توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468499
حماس: محمود عباس، نماینده ملت فلسطین نیست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
سخنگوی جنبش حماس به اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد.

به گزارش تسنیم به  نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، سامی ابوزهری سخنگوی جنبش حماس در واکنش به اظهارات محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با ترامپ گفت: هیچ شخصی نمایندگی ملت فلسطین را به محمود عباس واگذار نکرده است، و مواضع وی برای هیچ‌ کس الزام‌آور نیست.

وی افزود: ما این سخن محمود عباس که همه مسائل قابل حل هستند را رد می‌کنیم، زیرا این مسائل حقوق ملی همه فلسطینیان است و کسی نمی‌تواند در این زمینه کوتاهی کند.

محمود عباس طی سخنانی در نشست خبری مشترک با ترامپ گفت: گزینه راهبردی ما رسیدن به راه حل تشکیل دو دولت است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: من به همکاری با ترامپ برای انعقاد توافقی تاریخی مبتنی بر تشکیل دو دولت چشم دوخته‌ام.

وی با بیان اینکه همه مسائل از جمله مسأله آوارگان و اسرا قابل حل است، گفت: من به توانایی ترامپ برای رسیدن به موفقیت ایمان دارم، زیرا او مصمم به تحقق صلح است.

رئیس‌جمهور آمریکا نیز در این نشست خبری گفت: ما به تلاش برای رسیدن به توافق بین اسرائیل و فلسطینیان پایبند هستیم.

وی افزود: فلسطینی‌ها باید یکصدا با اقدامات تحریک‌آمیز و ترویج تنفر مخالفت کنند و من به امضای توافق صلح بین فلسطینیان و اسرائیل چشم دوخته‌ام و این کار را انجام خواهیم داد.
 
کلمات کلیدی : حماس + محمود عباس + فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.