توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274809
ولایتی:از انگیزه حمایت‌کنندگان داعش اطلاع داریم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۲
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه داعش تهدیدی است که همه نقاط جهان را تهدید می‌‌کند گفت: امنیت کشورهای منطقه را امنیت خودمان می‌دانیم و به کمک‌های خود به کشورهای منطقه ادامه می‌دهیم.

به گزارش فارس،‌ علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق اظهارداشت: داعش تهدیدی است که کلیه نقاط جهان را تهدید می‌کند و ما از انگیزه حمایت‌کنندگان داعش و اقداماتی که انجام می‌دهند تا حدود زیادی اطلاع داریم.

ولایتی ادامه داد: فعالیت کشورهایی که این گروه‌ها و گروه‌های مشابه تروریستی را از نظر سلاح، آموزش‌ و مهمات پشتیبانی می‌کنند، غیرقابل باور است چرا که موجب کشتار تعداد زیادی افراد شده و همانطور که بارها بر این امر تاکید کرده‌ایم ایران به سوریه و عراق کمک خواهد کرد و اگر کمک‌های ایران نبود وضعیت به گونه‌ای دیگر ترسیم می‌شد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: برخی کشورهای غربی با حمایت برخی کشورهای آسیایی منطقه نسبت به تجهیز و آموزش و اعزام گروه‌های تروریستی به سوریه،‌ عراق و لبنان در جهت کشتار مردم و از بین بردن زیرساخت‌ها و اجرای نقشه‌های تفرقه‌افکنانه اقدام می‌کنند که این گروه‌ها خطری برای به وجود آورندگان آن هستند.

ولایتی تصریح کرد:‌ ما به کمک‌های خود به کشورهای منطقه ادامه می‌دهیم و امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می‌دانیم، زمانی که در مرزهای جمهوری اسلامی ایران گروه‌های تروریستی فعالیت داشته باشند جمهوری اسلامی حتما منفعل عمل نخواهد کرد و به مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

به گزارش فارس، یانکوبیش نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور عراق در دیدار با علی اکبر ولایتی به نقش ایران در مبارزه با تروریسم اشاره کرد و اظهارداشت: خطر داعش خطر بسیار جدی است و نقش ایران در مبارزه با تروریسم بسیار مورد توجه است.

وی ادامه داد: متاسفانه وضعیت دو کشور عراق و سوریه بسیار پیچیده است و به طور حتم کمک‌های ایران برای شکست تروریسم در منطقه در جهت ایجاد ثبات و امنیت و حفظ تمامیت ارضی سوریه وعراق اهمیت دارد.
 
کلمات کلیدی : داعش+ولایتی