نظر منتشر شده
۵۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482808
تلاش برای انتقال دو هفته تعطیلات تابستان به زمستان/ آخر هفته‌ها دو روز تعطیل
گزارش از علی نبوی،‌ ۲۴ خرداد ۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
یکبار دیگر بحث افزایش تعطیلات رسمی در کشور کلید خورد؛ اینبار افزایش تعطیلات از جنس عوض بدل کردن فصلی تعطیلات است.
 
موضوع تعطیلات رسمی در کشور در ادوار مختلف دولت و مجلس، جزو یکی از بحث های مطرح بوده است. این موضوع به دلایل مختلف اجتماعی و فرهنگی که در دل خود دارد، همیشه مورد توجه مسئولان کشور بوده؛ اما دفعات اعمال تغییر در تعداد روزهای تعطیل و یا تغییر مناسبت های تعطیل، متناسب با تعداد دفعات مطرح شدن تغییرات نبوده و این امر در مواقعی بصورت محدود اتفاق افتاده است.

در سالهای اخیر مباحث دیگری پیرامون افزایش روزهای تعطیل و یا جابجایی روزهای تعطیل مطرح شده که براساس اهداف متفاوت دیگری نظیر مسائل مربوط به محیط زیست و ترویج فرهنگ سفر در کشور است.

بحث افزایش تعطیلات به دلیل مسائل زیست محیطی، حول محور مشکل افزایش آلاینده ها در فصل زمستان به دلیل افزایش ترافیک در شهرهاست. آلاینده های زیست محیطی در فصل زمستان به شکل پدیده ی وارونگی نمود پیدا می کنند و خودروهای در حال تردد در شهرهای بزرگ، سهم بزرگی در رخ دادن آن دارند. از این رو طرح وضع تعطیلات سه هفته ای در زمستان مطرح شد تا اقدامی برای حل بخشی از مشکلات زیست محیطی فصل زمستان و همچنین ایجاد زمان کافی برای سفر کردن مردم و ترویج فرهنگ گردشگری در کشور انجام شود.

در کنار بررسی طرح مذکور موضوع افزایش یک روزه ی تعطیلات آخر هفته نیز مطرح است. در نظر گررفتن دو روز برای تعطیلات آخر هفته موضوعی است که پیش از این هم مطرح شده بود. یکی دیگر از ارگانهایی که در مطرح شدن این موضوعات موثر بوده و از نتایج مثبت آن منتفع می گردد، آموزش و پرورش است. با یک مرور میبینیم که این طرح ها دارای اثرات متعددی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی هستند.

همانطور که پیش تر هم گفته شد طرحهای مذکور هنوز راه به جایی نبرده اند؛ اما این موضوع سبب دست کشیدن ارگانهای مرتبط از اجرایی شده آن نشده است.

زهرا احمدی‌پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از تلاش برای انتقال دو هفته از تعطیلات ایام تابستان به فصل زمستان خبر داد و گفت: ما موافقت سازمانی را برای تایید دو روز تعطیلی در آخر هفته‌ها را اعلام کردیم.

احمدی پور درباره انتقال بخشی از تعطیلات تابستان به زمستان و سروسامان گرفتن تعطیلات در راستای فراهم شدن امکان سفر برای خانواده‌ها اظهار داشت: در این‌باره طرحی در مجلس برای ساماندهی تعطیلات وجود دارد که در صورت تصویب، با همکاری وزارت آموزش و پرورش، دو هفته از تعطیلات ایام تابستان به فصل زمستان منتقل می‌شود.

معاون رئیس جمهور با تشریح بیشتردو روز تعطیلی در آخر هفته‌ تصریح کرد: اصلا هم مهم نیست که این یک روز تعطیلی بیشتر، روز پنجشنبه باشد یا روز شنبه؛ ولی معتقدیم با این یک روز تعطیلی بیشتر، در زمینه گردشگری اقامتی از جمله بوم گردی شاهد تاثیرات مثبتی خواهیم بود و حداقل مردم طی این دو روز تعطیلات می‌توانند به سفرهایی با طول مسیر 60 کیلومتر بروند.

احمدی‌پور درباره کاهش تعطیلات نوروزی نیز خاطرنشان کرد: هیچ تصمیمی برای کاهش تعطیلات نوروز نداریم، بلکه تمام تلاش برای افزایش تعطیلات در فصل زمستان است تا با انتقال دو هفته تعطیلات از تابستان، این امر صورت پذیرد، کما اینکه وزارت آموزش و پرورش نیز فقط با انتقال دو هفته تعطیلات به زمستان موافق است.

موارد مطرح شده فوق و دغدغه دولت و سازمانهای مرتبط برای اجرایی شدن طرح ها، امر صحیحی است که نیازمند اجرای دقیق و جدی و کمک برای تحقق اهداف مدنظز برای اجرای این طرح ها است. به طور کلی اجرای یکجانبه و بدون پشتوانه ی هیچ طرحی موفقیت آمیز نخواهد بود. به همین دلیل بد نیست که برای رقم خوردن چنین طرحی که دارای وجوه مختلفی است و بر موضوعات گوناگونی اثر گذار است، نگاهی چندجانبه برای تحقیق و تعمق بر روی آن و همچنین عزم و همیّتی جدی برای اجرای آن صورت گیرد.
  
 
کلمات کلیدی : روز تعطیلات+تعطیلات آخر هفته+تغییر روزهای تعطیل
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۰۸:۵۴
همینجوری هم همیشه تعطیل هستیم نه اینکه بازدهی کارمون خیلی زیاده خسته ميشيم تعطیلات رو زياد میکنیم (4425924) (alef-6)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۱:۱۳:۰۰
میخان تعطیلات رو بیشتر کنن که تهرانیها بیشتر صفا کنن (4426586) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۰۹:۰۹:۵۰
خب شما هم بیا تهران صفا کن
الان ما داریم صفا میکنیم ماهی ۳ تومن اجاره خونه بدون پول پیش
ماهی ۴ تومن نصف اجاره دفتر کار
روزی ۱۲ ساعت زن و شوهر کار میکنیم بدون حتی یه روز تعطیل
شما هم بیا عزیزم بیا باهم صفا کنیم
فقط عقب نمونی که تو تهران ملت دارن صفا پارو میکنن (4428643) (alef-6)
 
طهران
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۰:۳۱:۰۹
شما مشكلي داري با تهرانيها؟؟ (4433318) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۳:۴۸:۰۲
تعطیلات ایران الان نسبت به خیلی جاها کمتره چون اکثر جاها دو روز در هفته تعطلین. البته با دو روز تعطیلی در هفته تعطیلی ما شاید 10 تا 20 درصد نسبت به کشورهای پیشرفته بیشتر بشه. (4427622) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۰۸:۱۷:۱۱
بازدهی کاری به تعطیلات نداره وقتی من و شما درست وظايف خودمون رو انجام نمیدیم و نمیخاهیم انجام بدیم جمعه هم بیام سر کار روزنامه و خواب. پس باید خودمون رو اصلاح کنیم نه به کار می رسیم نه به زندگی و ..فقط وقت مون رو تلف می کنیم (4428602) (alef-6)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۰۹:۳۶
کلا تعطیل کنید پول نفت رو بگیرید خرج کنید با این مدل کار کردن (4425925) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۱۵:۲۷
به نظرم تعطیلات ما با دنیا باید یکی بشه. یعنی تعطیلات هفتگی . اینطوری اگه نباشه ما 4 روز با ادارات دولتی و خصوصی اونها در تماس نیستیم تقریبا (4425935) (alef-6)
 
رضا پور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۲۴:۵۴
برای کشور فقیر و در حال توسعه ای مثل ایران هنوز خیلی زود است که فکر گردش کردن و کنترل آلایندگی هوا از طریق کم کردن روزهای کاری باشد ما برای رشد و توسعه و خدمت به نسل آینده حالا حالاها باید کار کنیم کار کار و کار
اقدام و عمل (4425945) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۲۹:۴۰
به جای پنج شنبه و جمعه تعطیلی ان را بکنید جمعه و شنبه به نفع کشور است (4425954) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۵:۴۳:۲۶
به نظر من از شنبه تا 5 شنبه هر هفته تعطیل باشه (4426191) (alef-3)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۶:۳۵:۳۴
جناب ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۲۹:۴۰ ، این نگرشی کاربردیست زیرا یک نکتۀ ظریفی وجود داره که عملا همیشه هم از نظر ها دور میمونه و اونهم اینه که درشرایط فعلی و تعطیلی پنجشنبه و جمعه در ایران و شنبه و یکشنبه در سایر نقاط دنیا ، خیلی ها به غلط اینطوری فکر میکنند که در طول یک هفته حداقل 3 روز کاری و ارتباطی میان ایران و سایر کشور ها وجود داره در حالیکه بدلیل وجود اختلاف ساعت میان ایران و سایر نقاط جهان از خاور دور تا باختر حتی مرکزی ، در عمل این گسستگی تقریبا حدود 6 روزه !!!!! ؛
مثلا با توجه به حداقل هشت و نیم ساعت تفاوت میان ایران و قارۀ امریکا ، وقتی شروع کار در اول هفته در آنحا مثلا ساعت 8/5 صبح دوشنبه باشه در همون لحظه عقربۀ ساعت در تهران روی 17 قرار داره یعنی اینکه عملا ساعت کار ادارای روز دوشنبه در ایران به پایان رسیده و شروع کار چهارشنبۀ اونها عملا مصادف میشود با پایان هفتۀ کاری ما و بر این اساس عملا فقط در ساعات اندکی از ساعات کاری در سه شنبه هاست که اندک فرصتی برای ارسال و دریافت موارد کاری در فرصتی یک روزه میان دو کشور وجود دارد وگرنه یا مصادف میشه با تعطیلات پایان هفته در اونجا و یا پایان هفته در اینجا !!!! ؛ (4426257) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۳:۳۲:۲۴
به نكته بسيار مهمي توجه كرده ايد جناب آريابان !! (4426718) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۳۲:۲۲
همه چیز برای کارمندای دولته (4425962) (alef-11)
 
علی
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۳۸:۵۷
کاملا منطقی است . چرا باید بچه ها در روز های سرد سال در آلودگی هوا به مدرسه بروند و در روز های بلند و خوب سال 3 ماه وقت خود را عمدتاً به بطالت بگذرانند . 3 هفته کم است بهتر است 2 ماه از تعطیلی مدارس در تابستان کاسته شود (4425970) (alef-6)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۶:۰۹:۵۶
فکر کنم شما فکر می کنین مدارس ایران مدارس اروپایی هستن. تا حالا تو گرما تو یه کلاس درس بودین؟ از گرما خفه می شین. هیچ می دونین من برای رسیدن به یه مدرسه روستایی بالای کوه باید هر روز 5 ساعت تو جاده ها باشم؟ من نمی گم تو فصل زمستون راحته. نه جاده ها یخی و خطرناکه سیستم گرمایشی هم وجود نداره و تو مدرسه ازسرما یخ می زنیم. حالا برای سرما می شه با شال و کلاه تو کلاس نشست. ولی تو فصل گرما کولر هم توی مدرسه نیست. از اون گذشته اکثر اتوبوس ها و سواری ها هم کولر روشن نمی کنن. کاریش هم نمی شه کرد. در ثانی امتحانات خرداد حداقل ده روز قبل از شروع شدن تیر ماه تموم میشن. یعنی می خوان امتحانات کی تموم بشه؟ دو هفته مونده به آخر تیر ماه؟ کل برنامه درسی به هم می ریزه. (4426226) (alef-6)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۷:۲۳:۱۲
اگه معلم بودی و سی تا دانش آموز مثل جنابعالی می ذاشتن تو یه اتاق سه در چهار و میگفتن بهشون آموزش بده این حرفو نمی زدی... (4426309) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۸:۵۵:۰۶
طبق مطالعات انجام گرفته کیفیت اموزش در گرما بسیار کاهش پیدا میکند (4426431) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۹:۲۴:۵۶
ایران که سرمای شدیدی ندارد ( اکثر مناطق) ولی مدرسه رفتن در گرمای 40 درجه آن هم با مدارس غیر مجهز اصلا بازده ندارد. (4426464) (alef-6)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۰۸:۰۰:۳۶
شما از امکانات سرمایشی نداری خبر دارید ؟ به جرات میگم که بالای ۸۰ درصد مدارس ایران هیچ امکاناتی برای فصل گرم سال ندارند. بعد شما پیشنهاد کم کردن دوماه از تعطیلات تابستانی رو میدید ؟؟؟ گذشته از اینکه از حیث گردشگری تابستان فصل بهتری محسوب میشه تا زمستان سرد با جاده های لغزنده (4427071) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۵۷:۳۴
درخصوص تعطیلات عید بنظر من این تعطیلات بصورت غیرمنصفانه ای به مرور زمان جا افتادن.برفرض مثال شما تعطیلات یک کارمند بانک با تعطیلات یک کارمند دانشگاه رو مقایسه کنید!برای کارمند بانک 4 روز و برای کارمند دانشگاه حدود سه هفته!!!!
تعطیلات آخر هفته هم باید دوروز باشن مثل اکثر جاهای دنیا.جمعه و شنبه بهترین حالتشه
برخلاف تصور بعضیها تعطیلات رسمی در ایران اصلا زیاد نیست،تعطیلات مناسبتی زیاده.اگه تعطیلات دقیق ، هدفمند ، منصفانه و یکسان سازی بشن مسلما تاثیرات مثبت زیادی رو تمام ابعاد زندگی مردم دارن (4426011) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۹:۳۳:۰۳
شما حقوقا رو هم با هم مقایسه کن (4426476) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۰:۵۱:۳۴
جناب! به بيراهه نريد! تعطيلات همه کارمندان يکسانه تعطيلات مورد اشاره شما مربوط به دانش آموزان و به تبع آن کادر آموزشی را شامل ميشود. وچندين بار هم خواسته اند تعديل کنند و موفق نشده اند. اگر شما تونستيد بعد از چهارم فروردين به مدرسه بياريد جايزه داريد. (4426565) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۲:۱۵:۱۱
من کارمند بانکم ! دروغ بده !! ما هم دست کم یک هفته و بعضا بیشتر در عید تعطیلی می رویم . هفته اول یا دوم را که حتما شنیده اید (4427460) (alef-6)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۴:۲۱:۰۵
در مناطق گرمسیر مانند خوزستان، انتقال تعطیلات از تابستان به زمستان، مشکلات خاص خود را دارد (4426043) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۰۰:۳۳:۱۷
دقیقا مسخره س که در دمای ۶۰درجه دو هفته تعطیلات لغو بشه (4426805) (alef-6)
 
هم وطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۴:۲۸:۱۲
آزمون وخطا وتصمیمات غیرکارشناسی بزرگترین آفت حوزه برنامه سازی ماست،فرضیه ی افزایش گردشگری با تعطیلات ،بدون تسهیلات وبرنامه سازی لازم سطحی نگریست.در حوزه آموزش وپرورش هم با اولویت هزار گره کور مالی ،رفاهی،آموزشی وپرورشی،اولویت فکر ساماندهی تعطیلات ،برای پیشرفت ،جوکی بیش نیست. (4426053) (alef-6)
 
میلاد حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۴:۳۹:۵۶
کار درستی نیست. مردم زیاد به سفر میروند باید تعطیلات طوری چیده شود که امکان سفر وجود نداشته باشد. مثلا وصل کردن تعطیلات ممنوع شود. و تعطیلات در میانه سال ناممکن شود. سفرهای تابستان ایرادی ندارد چون به قدر کافی پراکنده است و خیلی هم خوب است. ترافیک کمتری هم دارد. (4426071) (alef-6)
 
یبل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۴:۵۷:۵۹
ما که نفهمیدیم بالاخره می خوان تعطیلات رو کم کنند یا زیاد؟ (4426102) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۶:۵۲:۴۰
شما نگارن نباش. هیچ کدوم از این طرحها اجرایی نخواهد شد! چون هر تغییری بخوان بدن بالاخره بخشی از جامعه با آن مخالفت خواهند کرد (4426277) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۵:۱۹:۴۵
چقدر هم این دولت به حرف منتقدها توجه میکنه!!!! (4433774) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۶:۰۱:۱۹
مثلا ما در خوزستان دو هفته تعطیل باشیم چه کنیم هزینه مسافرتها انقدر گزاف است که حد ندارد و توان تکان خوردن نیست برای قشر متوسط هم توان نیست خانه ماندن هم که سرسام اور است بیخود برای تهران برنامه نریزید مگر انکه شرایط ویژه ای برای مردم خوزستان کارمند وبازاری ندارد هزینه مسافرت بسیار گران است بلیطها انقدر گران است که تنها رفتن خودش در امد اانچنانی میخواهد چه برسد به یک خانواده واقعا تنها پول بلیط نزدیک یک میلیون تومان میشود چه برسد به هتل و هزینه های جانبی بیخود برای خوش گذرانی خودتان برنامه نریزید که برای تمام مملکت این شرایط برابر نیست (4426219) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۹:۱۷:۵۳
داداش من فكر مي كنم اين به نفع شماست. چون وقتي دو هفته تو زمستون تعطيل مي كنن تهرانيها و اصفهانيها و تبريزيها و ... براي سفر دنبال يه جاي گرمسير مي گردن. بعضيها ميرن كيش ولي اغلب مردم به سمت خوزستان و هرمزگان هجوم ميارن و موجب رونق اقتصادي اين مناطق ميشن. وقتي تعطيلات فقط تابستاني باشه هيچكي به مناطق جنوبي سفر نمي كنه. (4426457) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۰:۲۹:۱۱
دوست عزیز بلیط هواپیما بعد از آزاد سازی را میتوان با نصف قیمت های قبل تهیه کرد، ضمنا حتما که نباید با هواپیما بری، قطار وسیله مطمئن و راحتی هست. در هزینه اقامت میتونید با کرایه خانه مبله برای یک خانواده صرفه جویی کنید به جای هتل رفتن. همینطور با کرایه خونه میتونید تعدادی از وعده های غذایی رو هم خودتون آماده کنید و هزینه ها رو کم کنید. مشکل اینه که تصور خیلیها از سفر تنها به هواپیما، هتل پنج ستاره و سفر لوکس خلاصه میشه. سفر برای آشنایی با مردم و فرهنگ مقصده جهت باز شدن فکر ما نه رفتن به هتل لوکس که هر جایی باشه فرقی با هتل جای دیگه نداره، و گرفتن عکس برای پوز زنی تو اینستاگرام (4426546) (alef-6)
 
عطا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۶:۰۴:۰۳
تعطیلات رو بکنید شنبه تا جمعه و خیال همه رو راحت کنید (4426221) (alef-11)
 
محمد احمدی
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۶:۱۸:۳۸
برای چندمین افرادی زیادی پیشنهاد اصلاح روزهای تعطیل و ساعات کار داده اند.
این پیشنهادها مبتنی برتجریه موفق در کشورهای دیگر است که موجب افزایش بهره وری و حتی افزایش اشتغال است.
با اصلاح روزهای تعطیل، مثلا تعطیلی جمعمه و شنبه و همچین تغیر ساعات شیفت اصلی کارمندان و کارکنان نهادی دولتی و عمومی، از 10 صبح تا 7 بعد از ظهر (یک ساعات استراحت ناهار)، موجب میشوداحیای میلیونها شغل تصرف شده توسط شاغلان دولتی میشود و برای کشور مثل ایران که معضل بیکاری دارد بسیار سودمند است. (4426239) (alef-6)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۷:۰۵:۰۵
در نیمه جنوبی کشور از خرداد تا ابتدای مهر گرمای 50 درجه بیداد می کند توی تهران نشستید برای خودتون نظر میدید. اینجا مدارس کولر آبی درست و حسابی هم ندارند . بوشهر و فارس الان گرما بیداد می کند (4426285) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۷:۱۲:۴۰
ماکه الان هم پنج شنبه ها تعطیلیم،ومشکلی هم نداریم،ازاین وضع هم راضی هستیم. (4426295) (alef-11)
 
خدمتگذار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۸:۱۸:۲۰
سلام دربرخی ازاستان هاتعطیلی هیو معنایی ندارد چرا ؟؟ چون کسی که در جنوب غربی خوزستان زندگی میکند با نزدیک ترین استان که فارس باشد نزدیک هفت تا هشت ساعت فاصله دارد یعنی باید برای یک مسافرت عادی یک روزونیم برای رفت وبرگشت و استراحت درنظربگیرم حالاحساب کنید یک نظر سنجی در نظر بگیرید که ما یا استان های جنوبی یا گرمسیری چندسال است برف رالمس نکرده ایم آیا باورستان میشود من هنوزشهرتبریز اردبیل آذربایجان شرقی یاغربی راهنوز نتوانسته ام ببینم واقعٱتاسف باراست که هزینه ایرانگردی از هزینه مسافرت به کشورهای دیگه گزانتراست مادرطول سال نزدیک هشت ماه گرما داریم خجالتش باشه برامسئولین که متغیر ازاینکه توانایی مسافرت نداریم متاسفانه هیچ امکاناتی درسطح شهر جزآلودگی وناامن بودن نداریم دوستانی که در مراکز استان های خوش آب و هوا هستند قدر داشت هایشون روبدونند مااینجا نه موسیقی داریم نه تئاتر داریم نه سینمای مناسب داریم نه جشنواره داریم نه مناسبت های گل و گیاه و.... داریم هیچی نداریم جز اینکه پول نفت و گاز و.... روبه جیب یک عده خاص میره هیچ چیز دیگه ای نداریم جالب اینجاست بدونید بیمارستان هم نداریم درمانگاه بیمه تامین اجتماعی که مابیش از دویست هزارتومان بابت حق بیمه نقدی ازحساب میبره داروخانه اش تا ۴۵٪۱۱ شب فقط بازه وبعدش تعطیل خلاصه ماخیلی خوبیم (4426374) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۹:۳۷:۱۳
طرح خوبیه ما توی زمستون به اون سردی میریم سر کار و مدرسه و دانشگاه چه لزومی داره تابستون کلا تعطیل باشه با این روزهای بلندش ؟ (4426484) (alef-6)
 
محمد ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۹:۵۳:۲۷
ما که در بخش خصوصی و کار تولید و صنعت هستیم! شب و روز و تعطیل و غیرتعطیل نداریم! اگر لازم باشد در روز سال تحویل نوروز هم کار میکنیم! بنابراین هر کاری دلشان میخواهد انجام دهند... (4426495) (alef-6)
 
Hungary
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۲۰:۱۰:۳۶
همين طوري از هفت روز هفته چهارروز تعطيلي ما و دنياست (4426514) (alef-6)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۰۸:۱۴:۴۵
بسیار طرح خوبی است دوستانی که میگن تعطیلات تو ایران زیاده خواهشا همینجوری حرف نزنن برن یه تحقیق بکنن بعد نظر بدن و دوم اینکه فقط در چند شهر آخر هفته ها دو روز تعطیله وگرنه اکثر شهرها فقط جمعه ها تعطیله. با حساب دو روز تعطیلی برای تمامی کشورهای دنیا و یه روز برای ایران حالا حساب کنید تعطیلی کجا بیشتره (4427085) (alef-6)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۰۹:۴۰:۰۳
معایب این طرح بیش از مزایای آن است.
شما فقط به صنعت گردشگری فکر میکنید و میخواهید آنرا رواج دهید ولی فکر سایر مسائل رو نمیکنید .
برگزاری کلاس در تابستان یعنی استفاده از امکانات سرمایشی . و متعاقب آن یعنی افزایش مصرف برق و سرمایه های ملی و چون قطعا به مشکل میخوریم پس خود به خود مدارس و دانشگاه ها یا تعطیل میشه و یا فقط وقت کشی میشه. (4427214) (alef-6)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۰:۱۲:۱۶
چرا تعطیلات آخر هفته دو روز شود ؟
اکنون همه کارکنان دولت زیر کولر نشسته اند از امکانات هوای خنک ، تلفن ، اینترنت و ... استفاده می کنند در واقع محل کارشان مانند یک دفتر کار خصوصی است که همه هزینه های آنرا دولت می دهد تازه بسیاری از کامندان دولت ذخیره مرخص شان را هر چند سال خریداری می کنند و پولش را می گیرند بنابراین جهت کمک به این قشر لطف کرده جمعه را هم به روزهای کاری اضافه کنید تا هزینه کارکنان دولت کمتر شود .چرا که اگر تعطیلات آخر هفته دور روز شود بسیاری از خانواده ها ، والدینشان را مجبور می کنند که به گردشگری بروند و این برای کارکنان دولت هزینه دارد چرا می خواهید به قیمت رونق به کسب و کار و شکوفایی گردشگری و داشتن روحیه سلامت خانواده ها ، کارکنان دولت را مجبور کنید که هزینه پرداخت کنند آخر آنها عادت کرده اند که هزینه را دولت پرداخت کند و ترک عادت موجب مرض است. (4427287) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۰:۱۴:۳۶
بگذارید هزینه ها را دولت بدهد چرا کارکنان را اذیت می کنید که مجبور شوند آخر هفته به گردشگری بروند و از جیب مبارک هزینه کنند . (4427294) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۰:۲۰:۱۴
در صورت دو روزه شده تعطیلات آخر هفته و اضافه شده ساعات روزهای جاری ، شغل های دوم و سوم کارکنان دولت از دستشان بیرون می رود چرا که اکنون آنها بعد از ساعت 14 شغل های دوم و سوم را انجام می دهند و با این کار شغل های دوم و سوم دست افراد دیگر می افتد و کارکنان محترم دولت از این موهبت محروم می شوند. (4427299) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۰:۲۶:۱۵
چرا ما در ایران پیشرفت نمی کنیم؟
چون به سلامت افراد جامعه اهمیت نمی دهیم چون به خودمان اهمیت نمی دهیم و رتبه گردشگری ما صفر است و این طرح نیز چون متولی مشخصی ندارد فقط در حد حرف باقی می ماند چرا که کارکنان دولت هرگز طرحی نخواهند داد که مجبور شوند هزینه تعطیلات آخر هفته را خودشان بدهند ، آنها عادت کردند ماموریت بروند پس چرا هزینه (4427307) (alef-11)
 
شازده
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۱:۳۴:۳۴
برای خوزستان که در مرداد و شهریور گرمای 60 درجه را تجربه می کنند فرستادن فرزندانشان به مدرسه احمقانه ترین تصمیم است برای نقاط سردسیر شاید کاربرد داشته باشه ولی برای خوزستان که در بهار هم 50 درجه است همانطور که قبلا گفتم این تصمیم و حتی نظریه از طرف هر کس که مطرح شده درست نیست . (4427391) (alef-6)
 
جابر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۱:۵۲:۳۷
به نظر می رسد در این صورت بچه های دامداران و کشاورزان که در تابستان کار تولیدی انجام میدهند چی می شوند اگه تعطیلی تابستان را از روستایی بگیری مساوی است با کوچ، من روستاییم امیدم به تعطیلی تابستانه و الا من تو روستا بدون فرزندانم چکار میتونم انجام بدم طوری هست که حتی یک ساعت تابستان بچه روستایی بیکار نیست (4427425) (alef-11)
 
محمد
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۵ ۱۷:۰۳:۳۱
من الان فرزندم امسال کلاس اول ابتدایی بوده و حدود سه هفته است تعطیل شده ، در این سه هفته خیلی از مطالب را فراموش کرده بهتر بود این سه هفته را سر کلاس حاضر می شد بجایش این تعطیلات را در طی سال سرشکن می کردن که یکبار بعلت زیادی سر کلاس رفتن خسته و سرخورده نشود. (4427862) (alef-11)
 
دبیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۱۰:۴۲:۵۸
سلام.تازمانی که برنامه آموزشی کشور متمرکز می باشد تعطیلی دو هفته ای زمستان کار عاقلانه ای نخواهد بود .
سالهاست در جنوب کشور مثل بوشهر همه همکاران اتفاق نظر دارند زمان امتحانات دی ماه با هوای بهاری که کلاسها نیمه تعطیل هستند بهترین فرصت برای آموزش هست که از دست می رود
از اردیبهشت ماه تا اوایل آبان ماه شرجی و گرما واقعا کار آموزش و یادگیری در کلاسهای چهل نفره را غیرممکن میکند .
اگر امتحانات نهایی هماهنگ نباشند به راحتی برای تهران دو هفته زمستان تعطیل کنند و کاری به جنوب کشور نداشته باشند . (4428733) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۱۱:۱۵:۰۰
به نظر من کارشناسان خودشان طرحی را که به نفع کشور است اجرا کنند چون مردم نمی توانند همه از یک طرح راضی باشند ومردم هم باید بدانند که خیلی از مشکلاتی را که دارند فقط وفقط به خودشان مربوط است وبرای حل ان خودشان باید برنامه ریزی کنند مگر می شود هشتاد میلیون ادم گرفتاری های شان مشابه هم باشد (4428767) (alef-11)
 
جلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۱۰:۲۳:۵۳
شما میخواین گردشگری رو رونق بدین ،باید اول به فکر معیشت خانوادهها باشین ، بااین حقوق کارگری ،خیلی زرنگ باشی می تونی فقط دوهفته خانواده رواداره کنی ،چه برسه که به فکر گردش هم باشی . (4429816) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۲۱:۴۶:۲۴
این طرح در صورتی با موفقیت انجام میشود که دانشگاهها را نیز در بر گیرد و دانشگاهها به جای انکه سه ماه تابستان بخصوص شهریور تعطیل وارتباط انان قطع گرددبا شروع سال تحصیلی در شهریور براحتی می توان تعطیلات زمستانی را اجرایی کرد (4430804) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۸:۳۰:۳۸
کاربسیاراشتباهی است دنبال نشود (4434047) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته