نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431200
خسارات ناشی از سرما به باغات مرکبات مازندران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹
در اثر سرمای شدید ماه اخیر بسیاری از محصولات باغ‌های مرکبات خسارت دید. بطور مثال باغی که سال گذشته ۲۰۰تن محصولات باغی داشته امسال حتی توان پرداخت دستمزد کارگران و کودهای باغی و سم مصرف شده را ندارد. میوه پرتقال بر اثر سرما استقامت ماندگاری روی شاخه را ندارد و به راحتی (با یک وزش باد ضعیف) از ساقه جدا می‌شود و بروی زمین می افتد. این حالت باعث از بین رفتن میوه می‌شود. باغداران به ناچارمیوه‌های زیر درختان را جمع آوری می‌کنند تا قبل از پلاسیدن به شرکت‌های کنسانتره میوه یا دامدارن با قیمت‌های بسیار پایین فروخته و میوه‌های مانده بروی درخت را می‌چینند و با قیمت کیلویی۶۰۰ تومان‌ به تعاونی روستایی‌ فروخته می‌شود تا بخشی از خسارت‌ها جبران شود. اما فقدان فضای کافی در انبارها باعث بروز مشکلاتی در محل تعاونی روستایی شده که ازدحام ماشین‌های حمل مرکبات قابل توجه است. برخی از رانندگان و باغداران بیشتر از ۳شبانه روز در این صف در انتظارند. باغداران ادعا می‌کنند که میوه‌ها شیرین است و هیچ مشکلی ندارد و تلخی میوه‌ها شایعه‌ای بیش نیست.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
کلمات کلیدی : باغات مرکبات + مازندران
 
Denmark
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۲:۲۸:۲۹
چرا همش از باغداران شمال می نویسید ؟ اینها فقط سرمایه امسالشان اونهم تا یه درصدی رو از دست دادند ....چرا یه نگاه به باغداران خراسان جنوبی نمی اندازید که بر اثر سرمازدگی مجبور به کف بر کردن درختان انار خود شده اند و این یعنی از دست دادن سرمایه حداقل برای پنج سال ................... (4098365) (alef-1)
 
رضا
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۳:۴۱:۴۳
سلام مسولین هم مثل همیشه نه میبینند ونه می شنوند (4098463) (alef-11)
 
املی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۴:۲۹:۲۵
باعرض سلام
خدما مسئولان بی کفایت وکارشناسان بیسواد عرض کنم که این خسارت راباید دولت تمام وکمال به باغداران راباید بپردازد چون این کارشناس بیسواد بود که بعدازباریدن برف درشمال کشورمخصوصا مازندران کارشناسان بیسواد جهادکشاورزی مدام درمیزگزد وشبکه های خبری ودراخبار همواره به مردم توصیه میکرده اند که این یخ برای پرتغال ضرری ندارد وپرتغال هنوز به قند ننشسته است باغداران با توصیه کارشناسان بیسواد گوش کرده اند واکنون این اوضاع باغدران هست
اقای وزیر جهاد کشاورزی شما چرا ازکارشناسان خبره وزبده وباسواد درامورکشاورزی وباغی ودامی استفاده نمیکنید حال وقتی کارشناس شمامردم راوباغداران را متضررکرده است پس جهاد کشاورزی باید ازبودجه عمومی وزارتخانه جبران ضررنماید وکارشناسانی که با ابراز نظرکارشناسی غلط منجر به خسارت گرده ایند ازکاربرکنارنمایند (4098534) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.