توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466833
خبرگزاری فرانسه: روحانی تحت انتقادات یک رقیب اصلی قرار گرفت/جهانگیری کنار بکشد
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
خبرگزاری فرانسه نوشت: قالیباف، روحانی را به خاطر موفق عمل نکردن در زمینه وعده ایجاد چهار میلیون شغل سرزنش کرد و اظهار داشت که بیکاری بزرگ‌ترین مشکل کشور است.

به گزارش  فارس، اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری که روز جمعه گذشته به صورت زنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، بازتاب‌هایی در رسانه‌های بین‌المللی داشته است.

خبرگزاری فرانسه یکی از رسانه‌هایی است که گزارشی را در خصوص مناظره روز گذشته ارائه داده است. (برای دست‌یابی به لینک گزارش خبرگزاری فرانسه در فرانس 24  اینجا را کلیک کنید.) در این گزارش آمده است: «شش کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ایران در اولین مناظره انتخاباتی روز جمعه در مواجهه با یکدیگر قرار گرفتند و این در حالی بود که رئیس‌جمهور حسن روحانی میانه‌رو تحت انتقادات یک رقیب اصلی قرار گرفت.»

خبرگزاری فرانسه با تاکید بر اثرگذاری مناظره‌های زنده در نتایج دو انتخابات پیشین ریاست‌جمهوری ایران، به انتقادات اقای قالیباف از رئیس‌جمهور مستقر ایران اشاره کرد و نوشت: قالیباف، روحانی را به خاطر موفق عمل نکردن در زمینه وعده ایجاد چهار میلیون شغل سرزنش کرد و اظهار داشت که بیکاری بزرگ‌ترین مشکل کشور است.

روحانی در پاسخ ابراز داشت که «من هرگز قول ندادم چهار میلیون شغل ایجاد کنم. این دروغ است.»

به نوشته خبرگزاری فرانسه، قالیباف همچنین روحانی و دولتش را به «مدیریت بد» و اظهار مکرر نداشتن امکانات لازم متهم کرد.

خبرگزاری فرانسه همچنین ابراز داشت که ضربه‌ای هم به جهانگیری نواخته و تصریح کرد که جهانگیری تنها برای حمایت از روحانی و کمک به او در مناظره‌ها وارد انتخابات شده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت: بر اساس اظهارات برخی اصلاح‌طلبان، پیش‌بینی می‌شود که جهانگیری پس از 3 مناظره زنده تلویزیونی برای حمایت از روحانی از رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کند.

این خبرگزاری همچنین به پاسخ جهانگیری به قالیباف اشاره کرده که او را به اداره شهرداری تهران با ذهنیت نظامی متهم کرده بود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات96 +خبرگزاری فرانسه+حسن روحانی+اسحاق جهانگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.