نظر منتشر شده
۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397308
احمدی‌نژاد چرا دهم شهریور نامه تبعیت از رهبری ننوشت؟/ او اجازه داد چالش سیاسی ایجاد شود
عباس سلیمی نمین، 9 مهر 95
تاریخ انتشار : جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳
چرایی اجتناب از شکل گیری فضای سیاسی دو قطبی در شرایط کنونی و تفاوت آن با رقابت های سیاسی انتخاباتی متداول همچنین منع آقای احمدی نژاد از ادامه فعالیت های گسترده و زودهنگام انتخاباتی توسط رهبری مباحثی است که این روزها اذهان محافل مختلف اجتماعی را به خود مشغول داشته است.

در رقابت های شفاف سیاسی، مردم قدرت تمیز و انتخاب برتر را می یابند؛ زیرا در این فضا حرف های مدعیان اداره بهتر جامعه شنیده می شود، اما با دو قطبی شدن فضای انتخاباتی، هر طرف، قطب مقابل را مجموعه ای از رذایل شیطانی ترسیم می کند که نه تنها صدایش نباید شنیده شود بلکه با تمام توان و با توسل به هر شیوه ای در خاموش کردن صدای چنین اهریمنی باید کوشید! به طور طبیعی با شکل گیری چنین آرایشی نه تنها انتخابات پرهزینه واقعی برای رشد جامعه نافع نخواهد بود بلکه با کمترین جرقه ای هواداران ممکن است به درگیری های خیابانی کشانده شوند.

رهبری انقلاب در ملاقات مورخ نهم شهریور با آقای احمدی نژاد حضور وی را در رقابت های ۹۶ باعث دو قطبی شدن فضای انتخابات خواندند؛ لذا ایشان را از حضور در این عرصه منع کردند، اما نوع برخورد رئیس جمهوری سابق با چنین تدبیری، خود بهترین گواه بر صحت چنین تشخیصی است. در نامه مورخ ششم مهر ماه آقای احمدی نژاد خطاب به رهبری آمده است: «همان گونه که مستحضر هستید در دیدار مورخ نهم شهریور ماه سال جاری ... حضرت عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و این جانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم».این بدان معناست که ایشان خیراندیشی رهبری انقلاب را فی المجلس پذیرفته و به فعالیت های انتخاباتی خود پایان داده است.

اما در این ارتباط مقوله ای که قابل کتمان نیست چگونگی هتک شدن ناقدان آقای احمدی نژاد به ادامه فعالیت های انتخاباتی وی از سوی حلقه نزدیک به ایشان است. در این نزدیک به یک ماه با وجود تکذیب های قاطع و حرمت شکنانه یاران نزدیک آقای احمدی نژاد در مورد محتوای ملاقات نه تنها از چنین نامه ای خبری نبود بلکه حتی به صورت خصوصی نیز رئیس جمهور سابق به دستیاران نزدیک خویش تذکر نداد که چنین منعی صورت گرفته است بلکه با اقداماتی همچون سفرانتخاباتی به گرگان در بیست و پنجم شهریور به نوعی عملکرد غیر اصولی این مشاوران هجمه کننده به منتقدان به سکوت خویش را تأیید می نمود. تبعیت از صلاحدید های خیرخواهانه رهبری ایجاب می کرد تا در فردای ملاقات، یعنی دهم شهریور آقای احمدی نژاد نامه ششم مهر ماه خود را بنگارد یا دست کم مشاوران و دستیاران خود را به عدم هتک کسانی که انتظار خود را نسبت به تبعیت از این توصیه به طرق مختلف بیان می داشتند دعوت نماید.

متأسفانه چنین نشد بلکه اجازه داده شد تا در این فاصله مسئله ای که نیاز به عمومیت یافتن آن نبود تبدیل به یک چالش سیاسی جدی شود و رهبری را ناگزیر سازد که توصیه خود را علنی سازند. تبعیت در دهم شهریور با تبعیت در ششم مهر ماه تفاوت های معنایی و محتوایی بسیار دارد که در آینده ابعاد آن روشن خواهد شد.
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۴:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۴:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۳:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۲ ۱۶:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۲ ۲۲:۵۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ ۰۷:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۰۰:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۰ ۰۸:۳۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۹ ۱۸:۰۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۹ ۱۵:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : احمدی‌نژاد+نهی رهبر انقلاب+انتخابات 96
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۲:۲۶:۴۴
چون قرار نبود کسی از توصیه رهبری به احمدی نژاد خبر داشته باشه و اعلام عمومی بشه. (3956350) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۳۸:۱۲
پس چرا سفرش به گرگان را لغو نکردش (3956843) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۱۱:۳۶:۱۰
مردم مستضعف دوست داشتن احمدی نژاد باشه (3957538) (alef-3)
 
عبدالله
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۴:۵۷:۰۸
مخالفان دکتر احمدی نژاد عجب آدمهای کینه ای هستند!! ایشان در هیچ زمینه ای از دستورات رهبری سرپیچی نکرده است و همیشه مطیع اوامر ولایت بوده و در عمل نشان داده است ولی عده ای هميشه میخواهند جوسازی کرده و کشور در حال التهاب باشد بهانه های عجیب و غریب می گیرند و برای اینکه خودشان را مطرح کنند دیگران را میکوبند...آقای سلیمی نمين و دیگرانی که ايراد بی جهت از دکتر میگیرند لحظه ای فکر کنند که کدامشان لایق بوده اند که حضرت آقا آنها را برادر مومن خویش خطاب کند.این سعادت فعلا تا اینجا به آقای احمدی نژاد رسیده و آنهاییکه به ایشان می تازند حتما حسادت می ورزند و به همین دلیل آسوده نیستند. (3956482) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۳۰:۳۱
شما از آلمان چطوری فهمیدی مخالفان احمدی کینه ای هستند
اگر احمدی خوبه چرا رفتی آلمان (3956829) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۳۵:۴۷
كمي هم به فكر آخرت خودت باش!
عملكرد احمدي نژاد قابل دفاع نيست. (3956839) (alef-13)
 
amin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۰۱:۲۳:۲۳
دوستتتتت عزیززززززز

اشتباهات هولناک آقای احمدی نژادکجاش شریفانه ست؟؟؟؟؟؟؟

اقا بیشترین درآمد نفتی رفت تو هوا

خدای منننننننننن

خونه متری 1 میلیون شد 3 میلیون
ماشین 7 م شد 21
دلار 1200 شد 3550 (3957029) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۰۲:۰۹:۴۸
شما یک لیوان آب سرد نوش جان کن و غیابا و در خارج از کشور حکم اعدام صادر نکن (3957037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۶:۴۲:۰۶
لایک داشت (3956551) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۸:۲۹:۲۱
احمدی نژاد هنوز امام زمانه خودشو نشناخته که با کسی رودرواسی ندارد فکر میکرد میتونه ایشونو توی عمل انجام شده قرار بده و ملت رو جلوی رهبری بزاره کاری که قبلا نتونست با 11 روز خونه نشینی انجام بده و الحمدا... اینبار هم تیرش بسنگ خورد. (3956632) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۸:۳۳:۰۶
درود بر احمدی نژاد حامی مستضعفان (3956636) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۳۱:۱۵
جالبه مستضعفان تو آمریکا چه کار میکنند (3956830) (alef-13)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۳:۰۲:۱۳
عزیزم اینا آمریکاو ... نیستن با فیلتر شکن میان کانکشن الکی میزنه (3956922) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۸:۳۶:۴۲
آقای توکلی ، احمدی نژاد انصراف داد و رفت،رهبری از او بعنوان برادر مومن یاد کرد،اما در مقابل، ایشان از کسانی بعنوان نانجیب و سران فتنه یاد کردند که نه تنها به نهی رهبری توجه نکردند که به قانون نیز لگد زدند و کشور و انقلاب را تا لب پرتگاه بردند،و هنوز بعنوان استخوان لای زخم برای نظام باقی مانده اند و کسانی وجود دارند که با علم به فتنه گری آنها پس از حصر، باز برای رفع حصر آنها خود را به در و دیوار میزنند. لطفا انصاف داشته باشید و برای ولایت پذیری احمدی نژاد سانتی متر نگذارید که خیل عظیمی از خواص این مملکت در ولایت پذیری و قانون مداری و تمکین به دموکراسی بدجوری رفوزه اند. (3956641) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۰۳:۳۱:۲۶
احمدی نژاد قطعا بی لغزش و خطا نبوده، اما لغزش و خطایش در حدی نبوده که حضرات اصلاح طلب و اعتدالی به آن متوسل می شوند، رهبری فرمودند که این افراد را بهتر از دیگران می شناسند، و احمدی نژاد را به برادر مومن و سران فتنه را به عنوان نانجیب توصیف فرمودند، حالا آقای سلیمی نمین و ری شهری با تحلیل های گزنده فقط خود را خسته می کنند. (3957064) (alef-13)
 
امین
Canada
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۸:۴۹:۱۷
به خاطر اینکه اقای احمدی نژاد مومن بود و جزییات یک جلسه ی خصوصی با رهبری رو منتشر نمیکرد...این دوستان غیر مومن شما بودن که شروع کردن به پخش این خبر و هم رهبری و هم احمدی نژد رو مجبور به موضع گیری کردن... وگرنه چه نیازی اونم وقتی که همه چیز خصوصی و مخفیانه بوده...احمدی نژاد که نرفته ثبت نام کنه...بهتره شما هم بیش از این چوبحراج به باقی مونده ی ایمانتون نزنین (3956658) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۸:۵۹:۲۳
احمدی نژاد در انتخابات رایی نمی آورد فقط شرکت کردنش باعث اغتشاش و فتنه میشد چه در مناظره ها و چه بعد از شمارش آرا , همان طوری که سابقه نشان داده ایشان در بی احترامی به رقبا و تنش زایی ید طولایی دارند . (3956671) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۹:۰۰:۵۰
دانشگاه ایرانیان و اون 16 میلیارد به کجا رسید ؟ (3956675) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۱۴:۵۲
اگه اخبار دنبال میکردی میدانستی که دولت روحانی اجازه تاسیس دانشگاه نداد... پول هارو همه رو به دولت روحانی پس دادند. (3956817) (alef-13)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۳۵:۰۹
سازمان بازرسی و دیوان عدالت هم برداشت پول برای آن دانشگاه را قانونی اعلام کرد. (3956838) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۹:۱۱:۱۰
احمدی قدرت را دوست دارد و برای ایشان هیچ چیز جز قدرت مهم نیست
ایشان باید جواب دهد که چرا این ننامه را 10 شهریور نداند
ایشان احتمالا فکر نمیکرد رهبری آن را علنی کنند
واقعاً احمدی را باید محاکمه کرد
منتظز این روز هستیم تا ایشان را در دادگاه ببینیم (3956682) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۴۹:۳۵
واقعا خجالت نمی کشید؟؟ احمدی نژاد در یک دیدار خصوصی به رهبری گفته است من توصیه شما را می پذیرم و در انتخابات شرکت نمی کنم خوب مگر او در انتخابات شرکت کرده است که می گوئید او به دستور ولایت عمل نکرده است؟؟ شرم نمی کنید این قدر سفسطه گری راه انداخته اید که چرا دهم شهریور نامه ننوشته است؟؟ وقتی حضورا اعلام تبعیت کرده است نامه نویسی وی برای چه علتی بود؟؟ آیا اگر می نوشت همین شما که مثل خوارج فقط بهانه جویی می کنید نمی گفتید برای رهبری هزینه درست کرده و موضوعی که قرار نبوده علنی شود را علنی کرده است؟؟ آیا آنانی که با شایعه پراکنی در خصوص یک سخن غیرعلنی موجبات علنی شدن آن را فراهم کردند مقصر نیستند اگر احمدی نژاد در انتخابات حاضر می شد می توانستید این همه اتهامات را به وی بزنید اما او در انتخابات شرکت نکرده است اینکه سفرهای وی را انتخاباتی می دانید نظر شماست ممکن است شماها نفس کشیدن وی را هم انتخاباتی بدانید اینکه نمی شود معیار عمل شما باشید (3956849) (alef-13)
 
وطن
United States
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۹:۱۶:۲۱
هیج کدام از سفرهای دکتر احمدی نژاد انتخاباتی نبود
دست بردارید دیگر
به جای آن که کسی که جلسه خصوصی رهبری با ایشون رو بازگو کرد آن هم تحریف شده مواخذه کنید گیرتان شده ایشان؟
آقای احمدی نژاد چرا بایستی در قبال مسئله خصوصی نامه عمومی می نوشتند؟
شما هم دارید کپی برابر اصل کسانی میشید که ولایت فقیه رو فقط برای خود میخوان
دست بردارید از این رفتارها
در این گزارش هم به آقا توهین کردید
رهبری گفتند نه نهی کردیم و نه دستور دادیم
ایشان خیلی واضح همه چیز رو برای مردم روشن کردند
اسمی هم نیاورده اند که شما سخنرانی نداشته باشید!

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=34459
دست بردارید از این هم بی تقوایی و بی بصیرتی (3956689) (alef-13)
 
راضیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۹:۱۸:۱۲
نهی رهبری یه احمدی نژاد نه از باب بی لیاقتی ایشان بلکه بابت بی انصافی رقبای ایشان است که حاضرند به خاطر رسیدن به قدرت کشور را در گیر بحران ونا امنی کنند که قطعا در این مقطع حساس که منطقه درگیر گروهای تکفیری وحشی است این ناامنی به صلاح کشور نیست . دیدید وقتی دو نفر دعوایشان می شود شما فرد عاقل تر ونجیب تر را دعوت به سکوت می کنید تا غائله ختم شود . این نهی وتبعیت دکتر احمدی نژاد مایه افتخار او و باعث خفت وخواری افساد طلبان بی منطق است (3956691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۱۱:۱۴
بعد جریان آن یازده روز خانه نشینی چی بود استاد؟
یا جریان معاون اولی مشایی؟ (3956809) (alef-13)
 
Finland
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۹:۱۸:۵۳
کدام چالش سیاسی؟ بعضی از روزنامه ها و خبرگزاری ها ولکن نیستن!انصاف هم خوب است اگر به وجدان مراجعه کنید! (3956693) (alef-13)
 
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۹:۲۹:۳۴
اگرقاطعیت حکیمانه رهبری معظم انقلاب نبوداحمدی نژادحاضرنمی شدنامه بنویسدوبه سفرهای خودادامه می داداکنون هم ادامه می دهداما بصورت سکوت وشرکت درمراسمات ونمازهای جمعه (3956701) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۵۱:۴۹
می شود بفرمائید کجای سخنان رهبری منع سفر بود؟/ ای به کدامین دلیل شما می گوئید سفرهای احمدی نژاد انتخباتی بود آیا او گفته بود مردم من می خواهم در انتخابات شرکت کنم؟؟ در سفرهایش علیه دولت حرف می زد؟؟ وقتی انصاف و دین نباشد حرفهایی می زنید که واقعا باید فقط برایتان دعا کرد که خداونمد در روز داوری این گونه با شما عدالت ورزری نکند (3956851) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۹:۳۶:۵۴
باز خدارو شکر نامه نوشت وحرف رهبرو قبول کرد .نه مثل اون دوتا فتنه گر که مملکتو به اشوب کشوندن .نه مثل یه نفردیگه که همیشه کارهاشون مخالف رهبریه . نه مثل یه نفردیگه که همیشه متناقض حرفهای اقا صحبت میکنن. باز صدرحمت به احمدی نژاد که اخرش حرف گوش کرد . (3956707) (alef-13)
 
دكتر
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۹:۴۹:۳۱
احمدى نژاد بارها گفته بود كه برنامه اى براى حضور در انتخابات ندارد. و اعلام كرده بود كه هدف از سفرهاى استانى اش گفتمان امام (ره) و مقام معظم رهبرى است. پس توصيه حضرت آقا فرقى به حال او نمى كرد. در نامه احمدى نژاد به رهبرى معظم ذكر شده كه او براى تبيين برنامه هاى گفتمان انقلاب نزد ايشان رفته و چيزى در مورد انتخابات نپرسيده. اميدوارم نظر بنده رو منتشر فرماييد تا اين ابهام برطرف شود. (3956720) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۱۹:۵۵:۲۰
آقای سلیمی نمین
شما میدانید در این وانفسای تشنگی قدرت حرکت احمدی نژاد بسیار بزرگ بود اونهم زمانی که احتمال پیروزی اون قوی بود.
حالا شما با این مقالات روی نور خاک می پاشید.
اون جلسه محرمانه بوده و قرار نبود علنی بشه
ضمنا رهبری فرمود من به شما علاقه دارم و این رو نصیحت اعلام کردن.
و فرمود کسی که جلسه رو منتشر کرده اخلاق مومنین رو نداشته (3956729) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۰:۰۶:۴۳
رهبری گفتند ما صلاح نمی دانیم اما اختیار با خود شماست. بنابراین اقای احمدی نژاد هم اجازه داشتند تا تصمیم بگیرند طبق صلاح رهبری عمل کنند یا نه. در نهایت هم تصمیم به پیروی از ایشان گرفتند. شما انگار از زبان رهبری تفسیر خود را ارائه می کنید و هرچه دلتان می خواهد می گویید. (3956746) (alef-13)
 
حسین س
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۰:۴۳:۰۷
خود شما با این مقاله دارید موضوع را چالشی وبحث برانگیز می کنید. بابا احمدی نژاد مرد تمام شد رفت مردم دوست ندارد نام کسیکه که پایه های کشور ونظام را با ندانم کاری واشتتباهات خود لرزاند برسر زبان ها بیفتد. بخدا من هروفت نام وی به یادم می افتد اعصابم به هم می ریزد. (3956781) (alef-13)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۲:۰۳:۴۳
یاد اون دو نفر که بردن اسمشون هم ننگه فکر کنم بیشتر پایه های نظام را لرزوند چطور؟اگر واقعا شما دوستدار نظامید. (3956861) (alef-13)
 
وصال
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۰:۵۴:۰۴
شما چتونه هی دارید در این اختلاف زهر می پاشید
مگر رهبری نگفتند بس کنید

هی شما ها جامعه به اختلاف بکشونید
هی کینه ایجاد کنید

هی نفرت ایجاد کنید

ول کنید این بساط رو (3956786) (alef-13)
 
کاظم
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۰۶:۵۶
اینقدر که به احمدی نژاد گیر دادید اگر به سران فتنه وکسانی که الان به تطهیر انان مشغولند می پرداختید انها باید اعدام میشدند. (3956802) (alef-13)
 
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۱:۳۱:۴۹
من از فضا اومدم
نهم شهریور، یه نفر به یه نفر دیگه تو جلسه ی خصوصی گفته که نیای بهتره، نفر مقابل هم همونجا گفته باشه نمیام.
باید فردا نامه هم می داده ؟
من اصلا عقب مونده، انصافاً، خدایی، این آقای سلیمی نمین چه سوالیه که کردن ؟ شما اصلا نمی خندید به این سوال، بعد تیتر درشت هم میزنید تو سایت ؟ (3956832) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۹ ۲۲:۴۷:۵۸
چرا سفر گرگان رو رفته؟ یازده روز خونه نشینی و معاونانی که زندان رفتن و اختلاس ها و..؟ (3956911) (alef-13)
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۰۱:۰۳:۲۱
به همان دلیلی که در انتخاب مشایی به عنوان معاون اول‌‌ ریس جمهوری در دوره دوم ریاست جمهوری، و پمخالفت رهبری با آن، ۱۱ روز قهر کرد و خانه نشین شد، (3957014) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۰۲:۱۴:۳۳
ضمن تاييد و تبعيت كامل از توصيه ها و فرامين رهبر معظم انقلاب نكاتي به ذهن متبادر ميشود كه به عرض برسانم
اولا قطعا رهبري عزيز كماكان خاطر اين اقا و مصلحت ايشان را خواسته كه نهي و تاكيد نمودند كه نيايد چون بي شك رهبري معزز با اطلاعات ناب و دست اولي كه از متن جامعه و افكار عموعي دارند بهتر از هر كسي ميدانند كه حتي با حضور ايشان در انتخابات نه تنها حداكثر ارا اين اقا به سه ميليون راي هم نميرسد بلكه فضاي دو قطبي جامعه و رفتارهاي غير قابل پيش بيني از ايشان ، ايام انتخابات موقعيت مناسبي خواهد بود براي ساير رقبا و افكار عموعي و رسانه ها براي افشاگري سومديريتهاي گسترده ايشان و حلقه يارانش در تمامي حوزه هاي حكومتي و ايضا ريخت وپاشهاو حيف وميل ها و رانتهاي گسترده اقتصادي به اعوان وانصارش و بدتر از همه فسادهاي اقتصادي در دوره هشت ساله
دوم انكه حضور ايشان در انتخابات ، چنانچه موفق به كسب موافقت از رهبري هوشمند انقلاب ميگرديد ( اگر چه هم خود او و هم حلقه يارانش وهم مافياي قدرت و ثروت پنهان شده در پشت سرش بخوبي ميدانند كه نزد افكار عموعي و نخبگان جامعه شانسي براي انتخاب شدن ندارد )
به مثابه خط قرمز و گاردي از ايشان در مقابل مطالبه بر حق افكار عموعي و دستگاههاي نظارتي و قضايي در رسيدگي به اتهاماتي كه متوجه ايشان ميباشد ، ( خصوصا در اين برهه خاص كه بنظر ميرسد شرايط براي پاسخگويي ايشان به اتهامات وارده در حال مهيا شدن ميباشد ) جلوگيري مينمود و لذا رهبري مقتدر و هوشمند انقلاب همچون هميشه با جمع بندي جميع جهات وشناخت و احاطه همه جانبه بر موضوع و نيات اشكار ونهان " اين اقا "نهي فرمودند. (3957044) (alef-13)
 
پیراسته فر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۰۲:۵۳:۴۲
اگرآقای احمدی نژادقصداطاعت ازتوصیه رهبری راداشت،وتصمیش جدی بود،حداقل بایدبه اصحاب وحواریون خودش می گفت"حضورم درانتخابات ریاست جمهوری96منتفی است"حتی اگرنمی خواست رسانه ای بشود"ملاقاتش بارهبری"
اما با سوابقی که ازآقای احمدی نژادموجوداست(درقضیه دستورکتبی رهبری،مبنی برعزل مشایی ازمعاون اولی /ولغوعزل وزیراطلاعات )
تاتحت فشارقرارنگیرد ویامجبورنشود،ازتصمیمش کوتاه نمی آید. (3957056) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۰۶:۵۰:۲۰
يك بار ديگه نامه احمدي نژاد رو بخونيد

ايشان اعلام كردند كه " در اين دوره شركت نمي‌كنم"

يعني بازهم منتظر احمدي نژاد باشيد

اين قصه سر دراز دارد

طرف ول كن نيست (3957100) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۱۱:۳۵:۰۰
حیف شد یارانه ۴۵۰ هزار تومانی پرید (3957537) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.