نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463593
رئیسی: برخی می‌گویند من رقیب زید و عمر هستم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی طی سخنانی عنوان کرد رقیب فرد خاصی در انتخابات نیست و رقیب وی «بیکاری، ناکارآمدی، فقر و حجم بالای کارهای انجام نشده در کشور» است.

به گزارش انتخاب؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جمع گروهی از فعالان اقتصادی، کارآفرینان و دانشگاهیان کشور با اشاره به برداشت های مختلف از ریشه مشکلات اقتصادی کشور گفت:  اقتصاد کشور با مشکلات بزرگی مواجه است که برخی آن را ناشی از ساختارها، برخی ناشی از ضعف مدیریت و برخی نیز ناشی از تحریم و تهدیدهای خارجی می‌دانند. برخی از دولت‌ها پیش از ‌آغاز کار بسیاری از مشکلات را ناشی از ضعف مدیریت تلقی می‌کردند، اما وقتی کار خود را آغاز کردند، عیوب را ناشی از مشکل سوم یعنی تحریم‌ها دانستند. درصورتیکه اگر اقتصاد ضعیف نداشته باشیم، هم ساختارها اصلاح می‌شود و هم مقابل تحریم‌ها و تهدیدها مقاوم می‌شویم و هم در کسب و کار مردم رونق ایجاد خواهد شد. در این راه مدیریت قوی اقتصادی حرف اول را می‌زند.

 رئیسی در ادامه افزود: چرا نباید شاخص‌های اقتصادی کشور مورد قبول مردم و کارشناسان باشد؟ دولت‌ها با سلایق مختلف می‌آیند. نفت را که سرمایه مردم است با قیمت‌های مختلف می‌فروشند. اما با وجود تفاوت در سلایق، مدیریت و درآمدها همچنان می‌بینیم که وضعیت مورد قبول مردم نیست. متاسفانه بهره‌وری، رشد اقتصادی، افزایش تولید، رفع مسأله بیکاری و ایجاد اشتغال شاخص‌های قابل قبولی ندارد.

 رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: همه سازوکارهای کشور باید به سمت کارآفرینی برود.بسیاری از مشکلات به دست جوانان توانمند و کارآفرین قابل حل است. مشکلات با بخشنامه، آیین‌نامه و دستورالعمل حمایت از کارآفرینی قابل حل نیست؛ بلکه باید همه سازوکارهای کشور به سمت کارآفرینی باشد و دانشگاه و فرهنگ ما نیز در جهت حمایت از این عرصه حرکت کند. برخی می‌گویند من رقیب زید و عمر هستم. اما من رقیب بیکاری، ناکارآمدی، فقر و حجم بالای کارهای انجام نشده در کشور هستم.

 وی گفت: متاسفانه امروز درحوزه‌های اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی شاهدیم که به توصیه‌های امام(ره) و رهبر انقلاب عمل نشده و بسیاری از حوزه های زندگی و معیشت مردم، رفاه اجتماعی و کرامت مردم دچار آسیب شده است. حل این مسائل جز با همکاری همه مردم و دلدادگان انقلاب امکان ندارد.

 رئیسی یادآور شد: اصولگرا و اصلاح‌طلبی که در خط امام با نگاه امام و با دغدغه امام به رشد و تعالی کشور فکر می‌کنند و به دغدغه‌های مردم اهمیت می‌دهند، می‌توانند در عرصه کشور فعال باشند.
 
وی افزود: ما معتقدیم در شرایط فعلی می‌تواند یک تغییر به نفع مردم و ارزشهای انقلاب صورت بگیرد. گام اول این تغییر در مدیریت اجرایی کشور است. سید ابراهیم رئیسی گفت: ما به‌دنبال تشکیل دولتی هستیم که کرامت یک فرد در همه شئونات جامعه رعایت شود. کرامت یک انسان این نیست که روزها به دنبال شغل بگردد و شب خجالت‌زده به خانه برگردد. در عین حال کرامت یک قرارداد ملی هم نیست که مردم در این قرارداد احساس عزت نداشته باشند.
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۲:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۲:۱۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۵ ۱۷:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۶:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۷ ۱۳:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۷ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۱۰:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۵ ۰۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۲ ۱۴:۳۴
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات ریاست جمهوری، رئیسی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۳۲:۱۱
زید و عمر در عربی به جای فلان و فلانی به کار می رود. طرفداران دولت ، اشتباه برداشت نکنند. (4265524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۱:۳۳:۲۷
جناب آقای رییسی که تجربه اقتصادی ندارند. دو دهه کار در مناسب قضایی چه تناسبی با علم اقتصاد و کشور داری دارد؟ (4265530) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۲:۱۵:۵۸
قربونت برم طوری حرف میزنی انگار روحانی 100 سال سابقه اقتصادی داشت از وضع مملکت معلومه عزیز جان (4265684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۴:۰۶:۵۸
شایسته ترین فرد برای ریاست جمهوری روحانی است. (4266158) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۲:۲۳:۴۷
نه که روحانی خیلی سابقه و تجربه اقتصادی داشت تمام مسئولیتهاش امنیتی بوده و خیلی از وزرا و استانداراش هم سایقه امنیتی و اطلاعاتی دارند. (4265716) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۴:۱۰:۵۱
خیر ولی سوابق اجرایش با عث شده بود تا با طیفی گسترده آشنا باشد! جناب رئیسی از 28 سالگی تصمیم های کلانی گرفته اند و البته با زندگی مردم و خانواده ایشان در ارتباط بوده، ولی نه جنسش اقتصادی بوده و نه اجتماعی! (4266178) (alef-3)
 
حسین
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۲:۲۴:۱۳
مگه حیطه ی تخصصی رییس جمهورهای قبلی اقتصاد بود؟ (4265718) (alef-13)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۲:۱۶:۰۲
شما رقیب نداری آقای رئیسی ! (4265685) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۲:۱۶:۵۸
مدیریت قوی اقتصادی کجا و شما کجا!!!
هیچ تناسبی با هم ندارند. (4265688) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۳:۴۸:۱۸
رای ما:رئیسی (4266083) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۶:۳۵:۳۹
قاليباف بهتر از رييسي است كاركشته تر است رييسي خوبه ولي فقط خوبي كافي نيست
خوب و كاربلد مورد نياز است كه ميماند قاليباف و روحاني . (4266725) (alef-3)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۴:۱۶:۴۱
دولت وا داده و اشرافی و امنیتی رو حانی را با انتخاب ایت الله ریسی باز نشسته میکنیم (4266208) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۴:۱۹:۲۳
رای ما دکتر حسن روحانی (4266222) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۶:۳۵:۵۲
صحبت همه شما ها درست است (4266726) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۲۰:۴۶:۴۳
درود بر دولت اعتدال (4267252) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۲۳:۱۳:۲۳
تا 1400 با روحانی (4267613) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته