نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422291
تشدید برخورد با توقف غیرمجاز و پارک دوبله در معابر تهران
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تشدید برخورد با تخلف توقف در محل پارک ممنوع و پارک دوبله خبر داد.

سرهنگ حسن عابدی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره گفت: برابر تدابیر اتخاذشده برای روان‌سازی ترافیک در معابر تهران و به‌ویژه معابر شمالی، از اوایل این هفته تشدید برخورد با تخلفات ساکن به‌ویژه پارک دوبل و توقف در محل‌های ممنوعه در دستور کار ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این طرح با جدیت در معابر تهران اجرا خواهد شد و ادامه خواهد یافت، افزود: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی با حضور در معابر اصلی و فرعی نسبت به اعمال قانون در مورد خودروهای متخلفی که اقدام به توقف در محل‌های ممنوعه همچون پارک ممنوع می‌کنند یا به شکل دوبل توقف کرده باشند، اقدام خواهند کرد.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه اعمال قانون در مورد این دسته از خودروها به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود، به ایسنا گفت: علاوه بر حضور گشت‌های محسوس و نامحسوس پلیس در سطح معابر، در برخی از معابر به خصوص معابر شمالی تهران از دوربین‌های ثبت تخلفات ساکن نیز استفاده خواهد شد و خودروهای دوربین‌دار پلیس نیز به منظور اعمال قانون این دسته از خودروها در معابر اقدام به گشت‌زنی خواهند کرد.

افزایش بیش از 300 درصدی برخورد با توقف غیرمجاز

عابدی با بیان اینکه از زمان اجرای این طرح تا کنون روزانه به طور متوسط بیش از 5300 مورد اعمال قانون خودروهایی که اقدام به توقف در محل توقف ممنوع یا پارک دوبل کرده بودند، ثبت شده است، گفت: مقایسه روزانه این آمارها با روزهای مشابه در سال گذشته نشان‌دهنده رشد بیش از 300 درصدی برخورد با این تخلفات در هر روز است.

وی درباره مبلغ جریمه این دسته از خودروها نیز گفت: مطابق قانون، توقف در محل ایستادن ممنوع یا مطلقا ممنوع 40 هزار تومان و توقف دوبله در محل ایستادن ممنوع 50 هزار تومان جریمه در پی خواهد داشت که در صورت رویت ماموران، نسبت به ثبت آن اقدام خواهد شد.

عابدی با اشاره یه وضعیت ترافیکی معابر تهران نیز گفت: در روزهای اخیر حجم ترافیک در معابر تهران افزایش یافته از این رو توقف حتی چند برای چند ثانیه در محل های ممنوعه یا توقف به شکل دوبله می‌تواند در روند ترافیک یک معبر اخلال ایجاد کند.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: متاسفانه در برخی معابر به خصوص معابر شمالی تهران شاهد این هستیم که برخی افراد اقدام به توقف دوبله می‌کنند و یکی از سرنشینان داخل خودرو می‌ماند که این موضوع نیز تاثیری در جریمه ماموران نخواهد داشت و این خودروها اعمال قانون خواهند شد.

وی همچنین از حضور ماموران در معابر فرعی نیز خبر داد و افزود: علاوه بر بزرگراه‌ها و معابر اصلی که حضور ماموران پلیس راهور در آن افزایش یافته است،  شماری از ماموران در معابر درجه دو نیز حاضر می‌شوند و با تخلفات مذکور برخورد خواهند کرد چرا که در مواقع مختلفی دیده شده که بار ترافیکی در یک معبر فرعی به خیابان اصلی کشیده شده و سبب اخلال در ترافیک می‌شود.

عابدی اضافه کرد: توقف در محل‌هایی که تابلوی حمل با جرثقیل روی آن نصب شده نیز علاوه بر اعمال قانون منجر به حمل وسیله نقلیه با جرثقیل خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : پلیس راهنمایی و رانندگی + توقف غیرمجاز + پارک دوبله
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۲:۴۸:۲۱
من ی پیشنهادی داریم این اجازه رو بدن خود مردم ماشینهایی که توقف دوبله دارن رو فیلمبرداری بکنن زمان مکان تخلف کاملا اشکاره بعد بفرستن به شماره ای که پلییس بتونه جریمشون کنه همه جا که پلیس نیست (4058605) (alef-13)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۱۷:۳۰:۴۸
آیا پارک کردن در کنار باغچه های وسط خیابونهای پهن (یعنی همون خط تند روی سابق !!!!!) هم مشمول این خلافها و جریمه های "توقف در محل‌های ممنوعه " میشه ؟!؟!؟!؟!؟
در بلوار دریا در سعادت آباد و بعد از پیچ میدان شهرداری ، وقتی یک ماشین بدلیل نداشتن دید کافی و ازدحام خیابون با عقب یکی از این متوقفین در این محل های شبه ممنوع !!!! تصادف کرد ، پرداخت خسارت اون ماشین هم به گردنش افتاد ؛ (4058932) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۹ ۲۰:۰۹:۲۲
همه چي توي اين مملكت مقطعي است (4059149) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۰ ۱۲:۲۸:۱۹
بابا راننده نیسان آبی ماشین تا نصف خیابون به خاطر وجود درخت بغل جوب پارک میکنه بهش میگی چرا اینجوری پارک میکنی میگه جلوی خونه صاحبخانه ام دوست دارم اون موقع از پارکینگ مقابل بخوایی بیرون بیایی ماشین و با کلی مشکل بیرون میاری (4059972) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.