توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475400
افزایش قیمتی در کالاهای اساسی نخواهیم داشت/گوشت مشمول قیمت گذاری نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
مدیر کل دفتر بررسی قیمت های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: با توجه به کاهش نرخ تورم امسال افزایش قیمتی در اقلام کالاهای اساسی نخواهیم داشت.

محمد رضا سلیمی در گفت و گو با جام جم آنلاین افزود: ممکن است در برخی اقلام برخی نوسانات قیمتی آن هم به دلیل کاهش عرضه رخ دهد اما این اتفاق موقتی است و در اقلام اساسی از جمله روغن، شکر و برنج افزایش قیمت نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در تعیین قیمت ها به هزینه های تولید توجه می شود گفت: ما بالانسی از هزینه های خارجی و داخلی را در کالاهای اساسی در نظر می گیریم ودر صورت ضرورت پیدا کردن اقدام به تعیین قیمت ها می کنیم.

مدیر کل دفتر بررسی قیمت های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان درباره تاثیر نرخ تورم 8 درصدی برروی انواع محصولات گفت: نرخ تورم یک شاخص کلی است که از محاسبه و میانگین قیمت های مختلف به دست می آید و ممکن است در یک قلم کالا به دلیل کاهش قیمت مواد اولیه، کاهش قیمت اتفاق افتاده باشد و در کالایی قیمت با 20 درصد رشد هم مواجه شده باشد اما سرجمع این قیمت ها بر اساس میانگینی از قیمت ها شاخص سازی و اعلام می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار چیست گفت: گوشت شامل کالاهای قیمت گذاری شده نیست برای آنکه تابع قیمت دام زنده است، وقتی قیمت دام زنده بالا و پایین برود برروی قیمت گوشت هم تاثیر می گذارد،اما گوشت وارداتی تابعی از قیمت جهانی است وگزارش ها نشان می دهد قیمت گوشت وارداتی اعم از دام سبک و سنگین افزایشی نداشته است.

وی درباره دلیل افزایش قیمت دام زنده نیز اظهار داشت: با توجه به بارندگی های مناسب ، دامداران برای وزن گیری بیشتردام ،زمان بیشتری را چرای دامشان اختصاص می دهند ،برای همین عرضه دیرتر دام برای کشتار روی قیمت تاثیر می گذارد .
 
کلمات کلیدی : افزایش قیمت+ کالاهای اساسی+قیمت گوشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.