توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476030
شرکت های روسی می‌توانند جایگزین هند در میدان فرزاد ب شوند
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۷
وزیر نفت ایران گفت، اگر هند از قرارداد توسعه بلوک گازی فرزاد ب کنار بکشد، شرکت های روسی می توانند برای پر کردن این خلاء وارد شوند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری تاس، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران گفت، اگر هند از قرارداد توسعه بلوک گازی فرزاد ب کنار بکشد، شرکت های روسی می توانند برای پر کردن این خلاء وارد شوند.

پس از آنکه طرف هندی یک طرح سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری برای توسعه میدان فرزاد ب پیشنهاد کرد، به نظر می رسد که این بلوک به یک شرکت هندی واگذار خواهد شد، اما بعد از لغو تحریم ها، ایران به دنبال پیشنهادات بهتری برای توسعه این بلوک است. کنسرسیومی متشکل از شرکت های هندی اولین بار در سال 2008 میدان فرزاد ب را کشف کردند.

هفته گذشته، اخباری از ورود مذاکرات ایران و هند در مورد این میدان به مرحله ای جدید منتشر شد.

امیرحسین زمانی نیا، معاون وزیر نفت ایران گفت: «مقامات ارشد هر دو کشور تمایل دارند مذاکره کنند و به توافقی بر سر پروژه فرزاد ب دست یابند... دو طرف توافق کرده اند که نشستی بین نمایندگان شرکت او ان جی سی ویدش هند و مدیران شرکت ملی نفت ایران از جمله علی کاردر مدیر ارشد شرکت و علیرضا منوچهریان، معاون توسعه و مهندسی شرکت برگزار شود.»

بازوی خارجی شرکت نفت و گاز طبیعی هند (او ان جی سی) فرآیند به دست آوردن حق توسعه بلوک فرزاد ب در خلیج فارس را بعد از لغو تحریم ها علیه ایران در سال گذشته آغاز کرد. بر اساس برآوردهای انجام شده، این میدان بیش از 350 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را در خود جای داده و می توان به مدت 30 سال از آن گاز برداشت کرد. ایران می گوید، پیشنهاد 3 میلیارد دلاری شرکت او ان جی سی از نظر مالی جذابیت ندارد.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۱:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۰ ۱۶:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۱۴:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۰:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۰۸:۳۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۰۹:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۱:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۶:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۰۵ ۱۷:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : شرکت های روسی ++هند +میدان فرزاد ب+وزیر نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.