توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495796
هشدار ترکیه در سازمان ملل نسبت به برنامه‌های اسرائیل برای تغییر وضعیت قدس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل نسبت به هرگونه تلاش برای تغییر وضعیت موجود شهر قدس که همزیستی صلح آمیز را در معرض خطر قرار داده، هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری النشره، یاشار هالیت چویک، نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل تاکید کرد، با توجه به اهمیت بالای قدس برای مسلمانان، مسیحیان و یهودیان باید از بیشترین احترام برخوردار باشد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اولویت فوری ما این است که باید مانع تنش‌ها شده و بر خویشتن داری از سوی همه گروه‌ها تاکید کنیم در عین حال بر هدفمان درخصوص اهمیت حفظ وضعیت تاریخی مسجد الاقصی برای جهان اسلام صراحتا تاکید کنیم.

نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل نسبت به هر گونه تغییر در وضعیت قدس که همزیستی صلح آمیز را در معرض خطر قرار داده، هشدار داد.

چویک در ادامه تاکید کرد: امکان ندارد بستن ورودی‌های مسجد الاقصی به مدت سه روز توسط اسرائیل و نصب دستگاه‌های فلزیاب در ورودی‌های آن در کنار ممنوعیت‌های دیگر برای ورود مسلمانان به آن را قبول کرد و همچنین استفاده نامناسب از زور علیه فلسطینی‌هایی که در خیابان‌ها برای اقامه نماز بودند را به هیچ وجه توجیه کرد.

وی گفت: ما انتظار داریم که اسرائیل صدای ما را بشنود و به تعهدات قانونی‌اش پایبند بماند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.