توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 299299
بازتاب خارجی انتقال پیکرهای قربانیان منا
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۰
برخی رسانه های خبری اسپانیا روزشنبه درگزارش هایی انتقال پیکرهای نخستین گروه ۱۰۴نفره از زائران ایرانی جان باخته به کشور را بازتاب داده اند.

خبرگزاری 'افه' و روزنامه 'ال دیاریو'درگزارش خود افزودند: 'حسن روحانی'رییس جمهوری ایران که در این مراسم حضور داشت، تاکید کرده است اگر نیاز باشد، ایران از زبان اقتدار نیز استفاده خواهد کرد.
به گزارش ایرنا ، این رسانه ها نوشتند : روحانی ضمن ادامه انتقادات خود از مقامات سعودی گفته است در زمان حاضر، زبان ایران ، زبان محبت ، برادری و احترام است و هر زمان که لازم بود از زبان دیپلماسی استفاده کرداما اگر نیاز باشد، جمهوری اسلامی می تواند از زبان قدرت برای رسیدگی به این مورد استفاده کند.
روزنامه'لا اینفورماسیون' نیز در این باره نوشت: تابوت زائران که با پرچم سه رنگ ایران مزین شده بودند، توسط نظامیان با احترام ویژه در حالی که بر بالای شانه های آنان قرار داشتند ازهواپیما به پایین آورده شده و رییس جمهوری و دیگر مقامات این کشور بر روی تابوت ها گل های سفید قرار دادند.
این روزنامه اسپانیایی افزود : رییس جمهوری اسلامی ایران گفته است اگر ثابت شود کسانی در این حادثه مقصر هستند، آن را نخواهیم بخشید.
 
کلمات کلیدی : فاجعه منا+تشییع
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.