نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430300
فرق نگرانی دیروز و امروز ما
بخش تعاملی الف - نقی عبدالجوادی دستجردی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱


امروز 31 دسامبر آخرین روز سال 2016 می باشد. سال 2016 آخرین ساعت‌هایش را پشت سر می‌گذارد و بزودی وارد سال 2017 خواهیم شد. یادم هست وقتی در آستانه فرا رسیدن سال 2000 بودیم همه از اختلالاتی حرف می زدند که قرار است در رایانه‌ها ایجاد شود. سال 2000 آمد و با تمهیداتی که اندیشیده شده بود هیچ اتفاقی نیفتاد.

سال 2016 هم در حال اتمام است. به نظر من یکی از اتفاقات مهم سال 2016 انتخاب آقای ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا بود. اتفاقی که هیچ کس فکرش را هم نمی کرد. ولی این اتفاق افتاد و ترامپ برخلاف تصور تحلیل‌گران جهانی به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شد و نگرانمان کرد که اگر قدرت را به دست بگیرد نگاهش به جهان، خاورمیانه و ایران چگونه خواهد بود. هنوز هم نگران این نگاه آقای ترامپ هستیم.

همان گونه که در بالا اشاره شد در آستانه فرارسیدن سال 2000 نگران رایانه‌هایمان بودیم تا خدایی ناکرده دچار اختلال نشوند. البته آن موقع هم این گونه نبود که نگرانی‌های دیگری نداشته باشیم. همان هنگام هم طلاق و اعتیاد و بیکاری بود. ولی کمتر بود. به نسبت نگرانی هایمان نیز کمتر بود. ولی امروز نگرانی‌مان فراتر از این چیزهاست، نگرانی‌هایی مهم‌تر از اختلال در رایانه‌هایمان.

نگرانی از گرم شدن زمین، نگرانی از ذوب شدن یخ‌های قطبی، نگرانی از نباریدن برف و باران، نگرانی از کویری شدن بسیاری از کشورهای خاورمیانه و از جمله ایران، نگرانی از جنگ آب، نگرانی از فراگیر شدن جنگ سوریه در خاورمیانه، نگرانی از گرانی افسار گسیخته، نگرانی از بیکاری جوانان کشور، نگرانی از آمار روزافزون طلاق، نگرانی از افزايش اعتیاد جوانان، این سرمایه های گرانقدر کشور و .....

اصلا آقایان دلواپس بی رودربایستی باید بگویم شما نگران نیستید یا لااقل نگرانی شما به اندازه نگرانی ما نیست. نگران واقعی ما هستیم. ما مردم ایران نگرانیم. جنس نگرانیمان هم با نگرانی و دلواپسی شما فرق می‌کند. 
 
کلمات کلیدی : نقی عبدالجوادی دستجردی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۰۸:۲۵:۴۴
روزی که رقیب به افشای زندگی خصوصی ترامپ زد من در چند رسانه صراحتا گفتم، ممکن است مردم آمریکا به ترامپ رای بدهند. مردم غرب مثل بقیه مردم دنیا، عصبانی می شوند اگر رحیم خصوصی و سبک زندگی شخصی شان مورد تعرض قرار بگیرد.
هیلاری کلینتون به ترامپ نه باخت، بلکه بی اخلاقی طرفدارنش باخت. (4094405) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۳:۳۹:۲۲
اگر مسائل زير جزو نگرانيهاي مسئولين باشد لذا انتظار مي رود در خصوص حل انها يا تصميماتي كه منجر به بدتر شدن شرايط ان نگراني ها خواهد شد بيشتر بينديشند
1- ايا تا كنون شده است كه براي مخارج زندگيتان در بمانيد
2- ايا شده است كه در پرداخت كرايه خانه تان در بمانيد
3- ايا شده است براي در مان بيماري خود يا فرزندتان در بمانيد
4- ايا شده است كه براي خريد كفش و لباس فرزندتان در بمانيد
5- ايا چند ماه در سال بيكار شده ايد
6- ايا فرزند ذكور بيكار و مجرد در خانواده تان داريد
7- ايا دختر ازدواج نكرده در خانه داريد
8- ايا شده حقوق تان چند ماه به تعويق بيفتد
9- ايا شده چند ماه نتوانيد براي خانه تان گوشت تهيه كنيد
10- ايا شده است همسرتان بدليل وضعيت بد درامدي تان طلاق بخواهد
...........
اگر مسئولان و تصميم گيران اين مسائل را درك مي كنند از نگراني ما مطلع خواهند بود در غير اينصورد دنياي ما و انها فرسنگها از هم دور است و اميدي به در ك شرايط نيست و لذا اميدي هم به تصميمات درست نيست! (4095063) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۲۰:۲۸:۵۵
دوست عزیز. حرف دل ما را زدی. من هم دغدغه هایم همین است. (4097466) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته