نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492906
بسیاری از نخبگان مثل مریم میرزاخانی مهاجرت کرده اند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی به قلم رضا امراللهی رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی نوشت:تربیت جوانانی که جوایز المپیاد را هر ساله گرفته‌اند و می‌گیرند و از بهترین مراکز دانشگاهی جهان بالاترین درجات علمی را کسب می‌کنند را کم نگیریم ولی کشور چه بهره‌ای برده است؟

 مریم میرزاخانی امروز در میان ما نیست ولی تا ابد جایزه فیلدز بنام او ثبت شده است و تنها زنی است که تا امروز جایزه فیلدز را در سطح جهان دریافت داشته است.همه می‌دانند وقتی جایزه نوبل توسط بنیانگذار این جایزه تعریف شد، رشته ریاضی در میان آن نبود و به همین دلیل جهان جایزه فیلدز را که هم عرض جایزه نوبل است برای ریاضیات پایه‌گذاری کرد

خوبست بدانیم اولین دانشمندی که در جهان توانست بخش‌های ریاضی را که به ظاهر از هم دور هستند پیوند بزند مریم میرزاخانی بود که جا دارد ریاضی دانان کشورمان بعد‌ها به آن بپردازند.

چیزی که قابل انکار نیست این است که سرکار خانم دکتر مریم میرزاخانی با اساتید برجسته ریاضی کشورمان و حتی با جوانان ریاضیدانی که با او مکاتبه داشتند در ارتباط بود و کمک هم می‌کرد و از این بابت هم مثال زدنی است.

مجسمه پاکی، صداقت، دانش و عزت نفس در غربت از میان ما رفت ولی انبوهی از مدال گرفتگان المپیادهای کشورمان امروز در کشورهای پیشرفته یا استاد دانشگاه یا کارآفرین هستند و متاسفانه بدلیل کم کاری ما تعداد انگشت شماری از آنها هم که برگشته‌اند در کشور گمنام هستند. برای ما افتخار نیست که در هر دانشگاه مهمی در جهان بیش از چند ایرانی به عنوان استاد داشته باشیم و اینهمه فارغ التحصیل بیکار.

بیاییم فکری بکنیم بلکه نفس قدسی مریم میرزاخانی کاری بکند. یادش را گرامی داشته، برایش فاتحه بخوانیم و یاد جوانان برومندی که در خوزستان در سانحه اتومبیل فوت شدند را هم زنده بداریم.

بیایید به سپاس خدمات این زن بزرگ بقیه دانشمندان کشورمان را دریابیم به امید آن روز.
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۹:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۹:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۹:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۰:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۰۷:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۲۳:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۱۹:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۰۶:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۴:۲۹
 
 
کلمات کلیدی : نخبگان + مریم میرزاخانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۲:۱۶:۰۵
همیشه گفتیم باز هم می گیم مشکل مملکت فرار مغز ها نیست ماندن ...در راس کار هست . (4477835) (alef-11)
 
احد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۲:۴۰:۲۵
مقاله بسیار دلنشینی هست . امیدوارم دست اندرکاران هم بخود ایند و فکری برای جلوگیری از مهاجرت این عزیزان بنمایند.ممنون (4477890) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۲:۴۰:۵۴
کسانی که مهاجرت کرده اند و رفته اند ایرانی نیستند و جز یک ... چیز دیگری نمی توان به آنها گفت اگر راست می گویید باید ماند و ساخت همان کشورهای پیشرفته از روز اول که اینطور نبوده اند هزاران بدبختی داشتند ولی مردم فهم و با تعصبشان ماندن و سختی کشیدن تا آباد شد . (4477891) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۳:۳۳:۲۸
مخالفم (4477972) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۶:۱۳:۴۵
دقیقا مشکل شماره یک کسانی که رفتند وجود افرادی با طرز فکر شما در کشور است و متاسفانه در صدر امور. انسهایی که فکر میکنند همیشه حق با انهاست (4478268) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۰۷:۱۵:۵۷
مهاجرت حق طبیعی هر انسانی است و شما هم بهتر است بجای حسادت سطح .... را بالاتر ببری. (4478965) (alef-11)
 
دکتر داروساز بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۲:۴۲:۱۹
قوانین دست و پا گیر اشتغال را دولت بردارد (4477894) (alef-11)
 
حسن
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۲:۵۵:۱۸
نخبه باید به دین ووطن خود وفادار باشد وبا کمبود ها بسازد والا هر چه هم نابغه باشد فقط برای خودش است وبس (4477905) (alef-11)
 
نقی
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۲۲:۱۷:۳۹
چقدر حرص خوردن دارد که حرفی یا طرحی را که میدهی رییس بالاتر بدون دلیل موجه و فقط به خاطر منافع شخصی رد میکند.انوقت انتظار داری در ایران بمانند (4478672) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۰۰:۲۰:۲۳
روزنامه جمهوری اسلامی و اقای مهاجری بهتره از خودشان شروع کنند که اقازاده ایشان دانش آموخته دانشگاه دولتی شریف و الان در کانادا هستند! (4478815) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته