توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486192
کوهنورد ۵۵ ساله در قله کوه به آغوش مرگ رفت
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند گفت: پیکر نیمه جان کوهنورد 55 ساله ای که شب در قله بازگیر کوه گرین نهاوند مفقود شده بود با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر و فوریتهای پزشکی پس از 9 ساعت تلاش سرانجام ساعت 6 صبح پیدا شد.

به گزارش خبرآنلاین؛ محمد تقی شهبازی، طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: پس از دریافت گزارش جمعه شب مبنی بر مفقود شدن فردی در کوههای گرین نهاوند 22 تیم امدادی متشکل از امداد گران کوهستان هلال احمر ، فوریتهای پزشکی و یک نفر پزشک به همراه تجهیزات مورد نیاز به منطقه اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به صخره ای بودن منطقه و تاریکی شب، محل دقیق حضور فرد مورد نظر مشخص نبود که با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان و فوریتهای پزشکی جستجو در منطقه عمومی کوه گرین انجام و سرانجام شخص مورد نظر که به علت نارسایی قلبی بیهوش شده بود، ساعت 6 بامداد در قله بازگیر ارتفاعات گرین پیدا شد.

رئیس جمعیت هلال احمر نهاوند اظهار داشت: با توجه به نامساعد بودن حال عمومی این کوهنورد که از اهالی شهرستان نور آباد استان لرستان بود از اورژانس هوایی همدان درخواست کمک شد که هلی کوپتر نیز به منطقه اعزام گردید اما متاسفانه به علت نارسایی قلبی این مرد فوت کردند و جسد وی به بیمارستان علیمرادیان نهاوند منتقل شد.

لازم به ذکر است، ارتفاعات گرین از سلسله کوههای زاگرس مرکزی نزدیک به چهار هزار متر ارتفاع می باشد که در جنوب شهرستان نهاوند بین شهرستان نهاوند و بروجرد و نورآباد استان لرستان واقع شده است .

این ارتفاعات دارای قله های مرتفعی می باشد که معروفترین آنها چهل نابالغان و بازگیر می باشد و در فصول مختلف سال محل صعود کوهنوردان محلی و منطقه ای می باشد.

این کوه به علت برفگیر بودن در ارتفاعات دارای یخچالهایی در فصل زمستان بوده که در برخی مواقع باعث ایجاد خطراتی برای کوهنوردان می شود و در سالهای گذشته در مواردی باعث مصدوم و حتی کشته شدن آنان شده است.
 
 
کلمات کلیدی : کوهنوردی + مرگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.