توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441498
آسوشیتدپرس: ترامپ مکزیک را به اعزام نیروی نظامی تهدید کرده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۳
خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی است رئیس‌جمهور آمریکا در تماس تلفنی با همتای مکزیکی‌اش وی را به اعزام نیروی نظامی برای کنترل کسانی که وی آنها را «آدم‌های بد» خوانده، تهدید کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس ‌جمهور آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌ جمهور مکزیک تهدید کرده که در صورتی که ارتش مکزیک اقدامات لازم برای کنترل «آدم‌های بد در آن حوالی» را انجام ندهد، نیروی نظامی به آن منطقه اعزام خواهد کرد.

در گزیده‌هایی از این گفت‌وگوی تلفنی که آسوشیتدپرس به آن دست یافته اشاره‌ای به منظور ترامپ از «آدم‌های بد» نشده است. پایگاه اینترنتی شبکه خبری بلومبرگ نوشته منظور  ترامپ می‌تواند اشاره به کارتل‌های مواد مخدر یا مهاجران و یا هر دوی آنها باشد.

مشخص نیست که «پینا نیتو»، رئیس‌جمهور مکزیک چه پاسخی به این تهدید ترامپ داده است.

این سند در صورتی که صحیح باشد، گویای روش خاص ترامپ برای هدایت دیپلماسی این کشور در محافل غیرعلنی است و نشان می‌دهد که وی از همان لحن غیردیپلماتیک و خشن دوران تبلیغات انتخاباتی برای خطاب قرار دادن سران کشورهای دنیا استفاده می‌کند.

طبق سند آسوشیتدپرس، ترامپ به رئیس‌جمهور مکزیک گفت: «شما یک عده آدم بد، در آن حوالی دارید که برای کنترلشان اقدامات کافی را انجام نمی‌دهید. فکر می‌کنم ارتش‌تان می‌ترسد. ارتش ما اینطور نیست، بنابراین شاید آنها را بفرستم که به اوضاع سر و سامان بدهند.»

آسوشیتدپرس می‌گوید فردی که خواسته نامش فاش نشود این بخش از مکالمه تلفنی سران دو کشور را در اختیارش قرار داده است.

علی‌رغم این، وزارت خارجه مکزیک، این روایت را تکذیب کرده و گفته که بر اساس «اطلاعات غلط» استوار است. 
منبع: فارس
 
کلمات کلیدی : ترامپ، مکزیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.