توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 304896
تلاش ریاض برای آزادی شاهزاده «قاچاقچی»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۹
منابع خبری از تلاش گسترده ریاض و عمالش در بیروت برای آزادی شاهزاده سعودی خبر می دهند که به اتهام قاچاق مواد مخدر در لبنان دستگیر شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه الدیار لبنان در گزارشی اعلام کرد، سعد حریری رهبر جریان مستقبل لبنان که با عربستان روابط نزدیک دارد، با هماهنگی دولت عربستان وارد عمل شده و از فواد سنیوره نخست وزیر سابق این کشور خواسته است تا از طریق وزارت کشور لبنان موضوع آزادی این شاهزاده عربستانی را پیگیری کند.

فواد سنیوره با هماهنگی وزارت کشور لبنان تلاش دارد یک پاسپورت دیپلماتیک برای شاهزاده عبد المحسن بن ولید بن عبد العزیز صادر کنند تا او را از این مخمصمه نجات بدهد و به جای او یکی از همراهانش را متهم اصلی جلوه دهد.

روزنامه الدیار لبنان همچنین اشاره کرد که کلیه افراد جریان مستقبل سرگرم تلاش برای آزادی این شاهزاده عربستانی از بازداشت هستند. پیش تر در خبرها اعلام شده بود که یک شاهزاده عربستانی به دلیل حمل مقادیر زیادی قرص‌ روان گردان در فرودگاه بیروت در لبنان بازداشت شده است.

به گزارش پایگاه خبری لبنان فایلز، از عبد المحسن بن ولید بن عبد المحسن بن عبد العزیز آل سعود شاهزادۀ عربستانی، ۲۴ جعبه و ۸ چمدان پر از مواد مخدر ضبط شده است.

براساس این گزارش این شاهزاده به همراه ۴ فرد عربستانی دیگر در فرودگاه بازداشت شدند. این گزارش می‌افزاید که این افراد در پی پرواز به عربستان بوده‌اند که نیروهای امنیتی فرودگاه آن‌ها را بازداشت می‌کنند. مواد مخدر همراه این شاهزادۀ سعودی از نوع قرص‌های روان‌گردان کاپتاگون بوده است. افراد بازداشت شده به تلاش برای قاچاق حدود ۲ تُن قرص روان‌گردان با جت شخصی خود به عربستان متهم شده‌‎اند.

براساس اظهارات رمزی حداد، روانپزشک لبنانی قرص‌های روان‌گردان کاپتاگون باعث سرخوشی، پرحرفی، بی‌خوابی و بی‌اشتهایی می‌شوند و انرژی فرد مصرف کننده را افزایش می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : عربستان ، مواد مخدر ، قاچاقچی ، شاهزاده سعودی ، لبنان ، سعد حریری ، بازداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.