نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503697
غذاهای خیابانی سیار
تهران - یک فروشنده غذای خیابانی در حال بیرون آوردن غذای سفارش داده شده از کوره مخصوص است . غذاهای خیابانی(street food) بخش مهمی از فرهنگ غذایی یک کشور را تشکیل می دهند و به همین دلیل به یکی از جذابیت های کشورهای مختلف برای گردشگران تبدیل شده است. در ایران اولین غذای خیابانی سیار 9 ماه پیش در خیابان 30 تیر تهران افتتاح شد. این برنامه از ماه رمضان به بعد مورد استقبال بیشتر مردم قرار گرفت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
 
کلمات کلیدی : غذاهای خیابانی + فست فود + فست فود خیابانی + غذای خیابانی
 
Austria
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۱:۵۵:۰۷
و کی نظارت داره از نظر بهداشتی؟!!! (4528468) (alef-13)
 
بیکار
United States
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۲:۱۰:۱۳
عادت داریم درگیر ظاهر میشیم و به به و چه چه میکنیم بدون اینکه به عواقب یا آثار اون مورد توجه کنیم
منزل من توی خ سی تیر هست از غروب دیگه عملا خیابون ما بسته میشه ورودی از سمت توپ خونه دیگه معنا نداره باید بری حسن اباد از اونور دور بزنی بری جمهوری بیای تو حافظ و...
که چی؟چند نفر می خوان غذا بخورن اونم توی یکی از باریک ترین خیابان های تهران که به لطف شهرداری سنگفرش هم شده بز راه بره پاش میشکنه دو طرف همین خ کوچیک رو تا تقاطع حتی توی پیاده رو ماشین پارک می کنن
اگر خیلی خوبه چرا توی کوچه مجاور کتابخانه ملی راه نمیندازن یا کوچه در سر باغ ملی که حداقل 5 برابر خود خیابون پهنا و وسعت داره؟
داغ سنگفرش های بدون کارشناسی شهرداری کم بود که دو ماه عید و اردیبهشت پارسال ماشین های مردم رو تو خونه ها حبس کرده بود بدون اطلاع قبلی ریختن خیابون رو خراب کردن ماشین هر کی تو پارکینگ بود دیگه موند تا 2 ماه و نه از اون که نه میشه پیاده توش راه بری از بس داغونه سنگ فرش هاش نه ماشین
یکی از زیباترین و خلوترین خیابون ها تهران رو به ویرانه تبدیل کردن (4528489) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۲:۴۸:۴۲
همه جای دنیا غذای خیابانی وجود دارد . منتها باید دید که این رویه نوظهور ( به این شکل و سیاق ) در ایران و خصوصا کلان شهر ها قانونمند و زیر نظر بهداشت و صنف اغذیه فروشی خواهد بود یا خیر.
این که میگویم در کلان شهر ها نوظهور است این است که در شهر های شمالی و جنوبی از این نوع اغذیه فروشی های سیار به وفور وجود دارد آن هم با سابقه تاریخی ( مثلا در شمال کشور در بازار های محلی همیشه بوده است و یا در جنوب دکه های سمبوسه و فلافل و همینطور کبابی و جگرکی های سیار برای رانندگان کامیون ) . (4528536) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۰۱:۱۲
آولین غذای خیابانی در ایران، خیابان انوشه لشکر آباد اهواز هست که از 10 سال پیش تا حال حاضر همه نوع خوراکی فست فود، کبابی و ... عرضه میشه و نه فقط فلافل و پیتزا!!! (4528653) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۰۸:۲۷
من واقعا تعجب میکنم از مزدم ایران که اینقدر به خوردن علاقه دارند و هر روز در حال چاقتر شدن هستند و بعد هم میگن ورزش میکنیم تا لاغر بشیم . از یه طرف پول میدن غذا میخرن که چاقی بدنبال داره از اونطرف میرن پول باشگاه و لوازم ورزشی و این چیزا رو میدن .
خوب عزیزان دل این که نشد وضع زندگی . (4528766) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۰۹:۲۶
کلا غذای خیابانی ما ایرانی ها فلافل و سوسیس بندی هست (4528768) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۶:۴۸:۰۲
بسیار کار خوبی هست باید خیلی زیاد و گسترده تر شود، در بهبود جو شهر و افزایش توریست موثر هست، البته مسایل بهداشتی هم باید با دقت مورد نظارت قرار بگیرد. (4528904) (alef-11)
 
خسرو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۶:۵۳:۳۵
در جای که تولید کنندگان عمده در کیفیتشان شک وجود دارد چطور مردم اطمینان به این غذا ها دارند؟ (4528916) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.