نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 186104
کاهش شدید جمعیت «فیس‌بوک»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۰۹
بر اساس یک بررسی مستقل، میلیون‌ها نفر از کاربران فعال فیس‌بوک در دهها کشور جهان در شش ماه اخیر این شبکه اجتماعی را ترک کرده‌اند.

به گزارش تسنیم به نقل از گاردین، یافته های موسسه تحلیلی سوشیال بیکرز نشان می دهد روند ریزش کاربران فیس بوک به خصوص در ماه های اخیر شدت بیشتری گرفته است. در شش ماه گذشته میلادی بیش از ۵ درصد کاربران آمریکایی فیس بوک با آن خداحافظی کرده اند که این به معنای کاهش ۸.۶ میلیون نفری کاربران این سایت است. در عین حال ۶.۵ درصد از کاربران انگلیسی فیس بوک هم حساب های کاربری خود در آن را بسته اند.

علاوه بر این ۴ درصد از کاربران کانادایی فیس بوک نیز این سایت را ترک کرده اند. مهم ترین میزان کاهش تعداد کاربران فیس بوک مربوط به ژاپن بوده است. ۲۰ درصد از کاربران ژاپنی فیس بوک آن را ترک کرده اند. این رقم در مورد نیجریه و آفریقای جنوبی هم به ترتیب ۲۶ و ۱۹ درصد بوده است. نزدیک به ۴ درصد از کاهش کاربران فیس بوک در آمریکا و ۵ درصد از کاهش کاربران آن در انگلیس در یک ماه اخیر روی داده است. این روند در مورد کشورهای آلمان و فرانسه هم صادق است.

کارشناسان می گویند بی توجهی مدیران فیس بوک به حریم شخصی کاربران و تجارت آنها با این اطلاعات برای کسب درآمد بیشتر از جمله عوامل اصلی این مساله است. همچنین ممکن است کاربران به استفاده از شبکه های اجتماعی جدیدتر و به روزتری مانند LinkedIn یا Instagram تمایل پیدا کرده باشند. اشباع فیس بوک در بسیاری از کشورها هم از جمله عوامل این مساله دانسته می شود.
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۰ ۱۸:۳۵:۲۸
البته بنظرم ایران برعکس هست روز به روز بیشتر میشه (1271668) (alef-10)
 
bikhial
۱۳۹۲-۰۲-۱۰ ۱۸:۴۹:۵۵
مشکلی نیس ایرانیا جاشونو با سرعت تمام پر میکنن !!!! (1271688) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۲-۰۲-۱۰ ۱۹:۱۳:۳۲
والا تا اونجایی ما میبینیم افزایش روز ازون داره (1271731) (alef-10)
 
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۲-۱۰ ۱۹:۴۳:۰۰
حتماض به خاطر آمار طلاق 30 درصدی بوده! (1271762) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۲-۱۰ ۲۲:۴۸:۲۱
به نظرم از اول مشخص بود بعد چند سال تعداد کاربراش کم میشه !!! چون ذات انسانی بسیار والاتر از چنین سطح ارتباطاتی بین جوامع بشریه ! (1272130) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۲-۱۱ ۰۱:۵۶:۵۴
باور کنید اگه فیسبوک تو ایران فیلتر نبود انقدر ازش استقبال نمی شد (1272451) (alef-10)