نظر منتشر شده
۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 140294
درددلی با استاد مصباح یزدی درباره گروه پایداری
جمعی از دانشجویان دانشگاه های تهران، 1 بهمن 90
تاریخ انتشار : شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۰۷:۴۶
بسمه تعالی
رهبر معظم انقلاب اسلامي:
«این سه جهت در ایشان (علامه مصباح يزدي) جمع است؛ هم علم، هم بصیرت به معنای حقیقی کلمه و هم صفا. این سه تا با هم در وجود ایشان خیلی ارزشمند است. خداوند متعال انشاء ‌ا... وجود ایشان را برای ما و انقلاب محفوظ بدارد و وجود ایشان را سالم بدارد تا همه بتوانند از برکات ایشان استفاده نمایند.»

محضر مبارک حضرت استاد علامه آیت الله مصباح یزدی دام عزه
سلام علیکم؛
همانگونه که مستحضر هستید در آستانه انتخابات سرنوشت ساز مجلس نهم، اصرار برخی از طرفداران آقای دکتر احمدی نژاد در مشارکت نکردن در فرآیند وحدت اصولگرایان، برای بخشی بدنه امت حزب الله سوال و تردیدهایی ایجاد کرده است. بخصوص احتمال حضور فهرستهای متعدد در انتخابات مجلس شورای اسلامی خصوصا در تهران نگرانی هایی را ایجاد نموده است. ما جمعي از دانشجويان دانشگاه امام صادق، تهران، شریف، علامه، و امیرکبیر با توجه به ضرورت حفظ گفتمان اصولگرایی در کشور که مهمترین راه استمرار آن پیروزی در انتخابات است، احساس وظیفه نمودیم تا دغدغه های خود را با بزرگان و افراد ذي نفوذ بر موثرین از اعضاي این دو جبهه مطرح نماییم.

از آنجا که اعضای "جبهه پایداری" حضرتعالی را - که به لسان رهبر معظم انقلاب اسلامی مطهری زمان هستید - به عنوان رهبر معنوی خود اعلام کرده اند و حضور پر برکت جنابعالی در همایش افتتاحیه این جبهه، این موقعیت را ميان امت حزب الله تثبیت نموده است، برخی "ان قلت" ها و نکاتی را که نسبت به جبهه پایداری در ذهن حزب اللهي ها مطرح است - و تماما مستند به اخبار و تحليل هاي موجود در فضاي رسانه اي است - با آن عالم فرزانه مطرح می نماییم تا در صورت صلاحدید با پاسخ روشنگرانه، ابهامات کاسته شده و راه برای تصمیم گیری درست بدنه اصولگرایان هموار شود.

۱.برداشت ما این است که دلیل اصلی و چه بسا تنها علت حمایت حضرتعالی از تشکیل جبهه پایداری، نگرانی صحیح شما از به دام افتادن یاران و طرفداران سابق احمدی نژاد در تور پهن شده توسط جریان انحرافی بوده است. در این باره دو نکته درباره عملکرد و مواضع جبهه پایداری مطرح است:

۱.۱.با وجود اینکه حضرتعالی "جریان انحرافی" را یک تشکیلات فراماسونری دارای شبکه عظیم سیاسی، شدیدترین خطر برای اسلام تاکنون، حاصل تمام تجربيات و حيله هاي شيطان و خالق فتنه بزرگتر آینده دانسته ايد، عليرغم موضع سلبي نسبت به انحراف در بيانيه های "جبهه پایداری"، در مواضع فردي برخی از موثرین آن تضاد جدی گفتماني با اين بخش از منویات جنابعالی مشاهده کرده ایم:

حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی دبیرکل محترم جبهه پایداری در مصاحبه خود با شماره هفته آخر مردادماه ۹۰ نشریه سروش اظهار داشته است: «من نظر برخی دوستان درباره جریان انحرافی را قبول ندارم و یا حداقل برای من به اثبات نرسیده است ولی منکر بعضی از انحرافات نیستم». آیا عجیب نیست نظر دبیرکل یک تشکل با نظر رهبر معنوی و مانیفیست اعلامی آن مغایرت داشته باشد؟

آقای دکتر الهام ۲۹ مهرماه ۹۰ در سومین کنگره سراسری کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در دانشگاه شهيد بهشتي گفته است: «بنده موافق واژه جریان انحرافی نیستم، بلکه معتقدم چند نفری هستند که مبانی و گفتمان آنها دچار انحراف شده است». در حاليكه نظر حضرتعالي مطلب ديگري است: «هدف این تفکر انحرافی آن است که در آینده این تصور القا شود که تمام فعالیت‌ها در این چند سال از جانب یک نفر منحرف بوده».

حجت الاسلام رسایی پس از ضایعه تاسف بار خانه نشینی ۱۱ روزه رئیس جمهور در سرمقاله نشریه خود ۹دی، با رجایی دانستن احمدی نژاد او را تبرئه و تمام تقصیرها را متوجه کشمیری (مشایی) نمود. در حاليكه اين فرمايش جنابعالي نمي تواند وصف حال رجايي باشد: «کسانی که در آن انتخابات (رياست جمهوري ۸۴) باعث روی کار آمدن دولت جدید شدند افراد تهی دست، مظلوم، متدین و دلسوز انقلاب بودند، ولی آدمیزاد (احمدي نژاد) شکر نعمت را فراموش کرد».

آقاي دكتر كوچك زاده نيز در مصاحبه اي در نمايشگاه
برداشت ما این است که دلیل اصلی و چه بسا تنها علت حمایت حضرتعالی از تشکیل جبهه پایداری، نگرانی صحیح شما از به دام افتادن یاران و طرفداران سابق احمدی نژاد در تور پهن شده توسط جریان انحرافی بوده است.
مطبوعات سال ۹۰ درباره واژه "جريان انحرافي" مي گويد: «اين مهم نيست. هر وقت آقا بگويد جريان انحرافي ما هم مي گوييم». آيا با اين استدلال، تصريح حضرتعالي به اين واژه در اين عبارت كه فرموده ايد: «نوك پيكان جريان انحرافي به طرف اسلام و ارزشهاي اسلامي نشانه رفته است»، از نظر ايشان نعوذبالله در تضاد با بيان رهبري تلقي نمي شود؟

۱.۲.همانطور که مستحضر هستيد جریان انحرافی برنامه وسیع و خطرناکي را برای تاثیرگذاری بر انتخابات و کسب کرسیهای زیاد در مجلس آینده تدارک دیده است و در اين مسير برای اختلاف میان اصولگرایان حساب ویژه ای باز کرده است. با وجود برخی کاستیها در برخی اعضای جبهه متحد اصولگرایان - كه جداگانه با بزرگان اين جبهه مطرح خواهيم ساخت - نه تنها همه آنها در مقابله با جریان انحرافی متفق القولند، بلکه برخی از آنها از جلوداران مقابله با انحراف شکل گرفته پیرامون دکتر احمدی نژاد بوده و هستند. برخي از آنها حتي در دولت نهم در مسائلي نظير "ورود زنان به ورزشگاهها"، "دوستي با مردم اسرائيل"، "ادغام سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در سازمان حج و زيارت" و ... متوجه خطر انحراف شدند و ساكت نماندند و شرط حمايت خود از دكتر احمدي نژاد در انتخابات سال ۸۸ را رفع اين انحرافات ذكر كردند و در همان ايام مورد نامهرباني برخي از اعضاي كنوني "جبهه پايداري" قرار گرفتند.

حضرت علامه و استاد عزيز! آيا نگراني ما را محلي هست كه مبادا اين دوستان مصداق اين بخش از فرمايش شما شوند: «بعضی‌ها نسبت به خطر اطلاع دارند ولی آن را ساده می‌انگارند و مسامحه می‌کنند، بعضی هم که عمق خطر را بیشتر درک می‌کنند، ‌به خاطر تعلق به گروه خاص، واکنش به خطر را به مصلحت گروه خود نمی‌بینند و عکس‌العملی نشان نمی‌دهند ... ‌تنها افراد اندکی هستند که چشم تیزبینی دارند، خطر را می‌بینند، آینده‌اش را درک و ارزیابی می‌کنند و طبعا حساسیت نشان می‌دهند، اما غالبا با چنین افرادی رفتارهای نامهربانانه می‌شود و این نامهربانی‌ها نه تنها از سوی دشمنان بلکه گاهی اوقات از طرف دوستان نیز دیده می‌شود که جای تعجب دارد». و آیا برای نگرانی ما نسبت به شکسته شدن وحدت اصولگرایان، کند شدن تیغه اتحاد اصولگرايان علیه انحراف و منفعت نهایی تفرقه برای جریان انحرافی وجهی وجود ندارد؟

۲.رهبر عزیز انقلاب در دیدار ۲۵ شهریور ۸۹ با مجلس خبرگان رهبری فرمودند: «مسائل اصلى را بايد شناخت و مسائل فرعى را اصلى نكرد؛ نه اينكه مطرح نكرد؛ نه، مسائل فرعى هم بايد طرح شود؛ همه‌ى جزئيات بايد طرح شود؛ اما اصلى نشود و ملاك مخالفت و موافقت قرار نگيرد. ملاك موافقت و مخالفت، صراط مستقيم حق است». برداشت ما این است که مساله اصلی در انتخابات مجلس می بایست توفیق نیافتن جریانات فتنه و انحراف باشد. اما جبهه پایداری مقابله با ساکتین فتنه را مساله اصلی خود و دلیل مخالفت، انتقاد و تخریب خود علیه جبهه متحد قرار داده است که آنهم تنها در مورد دو سه نفر از اعضای جبهه متحد اصولگرایان مطرح است که آنها هم با تاخیرهایی - البته غیرقابل توجيه - علیه فتنه موضع گرفته اند. به نظر ما هم هیچ یک از عناصر حامی فتنه گران نباید جزء لیست نهایی گروههای اصولگرا قرار گیرند ولي آیا این فهم ما درست است که این مساله با تمام اهمیتش در مقابل اصل فتنه گران و منحرفین، مساله ای ثانوی است که طبق فرمایش فوق الذکر مقام معظم رهبری باید با تمام جزئیاتش مطرح و بررسی شود ولی نباید اصلی شده و مبنای مخالفت و موافقت قرار گیرد؟

۳.اعضای جبهه پایداری در مواضع اولیه خود اعلام رسمی نمودند که به دنبال تبلیغ گفتمان سوم تير هستند و براي بستن لیست انتخاباتي تشكيل نشده اند. اولا آنچه از سابقه تاريخي انتخابات سال ۸۴ به ياد داريم نشانگر اين است كه از اعضاي اصلي جبهه پايداري، تنها حجج اسلام آقاتهراني و رسايي از ابتدا در ستادهاي آقاي احمدي نژاد بودند و سايرين در ستادهاي ديگران فعال بودند و برخي ديگر نظير دكتر كوچك زاده به ديگران مثل آقاي قاليباف راي دادند و بسياري از موثرين ستادهاي احمدي نژاد ۸۴ مانند مهندس بذرپاش هم اكنون در جبهه متحد اصولگرايان فعالند. ثانيا رسانه هاي مطرح جبهه پايداري نظير نشریه ۹دی و سایت رجانیوز، پیش و بیش از همه به دنبال ارائه لیستهای انتخاباتی و گمانه زنی در فهرستها هستند. ضمن اینکه برخی رفتارها در این مسیر از برخی افراد جبهه پایداری مشاهده می شود که در تضاد آشکار با گفتمان ناب اصولگرایی است؛ مورد اخیر آن انتساب لیستی به جبهه متحد اصولگرایان در نشریه ۹دی بود که بوی اختلاف افکنی داشت و بلافاصله از سوی مسوولین جبهه متحد تکذیب شد. آيا اين مواضع با نظر حضرتعالي در خصوص ضرورت كار گفتماني و غيرحزبي جبهه پايداري تنافر ندارد؟

۴.با اينكه در تعاليم الهي اسلام و بزرگان ديني ما آمده است كه قبل از پرداختن به عیوب دیگران به عیوب خود بپردازيد، برخی از اعضای جبهه پایداری
آیا عجیب نیست نظر دبیرکل یک تشکل با نظر رهبر معنوی و مانیفیست اعلامی آن مغایرت داشته باشد؟
تنها به رصد اشتباهات دیگران و بزرگنمایی آن می پردازند. اين در حاليي است كه خود دارای اشکالاتی بعضا بزرگ و غیرقابل اغماض در سوابقشان هستند که ما را نسبت به آینده آنها نگران کرده است؛ از جمله:

۴.۱.پيش از انتخابات ریاست جمهوری دوم خرداد سال ۷۶، آقایان حسینیان و الهام در کنار آقایان عبدالله نوری و احمد پورنجاتی جمعیت دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی را تاسیس نمودند و در تقابل با خط اصلی جریان انقلاب به حمایت از آقای ری شهری پرداختند. ضمن اینکه آقای کوچک زاده در همان انتخابات به نفع آقای خاتمی در دانشگاه سخنرانی نمود و به او رای داد. بعدها آقای عبدالله نوری که در مجلس پنجم سرلیست جمعیت دفاع از ارزشها بود و آقای پورنجاتی از حامیان اصلی فتنه گران و خط ضد انقلاب شدند و آقای ری شهری نیز در انتخابات ۸۸ به حمایت از میرحسین موسوی پرداخت.

۴.۲.در سال ۸۳ که انتقادات جدی جریان حزب الله نسبت به آقای هاشمی رفسنجانی تشدید شده بود، ایشان به مرکز اسناد انقلاب اسلامی رفت و حجت الاسلام والمسلمين حسینیان رئیس این مرکز در تجلیل از آقای هاشمی جملاتی غير معمول و سوال برانگیز بر زبان رانده است: «خوشحاليم، نه فقط به خاطر اينكه شخصيتي را كه از ياران خاص امام بوده ‌امروز در بين خود داريم، نه فقط به خاطر اينكه شخصيتي كه معمار سازندگي زيرساختهاي تاريخ معاصر ايران نوين است، نه فقط به خاطر اينكه رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام را در بين خود داريم، همه اينها براي ما مهم است‌ اما مهمتر از همه براي ما و همكاران، شخصيت تاريخي حضرت‌عالي است. ما مردمان تاريخي هستيم كه در اينجا گرد آمده‌ايم و بي‌شك حضرت‌عالي يكي از بزرگترين، تأثيرگذاران، تاريخ‌سازان و تحول‌سازان تاريخ معاصر هستيد و ما از اين جهت بسيار خوشحاليم كه مرد بزرگي امروز مهمان ماست كه بيش از چهاردهه از عمر شريفشان را مصروف مبارزه با استبداد داخلي و استعمار خارجي و براي برقراري حكومت الهي جهاد كرده‌اند و مردي كه ساليان سال حقيقتاً در راه آزادي جنگيده و آزادي جزو ماهوي شخصيت ايشان شده است. ما خوشحاليم و بسيار هم خوشحال». ایشان همچنین در ۲۳ مهرماه سال ۱۳۸۷ در همايش "ايران و استعمار انگليس" در تالار علامه اميني دانشگاه تهران باز هم تملقاتي عجيب در وصف آقاي هاشمي رفسنجاني بر زبان رانده است.

آيا به استناد همين مواضع نمي توان در تقابل جبهه پايداري با جريان آقاي هاشمي رفسنجاني تشكيك كرد؟

۴.۳.تجربه اصولگرايان انتخابات شوراهای سوم سال ۱۳۸۵ نشان مي دهد كه نتيجه اختلاف و دودستگي، كاهش موفقيت مجموعه آنها، حذف عناصر وحدت شكن و كمك ناخواسته به توفيق دشمنان اصلي جريان اصولگرايي است. در آن مقطع اعضاي امروز جبهه پايداري عمدتا در ائتلاف "رایحه خوش خدمت" تعريف مي شدند و مانند امروز آنچنان به پيروزي لیست خود يقين داشتند که حتي افراد سالم و سرشناسي چون مهندس چمران و دكتر شيباني را از ليست خود خط زدند و در نتيجه ۴ نفر از فهرست دوم خرداد موفق گرديدند وارد شوراي شهر تهران شوند. در برخي استانها هم كل انتخابات به دوم خرداد واگذار شد.

آیا در شرايط كنوني با مشي سياسي و انتخاباتي اعضاي جبهه پايداري و نه گفتماني كه حضرتعالي بر آن تاكيد داريد، احتمال تكرار اين تجربه يا بدتر از آن وجود ندارد؟

۴.۴.در ديدار ۲۱ ديماه ۸۸ جمعی از نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبري كه متن كامل آن در نشريه ۹دي منتشر شده است، در نامه اي كه توسط آقاي دكتر زارعي قرائت گرديد، تعلل بيشتر در برخورد با سران فتنه نشانه ناتواني نظام در نظر مردم قلمداد شده بود كه رهبر فرزانه انقلاب در پاسخ به اين بخش فرمودند: «این هم که فرمودند اگر چنانچه سران فتنه چه نشوند، مردم به تردید می‌افتند، نه، اینجوری نیست. انسان وقتی که به صحنه نگاه می‌کند، بایستی ببیند که الان اولویت چیست؛ آن را رعایت کند. ما اگر در قضایای ۱۸ تیر سال ۷۸ درست عمل کرده بودیم ... مطمئناً امروز ما این قضیه را نداشتیم؛ آنجا کوتاهی شد». فهم ما از اين فرمايش رهبري اين است كه ريشه فتنه ۸۸ ده ساله بود. حالا سوال ما اين است كه افرادي مثل آقاي مهندس محصولي با وجود مجاهدت در جبهه هاي دفاع مقدس آيا نمي بايست در طول دوران دوم خرداد به جاي فعاليتهاي اقتصادي (فرضا بي عيب و ايراد و حلال) همچون ما در حوزه هاي علميه و دانشگاهها، عليه ريشه هاي فتنه فعاليت مي كردند؟ آيا ايشان صلاحيت محوريت جبهه پايداري بر اصول را دارند يا كساني كه در
آيا با اين استدلال، تصريح حضرتعالي به اين واژه در اين عبارت كه فرموده ايد: «نوك پيكان جريان انحرافي به طرف اسلام و ارزشهاي اسلامي نشانه رفته است»، از نظر ايشان نعوذبالله در تضاد با بيان رهبري تلقي نمي شود؟
آن دوران سينه سپر كردند و هزينه ها دادند؟

۴.۵.در تاريخ يكشنبه ۲۰ ديماه ۱۳۸۸ حكم انتصاب حجت‌الاسلام آقای قاضی عسكر توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به سمت نماینده ولي فقيه و سرپرست حجاج ایرانی منتشر شد. آقاي حجت الاسلام حسينيان مخالف اين انتصاب بود و اكنون نيز اذعان دارد كه تلاش مي كرده تا اين اتفاق نيفتد: «بنده در رابطه با انتصاب وی حرف‌هایی داشتم اما زمانی که جواب گرفتم، قانع شدم». اما در همان ايام متن استعفاي آقاي حسينيان از نمايندگي مجلس منتشر شد كه گفته مي شد علاوه بر انتقادات درون مجلسي، به اين موضوع نيز مربوط است؛ هرچند كه خود ايشان آن را تكذيب كرده و به مسوولان دفاتر رئيس جمهور و رئيس مجلس نسبت داده است. ما براي رفع ابهام خود به متن استعفانامه ايشان مراجعه كرديم و به جملاتي برخورد نموديم كه ظن ما را نسبت به صحت توجيه ايشان دچار ترديد نمود. برخي جملات متن استعفانامه ايشان از اين قرار است:

«در اين نظام كساني نصب مي‌شوند كه تا ثريا فاصله با رهبري نظام دارند ... نمي‌دانم اگر به كارگيري اين افراد چند چهره به مصلحت مي‌باشد آيا سرخورده شدن صدها مانند من هم مصلحت اين نظام است؟»

«مي‌دانم كه همه براي نصب اين افراد توجيهي دارند و ادله و مباني؛ اما بايد به من حق بدهند كه آنان خضرند و من موسي، بسياري از تصميمات را نمي‌فهمم ... بسياري از الطاف كريمانه به منافقان را ... اعتراف مي‌كنم كه اشكال از من و بي‌عمقي من است به همين جهت اين حق را به خضر نبي مي‌دهم كه مرا از خود براند»

«من يك ظاهرگرا هستم»
«با مرگ سياسي يا جسماني حقيري مانند من نه بر دامن كبريايي ولايت گردي خواهد نشست نه از روند انقلاب خواهد كاست»

سوال ما اين است كه اولا مصداق و منظور نوشته آقاي حسينيان از "صاحب مصالح نظام"، "خضر نبي" و "دامن كبريايي ولايت" جز مقام معظم رهبري چه كسي مي تواند باشد كه ايشان "تصميمات" و "الطاف كريمانه" او را فهم نمي كند؟ ثانيا اينكه ايشان به صراحت اعلام مي كند يك فرد "ظاهرگرا" و "بي عمق" است، آيا احتمال نمي رود كه در انتخابات مجلس نهم نيز تصميماتش را تحت تاثير ظاهرگرايي و بي عمقي اتخاذ نمايد؟ ثالثا چنانچه استعفاي ايشان علت ديگري داشت، چرا ايشان در ديدار ۲۱ ديماه ۸۸ مقام عظماي ولايت با جمعي از نمایندگان - كه خود ايشان از مدتها قبل تقاضاي ديدار را داده بود - شركت نكرد و خانه نشيني نمود؟ و آخر اينكه اگر طبق توصيه اسلامي و نيز تاكيد رهبر معظم انقلاب در همين ديدار، بايد اصل را "حمل بر صحت" نسبت به ادعاي افراد قرار داد، چرا ايشان نسبت به ديگران حمل بر صحت نمي كنند؟ مثلا آقاي لاريجاني اتهام تبريك گفتن به موسوي در عصر روز انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ را بارها (از جمله در ديدار دانشجويي ۲۳ تير ۸۹) تكذيب كرد ولي اين دوستان قبول نكرده و همچنان بر آن اصرار مي كنند.

حضرت استاد و علامه بزرگوار! آیا این سوابق در مواضع و عملکرد سياسي اين دوستان، ناشی از ضعف بصیرت این بزرگواران نیست؟ و آیا به دلیل این اشتباهات شایسته شماتت و عدم اعتماد مجدد نیستند؟

۵.برخی اعضاي جبهه پايداري، جبهه متحد اصولگرايان را متهم به حركت در مسير آقاي هاشمي رفسنجانی و در نتیجه مخالف مسیر اصولگرایی ناب معرفی مي کنند؛ به عنوان مثال مقاله ۱۷ دي ماه آقاي رسايي در هفته نامه ۹ دي به صراحت آقاي هاشمي رفسنجاني را مرد پشت صحنه جبهه متحد اصولگرایان معرفي كرده است. از آن طرف جبهه متحد اصولگرایان خود را تحت نظر جامعتین و دو عالم وارسته حضرات آیات مهدوی کنی و یزدی می داند و حضور مكرر ايشان در جلسات جبهه متحد اين امر را اثبات كرده است. اولا با مراجعه به مواضع آیت الله یزدی مشاهده کردیم که ایشان اول کسی بود که به نامه بی ادبانه آقای هاشمی خطاب به رهبری پیش از انتخابات ۸۸ حمله نمود و در طول فتنه نیز با تندترین الفاظ به مواضع وی انتقاد کرد. ثانيا درباره آیت الله مهدوی کنی نیز آنچه از عملکرد ایشان برجسته دیدیم اینکه ایشان تنها کسی بود که می توانست عملا آقای هاشمی رفسنجانی را از ریاست مجلس خبرگان حذف کند و با صلابت این اقدام عملی را صورت داد. آیا می توان باور کرد لیست مورد حمایت این دو بزرگوار به طور همزمان مورد قبول آقای هاشمی رفسنجاني هم باشد؟

آیا این نگاه ما درست نيست که آقای هاشمی رفسنجانی بیشتر از اینکه به قرار گرفتن احتمالي چند نفر نامزد اصولگرای ضعیف در لیست یکپارچه اصولگرایان راضي باشد، از ایجاد و تثبیت شکاف و تفرقه در جریان اصولگرایی و در نتيجه شكست كلي آنها در برابر رقباي فتنه گر بطور مستقيم و جريان انحرافي بطور غيرمستقيم خشنود خواهد شد.

يا اباصالح المهدي
استغفر لنا انا كنا خاطئين
جمعي از دانشجويان دانشگاه امام صادق، تهران، شریف، علامه، امیر کبیر


توضیح پایگاه تحلیلی خبری الف:
برادران جبهه پایداری که در این نامه از آنها ذکری رفته می توانند به مسایل مطرح شده در این نامه پاسخ دهند. امیداست انتشار این گونه مواضع به شفاف شدن مواضع و رفع سوئ تفاهم ها بینجامد
 
افشین
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۸:۰۱:۱۶
حجت الاسلام رحیمیان(از اعضای دفتر امام راحل):نسل انقلاب هیچگاه مناظرات آقای مصباح با سران و اندیشمندان کمونیست و مارکسیست و تفوق و قدرت علمی ایشان را كه اوایل پیروزی انقلاب از سیمای جمهوری اسلامي پخش می شد، فراموش نخواهد کرد...البته حقیر انتقادی هم به این استاد عظیم القدر حوزه دارم که خالصانه به ایشان عرض کرده ام و آن این است که گاهی ورود ایشان به مسائل روزمره سیاسی باعث شده که افراد جاهل یا مغرض دستاویزهایی برای هوچی گری پیدا کنند و در حالی که هرگز قدرت هماوردی با ایشان را در میدان فلسفه و علوم اسلامی ندارند، با آن دستاویزها از قدرت علمی و دریای مطالب ایشان انتقام بگیرند http://mesbahedin.blogfa.com/post-77.aspx (615736) (moderator22)
 
سخن تازه
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۳۳:۲۳
این افراد خود را شاگرد شما می دانند جناب یزدی.

چه درسی از شما گرفته اند که اینگونه شده اند؟ (616042) (moderator22)
 
جباری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۳:۲۲:۲۱
امان از دست شاگرد ناخلف! (616260) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۲۳:۳۲
فلسفه در میدان عمل به هیچ کاری جز خرابکاری نمیآید آنچه در عمل کاربرد دارد شهود است (616155) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۰۷:۳۰
به نام حق

اخوی ، اولا که اینجا جای همچین حرفایی نیست .

دوما که ، اشتباهات شهود و فلسفه می گیره . وگر نه محی الدین عربی هم یه سری شهود های جالب داشت ! برو جواب اونارو بده . . . بعد برو جوابشو از امام خمینی بگیر .


یا علی تنهای کوفه
زنده اند مردان حق (617541) (moderator22)
 
عباس
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۱۲:۵۳:۴۶
جسارتا بعيد مي‌دانم اطلاعات كافي از فلسفه داشته باشيد.
ملاصدرا، بوعلي، شيخ اشراق و از متأخرين علامه طباطبايي، امام، آيت‌الله جوادي و ... از يزرگترين فلاسفه بوده‌اند و آن را ستوده‌اند! (618099) (moderator22)
 
پیرمرد
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۴:۲۴:۲۱
حجت الاسلام رحیمیان(از اعضای دفتر امام راحل) یادشان رفته که در آن مناظرات آن کسی که از طرف مسلمین میاندار و نفر اول بود و با استدلالهای خود کمونیستها را سرجای خود نشاند آقای دکتر عبدالکریم سروش بود مخصوصا" با سران حزب توده و البته حجت الاسلام مصباح نیز در این روند یاری میکرد.
اکنون که آقای سروش مرتکب انحرافات به عقیده بنده اعتقادی شده است ولی نباید در حق ایشان بی عدالتی را روا دانست و کار بزرگ او را بحساب دیگران نوشت.
الف انشاءالله توهینی به هیچ شخصیتی نشده باشد و این مطلب را برای آگاهی جوانان نسل 2و3 منتشر کن (616366) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۴:۲۵:۳۸
اگر استاد وارد نشوند که این جاهل مسلکان هوچی نظام و انقلاب را از مسیر منحرف می کنند.درود بر استاد مصباح (616369) (moderator22)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۲۳:۲۴:۴۲
اگر این جملات زیبا و بی بدیل را از رهبر فرزانه انقلاب نسبت به عالم با علم وبا بصیرت با صفا (علامه مصباح یزدی)قبول دارید پس چرا اینقدر به در و دیوار میزنید و اگر قبول ندارید راحت باشید بفرمایید بر روی سخنان رهبر و امام خامنه ای حرف دارید... « این سه جهت در ایشان (علامه مصباح يزدي) جمع است؛ هم علم، هم بصیرت به معنای حقیقی کلمه و هم صفا. این سه تا با هم در وجود ایشان خیلی ارزشمند است. خداوند متعال انشاء ‌ا... وجود ایشان را برای ما و انقلاب محفوظ بدارد و وجود ایشان را سالم بدارد تا همه بتوانند از برکات ایشان استفاده نمایند.» (617438) (moderator22)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۰۱:۲۵:۵۴
میزان حال افراد است
فرمایشات گذشته مقام مظم رهبری در مورد آیت الله مصباح دلیلی نمیشه که مواضع فعلی ایشون هم مورد تایید حضرت آقا باشه (619065) (moderator19)
 
هدایت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۴ ۲۲:۲۹:۲۱
دوست عزیز
مردمی که 9 دی را خلق کرده اند، به خود اجازه نمی دهند در مقابل ساکتین فتنه ساکت باشند. (624621) (moderator19)
 
مهدی خانی
۱۳۹۰-۱۱-۰۹ ۰۰:۱۱:۲۲
برادر بزرگوار جناب آقای رحیمیان
متاسفانه عدم بینش سیاسی جتابعالی آنقدر زیاد است که کسانی را که از بالاترین شم سیاسی برخوردارند فاقد کفایت لازم در صحنه سیاست میدانید-
خوب به جملات امام راحل دقت کنید-سیاست و دیانت از هم جدا نیست
متدینین باید سیاسی باشند و سیاسیون باید متدین-عالم بی عمل به چه کار آید؟
اگر شما خود را داریای بینش سیاسی میدانید باید عرض کنم این نحوه صحبت پیرامون کسی که نشان بصیرت دارد از یک سیاسی خبره جای تامل دارد و اگر هم شم سیاسی ندارین اشتباه میکنید که این چنین اظهار نظر میکنید
مگر اینکه با این جمله خود قصد داشته باشید نقطه بالاتری را هدف قرار دهید!
مطمئن باشید ایشان اگر در عرصه سیاست بالاتر از عرصه اعتقادات نباشند پایین تر نیستند-
امام راحل اعتقادشان سیاسی بود و سیاستشان اعتقادی...
علامه هم همین طور هستند
حال اگر کسی توان دیدن ندارد لازم بخورده گیری نیست میتواند مثل مرحوم منتظری که خودتان میدانید امام در وصفشان چه گفتند بروید خودتان را با سیاه کردن کاغذ ها مشغول کنید تا بدینداریتان آسیب نرسد و هیاهویی بر سر شما نباشد!
طلبه مدرسه علمیه معصومیه-قم (631226) (moderator19)
 
محبوبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۸:۱۴:۱۹
از همون روز اول معلوم بود که این بازی پایداری در واقع بازی احمدینژاد و مشاییه تا منتقدا و مخالفای اصلی شونو بزنن
وگرنه کی باورش میشه این آقایونی که تا دیروز چاپلوس احمدی نژاد بودن، به این سرعت بشن منتقد مشایی!!!

بابا بی خیال. افکار عمومی را چی فرض کردن؟ (615739) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۰:۳۸:۲۳
ملاک وضع فعلی افراده نه چیز دیگر الانم از اون طیف جدا شدن. (615936) (moderator22)
 
سجاد
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۷:۲۷
ببخشید کی چاپلوس احمدی نژاد بودند. اگه چاپلوس بودند که اینقدر راحت از دولت کنار نمی رفتند. به جای اینکه هم و غم ما مبارزه با فتنه باشه، به جون هم افتادیم. اگه جبهه پایداری به درد نمی خوره، اجازه بدید توسط مردم کنار گذاشته بشه نا با بی اخلاقی و شانتاژ رسانه ای، از چه چیزی می ترسید (616029) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۳:۲۷:۵۶
کجا از دولت کنار رفتند؟
آقای الهام کنار احمدی نژاد در هیات عامل بانک مرکزی چه می کرد؟
واقعا باور می کنی محصولی از احمدی نژاد جدا شده است؟
خودتون را سیاه کنین لطفا

صفار و متکی واقعا از کنار احمدی نژاد کنار رفتند از اولش جنس او نبودند و مجیزش را نمی گفتند اما این آقایان نبودند که اینقدر چاپلوسی کردند تا الان دیگر نمی شود به این آدم گفت بالای چشمت ابروست؟ (616270) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۱۲:۳۴
به نام حق

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآخی ، چقدرم بهش نمی گن بالای چشمت ابروست !!!

تا حالا به کدوم رئیس جمهور همچین برخوردایی شده بود ؟

هر توهینی به این بنده خدا توی روزنامه هیا رسمی کشور شده . . .

حالا شما دلت می خواد بیشتر توهین کنی دیگه من نمی دونم ، ولی بنده خدا توهین دونش پر شده دیگه .

یا علی تنهای کوفه
زنده اند مردان حق (617552) (moderator22)
 
Finland
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۱۰:۲۰
حالا با توجه به نوشته شما واین نامه دانشجویان (؟!) این سوال پیش می آید که اگر جبهه پایداری انقدر افراد بدی هستند چرا جبهه متحد به دنبال اتحاد با آنهاست؟

در ضمن اگر یک نامه سرگشاده به آقای مهدوی در رجانیوز منتشر می شد، واکنش الف هم این بود: حمله به آقای مهدوی کنی از سوی جبهه پایداری!
(616123) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۳:۰۵:۲۱
ای کاش دوستان معنای وحدت را درک می کردند و کمی اجرایی تر بودند تا ارزش این نامه معلوم می شد (616236) (moderator22)
 
سید علی موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۰:۲۹
من یکی از دانشجویان طرفدار جبهه پایداری ام
اگه من و سایر دانشجویان یه نامه به آیت الله مهدوی کنی می زدیم و می گفتیم چرا شما از ساکتین فتنه 88 و بعضا خائنین به رهبری حمایت می کنید آیا همین سایت الف نمی آمد بنویسد توهین به آیت الله مهدوی کنی!
بابا بذارین رقابت باشه تو انتخابات
چرا فقط می خواین لیست خودتون رای بیاره؟چرا سنگ اندازی می کنید؟به جای تخریب پایداری برید گفتمان خودتون را مطرح کنید
می دانیم این حملات غیر منصفانه برای چیست برای این است که شما خوب می دانید که مردم و عدالت خواهان طرفدار جبهه پایداری اند و می دانید که رفتن شما به مجلس سخت شده است (615776) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۳:۲۹:۳۴
اتفاقا رقابت بشه خیلی هم خوبه چون معلوم میشه چاپلوسهای احمدی نژاد چقدر وزن دارند (616272) (moderator22)
 
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۹:۲۲:۴۷
به نظرم برای انکه جناب موسوی از دایره ی انصاف خارج نشن بهتره یه کار مقایسه ای انجام بدن تا مشخص بشه کدام جریان مشغول به تخریب هست.
مراجعه به جزوه ی استقامت در منطقه ی ممنوعه
مراجعه به شماره اخیر 9 دی و انتشار لیست
و مقایسه ی اون با نامه ای که دانشجویان نوشتن به آیت الله مصباح و چندتا سؤال رو مطرح کردن
اگر اندکی عقل سیاسی داشته باشیم می فهمیم که جبههی پایداری نقشه ی هست برای ضربه زدن به جبهه ی متحد
و ناگفته نماند با توجه به شناختی که از آیت الله مهدوی و شخصیت اخلاقی ایشون دارم بعید میدونم که ایشون اجازه مقابله به مثل رو به نیروهای جبهه متحد بدهند. (616991) (moderator22)
 
سید علی موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۰۱:۴۲
حیف که فقط شما کامنت ها ی طرفدارای خودتون رو می زنید!!! (615778) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۴:۳۸
احسنت بر این دقت نظر عالمانه.مدتها دنبال چنین متنی بودم.احسنت (615838) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۱۹:۳۵
به نام حق

دنبال چنین متنی بودی ؟ یعنی چی دقیقا ؟

بعضی ها اول یه تصمیم می گیرند ، بعد دنبال دلایلش می گردند .

بعضی ها اول دلایل رو می چینند ، بعد تصمیم می گیرند .

یا علی تنهای کوفه
زنده اند مردان حق (617565) (moderator22)
 
سینا
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۴:۴۴
در این نامه هم مثل موارد مشابه ، یکی از موارد تاسف برانگیزی که جلوه گری می کند مظلومیت یکی از برجسته ترین و انقلابی ترین شخصیتهای تاریخ معاصر ایران اسلامی جناب آقای هاشمی رفسنجانی است.
این هم از ماجراهای پر غصه روزگار ماست که علم بصیرت به ناحق در دستان کسانی می چرخد که جز ادعا چیزی در همیان معرفتشان نیست و جز ناسزا به مخالفین و منتقدین واژه ای را یارای چرخیدن در فضای مسموم دهانهاشان.

آن روز که این جماعت غافل و ساده انگار احمدی نژاد را فرشته نجات می دانستند و تحفه ای الاهی و موید از جانب روح القدس، هاشمی این مرد کارآزموده عرصه سیاست، هشدار می داد که اینان در صدد روحانیت زدای اند و تنور این جماعت را هیزم هجمه به مرجعیت و روحانیت اصیل شعله ور می کند. آیا بصیرت غیر از این است؟

همه ابوذر غفاری را تا حدودی می شناسیم. مردی که سمبلی بود از اسلام خواهی و اسلام باوری. سمبلی از غیرت و دلبستگی عالی دینی. یکی از علمداران این روزهای بصیرت که همه جز خود و چند نفر معدود را بی بصیرت می شناسد، رفتار خلاف دین و اخلاق اسلامی رییس جمهور محترم در مناظره ها را که از سوی رهبر عزیز و فرزانه انقلاب به شدت مورد نکوهش قرار گرفت رفتاری ابوذر وار تلقی و معر فی کرده، جهاد اعظم می نامید.

از وجدانهای سالم پرسش می کنم: آیا چنین کسی که قدرت تشخیص رفتار دینی از غیر دینی را ندارد می تواند پرچمدار بصیرت باشد؟ آیا میوه نامیمون تسلط چنین افرادی بر مراکز قدرت و تصمیم سازی چیزی جز زهد فروشی و استفاده ابزاری از دین و در نهایت زدن تیشه به ریشه انقلاب است؟

هاشمی را مصون از خطا و اشتباه نمی دانم اما معتقدم اگر امثال رسایی ها که با رفتارهای نسنجیده و گاه خارج از چارچوب های ادب اسلامی با آبروی اسلام و روحانیت بازی می کنند اهالی شهر بصیرتند، هاشمی رفسنجانی مالک این شهر است. (615839) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۲۸:۱۹
به نام حق

آقا من یه غلطی کردم ، اشتباهی به حای مخالف موافق زدم

آقای محترم ، تو خوابی یا خودت و به خواب زدی

مهدی جان ، نکنه خودتی داری از انگلیس نامه می زنی ؟

فائزه خانوم ، نکنه شمایید ؟ اینجا اومدید ساندویچ بخورید یا مانتو بخرید ؟

آقای محترم ... هاشمی تمام شد . در اخرین فتنه رفوزه شد . . .

اگر آقایان هاشمی ، و وزیر ارشادش آقای خاتمی توی 16 سال حکومتشون ، به جای اندیشه های لیبرالی و سرمایه داری و چه و چه ، کمی اسلام و حاکم می کردند ، الان وضع ما این نبود .

مجمع تشخیص مصلحت نظام ! مگه شما استراتژیست ندارید ؟ چرا رهبر این کشور که وظیفه برنامه ریزی استراتژی رو به شما محول کرده با اون بودجه میلیاردی خودش به شخصه وارد میدان شده ؟

آقای محترم ، زمان هاشمی رو یادت هست ؟ جرات داشتی به این آقا بگی بالای چشمت ابروست ؟ جرات داشتی حرف سیاسی بزنی ؟ جرات داشتی انتقاد کنی ؟

2 تا روزنامه منتقد و نام ببر

این انتقاد ها و توهین هایی که هر روز و هر روز به احمدی نژاد میشه ، جرات داشتی اون موقع به هاشمی بگی ؟

مجلس که مجلس بود جرات همچین کاری و نداشت .

آقای محترم ، فتنه 88 نعمتی بود برای انقلاب که ما از دست آقایان راحت شدیم . حداقل اینها خودشون رو نشون دادند .

وقتی که عدالت این آقا در حدی نیست که نماز جمعه برگزار کنه ، دیگه چه حرفی هست ؟

کجای کاری اخوی ؟

بسه یا بازم بگم برات ؟ حیف که از سانسور می ترسم و می خوام حداقل همین هایی که نوشتم منتشر بشه ، وگر نه لیست می کردم برات . . .

رمز آشوب فتنه 88 نامه بی سلام همین آقا بود .

مدیریت داخلی فتنه 88 با همونیه که الان توی انگلیسه

چشماتو باز کن ، می بینی . . . اگرم نخواستی نبین .

یا علی تنهای کوفه
زنده اند مردان حق (617580) (moderator22)
 
هامون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۰۰:۵۲:۰۴
منم به شما دوست عزیز مثبت دادم که طلبی از شما به گردان ماها نباشه. (619037) (moderator22)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۴۵:۲۱
امروز در صفحه اول روزنامه ایران خوندم عبدالله گل قانون ریاست جمهوری ترکیه را عوض کرد و ریاست جمهوری در ترکیه 7 ساله شد ! گذاشتن این مطلب در صفحه اول روزنامه ایران چه معنی میدهد؟ یعنی شاید ماهم اینکار را بکنیم!!
همچنین دیروز یک عکس تو فیس بوک دیدم که عکس آقای احمدی نژاد بود و بالاسرش عکس امام بود ولی عکس آقا نبود!اگه بحث رد صلاحیت های گسترده مخالفین احمدی نژاد همچون مطهری و عباسپور و .....هم بیفراییم و قهر و گوشه نشینی رئیس جمهور عزیز با آقا هم چاشنی غذامان! کنیم این میشود همون بحٍث در مناظره با آقای احمدی نژاد:....من که تفاوتی بین مشایی و احمدی نژاد نمی بینم چون هر وقت خواستند بلایی سر اون آقا بیارن این آقا سفت و سخت ازش دفاع میکرد و علنا میگفت احمدی نژاد منای مشایی معنا ندارد!این بندگان خدا هم که دردلشون رو پیش آقای مصباح بردند ایکاش پیش آقا( رهبر )میبردند ! همگان دليل حرفم را مي دانند (615856) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۳۱:۲۹
به نام حق

الان باید بهت ایول هم بگم ؟ خودت تنهایی فکر کردی یا دوستاتم بودند ؟

اونی که می خواست قانون ریاست جمهوری و عوض کنه خاندان هاشمی بود ، نه احمدی نژاد

اونی که جلوی این کارو گرفت رهبر انقلاب بود .

شما نگران نباش ، یه رای داری . . . بنداز ! نگران هم نباش ، مطهری جان هم میاد تا اگه خواستی بهش رای بدی . ..

یا علی تنهای کوفه
زنده اند مردان حق (617586) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۴۶:۴۶
«در اين نظام كساني نصب مي‌شوند كه تا ثريا فاصله با رهبري نظام دارند ... نمي‌دانم اگر به كارگيري اين افراد چند چهره به مصلحت مي‌باشد آيا سرخورده شدن صدها مانند من هم مصلحت اين نظام است؟»

«مي‌دانم كه همه براي نصب اين افراد توجيهي دارند و ادله و مباني؛ اما بايد به من حق بدهند كه آنان خضرند و من موسي، بسياري از تصميمات را نمي‌فهمم ... بسياري از الطاف كريمانه به منافقان را ... اعتراف مي‌كنم كه اشكال از من و بي‌عمقي من است به همين جهت اين حق را به خضر نبي مي‌دهم كه مرا از خود براند»......
یعنی شما این را درک نکرده اید که استعفای حسینیان دستور علامه بود، چون مصلحت نبود مطهری زمان خودش مخالفت کند با انتساب آقای قاضی عسگر؟!!!! پس شما چطور دانشجویی هستید؟؟؟؟
"يا اباصالح المهدي
استغفر لنا انا كنا خاطئين".......خب پس جای خدا کجاست برای بخشش شما؟ (615857) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۱۶:۳۱
قَالُوا يَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا كُنَّا خَاطِئِينَ
گفتند: «پدر! از خدا آمرزش گناهان ما را بخواه، كه ما خطاكار بوديم!» ﴿یوسف 97﴾

برادر من وقتی کم اطلاعی لازم نیست اشکال بگیری، این یکی از ایرادهای بنی اسرائیلی وهابی ها به توسل بود. (616140) (moderator22)
 
فیروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۹:۵۵:۳۳
با سلام
برای این همه دشمنی با آیت الله هاشمی رفسنجانی متأسفم...منزلت ایشان هر روز در نزد مردم ایران بیشتر و بیشتر می شود اگر باور ندارید تحقیق کنید!!!
آنچه ایشان در تمامی این سالها فرموده اند به واقعیت دیده می شود ...
به نظر من این بصیرت است...
در ضمن دوستان گفتند نامه بی ادبانه آقای هاشمی!!!این نشانه ضعف شماست و نه بصیرت و منطق شما...مانند کبک سر زیر برف کردن هنر نیست...فحاشی هم هنر نیست!!! (615872) (moderator22)
 
عمو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۰۸:۵۴:۰۳
مقایسه همین رایی که به این نظر داده شده اختلاف دنیای واقعی رو با فضای مجازی کاملا نشون میده. (619255) (moderator19)
 
بيطرف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۹:۳۲
خيلي خنده دار در كشور ما رييس جمهور و رييس دفترش براي رفتن طرفدارانشان به مجلس و گرفتن دولت بعدي گروه تشكيل ميدن و خودشون انتخاب مي كنند كيا بتونن برن كيا نه. (615919) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۳۲:۳۷
به نام حق

خودت گفتی و بریدی و دوختی و نتیجه هم گرفتی ؟

شورای نگهبان اینجا الکیه ؟

یا نمی دونی که برو بدون ، یا می دونی که می خوام صد سال سیاه باهات بحث نکنم .

یا علی تنهای کوفه
زنده اند مردان حق (617588) (moderator22)
 
امیر.ر
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۰:۳۷:۳۰
سلام و خسته نباشید چند نکته توی نامه دیدم
1)در مورد کسانی که در ایام فتنه ساکت بودن چطور رهبری ازشون بخاد بیان میدان و روشنگری کنن ولی هاج واج بشینن رهبری رو نگاه کنن الان ما حرمت واسشون قایل بشیم؟حمله بهشون نکنیم؟آبروشونو نبریم؟نه باید این کارو بکنیم اینا تو این فضا رهبری رو تنها گذاشتن رهبری تنها بود ولی بازم برد
2)در مورد اینکه چند جمله از افراد جبهه برداشتن و بعد استدلا میکنند که با مواظعه آقای مصباح نمیخواند.چنین نیست
3)تازه در مورد این که اريالای حسینیان قبلا چه کار کرده این که نمیشود ملاک.ملاک وضع فعل افراده این جمله ای که بار ها حضرت آقا به کار بردن
4)الان دیگه موقعه محافظه کاری نیست الان باید مثل جبهه پایداری انقلابی بود و هستن
والسلام. (615934) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۱۶:۵۷
اقای امیر .ر ایام فتنه نبود ایام روشنگری بود ولی شما بصیرت با بی بصیرت اشتباه تشخیص دادی و متاسفم شجاعت نداری که اعلام پشیمانی و عذر خواهی از ملت ایران که به این روز انداختی و اگر ملاک وضع فعلی افراد را بررسی شود متوجه خیانت عظیمی که مرتکب شدی بنام بصیرت (616143) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۳:۳۱:۵۶
امیر، اولا آبرو بردن در اسلام نیست حالا هر کی بهت دستور بده.
ثانیا چند جمله نیست اینها ترجیع بند حرفاشونه.
ثالثا برای این آقایون وضع فعلیشونم خوب نیست. سراسر اشتباه هست. اون موقع پاچه خواری هاشمی بود الان پاچه خواری احمدي ن‍‍‍ژاد و چیزی که تو وجود اینا نیست ...
رابعا هیچ وقت محافظه کار نبودیم که الان انقلابیمون بشه امثال پایداری.

بعدشم پسر جان اینایی که هر روز یه حرف از گذشته و حال هاشمی و لاریجانی و باهنر در میارن برای کوبیدنش نمی تونن بگن وضعیت فعلی ما رو بسنجید (616274) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۳۴:۴۴
به نام حق

امیر جان . . .

این گردباد ها تسلیم رهبرند که طوفان نمی کنند .

"آقا" سال 88 تنها نبود . . . خواص تنهاش گذاشتند ولی ملت ایران ثابت کرد که از خواص و خواص زدگی عبور کرده . . .

ما در 9 دی دهانتان را بستیم . . .

یا علی
زنده اند مردان حق (617591) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۰:۵۷:۰۵
جدا دانستن رئیس جمهور واطرافیانش از جبهه پایداری وجدا دانستن جبهه پایداری از جناب مصباح یزدی اشتباه بزرگی است این دوستان آرزوهای بزرگی در سر دارند که به امید خدا در آینده نه چندان دور مشخص خواهد شد آن موقع است که خیلیها باید مات ومبهوت شوند از آنچه که در خصوص این آقایان به زبان آورده اند. والعاقبه للمتقین (615971) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۳۷:۰۲
به نام حق

خدا ببخشدت !

اون زمانی که شما هنوز مونده بودی بین اینکه سیاست و صابون رو با کدوم ث می نویسند ، آقای مصباح آبرو حراج کرد برای انقلاب .

احتمالا سنت کمه ، به اون زمانا نمی رسه .

در ضمن ، همینطوری واسه خودت داستان نباف . . . منم می تونم یه سری داستان درست بکنم و آخرشم بگم همینه که من می گم !

یا علی تنهای کوفه
زنده اند مردان حق (617595) (moderator22)
 
علي بوستاني
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۲:۱۱
با سلام
از ابتداي مطالعه اين متن که با ادبيات تملق و چاپلوسي و طبق عادات ديرينه تعارفات خارج از حد معمول در خطاب نمودن افرا باعث شد متن را چند بار بخوانم تا به جوهر بحث واقف شوم. چرا براي يک سئوال ساده اينهمه تعارف و تکلف بکار ميبريم. اين کار بايستي از دانشجويان سر نزن. احترام به اساتيد در فرهنگ ما اجين است ولي رعايت حد وحدود آن و پرهيز از غلو ادبيات را دلچسب تر جلوه گر مينمايد. اين تعارفات است که بزرگان مارا از مردمي بودن خارج ميکند (615982) (moderator22)
 
رضا
Korea, Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۰۷:۴۴
عینا از متن:

"آیا این نگاه ما درست نيست که آقای هاشمی رفسنجانی بیشتر از اینکه به قرار گرفتن احتمالي چند نفر نامزد اصولگرای ضعیف در لیست یکپارچه اصولگرایان راضي باشد، از ایجاد و تثبیت شکاف و تفرقه در جریان اصولگرایی و در نتيجه شكست كلي آنها در برابر رقباي فتنه گر بطور مستقيم و جريان انحرافي بطور غيرمستقيم خشنود خواهد شد."

من نمی دونم اگر ایشون این قدر مضر هستند برای نظام چرا به سرعت از همه پست ها حذف و لا اقل حصر خانگی نمی شن؟ (615990) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۳۹:۳۹
به نام حق

عزیز دلم ، اگه قرار بود من و تو اینقدر بفهمیم که می شدیم رهبر !

یه 10-20 سال صبر کن . . . اونوقت شاید بفهمی صبر جمیل رو . . .

البته من هم صبر جمیل رو نمی دونم چیه ، فقط از آیت الله مصباح شنیدم که در وصف یه بزرگی گفتند و گفتند که وجود این بزرگاز تمام نعماتی که خداوند به انسان داده بالاتره .

یا علی تنهای کوفه
زنده اند مردان حق (617599) (moderator22)
 
عاشق علی
۱۳۹۰-۱۱-۰۳ ۱۹:۱۸:۱۴
دوست عزیز
در کامنت های شما فقط شانتاژ و بی ادبی دیده میشود که با آموخته های ما از علی بسیار متفاوت است
از ایشان مایه نگذار! (621345) (moderator19)
 
حسین امراللهی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۱۵:۱۲
یکی از خطاهای تحلیل گران در مواجهه با جریان مشایی، تفکیک قائل شدن میان او و احمدی نژاد است حال آنکه احمدی نژاد مانند هر رجل سیاسی دیگری، یک حلقه ی نزدیک دارد که شامل چند نفر است: مشایی، رحیمی، بقایی، سعیدلو، زریبافان و هاشمی ثمره، اگر تمام اظهار نظرها احمدی نژاد درباره افراد جمع بندی شود می بینید که بیشتر موارد به تمجید از این حلقه محدود می گردد حال در فضایی که کار کردن با تابلوی مشایی - رحیمی برای احمدی نژاد هزینه دارد او یک بازی دو سر برد را آغاز کرده از یکسو جریانی از نیروهای خودی اش را مانند سید مهدی هاشمی و الهام که در همان حلقه نزدیک به وی تعریف می شدند با تابلوی اصولگرایان دو آتشه یا رادیکال (که از قضا جنس ادبیات احمدی نژاد هم از ابتدا همین بود) راهی انتخابات کرده و گروه دیگری را با تابلوی مشائی و جریان انحرافی به میدان فرستاده زیرا تحلیل مشایی این است که این جریان در میان مردم جایگاه دارد و اساسا رای احمدی نژاد را مدیون سازهای مخالف او در برابر حاکمیت و قدرت می داند به این ترتیب دولت با دو لیست به ظاهر رقیب یک بازی را آغاز کرده که غلبه ی هر طرف از کفه ترازو برابر با پیروزی اوست (616002) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۳:۳۴:۱۷
عزیزم با حرفات موافقم ولی فکر کنم بعضی حرفاشونم رد گم کنی باشه، سر اینا یکی دیگست که انشاا... چند وقت دیگه تا ریاست جمهوری رو میشه. (616281) (moderator22)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۳:۵۳
سلام : من این نامه را دقیق خوندم خیلی تاسف خوردم از اینکه دوستان ارزشی چه راحت آبروی خودشان را میبرند برفرض این موضوعات همه درست ولی آیا ما مسلمانیم که به این راحتی آبرو وحیثیت پیشکسوتان انقلاب ونظام را لکه دارکنیم بنده جانبازم وفقط میدانم 12.8 ماهم بود رفتم برای دفاع از نظامم وکشورم با دشمن وتا روز آخر جنگ در صحنه بودم وحالا من ماندم وجسمی معلول وروحی آزرده که حتی بچه های خودم هم تحویلم نمی گیرند ولی افتخارم این است تا لحظه جان دادن دبا امام وپیرو مراد خوم امام خامنه ای بمانم ،اما غصه وخون دل من این است که چرا آنقدر ناشیانه وساده لوحانه عیوب بزرگان این آب وخاک ونظام را جلوی دشمن پهن میکنیم ایا این ......نیست بخاطر گله مندی هرکاری را بکنیم ،برادرم خود خوب میدانید که درددل کردن همیشه با بزرگان خیلی راحت تراز آدم های عادی است .چرا؟//// (616018) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۴:۳۵
آقای توکلی مطهری کاتوزیان و ...کارگروه شکست خورده دولت سایه در مجلس ! باسلام ،
مگر شما خودتان بارها نگفتید با مردم قیم مابانه حرف و کار نکنید ! پس چرا از طرف ما امت حزب الله نگران شده اید!! راستی شما با این روشهای ناپاک مطبوعاتی می خواهید چه را ثابت کنید ! آقای مصباح را مجبور به اتحاد با خود کنید! ، یا جبهه پایداری را ! و یا امت حزب الله را با تصویر دورغین نشان دادن منحرف کنید !!! مگر حضرت آقا نگفتند شما عوام از خواص (از جمله مجلسی های بند باز) در دفاع از انقلاب و ارزشها جلوتر هستید . در هر صورت ما امت حزب الله همانطور که تو دهان کارگزران و اصلاحاتی های ناپاک و غارگتر بیت المال زدیم امروز هم وظیفه خود می دانیم با آرائمان تو دهان دنبالیچه های اصلاحات و کارگزرانیها و همچنین موتلفه ای های کاسب کار و و تمام راست و چپ رانت خوار و سامتین و منحرفین بزنیم ... وعده ما انتخابات .... (616024) (moderator22)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۲۶:۰۹
چی شده دوستان به تاخت تاز علیه جبهه پایداری روی آورند ، یادمان نرفته که همین آقای توکلی چه مواضعی در زمان انتخابات داشته اند (616026) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۴۱:۵۵
به نظر میرسد برخی از بازیگران عرصه سیاسی با وجود شعار اصولگرایی برای دستیازی به قدرت بیشتر رگه هایی از بی تقوایی را برای ازمیدان بدر کردن حریف بروز وظهور می دهند که این مرقومه نیز در قالب صغری وکبرایمنطقی است ولی نتیجه آن مصادر به مطلوب وسفسطه با هدف تخریب حریف در میدان انتخابات است (616061) (moderator22)
 
ali
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۱:۵۲:۳۲
به استانداریها بویژه ... مراجعه کنید خواهیددید کسانی که جریان انحرافی رااداره میکنند همه درجبهه پایداری فعالند
(616084) (moderator22)
 
یه دانشجو امیرکبیر
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۰۳:۲۰
سلام
بابا ، جون جدتون اینقدر هاشمی هاشمی نکنید . چرا فکر میکنید هاشمی اینقدر قدرت داره که پشت همه جریانات باشه. شما میگید پشت صحنه پایداریه . اونها میگن پشت صحنه جبهه متحد اصولگراییه . یکی دیگه دیکه پشت صحنه اصلاح طلبان هست . من موندم این بنده خدا چقدر جقدر داره که پشت صحنه و گرداننده اصلی همه جریانات کشور باشه . شما رو به خدا قسم کمی چشمتون رو باز کنید . درست تحلیل کنید . هاشمی اشتباه کرده ، خطا رفته ، تو مسیر انقلاب چپ کرده ، درست . ولی به فرمایش آقا هم گوش کنید . فرعی رو اصلی نکنید . هاشمی توی این اتفاقات ، اصل نیست . دنبال اصل باشید (616111) (moderator22)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۴:۱۷:۱۱
برادر عزیز جواب منطقی بده حسینیان مگر برای خاتمی تبلیغ نمی کرد یکی از وستان نوشنه میزان حال افراد است این درست اما همین حال افراد العان زیر سئوال است (616358) (moderator22)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۱۲:۱۷
"ز نظر ايشان نعوذبالله در تضاد با بيان رهبري تلقي نمي شود؟"

من اين نعوذبالله اش رو نفهميدم. مي‌شه توضيح بديد؟ (616130) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۱۴:۳۸
«برداشت ما این است که دلیل اصلی و چه بسا تنها علت حمایت حضرتعالی از تشکیل جبهه پایداری، نگرانی صحیح شما از به دام افتادن یاران و طرفداران سابق احمدی نژاد در تور پهن شده توسط جریان انحرافی بوده است»

نویسنده محترم بر چه اساسی به این نتیجه رسیده‌اند؟
کدام افراد و اعضا احتمال در دام افتادن جریان انحرافی را داشتند؟ آیا آقای لنکرانی به علت مخالفت با جریان انحرافی و ولایت پذیری از کابینه کنار گذاشته نشد؟
آیا آقای محصولی به علت مخالفت با جریان انحرافی با ترفند ادغام از دولت حذف نشد؟
اگر برداشت شما مستند است بفرمایید، وگر نه هر کسی بر اساس نظرات و ذهنیات و احیاناً وهمیات خود می‌تواند برداشت داشته باشد؟
این ادعا جفای به آقای مصباح نیست که جبهه‌ی متحد اصول‌گرایان را در انتخابات مهم مجلس رها کند و به دلیل در دام نیفتادن عده‌ای به آن‌ها روی آورد؟
اگر علت این است و جبهه‌ی متحد هم مورد تأیید ایشان است چرا همزمان از جبهه‌ متحد تأیید و حمایت نمی‌کنند؟؟

در بحث به خیلی از نقل قول‌ها اشاره شده که انصافاً نمی‌توان ارتباط شفافی بین آن‌ها و نتیجه‌ای که از آن‌ها گرفته شده ارتباط برقرار کرد. اگر این رویکرد صحیح باشد می‌نوتوان بسیاری از فرمایشات مقام معظم رهبری را در مورد «ساکتین فتنه»، «مردودین فتنه»، «لزوم اظهار موضع و دفاع شخصیت‌های سیاسی در مورد فتنه» را نقل کرد و بین آن‌ها با آقایان قالیباف، لاریجانی و حتی خود آیت الله مهدوی ارتباط برقرار کرد!
به نظرم در کل متن سطحی و استدلال‌ها ضعیف بود.
------------------------------------------------------------
سوال دیگری که بنده دارم و بی ربط به مسئله هم نیست این است که چه نیازی است که به افراد (آقایان قالیباف و لاریجانی) در جبهه‌ي متحد وزن داده شود؟
اگر انتخابات ریاست جمهوری بود باز قابل قبول بود، ولی در انتخابات مجلس چه نیازی افرادی که نه حزبی دارند و نه گروهی در جبهه‌ي متحد به عنوان اعضای اصلی و موثر انتخاب شوند؟
می‌شد به جای این کار از ایشان به عنوانی غیر از اعضای اصلی استفاده شود. (616136) (moderator22)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۳۸:۵۲
با سلام به جمعی از دانشجویان!! که ما نفهمیدیم چرا این جمعها فقط در آستانه انتخابات شروع به اعلامیه دادن و تنویر افکار عمومی می کنند و در مابقی سال خبری نیست.
و اما در مورد آقای حسینیان نوشته بودید که تملق آقای هاشمی را گفته، لطفاً سری به روند چند ساله اخیر و اتفاقات رخ داده بزنید تا ببینید کی بیشتر از آقای هاشمی حتی در حال حاضر دفاع می کند . آیا آقایان جامعه به اصطلاح اسلامی مهندسین که خود را از اجزاء مهم جبهه متحد اصولگرایان می دانند در زمینه تملق و چاپلوسی آقای هاشمی چیزی کم گذاشته اند؟!! و یا در زمینه فامیل پروری و خویش و قوم بازی کم کاری داشته اند ( مراجعه کنید به شهرداری اصفهان و عملکرد آن) برادران من، زمانی که کسی جرات نداشت در دولت اصلاحات در مورد روند رسیدگی به پرونده قتلهای زنجیره ای حرف بزند ایشان در وسط میدان بود و همیشه حرف خود را می زد. کجا بودند این اصولگرایان امروزی؟ و در ثانی چرا اینقدر بزرگنمایی می کنید و دشمن فرضی می سازید به لطف خدا در این کشور ساز و کارهای مناسبی جهت تشخیص صلاحیت ها وجود دارد منجمله شورای نگهبان و روحانی وارسته ای همچون حضرت آیت اله جنتی، پیشنهاد می کنم به جای داد و هوار سر دادن این اطلاعات ناب و مدارک و شواهد خود را در اختیار شورای نگهبان قرار دهید تا ایشان راجع به صلاحیت ها اظهار نظر کند . چرا آدرس اشتباهی میدهید و بحث وحدت را مطرح می کنید ؟!! بگذارید این عده قلیل (جبهه پایداری) لیست بدهد و شکست سختی بخورد. و شما هم با گفتمان اصولگرایی خود حضور حداکثری مردم را در انتخابات پیش رو رقم زده و مجلسی در خور شان نظام تشکیل دهید که انشاء ا.. مقدمات ظهور اقا امام زمان را فراهم کند و هر چه منحرف و فتنه گر است بعلاوه امریکا و اسرائیل جنایتکار!! را البته به مدد شما راست قامتان تاریخ نابود و به درک اسفل سافلین ملحق نماید. (616198) (moderator22)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۴:۲۷:۳۱
برادر عزیز بحث براین اینست این آقایان همه را متهم میکنند وساختار شکنی کمی گفتند حال بشنوند (616373) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۴:۰۳:۴۵
این برادران جبهه پایداری اصلا حرف حسابشان چیه؟
چه تفاوتی با مشایی و رحیمی و بقایی دارن؟ (616337) (moderator22)
 
موسی
United States
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۴:۰۵:۴۳
درباره‌ی جمعیت دفاع از ارزش‌ها بسیار بی‌انصافی کرده‌اید. این جمعیت آن زمان سالم‌ترین تشکل بود که یکی از اعضای‌ آن شیخ حسین انصاریان بود. آقای عبدالله نوری و پورنجاتی هم بعدها به انحراف رفتند برای همین کرکره‌ی این جمعیت در دوره اصلاحات پایین آمد. در ضمن جناب ریشهری مدافع موسوی نبود به صراحت در سیمای جمهوری سبزها را محکوم کرد. در نهایت این دانشجویان (؟!) ادعا کرده‌اند که جمعیت ارزش‌ها علیه خط انقلاب در انتخابات 76 به آقای ریشهری رأی داد: یعنی خط انقلاب جناب ناطق نوری بود؟! (616345) (moderator22)
 
سد حمید
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۱۴:۵۰:۴۲
دشمنان ما در حال حاضر دقیقا منتظر نامه هایی از این جنس هستند. ظاهر نامه خیرخواهانه است اما در عمل فقط منجر به شاد شدن دل دشمن می شود. نتیجه بعدی این است که اعضای جبهه پایداری اقدام به پاسخگویی به نامه می کنند. و این روند تا انتخابات ادامه پیدا می کند به جای این مدل نامه نگاری ها به رقابت سالم فکر کنید (616442) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۲۲:۴۳:۵۳
"من در ميان شما باشم يا نباشم اجازه ندهيد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد..." امام خميني ره.
چندين سال است كه طيفي كه هيچ سخن مخالفي را برنمي تابند خود را به صفاتي چون انقلابي. احياگر ارزشها.. ساده زيست عدالت طلب .. دينمدار.. ولايتمدار و... آراسته اند و نقابي از دين به چهره زده اند و براي خارج كردن هر مخالفي هيچ ابايي از هيچ كاري ندارند حتي دروغپردازي.. اتهام زنيهاي وسيع و دامنه دار بدون اينكه هيچگاه سند و مدركي به هيچ دادگاه صالحه اي ارائه كرده باشند... مرتبا هم در اين سالها از جايگاه دين و عدالت و رهبري و... هزينه كرده اند و هنوز هم هزينه مي كنند زيرا براي ايشان قدرت و در دست داشتن مسندهاي قدرت مهم است و نه چيز ديگر... براي اينها هدف وسيله را كاملا توجيه مي كند گرچه در ظاهر شعارهاي ديني و عدالتمدارانه مي دهند....
حاصل نفوذ اينها در بدنه مراكز قدرت است .. سقوط ارزشهاي ديني و اسلامي و اخلاقي در جامعه.. افزايش مشكلات اقتصادي و معيشتي مردم.. افت شديد ارزش پول ملي و بلاخره افزايش مشكلات در تمامي حوزه ها است. (617359) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۲۳:۱۴:۰۵
برادران عزیز دانشجو قدر آقای هاشمی را بدانید ایشان دلسوز انقلاب هستند درزمان مبارزات ایشان جبهه پایداری و امثالهم کجا بودند جا نب انصاف را مد نظر داشته باشید تمام هم وغم هاشمی پایداری انقلاب وحفظ آرمانهای شهدای انقلاب می باشد (617421) (moderator22)
 
عباس
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۰۰:۵۴:۵۹
بخشی از جریان پایداری ( نه همه انها ) به احتمال بسیار عوامل همان جریان انحرافی هستند که فقط با نام دیگری عمل میکنند و جریان انحرافی در حال نابود کردن ایران و نظام بوده
و میخواهند ایران را به جنگی نابرابر با دنیا بکشانند و همه چیز را نابود کنند و این هدف نهایی آنهاست و این گروه انحرافی نه به رهبر و نظام ونه به اساس جمهوری اسلامی، هیچ اعتقادی ندارند و به این اندیشه آنقدر اعتقاد دارد که از نابودی کشور ایران هم ابایی ندارند و احتمالا آنها از گروههای محارب خط میگیرند (617625) (moderator22)
 
يك دلسوخته
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۱۳:۳۶:۴۰
دوستان عزيز فرق بين جبهه پايداري با امثال مشايي اينه مشايي روش شد در برابر حرف رهبري بياسته ولي اونا روشون نميشه همين.همين هاشمي رفسنجاني با همه خوبي ها و بديهاش ميگه شايد نظرم با رهبري فرق كنه ولي اگر رهبر چيزي امر كنه من همون نظره ايشون را قبول دارم اين آقايان پايداري هم اگر احمدي ن‍اد 11 روز خونش نميرفت بازم بااون مشايي قاطي بودند فقط خواستند بگن ما با رهبر هستيم وگرنه اينهمه بي آبرويي در مناظرات تهمت زني بي برنامگي اقتصادي فرار دولت از قانون تخريب همه رو با دولت شريكند هيچ وقت نميگن اگر مطيع ولايتين چرا بي آبرويي احمدي ن‍اد جلوي 70 ميليون مردم در مناظرات كه رهبري هم در حرم امام و هم در خطبه 29 خرداد نماز جمعه معترض به اين نوع گفتمان بود را محكوم نكردند .بله سران فتنه هم 10 سال پيش شبيه همين ها بودند.تنها هنرشان تخريب هست نه نظر علمي اقتصادي دارن نه نظر ديني علمي نه بلدن مخالف رو جذب كنند نه بلدند منصف باشند فقط خشك بازي و بي كله بودن همين و بس.فداي دل آن رهبر عزيز كه هر دهه انقلاب گروهي به ظاهر مسلمان دل ايشان را خون مي كنند.من از اين برادران پايداري يك خواهش دارم به خون پاك شهدا به خون پاك شهيد احمدي روشن و ساير ياران شهيد به نفسهاي آخر امام به اون شهادت بيصداي بسيجيان در اروند به ناله هاي يا حسين شهيد همت قسمتان ميدم هر كاري كردين كردين فقط خودتونو به رهبر نچسبونين اينقدر از رهبري مايه نگذاريد بگذاريد خود مردم قضاوتتان كنندكجا ياران مخلص فقط بلندگو بدست ميگيرن دم از ولايت ميزنن.عمل عمل عمل بايد ولايي باشه.برادران شما رو به زهرا خودتونو تنها ولايي ندونين خودتونو اينهمه نچسبونين به اين علي زمان. (618165) (moderator22)
 
شاهد
۱۳۹۰-۱۱-۰۲ ۱۴:۲۸:۰۷
با سلام
حضرت آیت الله مصباح حقا عالم بزرگ و فرزانه است در علوم اسلامی و یکی از استوانه های بزرگ علمی حوزه علمیه قم است و خدمات بزرگ ایشان بر کسی پوشیده نیست، ولی هم گذشته فعالیت ها سیاسی و اجتماعی ایشان و هم حال آن نشان می دهد که وارد شدن ایشان در این قلمرو مانند ورود ایشان در مسائل علمی و دینی نیست ... (618233) (moderator19)
 
روزبهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۲۳:۲۳:۴۷
...جبهه پایداری با صلابت راه خودش را ادامه می دهد و این نامه های هدایت شده از طرف برخی سیاسیون که از زبان یه عده ی قلیلی از دانشجویان بیرون آمده است و به صورت خیلی مودبانه توهین می کند به مطهری زمان، هیچ نفعی را برای آنها نخواهد داشت. راستی چرا کسی موضع نگرفت که این نامه-شب نامه- توهین به مطهری زمان است!!!! (626998) (moderator19)
 
پیراسته فر
۱۳۹۰-۱۱-۰۷ ۰۰:۱۵:۲۲
بسمه تعالی
خوشحال شدم که عده ای ازجوانان، خیلی خوب مسایل ریزکشوررارصدمیکنند
وبه تجزیه وتحلیل آنهامی پردازند،وتمام هم غم خودراحفاظت وحراست ازحریم ولایت قرارداده اند.
امااشکال کاراینجاست که همه رویدادهارابادریافتها واطلاعات خودمی می سنجند!
وهرآنچه درآن حیطه نگنجد،مطرودمی شمارند.درنتیجه دچارشبهات می شوند.
بنظرمی رسدازهمه علماءومسؤلین انتظارعصمت دارند،برای رفع این مشکل من توصیه میکنم زندگینامه آیات عظام و علماءطرازاول (آنهایی که درترویج وتبلیغ دین مبین اسلام جدوجهدکرده اند)بخوانند،فتاوی ودیدگاه های سیاسی آنهارادرکتابهای مختلف مطالعه کنند.
من احتمال میدهم اگراین عزیزان بااین سبک وسیاق به رصدخودادامه دهند،بایدمنتظرنامه دومشان باشیم،بااین تفاوت که ایندفعه خطابشان بجای آیت الله مصباح یزدی،به رهبری باشدودرآن نامه دلسوزانه،دیدگاه رهبری رادرتقابل باامام خمینی قراردهند!
ربناآتنامن لدنک رحمة وهی لنامن امرنارشداً
آیه10سوره کهف (628437) (moderator22)
 
جلال عباسیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۰۸ ۰۰:۱۶:۰۷
با سلام
بعنوان یک فعال دانشجویی خواستارم که یا اسامی این "تعداد کثیری از دانشجویان" منتشر شود و یا اسم "تشکلهایی" که این دوستان آنرا نمایندگی می کنند!
بیصبرانه منتظرم (629668) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.