نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484400
وزارت نیرو هشدار داد؛ مردم برای جلوگیری از خاموشی صرفه جویی کنند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از رشد ۱۰ درصدی مصرف انرژی برق در کشور خبر داد و گفت: مصرف بی رویه برق و بی اعتنایی به صرفه جویی باعث می شود دیگر هموطنان نتوانند به خوبی از این نعمت الهی بهره مند شوند.

 معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر از رشد 10 درصدی مصرف انرژی برق در کشور خبرداد و گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد بدون شک در دوران پیک مصرف (تیر یا اوائل مرداد) با مشکل تولید، انتقال وتوزیع مواجه خواهیم شد.

محمدرضا حقی فام ضمن اشاره به این جمله که در حال حاضر میزان مصرف برق در مملکت به 49 هزار مگاوات رسیده است بر ضرورت صرفه جویی در مصرف این انرژی حیاتی در جامعه تاکیدکرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شبکه سراسری از آمادگی لازم برای رشد 5 تا 7 درصدی مصرف انرژی برق درسطح کشور برخوردار است، اظهارداشت: متاسفانه امسال رشد مصرف برق برمدار صعودی قرار گرفته بنابراین می طلبد تمامی آحاد جامعه مدیریت صحیح مصرف انرژی را بصورت جدی در دستور کار قرار دهند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: مدیریت مصرف راهکارهای بسیار ساده ای دارد بدون اینکه کوچک ترین فشاری به مصرف کنندگان وارد شود.

وی افزود: مصرف بی رویه برق و بی اعتنایی به صرفه جویی به ویژه در ساعت های اوج مصرف باعث می شود دیگر هموطنان نتوانند به خوبی از این نعمت الهی بهره مند شوند.

حقی فام اضافه کرد: عمده عواملی که سبب کاهش در انرژی مصرفی می شود شامل استفاده از تجهیزات با تکنولوژی مدرن، استفاده از لامپ های کم مصرف و مواردی از این دست است.

وی تاکید کرد: هدف از مدیریت در مصرف برق کاهش آسایش و رفاه مشترکان نبوده بلکه استفاده بهینه و به جا از انرژی الکتریکی است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر یادآورشد: توجه به فرهنگ صرفه جویی می توان تاثیر قابل توجهی در کاهش پیک شبکه سراسری و عدم سرمایه گذاری هنگفتی برای توسعه ظرفیت های نیروگاهی و شبکه داشته باشد.
 
 
کلمات کلیدی : وزارت نیرو+خاموشی +صرفه جویی+مصرف برق+برق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۵۴:۴۴
بجای فشار بر مردم در ادارت دولتی دمای کولر گازیهایتان را تنظیم کنید . تو هر اتاقی میری یه اسپیلت روشن و کسی در اتاق نیست .... (4433356) (alef-11)
 
نامجو مطلق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۱:۰۷:۳۲
مگه نه اینکه به قول خودتون قیمت ها رو مطابق با فبمت صادراتی اصلاح کردید شما هم فکر کنید همون برق و بهدخارج صادر می کنید..جرئت دارید به اونا بگید کم مصرف کنید؟؟؟ (4433387) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.