نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500294
پس‌لرزه‌های دنباله‌دار عکس سلفی نمایندگان با موگرینی / کار به هیات نظارت می‌کشد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹
ایلنا نوشت: سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام کرد که بررسی موضوع سلفی‌ گرفتن نمایندگان مجلس در مراسم تحلیف با مهمان خارجی در دستور کار این هیات نیست.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در مورد آخرین وضعیت موضوع عکس سلفی نمایندگان در مراسم تحلیف در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، با تاکید بر اینکه این مساله اساسا در دستور کار هیات نیست، اعلام کرد: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان چند گونه عمل می‌کند. یا از نماینده‌ای به صورت خصوصی شکایت می‌شود و هیات پرونده را بررسی می‌کند که در ‌‌نهایت پرونده به دادگاه ارجاع می‌شود. روش دیگر این است که دادستان به عنوان مدعی العموم از نماینده‌ای شکایت می‌کند و موضوع در هیات نظارت مطرح می‌شود. همچنین اگر نماینده‌ای از نماینده دیگر شکایت کند و یا موردی از سوی رئیس مجلس به هیات ارجاع شود، موضوع مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

او گفت: با این حساب هیات نظارت بر رفتار نمایندگان راسا در هیچ پرونده‌ای ورود نمی‌کند و در رابطه با موضوع سلفی چند نماینده در مراسم تحلیف نیز تا این لحظه نیز هیچ شکایتی به هیات واصل نشده است.

نماینده فسا با تاکید بر اینکه پش از این نیز صرفا گفته بود در صورت شکایت موضوع بررسی می‌شود، گفت: نکته حائز اهمیت این است که در مراسم تحلیف در حالی یکی از نمایندگان سلفی گرفت که ۲۶۰ نفر در صحن حاضر بودند و در عکسی که در رسانه‌ها منتشر شد نیز یک نفر مشغول سلفی گرفتن بودند و حدود ۱۰ نفر نیز در تصویر بودند که نهایتا یکی دو نفر آنچنان که در تصویر احساس می‌شد تمایل داشتند سلفی بگیرند و نکته دیگر اینکه عکسی که منتشر شده نیز سلفی نماینده مجلس نیست بلکه عکسی است که یک عکاس خبری از آن لحظه گرفته است.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با تاکید بر اینکه این اتفاق نادرست بوده خاطرنشان کرد: نماینده‌ای که مشغول سلفی گرفتن بود دقایقی پس از انتشار تصاویر در اطلاعیه‌ای به جا توضیح داد که این اطلاعیه با جمله‌ای از ابن سینا شروع می‌شد که اگر برای توجیه یک اشتباه، هزار دلیل بیاورید کار شما هزار و یک اشتباه خواهد بود.

او گفت: باید توجه کنیم که این نماینده در اطلاعیه خود هم اعتذار طلبید و هم طلب عفو کرد که الحق حرکت مناسبی بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در عین حال تاکید کرد که اگر اقدامی ناشایست صورت گرفته باشد، متاسفانه برخورد با این اقدام نیز چندان مطلوب نبود و نباید اجازه دهیم هر کسی بتواند از این اتفاق سوء استفاده کند.

جمالی نوبندگانی در پایان تصریح کرد: به هیچ عنوان نباید مجلس که خانه ملت است زیر سوال رود و کسی حق ندارد به خاطر یک اشتباه همه نمایندگان و کلیت مجلس را زیر سوال ببرد. نباید مسائل فرعی را اصلی و موضوعات اصلی را فرعی کنیم به هر حال مراسمی با شکوه برگزار شده و هیات‌های مختلفی حضور داشتند و در شرایطی که آمریکا به دنبال منزوی کردن ما بود این اتفاق افتاد و نباید هزینه‌ها را افزایش دهیم.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۰۸:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۹:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۴:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۵:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۳:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۰:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۰۸:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۲:۲۴
 
 
کلمات کلیدی : مراسم تحلیف + حسن روحانی + مجلس + سلفی باموگرینی
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۷:۵۳:۳۵
من اگه جای این سلفی بگیران مخصوصا اقای رجبی بودم از پشت تریبون مجاس رسما عذر خواهی میکردم وبعدش استیف میدادم
خیلی کارشون سبک بود (4512697) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.