توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485292
اسقف اعظم ارامنه: قدرت های استکباری زندگی مسالمت آمیز مردم را به جهنم تبدیل کرده‌اند/ تشکر ویژه صالحی از سپاه پاسداران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۶
شب گذشته مراسم افطاری ارامنه در باشگاه آرارات با حضور برخی چهره‌های سیاسی برگزار شد.

به گزارش الف، ضیافت افطاری ارامنه کشورمان در باشگاه آرارات با حضور سیبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال کشور، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس، یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان و کلدانی‌ها در مجلس، کارن خانلری نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی، مرتضی طلایی از اعضای شورای شهر تهران و غلامعلی رجایی مشاور رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از رسانه‌ها برگزار شد.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در سخنانی با تشکر از هموطنان ارمنی، بر دو ویژگی ایرانیت و خداپرستی ساکنان سرزمین ایران به عنوان دو خصیصه‌ای که به طور ویژه جای شکرگزاری دارد، تاکید کرد.
 
وی در ادامه با اشاره به عنصر ریشه‌ای محبت در ادبان الهی، گفت: پیامبر اسلام منادی اخوت و برادری بود، یعنی آنچه برای خود می‌خواهیم برای همنوع نیز بخواهیم.
 
وی گفت: بر همین اساس، شریعت حضرت محمد را مکمل و خاتم بخش دعوت انبیای بزرگ الهی دانست.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به سابقه هموطنان ارمنی گفت، ارامنه همواره بخشی لاینفکی از میهن بوده و خدمات صادقانه داشته اند.
 
صالحی به طور خاص به جایگاه شهدای ارامنه در طول دوران دفاع مقدس اشاره کرد و جانفشانی آنها را مورد قدردانی قرار داد.
 
وی ارامنه ایران را در ذهنیت مردم کشورمان به عنوان افرادی صادق، درستکار و سختکوش توصیف کرد.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به سابقه آشنایی خود با اسقف اعظم ارامنه تهران، وجود ایشان را مایه خوشوقتی ارامنه دانست و ایشان را شخصیتی نورانی، عزیز و دلسوز و عالمی فرهیخته توصیف کرد.
 
وی در ادامه با اشاره به اهمیت امنیت گفت، باید قدر امنیت را بدانیم که در گرو صلح، عشق و همدلی است.
 
صالحی تاکید کرد ملتی از امنیت برخوردار است که منسجم بوده، وحدت داشته و در دست هم به ریسمان الهی چنگ بزنند.
 
وی می گوید اگر هر کسی بخواهد کار خود را انجام دهد این امنیت محقق نمی‌شد.
 
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به ایستادگی ملت ایران طی چهار دهه اخیر گفت، وحدت مردم باعث اشکار شدن بیش از پیش پیام انقلاب شده است.
 
وی با اشاره به فشارها و تحریم‌ها اعمالی علیه کشورمان گفت: در منطقه هیچ کشوری مقتدرتر و عزیزتر از ایران نیست، در شرایطی که کشورهای دیگر وابسته به بیگانگان هستند تا امنیت خود را تامین کنند.
 
صالحی گفت، ملت ایران با اقتدار جواب وحشی‌گری‌ها و یاوه گویی‌های متوحشینی را که به نام دین اقدامات خبیثی انجام می دهند، داد. وی در این زمینه به طور خاص از سپاه پاسداران و عملکرد آن تشکر و قدردانی کرد.
 
گفتنی است در این ضیاف افطاری سیبوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران و شمال کشور به ایراد سخنرانی پرداخت که متن آن را به شرح ذیل مشاهده می‌کنید.
دوستان گرامی، برادران و خواهران ، میهمانان معظم

 با دلی آکنده از عشقی برادرانه خدمت حضار گرامی سلام عرض کرده و از صمیم قلب خداوند و خالق این جهان  را شکرگذار هستم که بار دیگر این فرصت را در اختیار ما قرار داد تا در کنار یکدیگر جمع گشته و در این بیست و پنجمین روز از ماه مبارک رمضان نعمت هایش را بر سر این سفره با یکدیگر تقسیم نمائیم.

صلح بزرگترین نعمتی است که خداوند به بشریت اعطا کرده است و در نبود آن حیات بشری در شرایطی جهنمی قرار می گیرد. براساس آموزه های دینی صلح همان زندگی است. عیسی مسیح به این جهان آمد تا بشریت را تحت لوای صلح به سمت خداوند رهنمون شود. ذکریای پیامبر پس از دادن بشارت ظهور نجات دهنده می افزاید:" او صلح را به قومها ندا خواهد کرد و حکومتش از دریا تا دریا و از نهر فُرات تا کرانهای زمین خواهد بود." (ذکریا 9:10)

در پایان زمان وعده داده شده فرشتگان آسمانی ظهور حکمران صلح را بشارت دادند.
"جلال بر خدا در عرش برین،

و صلح و سلامت بر مردمانی که بر زمین مورد لطف اویند." (لوقا 2:14)

آری مسیح آمد و با خود عشق، صلح و سلامت را به ارمغان آورد. "برای شما آرامش به‌جا می‌گذارم؛ آرامش خود را به شما می‌دهم. آنچه من به شما می‌دهم، نه‌چنان است که جهان به شما می‌دهد." (یوحنا 14:27) پولس رسول نیز در نخستین نامه خود به قُرِنتیان می فرماید:" خدا، نه خدای بی‌نظمی، بلکه خدای آرامش است."(14:33)

در نبود صلح حیات بشری آلوده شده، اهداف آن نابوده شده و جامعه بشری از رسالت و ماموریت خود فاصله می گیرد.

پس از ظهور اسلام این دین نیز به نوبه خود بشارت دهنده صلح بوده و ضمن ترویج صلح و دوستی انسان ها را به سوی خداپرستی دعوت کرد. ادیان توحیدی نمی توانند منفعل باشند زیرا هدف اصلی آن ها تحقق اهداف الهی در جهان است.

متاسفانه همواره بدین گونه نبوده است که انسان ها و پیروان ادیان توحیدی پیرو تعالیم الهی باشند و در نتیجه آن جهان مملو از آلودگی و دشمنی شده است.
اولویت های کنونی رهبران جهان دچار تغییر شده و آن ها به جای تلاش در راستای تحقق صلح واقعی، برقراری روابط حسنه میان ملت ها، احقاق حقوق از دست رفته ملت ها و همچنین اشاعه صلح و دوستی، در کمال تاسف در تضاد با آن عمل می کنند.

قدرت های بزرگ به رهبری آمریکا و دیگر قدرت های استکباری در جهت تامین منافع و اهداف نامشروع خود زندگی مسالمت آمیز و آرام ملت ها را تبدیل به جهنم کرده اند. متاسفانه خاورمیانه به عنوان مهد ادیان توحیدی و سرچشمه صلح و دوستی امروز به واسطه توطئه قدرت های بزرگ در وضعیت آشفته ای گرفتار آمده است.

تروریسم و اقدامات خشونت طلبانه جنبه فراگیر یافته و بشریت را در معرض تهدید قرار داده اند. پیروان راستین آموزه های الهی، چه مسیحی و چه مسلمان، افراطی گرایی، تروریسم و کلیه اقدامات افراطی که حیات بشری و علاوه بر آن ارزش های ملی، دینی و فرهنگی ملت ها را در معرض تهدید قرار داده اند، محکوم می کنند. در همین چارچوب نیز ما عملیات تروریستی دو هفته پیش در تهران را که منجر به شهادت تعدادی از هموطنانمان شد، محکوم نمودیم. علاوه بر آن ما هرگونه اقدام افراطی و تروریستی بر ضد ملت های صلح طلب را محکوم می نمائیم.

در این ماه مبارک رمضان رسالت مسلمانان تقسیم نان سفره خود با برادران و خواهران نیازمند و پیگیری احقاق خون های به ناحق ریخته شده انسان های بیگناه است.

ما به عنوان یک ایرانی خداوند را شکرگذار بوده و مفتخریم که در شرایط امنیت و صلح زندگی می کنیم، زیرا جمهوری اسلامی ایران قدرتمند بوده و این قدرت در وهله نخست از وحدت و یکدلی ملت ایران و سپس از توانایی بالای دفاعی کشور نشات می گیرد.

روزه داری که به اعتقاد غزالی فیلسوف مشهور موجب تقویت روحی و ابدی مومن می شود، باید به فرصتی برای وحدت همه ما حول محور سران کشور، مقام معظم رهبری، ریاست جمهوری، نهادهای قانونگذاری و قضایی و دیگر نهادهای مهم کشور تبدیل شده و گواهی بر عشق و وابستگی ما به نظام و همچنین تحقق صلح و عدالت شود.

در قرآن آمده است که خداوند انسان ها را آفرید تا یکدیگر را شناخته و در کنار هم زندگی کنند. " اى مردم ! ما شما را از يك مرد و زن آفريديم ، و تيره ها و قبيله ها قرار داديم ، تا يكديگر را بشناسيد، ولى گرامي ترين شما نزد خداوند باتقواترين شماست ، خداوند دانا و خبير است." (يا ايهاالناس إنا خلقناکم من ذکر وانثی وجعلناکم شعوبأ و قبائل لتتعارفوا. ان أکرمکم عندالله اتقاکم ان الله عليم خبير).

امروز رسالت جهان اسلام و بشریت این است تا با حس بالای مسئولیت پذیری و در فضایی آکنده از علاقه و احترام متقابل به تلاش و کوشش در راستای دفاع از جامعه بشری و تحکیم صلح بپردازد.

با استفاده از این فرصت عید سعید فطر را پیشاپیش تبریک گفته و برای شما بهترین ها را آرزو می کنم و همچنین از خداوند متعال می خواهم تا رحمت و نعمتهای خود را بر شما ارزانی کند. از خدواند متعال می خواهم تا میهن عزیز ما ایران، ملت بزرگ ایران و همچنین مقام رهبری و مسئولان آن را در سایه امن خود مورد لطف و عنایت قرار دهد.
 
اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان
خلیفه ارامنه تهران  
 
 
 
 
کلمات کلیدی : اسقف ارامنه، صالحی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.