توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505406
قدری جمیل: مواضع عربستان در قبال سوریه تغییر کرده است
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
عربستان سعودی خواستار برگزاری دومین نشست مشترک گروه‌های معارض سوری (تریبون ریاض و تریبون مسکو و قاهره) در ماه اکتبر شد.

به گزارش تسنیم به نقل از روسیاالیوم، قدری جمیل رئیس تریبون مسکو از تغییر در مواضع عربستان در قبال بحران سوریه خبر داد.

وی در نشستی خبری گفت: عربستان خواهان یکپارچه شدن معارضان و همچنین برگزاری دومین نشست  مشترک گروه‌های معارض سوری (تریبون ریاض و تریبون مسکو و قاهره) در ماه اکتبر است.

این معارض سوری با بیان اینکه این غیر منطقی است که موضوع سوریه به‌دلیل نشست‌های قزاقستان به تعویق بیفتد، افزود: یک روز تعویق افتادن مذاکرات ژنو به معنای خون‌ریزی و خرابی و ویرانی است.

رمزی عزالدین رمزی دستیار استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پیش از این گفته بود که برگزاری دور بعدی مذاکرات ژنو، به نتایج نشست‌های ریاض و آستانه بستگی دارد.

این در حالی است که خبرگزاری آسوشیتد پرس به نقل از یک منبع سعودی مسئول گفت که عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان از معارضان سوری خواسته که رویکرد جدیدی در قبال حل و فصل بحران سوریه و آینده بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور در پیش بگیرند.

نشست‌های مشترک گروه‌های معارض سوری (تریبون ریاض و تریبون مسکو و قاهره) در ریاض سه‌شنبه گذشته بدون رسیدن به توافق بر تشکیل  یک تیم واحد برای شرکت در مذاکرات آتی ژنو پایان یافت.

ائتلاف معارضان سوری در بیانیه‌ای افزود که تریبون روسیه با هرگونه پیش‌شرط کناره‌گیری بشار اسد و عدم ایفای نقش وی در دوره انتقالی مخالفت کرد.

سه طیف اصلی گروه‌های مخالف سوری به تریبون های ریاض، مسکو و قاهره مشهور هستند زیرا زیر چتر این کشورها تشکیل شده اند.

استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پیشتر از گروههای مخالف سوری خواسته بود که با توجه به نتیجه نرسیدن هفت دور مذاکره گذشته، این بار در قالب یک تیم واحد باشند تا یک راهبرد مذاکراتی واقع گرایانه تر شکل بگیرد.
 
کلمات کلیدی : سوریه + عربستان + معارضان سوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.