توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481890
مشکل متفاوت مردی که ۷ سال از خانه بیرون نرفت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
باشگاه خبرنگاران نوشت: چهاردهمین برنامه «ماه عسل» با اجرای احسان علیخانی میزبان سید موسی ۳۳۶ کیلویی بود.

چهاردهمین برنامه «ماه عسل» با اجرای احسان علیخانی میزبان سید موسی 336 کیلویی بود.

در ابتدای این گفت‌وگو سيد موسی گفت: نصف تنم فلج شده و نزديک به هفت سال از خانه بيرون نيامده‌ام. اصلا فكر نمی‌كردم كسی در خانه من را بزند؛ چه رسد به اينكه به برنامه ماه عسل بیایم. متولد سال 39 هستم و شش برادر و دو خواهر دارم.

او ادامه داد: پدرم ماهی فروش بود. خودم کار در بازار را دوست داشتم. از کودکی چاق نبودم و بیشتر استخوان‌بندی من درشت بود. دوران تحصيل مشکلی نداشتم تا اینکه پدرم فوت کرد و به خاطر این اتفاق برای امرار معاش خانواده کار کردم.

سيد موسی در خصوص عاشق شدن خود بیان کرد: به نظر من عشق باید آرامش باشد. يك بار عاشق شدم. دختری كه دوست داشتم به من آرامش می‌داد اما خانواده او به خاطر اينكه من صرع داشتم، قبول نكردند و خيلی ناراحت شدم. افسردگی گرفتم و تحت نظر دکتر بودم. بعد از او هم ديگر اين موقعيت برايم پیش نیامد.

‏‎درادامه تصاویری از سفر و بیرون آمدن سید موسی بعد از هفت سال از خانه پخش شد.

سید موسی ادامه داد: بعد از هفت سال طلوع آفتاب را دیدم. به خاطر اینکه وزن من زیاد است، نمی‌توانم تعادل خود را نگه دارم و راه بروم. هیچ کدام از اعضای خانواده من سابقه چاقی نداشتند. در چهل سالگی حدود 130 کیلوگرم بودم ولی بعد از فوت مادرم، از سال 88 تاکنون وزنم به 336 کیلوگرم رسیده است.

سيد موسی عنوان کرد: هفته‌ها مي‌گذرد كه من غذا نخوردم. معده‌ام سوراخ شده است. اگر کسی باشد تغذیه من را کنترل کند، وزنم کم می‌شود اما متاسفانه کسی نیست.

در ادامه برنامه ماه عسل دو مهمان دیگر با نام‌های مهرزاد و حسین به برنامه اضافه شدند.

حسین در این بخش گفت: 280 کیلو وزن دارم و ورزش جودو انجام می‌دهم. با ورزش و رژیم از 340 به 280 کیلوگرم رسیدم. وی در گفته‌های خود از آرزوی شخصی‌اش برای به دست آوردن مدال المپیک و جهانی جودو گفت.

مهرزاد هم در این برنامه اظهار داشت: با مشکل سنگین وزنی روبرو بودم اما الان نزدیک به 80 کیلوگرم وزن دارم و از 210 کیلوگرم به این وزن رسیده‌ام.

در بخش دیگر دکتر پازوکی درقاب ماه عسل حضور پیدا کرد.

دکتر پازوکی درخصوص تاثیر افسردگی درافزایش وزن گفت: یکی از معضلات حوزه سلامت بحث چاقی است.

سازمان بهداشت جهانی برای سال 2014 ایران، آمار چاقی را 62 درصد جامعه اعلام کرده است. از عواملی که باعث این چاقی شده، می‌توانیم به تغییر روش زندگی، تغذیه نامناسب و همچنین کاهش تحرک اشاره کنیم. البته افسردگی در چاقی تاثیر دارد و برعکس هم اتفاق می افتد.

او در خصوص شرایط جسمانی سید موسی عنوان کرد: او می‌تواند به روزهای بهتر امیدوار باشد. با همکاری خانواده و دوستان برای بهبود وضعیت سیدموسی می توانیم برنامه‌ریزی کنیم.

احسان علیخانی در پایان برنامه ماه عسل عنوان کرد: برنامه ماه عسل فردا شب به علت پخش فوتبال ایران ازبکستان به صورت زنده پخش نمی‌شود.
 
کلمات کلیدی : برنامه ماه عسل + ماه رمضان + احسان علیخانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.