توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446132
سهمیه‌های آسیایی کم می‌شوند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۲
در جدیدترین رنکینگ فنی AFC فوتبال ایران از رده چهارم آسیا به رده هشتم سقوط کرد و این موضوع سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به شدت تهدید خواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در جدیدترین رنکینگ فنی AFC که ساعتی قبل منتشر شد فوتبال ایران از رده چهارم آسیا به رده هشتم سقوط کرد و این موضوع سهمیه های باشگاه های ایران در لیگ قهرمانان آسیا را به شدت تهدید خواهد کرد. فوتبال ایران در آخرین رنکینگ فنی (MA) آسیا مربوط به نوامبر 2016 با 78908 امتیاز در رده چهارم قاره و رده سوم غرب آسیا قرار گرفت و به این ترتیب سهمیه 2+2 به فوتبال ایران اختصاص پیدا کرد. بر همين اساس دو نماینده ایران مستقیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان راه يافتند و دو نماینده دیگر در مرحله نهایی پلی آف حضور پیدا کردند كه درنهايت پرسپوليس به دليل كنار گذاشتن نماينده عراق از مرحله گروهی جايگزين الزورای عراق شد. اما در جدیدترین رنکینگ فنی آسیا فوتبال ایران با 59699 امتیاز به رده هشتم آسیا و رتبه چهارم غرب قاره سقوط کرده که به این ترتیب همان سهمیه 2+2 به فوتبال ایران اختصاص پیدا خواهد کرد با اين تفاوت كه دو نماینده پلی آف ایران ناچارند در مرحله دوم پلی آف حضور پیدا کنند و به همين دليل بايد برای حضور در مرحله گروهی ليگ قهرمانان آسيا دو ديدار پلی‌آف را پشت سر بگذارند. ضمن آنكه سقوط یک يا دو پله‌ دیگر در این رنکینگ می تواند سهمیه ایران را به 1+2 یا 1+1 کاهش دهد.
 
کلمات کلیدی : فوتبال ایران+لیگ قهرمانان آسیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته