توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480800
۳ مظنون به اقدامات تروریستی در انگلیس بازداشت شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۰
پلیس مبارزه با تروریسم انگلیس ۳ نفر را در رابطه با حادثه تروریستی هفته گذشته لندن بازداشت کرد.
به گزارش مهر به نقل از بی بی سی، در حالیکه انتخابات زودهنگام پارلمان در انگلیس در جریان است، پلیس این کشور در جستجوی مسببین حمله تروریستی هفته گذشته لندن موفق به دستگیری ۳ نفر به ظن اقدامات تروریستی شدند.
دو نفر از این افراد مظنون به ارتکاب جرائم تروریستی هستند که امروز در شرق لندن و در جریان یک عملیات ضدتروریستی بازداشت شدند. نفر سوم نیز به ظن احراز آمادگی برای اقدام تروریستی در بازداشت به سر می برد.
لازم به ذکر است، گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات تروریستی شنبه شب هفته گذشته در لندن که چندین قربانی برجا گذاشت را برعهده گرفت.
گفتنی است حوادث تروریستی شنبه شب هفته گذشته در پایتخت انگلیس به کشته شدن ۷ نفر و زخمی شدن ۴۸ تَن دیگر منجر شد.
در نخستین حادثه، یک دستگاه خودروی ون با انحراف از مسیر خود بر روی «لاندن بریج»- پل معروف لندن- چندین عابر پیاده را زیرگرفت و اندکی بعد، ۳ نفر از سرنشینان آن با چاقو به عابران حمله کردند.
دقایقی بعد از این حادثه، پلیس لندن از وقوع یک حادثه در «بارو مارکت» (یک بازارچه در نزدیکی «لاندن بریج») خبر داد. بر اساس گفته شاهدان، صدای شلیک گلوله در محل شنیده می شد.
همزمان، پلیس از اعزام نیرو به منطقه «واکسهال» در جنوب لندن خبر داد. پلیس ساعتی بعد دو حمله در پل لندن و بارو مارکت را تروریستی اعلام اما تأیید کرد که حادثه در منطقه واکسهال یک چاقوکشی بوده و ارتباطی به دو حمله دیگر نداشته است.
علاوه بر این، پلیس اعلام کرد ۳ مظنون این حادثه هم به ضرب گلوله پلیس کشته شده‌اند و دستکم یکی از آنها جلیقه انفجاری «مصنوعی» بر تن داشته است.
 
کلمات کلیدی : لندن+مظنونین تروریستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.