توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428592
چین: آمریکا باید فروش تسلیحات به تایوان را متوقف کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۴
هووا چونیانگ گفت موضوع مربوط به تایوان در قانون بودجه دفاع ملی آمریکا برای سال دو هزار و هفده، یک موضوع جدی است و چین قویا از امضای این قانون ناراضی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، به نقل از ای پی تی ان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: آمریکا باید فروش تسلیحات به تایوان را متوقف کند، "هووا چونیانگ"گفت: موضوع مربوط به تایوان در قانون بودجه دفاع ملی آمریکا برای سال دو هزار و هفده یک موضوع جدی است. چین قویا از امضای این قانون ناراضی است.

وی افزود: موضوع تایوان به تمامیت ارضی و حاکمیت چین مربوط می شود. موضوع تایوان به امور داخلی چین مربوط می شود. اگر چه موضوع تایوان در این قانون بودجه دفاع ملی آمریکا از نظر قانونی الزام آور نیست اما اصول بیانیه سوم مشترک چین و آمریکا را نقض کرده است. این به منزله دخالت در امور داخلی چین است که از نظر ما امری غیرقابل پذیرش است.سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: ما از آمریکا می خواهیم که به تعهداتی که در رابطه با موضوع تایوان داده است، پایبند باشد و فروس تسلیحات و تماس با مقامات نظامی تایوان را متوقف کند تا از آسیب کلی به وضعیت روابط چین و آمریکا و صلح و ثبات در تنگه تایوان جلوگیری شود.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ، چین، تایوان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.