نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495192
روسیه و ایران در سوریه به دنبال چه هستند؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۸
روزنامه آمریکایی با سرزنش رویکردهای ترامپ در قبال سوریه نوشت: ایران و روسیه خواهان اتحاد مجدد سوریه با حاکمیت اسد هستند و در این بین تهران قادر خواهد بود از این پایگاه علیه متحدان آمریکا استفاده کند.

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در مطلبی تحت عنوان «سوریه، عرصه به هم ریختگی ترامپ» نوشت: آیا دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا سیاست با ارزشی در قبال سوریه دارد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، این امر مشهود نیست و تصمیمات اخیر نشان می‌دهد که کاخ سفید مایل به تطبیق خود با اهداف روسیه و ایران در حمایت از «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در طولانی مدت است.

به نوشته این روزنامه، خواسته آمریکا در سوریه پس از شکست داعش نوعی اشتباه و به هم ریختگی است و به نظر دولت ترامپ می‌خواهد برای ثبات سوریه با روسیه به توافق برسد حتی اگر به معنای حضور نظامی روسیه و ایران باشد.

وال استریت ژورنال در ادامه ادعا کرده است: روسیه و ایران می‌دانند در سوریه چه می‌خواهند. آن‌ها خواهان اتحاد مجدد سوریه تحت حاکمیت اسد هستند و در این میان ایران یک شهر عربی دیگر چون دمشق را تحت کنترل درآورده  و  این پایگاه دیگری خواهد شد تا متحدان آمریکا در اردن را تضعیف کرده و زمانی که جنگ بعدی رخ دهد به اسرائیل حمله کند. روسیه نیز می‌خواهد به جهان نشان دهد که با حفظ پایگاه هوایی و بندر مدیترانه، متحدانش همواره پیروز می‌شوند و البته این‌ها مواردی هستند که هیچکدام به نفع آمریکا نیست.

پس تنها راه رسیدن به راه حل قابل قبول دیپلماتیک این است که ایران و روسیه احساس کنند هزینه‌های زیادی را برای سوریه پرداخت می‌کنند و این به معنای حمایت بیشتر از دشمنان اسد و نه قطع حمایت از آن‌ها بدون اطلاع قبلی است. این سیاست به معنای ایجاد ائتلافی در خاورمیانه است که مایل به مبارزه با حکومت اسلامی و ایستادگی برابر ایران باشد. آمریکا همچنین باید از «مناطق امن» در سوریه برای نیروهای مخالف اسد استفاده کند.

این روزنامه در خاتمه نوشت: تصور یک سوریه پایدار تا زمانی که اسد در قدرت باشد، سخت است. اگر او باقی بماند، هدف آمریکا نیز باید تقسیم این کشور به مناطق امن برای اهل سنت و کردها باشد و آنگاه شاید بتوان دولت اسد را تحمل کرد. اما هیچکدام از این‌ها در صورتی‌که آمریکا متحدان خود را در مقابل محور روسیه، اسد و ایران تنها گذارد، رخ نخواهد افتاد.
 
کلمات کلیدی : روسیه+ایران+سوریه
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۶:۱۷:۳۲
باسلام
--

تحلیلی کاملا یک جانبه اشتباه ویا که مغرضانه است
تحلیلی صد در صد صهیونیستی سفارشی
اشک تمساح امریکای داعش پرور برای کردهاو اهل سنتی (البته نه کردهای اصیل که بیش از احساس ضد مدنی پان کردستانیزم با کشور (مادر ) که سابقه و سبقه فرهنگی تاریخی دارند وعلاقه منداند ونه اهل سنتی که بیشترین ضربه و صدمه را از داعش ,تفکرات وهابیت افراطی و بی ثباتی و جنگ را خورده است
منافع امریکایی های غیر افراطی و منطقی (حل منطقی زیده طلبی اسراییل و محو چالش در منطقه است نه طرفداری کور و مترتب از دسیسه های نفوذی های انگلیس و اسراییل در امریکا و نادیده گرفتن حق و حقوق فلسطینیان است
و نکته آخراینکه کساتی دم از پایداری می زنند که سالهاست لیبی /افغانستان و عراق را تاپایدار کرده و به آشوب کشانده اند (4487237) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.