نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452306
طرح مجلس؛ کولبری قانونی می‌شود/ بیمه برای کولبران مرزی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷
میزان نوشت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تهیه طرحی از سوی نمایندگان شهرهای مرزی و ارائه آن به مرکز پژوهش های مجلس گفت: کولبران ساماندهی خواهند شد و تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

شهاب نادری با اشاره به آسیب های تهدید کننده برای افرادی که در شهرهای مرزی به ناچار کالاهای سنگین و گرانقیمت را بر کول خود حمل می کنند تا از این طریق امرار معاش کنند و بعضاَ هم در روزهای اخیر به خاطر سرمای شدید جان باخته اند، گفت: در مناطق مرزی به خاطر نبود کارخانجات و مشکلات بیکاری افراد از این طریق اقدام به تامین معیشت خود و خانواده شان می کنند.

نماینده مردم پاوه به جان باختن یکی از کولبران دراثر سرما طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: دولت اگر این افراد را ساماندهی کرده و بیمه کند هرگز شاهد چنین بی مدیریتی نخواهیم بود.

وی جان باختن یکی از هموطنان کولبر را به خاطر تامین یک لقمه نان برای خانواده اش عنوان کرد و گفت: امروز نماینده های مرزی جمع شدند و در خصوص کولبرها و مناطق مرزی کشورتا یک قانونی را اجرا کنند که تاکنون این طرح تهیه و به مرکز پژوهش ها ارائه شده است تا از نظر کارشناسان هم استفاده شود و یک برنامه جامعی برای این قشر از جامعه نوشته شود تا در آینده نمایندگان هم آن را بررسی کنند و نظرات خود را بگویند تا در نهایت به شکل قانون درآمده واجرایی شود.

نادری در خصوص کلیات این طرح گفت: کلیات این طرح در خصوص معابر، بیمه کولبران و در خصوص ساماندهی مرزها و تعیین کردن مسیرهای مشخص برای این کار است.

نماینده مردم پاوه در خصوص جزئیات این طرح گفت: در این طرح کولبرها بیمه خواهند شد و انتقال کالا از طریق کولبران قانونی خواهد شد.

وی افزود: انتقال کالا به روش های دیگر مانند حمل با خودرو و یا سایر وسایل حمل ونقل قاچاق محسوب شده و با آن برخورد می شود.
 
کلمات کلیدی : مجلس + رسیدگی به وضعیت کولبران + کولبری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۰۸:۲۸
من متوجه نمی شم. ذات کولبری قاچاقه (کاری به خوب و بدش ندارم و اینکه مردم ار سر ناچاری اینکارو می کنند.) اما اگه کولبری قانونی بشه که طرف میاد بارشو تویه بازارچه های مرزی بصورت قانونی تحویل می ده و میره. (4192610) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۱۷:۳۲
خجالت بکشید. به جای این قوانین عامه پسند فکری برای تمرکز زدایی صنایع و امکانات مختلف از کلانشرهایی مثل تهران کنید. جوانان استانهای مرزی تا کی باید به شغل شریف کولبری و قاچاق مشغول باشن!!!!! (4192626) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۶:۵۹
خیلی خوبه علاوه بر کول بری باید دست فروشی هم قانونی بشود باید بیمه داشته باشند. از سر ناچاری به دست فروشی روی آورده اند..... (4192644) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۰:۲۹:۴۹
باید قانون طوری باشد که هر کس برای خودش کار کند نه اینکه شبکه ای باشد. اگر بیمه داشته باشند هر فرد برای خودش کار می کند و باید شامل دست فروشان در تمام شهرها هم بشود. شهر مرزی یا غیر مرزی ندارد.... (4192647) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۲۲:۵۹:۵۶
این دانشمندان مجلسی ما میخواهند ابرو را درست کنند میزنند چشم را کور میکنند.
یعنی چی که قاچاق کالا به طریقه کولبری را قانونی میکنند ؟ چرا اصلا یک پیرمرد یا
جوان بایستی دهها کیلو جنس را در کلیه فصول سال از بین کوهها حمل نمایند؟
آیا در میان این چند صد نماینده چند نفر .... که راهکاری درست
برای درآمدزایی مردم بیابد؟ (4193955) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.