او را ارزشيابي كند. خب معلوم است وقتي در كشور ما مسند ها را به چنين افرادي مي دهند اخرش معلوم است چه مي شود مي شود دزدي3000 ملياردي - حال انكه برخي از مردم نان شب ندارند كه بخورند- يا اينكه پول دوا و درمان بچه خود را بدهند . اين مي شود كه بايد تاسف خورد و گريست به اين روزگاري كه از پارسال قيمت ها 200 درصد زياد شده است. اين روايت تلخي است كه در اين جامعه به ظاهر اسلامي هر روز تكرار و تكرار مي شود. فقظ ظاهر اسلامي و باطن چيز ديگري است. (1093984) (alef-13)
 
يك ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۲۶:۲۷
قاتلين اصلي اين جوانان مسئولینی هستند كه مملكت را غارت كردن فساد و فحشا را ترويج دادند و بيكاري را براي ما به ارمغان آوردند.اگر براي جوانان اشتغال ايجاد مي شد ديگر نه زور گيري وجود داشت ونه گرسنه اي و امنييت هم بر قرار بود . (1093998) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۲۸:۰۰
اقدام قوه قضاییه در خصوص پرونده قاضی مرتضوی متهم پرونده کهریزک پس از حدود 4 سال ، درخصوص اختلاس افسانه ی 3000 میلیاردی با گذشت حدود یک سال و. اندی از شروع محاکمه ، پرونده اختلاس بزرگ بیمه ایران و اتهام رحیمی معاون اول رئیس جمهور و ... به کجا رسید ؟ لطفاً پاسخ . (1094004) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۳۹:۰۰
ایا در دادگاه عدل الهی نیز برای این جوانان حکم اعدام بریده می شد ؟ ایا قبول ندارید انها خود قربانی بودند قربانیان فقر و بی رحمی اقتصاد؟ قبول ندارید اعدام قربانی خود .... (1094024) (alef-13)
 
محمود
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۴۳:۳۰
بیشتر یقه سفید ها محصول سیاست های غلط اقتصادی وسو ا ستفاده و زدوبند با بانکها و اموال بیت المال هستند که متاسفانه قوه قضائیه هم قادر نبوده تا حق ضایع شده مردم ویا دولت را ازآنها بگیرد چون معمولا" درخفا زندگی میکنند واگر کسی هم آنها را پیدا کند تا مامور را خبرکنند فرار کرده وجرات دنبال رفتن آن را نخواهند داشت چون خیلی حرفه ای درحد وکیل قانون را میدانند وممکن است مال باخته مجرم هم بشود! (1094033) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۲:۴۸:۳۵
بايد ريشه يابي شود اگر اين افراد كاري بود كه بروند و مشغول شوند و ديگر جوان ها اگر شرايط مناسب بود براي فعاليت آن وقت نرفتند و دزدي كردند آن وقت درست است ولي جواني بيكار و بي پول و... توجيه نمي شود كرد ولي جامعه و مسئولين هم سهمي از اين بزه ك (1094040) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۰۰:۱۷
فقط موندم در درگاه خدا چه جوابي دارن كه بدن؟ (1094064) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۱:۱۸
جواب اون رو هم دارند ولی نمیدونن مکر خداوند بالاتر از همه مکرهاست (1094201) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۲۳:۴۷
این افراد اعتقادی به پاسخگویی ندارند. روز قیامت واسه ملته فقط که سیاستهای اینا اجرا بشه. (1094223) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۰۱:۱۰
واقعا ناراحت شدم ....من خودم قربانی زور گیری هستم و یک ضربه قمه هم خوردم
اما آنها را مستحق مرگ نمیدانم. مقصر کس دیگریست. (1094067) (alef-7)
 
علي
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۰۲:۱۲
با اين مدار بسته اقتصادي و عدم رابطه معمولي با غرب و امريكا انهم نه فقط نداشتن رابطه كه اعلام جنگ با انها نتيجه اي جز اين ندارد و احمدي نژاد هم بيشتر از اين قدرت مانور ندارد و براي سرپا ماندن دولت تنها راهي كه برايش مانده بالا و پايين بردن قيمتها به طوري كه هزينه هاي جاري خود را جبران كنند و عليرغم اينكه مي دانند پيامدهاي فاجعه باري دارد باز فكر مي كنند بهتر از ان است كه مثلا حقوق
كارمندان را نپردازند چون در اين حالت زودتر منجر به اشوب خواهد شد تنها راه نجات ملت همراهي و نه تمكين مطلق با خواسته هاي قانوني جامعه جهاني است (1094069) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۰۴:۳۸
در مملکت ما ستادی وجود دارد به نام ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی. در این ستاد رئیس جمهور و رئیس مجلس و رئیس قوقضاییه وزیر اطلاعات وزیر کشور فرمانده سپاه و نیروانتظامی و وزیر دادگستری و ....عضو هستند. لطفا یکی پیدا شود به این سوالات من پاسخ دهد؟
1- کار این ستاد پی گیری مفاسد اقتصادی چه کسی و یا کسانی است ؟ اداره آگاهی درست شده است برای گرفتن خرده دزدان و اگر آنها را بگیرند تمام کارهای زمان کودکی شان را هم خواهند گفت ؟ اما این ستاد چه کرده است آیا کارش گرفتن امثال این دو جوان بدبخت است که حداکثر دزدی و زور گیریشان 70 هزار تومان بود؟ آیا کار آن دزدان ناشناس امنیت جامعه را بهم می ریزد یا کار آنها؟
2- آیا از دل این ستاد در طول این چند سال اسم مفسد اقتصادی بیرون آمد ؟ اگر بیرون نیامد علت آن چیست؟ آیا مفسد و دزدی پیدا نشد ؟ و یا اینکه دزدان و مفسدان دارای پشتوانه ضعیفی مثل این دو جوان نیستند که ظرف دو ماه محاکمه و اعدام شوند؟
3- تعریف این ستاد از مفسدان اقتصادی چیست؟ آیا مفسد اقتصادی تنها کسانی هستند که پول و زمین و ... دزدی می کنند مثل ماجرای دزدی 3000 میلیاردی؟ و یا اینکه دزدی اقتصادی تعریف دیگری هم دارد؟ آیا سقوط ارزش پول ملی بقول آقای توکلی ( ضد انقلاب که نیست این حرف را میزند) در حدود 110 درصد دزدی نیست و فساد نیست؟ یا بقول محسن رضایی ارزش هزارتومانی پارسال امثال حداکثر شده 300 تومان ؟ آیا اسم این کار دزدی نیست اگر نیست نامش چیست؟ به اسم هدفمندی یارانه ها 45 هزار تومان در جیب مردم می گذارند و چندین برابرش را از جیب دیگر می گیرند و (بقول رئیس مجلس کلاه گذاشتن سر مردم) آیا این اسمش دزدی نیست؟ اگر نیست که هیچ و اگر هست پس مسئول رسیدگی به آن کیست؟ حکمش چیست؟
4- تعطیلی کارخانجات و بیکارشدن هزاران کارگر کاهش تولید ملی در سال تولید ملی که منجر به آسیب های فراوان به مردم شده است آنهم در اثر سو مدیریت بقول بسیاری از نمایندگان مجلس آیا اسمش دزدی و فساد نیست اگر نیست پس چیست ؟ حکمش چیست؟
5- گسترش فقر در جامعه که منجر به گسترش فساد و تبعیض در جامعه شده است اگر دزدی و فساد نیست پس چیست؟ آیا این باعث آسیب دیدن امنیت جامعه نمی شود؟ اگر می شود حکمش چیست؟
6- آیا کسانی که با سیاستهای غلطشان بحران ارزی در این مملکت درست کردند کارشان فساد آمیز تر است یا زورگیری دوجوان بدبخت که حداکثر حکمشان می توانست دو سال زندان باشد؟ اگر این دوجوان حکمشان اعدام است پس حکم آنهایی که این بحرانها را درست کردند چیست؟ چرا این ستاد جرات برخورد با آن را ندارد؟ مجلس که عرضه برخورد ندارد و هیچ دستگاه نظارتی هم عرضه برخورد با آنها را ندارند آیا این دوجوان امنیت جامعه را بیشتر به خطر انداختند یا مسئولان بی عرضه ای که مملکت را به این روز انداختند؟
7- نگه داشتن اوضاع مملکت به این روز تا انتخابات تمام شود و دولت عوض شود بیشتر آسیب به امنیت جامعه می زند که خود باعث هزاران مشکل تازه تری می شود یا کار این دوجوان ؟ کدامیک خطرناکترند/
8- راستی مسئول این وضعیت جامعه و امروز جامعه کیست؟؟؟؟؟؟؟ (1094077) (alef-13)
 
ان الله بصير بالعباد
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۰۴:۴۰
راستش واقعا دلم به حال اين دو جوان سوخت... اگر اين دو بر سر دار ميروند من معلم از همه بيشتر مقصر هستم. نمي دونم مي تونم خودمو ببخشم يا نه. اين شعر پروين اولين چيزي بود كه به يادم آمد. يقينا خطاب شعر به فاسدان و فاسقانيست كه در لباس مقدس خود مشغول ريا و خيانت هستند. اين وظيفه ي الف است كه اگر احساس كرد به كسي بر خواهد خورد اين را پخش نكند. من فقط درد و دل مي كنم...

برد دزدی را سوی قاضی عسس
خلق بسیاری روان از پیش و پس

گفت قاضی کاین خطاکاری چه بود؟
دزد گفت: از مردم آزاری چه سود؟

گفت: بدکردار را بد کیفر است
گفت: بدکار از منافق بهتر است

گفت: آن زرها که بردستی کجاست؟
گفت: در همیان تلبیس شماست

گفت: آن لعل بدخشانی چه شد؟
گفت: می دانیم و می دانی چه شد!

گفت: پیش کیست آن روشن نگین؟
گفت: بیرون آر دست از آستین

دزدی پنهان و پیدا، کار توست
مال دزدی، جمله در انبار توست

تو قلم بر حکم داور می بری
من ز دیوار و تو از در می بری

حد به گردن داری و حد می زنی
گر یکی باید زدن، صد می زنی

می زنم گر من ره خلق، ای رفیق
در ره شرعی تو قطاع الطریق

می‌برم من جامه ی درویش عور
تو ربا و رشوه می گیری به زور

دست من بستی برای یک گلیم
خود گرفتی خانه از دست یتیم

من ربودم موزه و طشت و نمد
تو سیه دل مدرک و حکم و سند

دزد جاهل، گر یکی ابریق برد
دزد عارف، دفتر تحقیق برد

دیده‌های عقل، گر بینا شوند
خود فروشان زودتر رسوا شوند

دزد زر بستند و دزد دین رهید!!
شحنه ما را دید و قاضی را ندید!!

من به راه خود ندیدم چاه را
تو بدیدی، کج نکردی راه را

می زدی خود، پشت پا بر راستی
راستی از دیگران می خواستی!!

دیگر ای گندم نمای جو فروش
با ردای عُجب، عیب خود مپوش

چیره‌دستان می ربایند آنچه هست
می برند آنگه ز دزد کاه، دست

در دل ما حرص، آلایش فزود
نیت پاکان چرا آلوده بود

دزد اگر شب، گرم یغما کردن است
دزدی حکام، روز روشن است

حاجت ار ما را ز راه راست برد
دیو، قاضی را به هر جا خواست برد (1094078) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۴۰:۳۵
خدا رحمت کناد پروین اعتصامی را ! (1094357) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۱۰:۴۶:۱۷
خدارحمت کنه پروین اعتصامی رو ودم شما گرم که به جا این شعررو گذاشتید. (1095524) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۰۶:۳۳
من موندم اگه اعدام تاثیر داشت،مای که بالاترین اعدام سرانه جهان را داریم چرا یکی از بالاترین امار فساد و بزهکاری را هم داریم. آیا وقت اون نرسیده که یکم به افکارمون شک کنیم؟
ایا با گشت ارشاد و بگیر و ببند حجاب درست شد؟
آیا با شلاق زدن مشروب خوری تموم شد؟
آیا با اعدام قاچاقجی ها مصرف مواد کم شد؟
اعدام یعنی پاک کردن صورت مساله و ریشه در جایی به مراتب عمیقتره.
مطمئنا اون کسایی که خیلی طالب اعدام هستند کسانی هستند که نمیخوان ریشه ها معلوم بشه. (1094081) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۱۴:۱۹
کی به پرونده زورگیری دولت از مردم رسیدگی میکنه ؟ (1094088) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۱۴:۴۴
آیا خائنین به مردم و اقتصاد هم اعدام میشوند ؟ (1094089) (alef-13)
 
navid
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۱۵:۱۰
این ها نتیجه ۷ سال دولت اصولگرا و مجلس اصولگرا است (1094090) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۱۸:۱۸
یادش به خیر دورا مدرسه از قول پروین اعتصامی می خواندیم :

دزد جاهل گر یکی ابریق برد دزد عارف دفتر تحقیق برد


یا در جایی دیگر :

ما را به رخت و چوب شبانی فریفتند این گرگ سال ها است که با گله آشنا است (1094097) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۲۸:۳۸
شاید گناه آنان زندگی در کشوری است که نظام تامین اجتماعی کار امد ندارد شاید هم گناه آنان زندگی کردن در کشوری است که بیکاری و تورم بیداد میکند و مسئولانش...شاید هم گناهشان متولد شدن در خانواده ای فقیر باشد!!البته از حق نگذریم خود آنان نیز کاملا بی تقصیر نیستند (1094119) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۲۸:۴۹
آقايان دولت نهم ،و دهم فقط يك سوال ؟ مي گويند 32 دوسال است داخل تحريم هستيم !آقاي رئيس جمهور ، دوره خدمت جنابعالي جرم و جنايت ، آدم كشي ، اختلاس هاي كلان ، بيكاري ، فحشا ،و... كم نبوده . لطفاً دولت خودتان را با دولتهاي قبل مقايسه كنيد! زمان آنها هم جنگ بود و تحريم. تقاضا دارم فقط از مسكن مهر آماري ارائه ندهيد!كدام دوره از دولت هاي قبل ديده ياشنيده بوديد كه افرادي به قدر مالي بالا و خودروهاي مدل بالا با چوب و قمه به جان مردم حمله كنند؟ اين دو نفري كه اعدام شدند كه مستحق كيفري كمتر بودند بايد اينگونه مجازات شوند؟ (1094121) (alef-13)
 
سیروس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۳۸:۴۷
امیدوارم عدالت در مورد همه زورگیران و تبهکاران اجرا شود نه این دو نفر تحت تاثیر جو به وجود آمده اعدام بشن ولی در آینده با بقیه با مماشات رفتار بشه. (1094139) (alef-13)
 
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۴۹:۵۲
پزشک غیر حریص و انسان در این مملکت کم نیست ولی دولتمرد انسان و جوانمرد چه؟! آقایان وضع اقتصادی وحشتناک است. به داد برسید تا دیرتر نشده. (1094166) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۵۴:۳۷
از دوستان عزیزی که گمان میبرند با این گونه اعدامها در ملاعام آمار جرم و جنایت کاهش می یابد سوال میکنم قبل از مورد اخیر موارد زیاد دیگری هم به خاطر جرم های کمابیش مشابه اعدام شده اند پس چرا هنوز اعمال خلافی چون زورگیری و ... در جامعه مکررا تکرار میشود ؟ به نظر بنده این حوادث و جرایم معلولند و علت یا حداقل یکی از علل اصلی اقتصاد نابسامان این روزهای جامعه ایران است. (1094172) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۵۶:۱۸
سلام

تيتر خبر معركه، زيركانه، حرفه اي و بسيار جالب بود و خود گوياي حرف هاي زيادي بود. (1094175) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۲۵:۱۴
اگر تورم عمدی را بیشتر می شکافتید مطلب بیشتر جا می افتاد. تورم یعنی چاپ کاغذ( پول) بدون پشتوانه که نتیجه اش پایین آوردن ارزش پول در جیب مردم است. خدا پدر آقای حائری شیرازی را بیامرزد که 27 سال داد زد تورم را دامن نزنید! (1094887) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۳:۵۶:۵۷
در این کشور آفتابه دزد را گردن می زنند

از 3 هزار میلیارد چه خبر (1094177) (alef-13)
 
محمد جلالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۸:۳۲
دلم سوخت و در پیشگاه خداوند منان ابراز شرمساری نمودم ایامنهم سهمی در این حکمها دارم (1094214) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۲۳:۱۷
ربطی نداره...
متن شما مثله این میمونه که اگه تا یجا کمبودی ایجاد شد همه هم رو بخورند.
بله اونا هم مقصرند. ولی از نون شب واجب تر امنیته. قرار نیست تو این مملکت هر بار یه بحرانی بوجود اومد یه عده ای توجیه پیدا کنند عربده کشی کنند و جیب دیگران رو خالی کنند.
در ثانی عربده کشی و زورگیری با سلاح خیلی فرق داره با دزدی! اگه طرف دزدی کنه محارب نیست و حکمشم اعدام نیست! اما این افراد مخل امنیت بودند نه دزد! خوبه یک ذره با بینش بیشتر اظهار نظر کرد و مسائل رو با هم خلط نکرد. (1094222) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۵۴:۳۷
خسته شدیم وکاری ازدستمان برنمی اید درمملکت اسلامی وامام زمانی این همه

زشتی وپلیدی چرامراجع تقلید وعلما سکوت کرده اند ودرقبال اوضاع نابسامان

اجتماعی واقتصادی حرکت جدی نمی کنند مثل اینکه فقط برای کشورهای دیگر

میتوانیم نسخه سلامتی بنویسیم . (1094271) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۴:۵۹:۰۹
محکوم کردن این بیچاره ها به اعدام غیر از آنکه غیر اخلاقی و مشمئز کننده بود، غیر قانونی هم بود.
تفسیر موسع از عبارت محاربه در واقع غیر از آن نیست که موضوعی که قانونا تا دیروز با 2-3 سال زندان مواجه می شده است را ناگهان ( و بیشتر برای مدیریت افکار عمومی) با مجازاتی به مراتب بیشتر، و آنهم بدون تصویب قانون جدید، مواجه سازیم.
در فیلمهای خارجی دیده ایم که تا وقتی افکار عمومی برانگیخته است از برگزاری دادگاه خودداری می کنند تا مبادا حق متهم به دلیل جو عمومی ضایع شود. متاسفانه در اینجا اگر جرمی درخفا انجام شود با مجازات اندک مواجه می شد اما اگر همان جرم در رسانه ها منعکس شود ناگهان حکمش از چند ماه زندان به اعدام افزایش می یابد که چیز ی جز بی قانونی مطلق نیست.

دوستانی که از این رفتار غیر منصفانه خوشحال شده اند و احساس امنیت می کنند بد نیست بدانند که ممکن است یک روز یک چک بی محل ساده آنها که امروز با یک تلفن بانک حل و فصل می شود ناکهان با انعکاس در سلیتها و رسانه ها تبدیل به یک موضوع هعمومی شود و ناگهان دستگاه قضایی تصمیم بگیرد با آن بر طبق ماده قانونی اخلال در نظام اقتصادی برخورد کرده و آنها را نیز به اعدام محکوم کند.

عدالت باید در مورد بدترین ترسناکترین و منفورترین مجرمان نیز رعایت شود تا بیگناهان نیز مطمئن شوند که هرگز با آنان با بی عدالتی برخورد نخواهد شد.

من به عنوان یک شهروند از اجرای این حکم غیر قانونی و غیر اخلاقی شرمنده ام و تصور می کنم که این مجازات خودش فاجعه ای به مراتب بزرگتر از اقدامات مجرمانه آن زورگیران بوده است. (1094277) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۰۷:۲۴
چرا عدالت اجرا نمي شود چرا سراغ افتابه دزدان براه افتاديد ؟ چه شد ميلياردها دلار دزدي رانت اختلاس تباني كم كاري ورابط گراييو...... چرا سراغ اينها نمي رويد؟
اگرحكم شود كه در مست گيرند در شهر هرانكه هست گيرند (1094290) (alef-13)
 
استاد دانشگاه
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۱۶:۲۷
ریشه زورگیری ها و نا امنی ها را باید خوشکانید که به قول شما همان تروریست های اقتصادی (یقه سفیدها) هستند که حتی باعت از دست رفتن اعتماد مردم به نظام کشور هم می شوند! (1094312) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۲۲:۳۶
آن كساني بايد محاكمه شوند كه سال 84 از اختلاف حساب 300 ميليارد توماني در شهرداري خبر داشتند و... (1094328) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۲۲:۴۸
جناب توكلي يك بار بگوييد چرا از روي اضطرار راي داديد تا شاهد اين صحنه ها باشيد
لطفا منتشر نماييد (1094329) (alef-13)
 
جعفر
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۲۴:۵۸
امیرمومنان علی علیهالسلام میفرمایند:فقرکه وارد شودایمان از در دیگر خارج میشود.و یادر جای دیگر اشاره میکنند:کاخی برافراشته نمی شود مگر اینکه کلوخی ویران گردد.کسی نمیخواهد از عمل خلاف حمایت کند.اما این بخت برگشته هاو نظیراینهامتولدین نیمه اول دهه 60هستندکه به سن اشتغال-ازدواج-داشتن سرپناه و در یک کلام زندگی کردن ابرومندانه رسیده اند. رییس دولت 7.5سال است که به انها وعده سر خرمنی می دهدو میخواهد2میلیون شغل ایجاد کند.باکدام سرمایه؟با کدام پول؟لابد می خواهید مساله تحریم رامطرح کنید؟دلارهای مرجع به چه کسانی فروخته شد تا صرف واردات کنندامابدون هیج نظارتی اجناس و کالاهابا دلارمبادله ای و ازاد فروخته شدو ثروتهای باد اورده را روانه جیب های ثروتمندان و رانت خوران کردند. ماجرای سواستفاده3000میلیاردی که کشف شد و بسیاری دیگر که نشد.اینهاو امثال اینها ثروتهای این مملکت هستند که باید صرف اشتغال و تولید و......می شد تا کسی دست تجاوز به سوی مردم دراز نکند.اللهم عجل فی فرج مولاناصاحب الزمان (1094332) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۲۸:۲۸
واقعا خوش بحال اين جواناني كه مردند و راحت شدند زيرا ما هرروز ميميريم وزنده ميشويم . ولي مسئولين بدانند روزي جواب اين بي عدالتي هارا بايد پس بدهند . به اميد آنروز انشاءا... (1094338) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۳۰:۴۸
اين نوع محاكمه ها انسان را به ياد داستان بينوايان مي اندازد
نتيجه مديريت شما اصول گرايان با وجود درامدهاي سرشار نفتي چيري جز اين نمي توان توقع داشت (1094345) (alef-13)
 
کامران
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۴۲:۴۷
من 100% موافق اعدام این جانی های هستم
2 ماه پیش از من همین گروه زورگیری کرده اند و تبلت و ساعت و حلقه من را بردند
برای شما که این اتفاق برایتان نیافتاده شعار دادن ساده است
اما من میفهمم کث چه دردیه
در زمان اعدام آنها من تبلت جدیدم را بالا بردم تا ببیند و بیشتر زجر بکشند
به امید این که همه زورگیرها را اعدام کنند
واقعا دست مسئولین درد نکنه (1094359) (alef-1)
 
امیر
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۳۰:۲۱
آیا ارزش تبلت !! حضرتعالی از جان دو انسان بیشتر است؟! (1094894) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۲:۴۸:۲۵
"در زمان اعدام آنها من تبلت جدیدم را بالا بردم تا ببیند و بیشتر زجر بکشند"
تو بیماری آقا کامران. رفتن به تماشای مرگ جوانی که جسدش روی چرتقیل تاب می خورد بسیار نفرت انگیز است. او آرام شد و دنیا را برای تو گذاشت تا با تبلت جدیدت بازی کنی. خداوند همه بیماران را شفا عاجل عنایت فرماید. آمین. (1095093) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۵۸:۱۷
پیگیری کردی ببینی چه می‌شود؟ (1095211) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۵۰:۲۶
آقای الف مشتری هایت همه اش خارج نشین هستند کنار گود نشستند برات نسخه می نویسند (1094372) (alef-1)
 
یونس
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۵:۵۴:۰۶
ایجاد تنش در اظهان عمومی بوسیله رسانه ها هم باید اعدام گردد (1094380) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۳:۱۴:۰۹
خاک تو سرت با این نظر مزخرفت ما هر چی میکشیم از دست دشمنان ازادی بیان مثل توئه (1095324) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۰۳:۲۱
مسئولين محترم قوه قضائيه هر چه سريعتر دلايل اين حكم را كه به نظر اكثر اظهار نظر كنندگان ناعادلانه است براي مردم توضيح دهند اعدام اين جوانان بازتاب بسيار بدي داشته و براي نظام بدبيني هاي زيادي را به و جود آورده حتي در عكسا ديديم كه چهره ماموران نيز از اين حكم ناراحت بود و حتي يكي از ماموران صورت يكي از اين جوانان را با محبت بر سر شانه خود گذاشته بود كساني كه اين حكم ر ا اعلام يا تنفيذ و يا ........ كردند سريعا بايد پاسخگوي افكار عمومي باشند و دلايل خود را به مردم اعلام نمايند تا شائبه سياسي بودن اين حكم از اذهان عموم مردم پاك شود. (1094395) (alef-1)
 
امین
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۲۴:۴۷
به نظر من هیچ کاری نمیکنه جز در راستای حفظ قدرت وتبلیغات انتخاباتی جناح حاکم پیش از انتخابات تنها با اجرای فاز دوم یک پولی رو بریز تودست مردمی که دیگه الان به گدایی افتادن و به نتایج اون هم دیگه فکر نمیکنه ومثل بقیه تصمیماتش میگه بزار فعلا اینو رد کنیم تا بعد ... (1094429) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۲۵:۳۸
یقه سفید نه یقه چرکو ! (1094431) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۳۹:۴۶
درس عبرت. ! فقط برای فقرا؟
من سالهایی معلم بودم. دیکته می گفتم. اسم درس عبرت که می اید. حالم بهم می خورد. دانش اموزی داشتم نا هنجار . شلوغ پر دردسر یه بار زدمش. اون سالا چوب معلم گل بود.بعد شبش گفتم عجب غلطی کردم پنجشنبه بود معلما وبچه ها رفته بودن شهر. رفتم سراغ خونه مهدی رو گرفتم. با یه دانش اموز رفتم دم خونشون. منو بردن به زور تو خونه. شام ،منو نگه داشتن. برگشتم. تو خونه که کد خدا داده بود توش بیتوته کنم. تا صبح به خودم گفتم غلط اضافی کردی. مرتیکه فلان وبهمان. نمیدونی کجا زندگی میکنه. ننه بابا داره یا نداره> شبا کجا می خوابه . زمینای باباشو کی بالا کشیده . چند تا خواهر وبرادر قدو نیم قد داره .تنها بودم ولی سرمو کردم زیر لحاف وتو تاریکی چشمام خیس شد. کاری نمی تونستم بکنم.
مهدی سالهای بعد جغرافیای انسانی دانشگاه تهران قبول شده بود. من تو صف غذا خوری دانشگاه بودم دیدم یه جوون داره هی نگاه هم میکنه. پرسیدم واو مهدی بود ومن بعد اون سالا ازش خجالت می کشیدم. دلم می خواست می زد تو گوشم امامهدی خیلی مرد بود که واسه دل منم که شد قبولیشو انداخت گردن اون کتک. !
کاش برادر عزیز لاریجانی وخیل عظیم مدیران وقدرتمداران یه شب قبل اون زور گیری رفته بود ن خونه اون جوونا. خونه خیلی که شاید واسه درس عبرت هم که شده دیر یا زود پاشون بره پای دار .کاشکی من رفته بودم تو رفته بودی ما رفته بودیم .بعد شاید مثل اون شب من زیر پتو ولحاف از خجالت چشامون در اومده بودیم.حاکم وظیفه دارد از نان کار زندگی ومعیشت رعایایش مراقبت کند. ما از فقرا ومحرومین چه مراقبتی کرده ایم که گاه وبی گاه درس سخت وپر هزینه " عبرت" را هجی می کنیم. من از همه جوونای فقیری که از سر بی عدالتی وعقب ماندگی فرهنگی درس عبرتی می شوند برای دیگران شرمنده ام.اون شب که خبر اجرای درس عبرتو خوندن من کاری نتونستم بکنم. سرمو کردم زیر پتو. (1094451) (alef-1)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۱۶:۴۸:۰۲
خاک تو سرتون که همی چی رو ربط می دین به هم.
اگه زور گیری کنن میگین وای وای همه دزدن. فضای ایران رو پر از دزد و چاقوکش می کنین.
اگه اونا رو اعدام کنن اینا رو می نویسین.
خجالت نمی کشین
فی قلوبهم مرض
فزادهم الله مرضا.
درمونتونم نمی شه کرد. (1094463) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۲۱:۴۵
دوست عزیز
آیا واقعا شما فکر می کنید غیر از اینکه یا در کشور زورگیری رایج باشد و یا اینکه دو جوان خلافکار اعدام شوند، هیچ راه دیگری وجود ندارد؟
آیا کشورهایی مانند ترکیه که در آنها امنیت برقرار است هر روز چند خلافکار را اعدام می کنند؟
یا آنکه افرادی را بر مسند کار می نشانند که بتوانند کمی پیچده تر هم فکر کنند و راه حل همه مشکلات کشور را در اعدام و داغ و درفش نبینند؟

براستی کشوری که پتانسیلش به مراتب بیشتر از ترکیه و عراق است و از انواع منابع طبیعی خدادادی مانند نفت و معادن و ظرفیتهای توریستی و ترانزیتی و درصد بالای تحصیلکردگان بهره مند است چرا باید در وضعیتی باشد که به دو بخش واقعا دارا و واقعا ندار تقسیم شده باشد تا دارایان برای حفظ امنیت خود براحتی برای اعدام جوانان ندار هورا بکشند؟ (1094881) (alef-13)
 
امیر
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۰:۳۲:۵۱
مرض طرز فکر امثال توست که خشونت را در جامعه رواج داده است. هیچ فکر کرده ای چرا در کشورهایی که مجازات اعدام نیست مردم باهم مهربان تر ند؟ (1094899) (alef-13)
 
د اریوش ب
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۴۶:۰۲
به جنابعالی توصیه اکید می کنم که به دنبال دوا و درمان خود باشید کسی از جرم و گناه این دو جوان حمایت نکرد و اما حرف اصلی اینست که مسئولانی که با بی تدبیری و اشغال مقامی که شایستگی ندارند و فضای رانت سیاسی و اقتصادی ایجاد نموده در ایجاد این ناامنی مقصر اصلی می باشند و متاسفانه چپاولگران و زورگیران اصلی آزاد به تاخت و تاز مالی ادامه می دهند و در عوض معلول فساد سیاسی اقتصادی آنها به اعدام محکوم می شود در نتیج به جمله اول بنده مراجعه فرمایید! (1095184) (alef-13)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۱:۳۲:۰۴
به مردم میگی خاک تو سرتون بعد حدیث و آیه میذاری؟!! در این روزگار ادبیات آشناییه. توهین به فهم مردم و در عین حال معرفی خود به عنوان عدالت محور و مهرورز. (1095288) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۷:۵۷:۵۰
خوب آقاجون بی اطلاع جوامع مترقی دنیا کلی مطالعه کردند که به این نتیجه رسیدن اعدام چیز خوبی نیست بعدش هم فقر با عدام بر طرف نمیشه (1095367) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۱:۰۷:۴۸
واقعا شوکه شدم. اصلا باورم نمیشه . این دو نفر سو سابقه هم نداشتند و فقط به خاطر زور گیری مردند!!! نمی شد کمی رحمانه تر برخورد می شد. مثلا 30 سال زندان یا .... (1094944) (alef-13)
 
سهند
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۱:۱۱:۳۸
کاشکی اون جنایتکارایی که با مال و جان مردم بازی میکنن هم اعدام میشدن مثل عوامل اختلاس کننده .آیا اونا هنوز اعدام شدن . پس این اعدام در کشوری که با جان و مال مردمش بازی میشه قابل قبول نیست. (1094951) (alef-13)
 
Norway
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۲:۵۷:۴۹
کاشکی یه آماری بگیرید ببینیم اینایی که از 5 صبح میرن تماشای اعدام کی هستند. شخصیت و هدفشون چیه؟ (1095103) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۰۹:۳۰
حقشون اين نبود نامردي بود (1095120) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۱۶:۰۵
واقعا حرف شما درست است.کسیکه مادرش در حال مرگ است و پزشک بی خدایی که فقط پول را میبیند چکار کند؟آیا این پزشکان که گویا در خارج از کشور درامد زیادی ندارندولی در کشور ما گاهی تا 400 میلیون در ماه درامد دارند مالیات بر درامد خود را میدهند؟یا بقیه کسایی که ثروت زیادی دارند؟پولداران در بهترین بیمارستانها حتی اتاق مخصوص دارند ولی فقرا حتی پول هزینه عمل در بیمارستان دولتی را ندارند. (1095132) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۱۹:۵۰
خدا به داد خانواده این جوانان فریب خورده برسد بیچاره مادرشان .شاید اگر زورگیرهای 3هزار میلیاردی را اعدام می کردند این دو جوان الان زنده بودند (1095139) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۲۱:۰۲
چی اعدام راه حل نیست؟

خوب اگه اعدام راه حل نیست پس چیکار باید کرد؟ آها من یه چیزی یادم اومد,

مثلا" به نیروی انتظامی بگن ول کنین بابا اعدام راه حل نیست, بزارین هر کی

میخواد به دختر و پسر مردم حمله کنه, زورگیری کنن, با ماشین و موتور مینی

بوس- ساتور و قمه و رینگ بکس و چاقو - بکس و لگد و کله - بریز و بپاش و بکش

همه رو هم بیمه کنن تا اقلا" پولش در بیاد و دیگه اعدام معدام تو کار نیست ,

چرا؟

آها, گفتی, آخه عزیز دل برادر, زیرساختهای مملکت خراب است و نظام توزیع

عادلانه ثروت هنوز خوب جا نیفتاده و بیکاری هم زیاده و اعتیاد هم زیاده و فقر

هم زیاده. اعدام کیلو چنده؟ اول باید اینا درست بشه.

همین آقای مافیها و سروری رو بفرستند یه مدرسه شبانه روزی دوردست با

بقیه بچه ها اخت میشند و خودشون خوب میشن دیگه. حالا تا ببینیم بعدا" زیر

ساختاش که درس شد جوونا هم خودشون قلبشون پاکه خودشون خوب میشن.

حالا یه چن تایی هم این وسط زروگیری مورگیری کردن زیاد مهم نیست دیگه

چون همه تو این مملکت بالاخره یه جورایی زورگیرن دیگه زیاد مته به خشخاش

نزارین. باید اول زیر ساختاش درست بشه بعدش بگن چرا زورگیری کردی. چون

زیر ساختاش خرابه این یعنی زور به زور دار حق به حقدار. یا علی مدد هر کی

زورش زیادتره. هر کی گردنش کلفت تره. (1095142) (alef-13)
 
ایرانی‌
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۲۵:۳۱
"طبیعتا هر شهروند تهرانی از شنیدن خبر دستگیری و اعدام سارقان مسلح خرسند می شود"

بنده شهروند ایرانی‌ هستم و از دستگیریشان خوشحال شدم اما از اعدامشان نه، چون راه حل حذف زورگیری از جامعه این نیست. لطفا جملات را علمی‌تر بنویسید (1095149) (alef-13)
 
حاج اسماعیل
۱۳۹۱-۱۱-۰۱ ۲۳:۳۱:۵۵
به خاطر70000تومان 2جوان رادار نمیزنن فکراساسی باید کرد(الفقر کاد ان یکونو کفر) (1095166) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۱:۰۰:۰۷
آیا پزشکان حریصی که ثروت و درامدشان سر به فلک می زند اما به وضع بیماران فقیر بی اعتنا هستند، امشب با وجدان راحت به خواب خواهند رفت؟
این چه جمله زشتی بود به کار بردی آقای نویسنده؟ (1095272) (alef-13)
 
کمال
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۱:۲۵:۲۰
چه شده است ؟؟اعدام این دونفر اینقدر تاثیر گذار است که همه تحت تاثیر قرار گرفتندهیچ نگران نباشید انها از شرایط موجود رها شده اند باید فکری بحال خود نمود که مرگ آهسته ما بمراتب سخت تر ودردناکتر خواهد بود با سیاستی که این دولت در بیش دارد وفسادی که حاکم شده بر جامعه ما خواهید دید که ارزوی صدها بارمرگ را خواهیم نمود امروزه کسانی بر ما حاکم شده اند ودولت را در اختیار گرفتند که کمتر از این زور گیران نیستند انها نه اعتنایی به نمایندگان ما دارند ونه اعتنایی به قشر اسیب دیده انها بدنبال قدرت هستند وهر اسیب اجتماعی را باخفه کردن ساکت می کنند وفریاد عدالت خواهیشان دیگر مورد تمسخر وریشخند همگان شده است باید بگفته علی(ع) که فقر زمانی که از یک در وارد شد ایمان هم از دری خارج خواهد شد ایمان آورد وشما بی ایمان ترین بندگان خداونداید که عملتان چنین فجایعی را ترسیم میکند (1095284) (alef-13)
 
یوسفی پور
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۲:۱۰:۵۶
این دو بنده خدا را اعدام کردند از آنجایی که فیلمشان در اینترنت و تلویزیون پخش شده بود. می‌خواستند بگویند در ایران اسلامی فقط همین دو فقره بود که ما هم به سرعت رسیدگی کردیم و بحمدالله تمام شد!


اخبار صبح و ظهر و شب ایران را که نگاه کنی پر است از خبر های دزدی و فساد و زورگیری در کشورهای اروپایی و آمریکایی! استنادشان هم به اخبار شبکه های تلویزیونی همان کشورهاست!

کافی است در ایران هم به رسانه ها آزادی بدهید تا اخبار روزانه قتل و زورگیری چندین برابری ایران نسبت به کشورهای دیگر را مشاهده نمایید.


آقایان 3000 میلیارد از جیب بیت المال می‌برند و نتیجه اش ویلا در تورنتو و جزایر قناری می‌شود. تلاشی هم برای بازگرداندنش نمی‌شود چون اگر برگردد حرف می‌زند و دست های بیشتری رو می‌شود.

ولی جوانی که زورگیری کرده، در کوتاه ترین زمان ممکن، به اعدام محکوم می‌شود. بی آن که دادگاه با تامل بیشتر سعی کند کمی سنجیده تر حکم دهد. من وکیل نیستم اما از چند وکیل شنیدم که می‌شد حکمشان محاربه نباشد.


از آنطرف فردی، گردن کلفت، به عنوان عامل اصلی جنایات کهریزک شناخته می‌شود، محاربه که هیچ، زندان هم حتی نه، بلکه باید ترفیع بگیرد! بشود رییس فلان سازمان!

ما مانده ایم و دولت و مجلس و قوه قضاییه ای که همه پسوند و پیشوند «اسلامی» دارند و دریغ از کمی اسلام و عدالت علی(ع) اش. (1095310) (alef-13)
 
نوید اصفهان
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۲:۵۱:۳۴
تو رو خدا تو رو به قران دیگه فاز دوم این هدفمندی رو اجرا نکنید بدبختمون کردین رفت به ابولفضل نیست و نابود شدیم اخه چرا نمیفهمین ای خدا خودت کمکم کن (1095323) (alef-13)
 
محسن
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۵:۰۱:۰۰
طبیعتا هر شهروند تهرانی از شنیدن خبر دستگیری و اعدام سارقان مسلح خرسند می شود
باید این طرز فکر رو طلا گرفت واقعا...دوست محترم کی گفته هرکسی از شنیدن خبر اعدام خوشحال میشه؟! دستگیری و محاکمه درست اما میشه بگی کدوم منطقی میگه که قطعا همه از شنیدن خبر اعدام خوشحال میشن؟ (1095329) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۶:۵۹:۳۳
همه از بدو تولدشان زورگیر و یا پزشک به دنیا نمی آیند ولی عمده اش برمیگردد به شرایطی که در آن زندگی میکنند پس مسئولین تصمیم گیر در همه این قتل ها شریک هستند ... (1095338) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۸:۰۵:۳۶
اقا حمزه و اقای میثاق حسینی > پدر او به جنک رفته برای ارامش امروز من و شما و بعد از جنگ هم مرحوم شده به خاطر همان عوارض جنگ ایا هیچکس تا به امروز سراغی از این فرزند را گرفته آیا هیچکس و هیچ مسوولی می داند او با چه سختی و مشقی بزرگ شده که به زور گیر معرف شده است ایا اگر شغل مناسبی داشت دنبال زور گیری می رفت مطمنن خیر پس مقصر اصلی ما هستیم (1095374) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۸:۱۶:۵۱
اگه مردم کمک می کردند پول عمل مادر این بنده خدارو جمع می کردند کار به اینجا نمی کشید. (1095379) (alef-13)
 
مجید نوروزی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۸:۳۵:۴۱
متنی نوشتم حاوی چند سوال. از آنجا که شما را سایتی مخالف (البته تا حدودی) سانسور می بینم تقاضا دارم که این نوشته را به نمایش بگذارید.

جوانی که پیش از مرگ، از فرط بی کسی سر بر شانه "جلادش" گذارد و گریه کرد!
پس از دوماه از "زورگیری" خشنی که در یکی از خیابان های تهران اتفاق افتاد، دو نفر از 4 نفر زورگیر، به دار مجازات آویخته شدند تا نیروی انتظامی و دادگستری (دادگستری؟) نشان بدهند که در بعضی از پرونده ها می توانند قدرت قهریه خود را به نمایش بگذارند! چند سوال برای من مطرح است که واقعا ذهنم را آزار میدهد:
1-چرا پس از دو ماه برای دو مجرمی که به گفته متهم اصلی به دلیل نداشتن 4.5 میلیون هزینه عمل جراحی مادرش مرتکب جرم شده اند باید حد غایی جریمه (اعدام) به اجرا درآید ولی دزدان اصلی که سالیان درازیست بر مال و ثروت همین دو جوان و سایر جوانانی که همچنان چنین محکومیت هایی در انتظارشان هست، خیمه زده اند، آزادند و اسم شان هنوز به صورت مخفف ذکر می شود؟ غارتگران و مجرمانی که اسمشان فاش نمی شود تا اسم کسانی دیگر، از پس پرده فاش نشود!
2-چرا اسم این دو جوان زورگیر گذاشته می شود در حالی که در نهایت ضعف و فقر و تنگدستی مرتکب چنین عملی شده اند! آیا زورگیر واقعی کسانی نیستند که باعث فقر این جوانان شدند تا از ضعفِ فقر دست به چنین اقدامی بزنند؟
3-آیا اگر بستر کار برای جوانان از جمله این دو جوان فراهم بود، حاضر می شدند به جای خواب در بستر و در کنار خانواده، در آن ساعت از شب به جرثقیل آویزان شوند تا تبدیل به سیرکی شوند که تماشای آن تفریحی باشد برای سایر جوانان بیکار مثل خودشان! جوانانی که با نگاه به این سیرک زشت و خشونت آمیز، هیجاناتشان را که باید در جای درستش خالی می شد، اینجا خالی کردند! با نگاه به دست و پا زدن دو جوانی که از چهره شان پیدا بود تازه می خواهند جوانی کنند!
4- چرا در شرایطی که شاکی پرونده راضی به اعدام نیست، و در دادگاه عدم رضایتش را اعلام می کند، این دو نفر اعدام می شوند؟
5-حال که نمی توان این سوالات را از مسئولان پرسید، باید سوالی از جامعه پرسید! می گویم نمی توان از مسئولان سوال پرسید چرا که امروزه با این شرایط سوال پرسیدن هم جرم محسوب می شود! سند این ادعای من هم، همین اعدام این دو جوان است! بنده معتقدم حرکتی که این دو جوان انجام دادند خود سوالی از مسئولان بود که در کشوری با این همه ثروت، چرا باید ما دست به چنین حرکات زشتی بزنیم و بر روی هم وطن خود تیغ بکشیم؟ و اما سوال من از جامعه این است: در شرایطی که بازار تحریم ها داغ است آیا می شود ما هم دست به تحریم تماشای این سیرک خشن بزنیم؟ و احساسات روانی گونه مان را جور دیگری تخلیه کنیم؟
چند سال پیش نمونه این حادثه برای خود من اتفاق افتاد و شبی که در خیابانی در اصفهان پیاده روی می کردم دو جوان سوار بر یک موتور جلوی من را گرفته و گلوی من را با تیغه قمه شان آشنا کرده که جیب هایت را خالی کن! آن شب گذشت و چند وقت بعد جوانی که قمه را زیر گلویم گذاشت همراه با خانواده اش در یکی از پارک های اصفهان کنار زنده رود دیدم و آنقدر خوشحال شدم که این جوان در کنار خانواده اش خوشحال است که حد ندارد!

عکس دیدم از لحظاتی قبل از اعدام که دو جوانی که قرار بوده تازه جوانی کنند، پیشتر از همه گریه "ناکامی در جوانیشان" را می کردند و یکی از آنها از فرط بی کسی سر بر شانه "جلادش" گذاشته زار می زد! (1095393) (alef-13)
 
دريايي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۸:۴۷:۰۴
با سلام
شش ماه را دور از خانواده و سختيهاي فراوان و مسئوليت سنگين در دريا خدمت كردم تا اسايشي براي خانواده ام تامين كنم يك هزينه اي بنام هزينه سفر شركتمان در بانك تجارت به حسابما ن بصورت دلار واريز كرده كه بانك انرا نميدهد و ميگويد بايد به قيمت 1226 به بانك بفروشي
ايا اين زورگيري نيستخدايا يكي نيست بدادمان برسد (1095404) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۹:۰۶:۰۴
ایا کسی از حکومت عدل هست که این یادداشتها رو بخونه (1095423) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۰۹:۰۹:۴۱
برعكس اين نوشته كه گفتيد هر كسي از اعدام اينها خرسند مي شود من نه تنها خرسند نشدم كه حتي به حالشان گريه كردم برايشان نيز قران خواندم چون خيلي خيلي جوان بودند و اما شماها واي به حالتان كه دزدان سه هزار ميلياردي را اعدام نمي كنيد يا دزدان اين گونه را چون قوي هستند اما خطاكاران ضعيف را اعدام مي كنيد مي ترسم وقتي عذاب خدا بيايد همه مان دچارش شويم خطاي اين جوانان گناهش بر گردن تك تك ماهاست و البته دزدي رانت خواران نيز باز به گردن اون كساني است كه مي توانند اما جلوگيري نمي كنند بعد به راحتي اين جوانان فقيري كه از زور بيكاري و فقر به خاطر 50 هزار تومان دزدي مي كشند ولو با چاقو حمله كرده باشند تاثير كدامشان بيشتر است من كه مي دانم اينها را كشتيد چون در خارج از كشور عكسشان پخش شده بود (1095427) (alef-13)
 
دخو
Australia
۱۳۹۱-۱۱-۰۲ ۱۰:۵۹:۰۸
در آمریکا٬ اروپا و استرالیا هم گردن کلفتی و باج گیری هست اما قوانین و روابط اجتماعی طوری تنظیم شده و اجرا میشوند که هیچکس اینگونه علنی جرات انجام این کار های خلاف را ندارد و شاید باور نکنید برخلاف نظراتی که در ایران مبنی بر حضور بیشتر پلیس ارائه میشود در استرالیا (که من زندگی میکنم) چیزی به اسم حضور محسوس پلیس وجود ندارد. مساله بعدی (صرفنظر از بحث توقف اعدام) عدم وجود تنبیه خلافکاران در ملا عام هست که نه تنها تاثیر مثبت ندارد (همانطوری که به وضوح شاهد بی نتیجه بودنش در ایران هستیم) بلکه مردم عادی را نسبت به مرگ یک انسان (هر چند خلافکار) بی تفاوت میسازد. آخرین نکته هم اینکه قانون در هر جامعه ای از بالا (نوک هرم) به پایین تحمیل میشود یعنی اگر افراد ملت ببینند که فلان شخصیت (سیاسی٬ نظامی٬ مالی) بخاطر خطایی که کرده بدون هیچ اغماضی پشت میله های زندان هست و بی آبرو شده است آنها هم بخودی خود قانون پذیر میشوند. یک نکته هم اینکه مخلوط کردن غرض های سیاسی با مسائل اجتماعی (داستان سوارشدن الاغ٬ بازتاب) نتیجه ای بجز سر در گم شدن مجریان قانون نخواهد داشت . (1095541) (alef-13)