نظر منتشر شده
۱۴۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316802
در باب پولی شدن امانت سپاری زائران امام هشتم؛
بحث یک بی احترامی است، نه یک هزار تومانی!
کبری آسوپار؛ 22 آذر 94
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۴
"مبلغ اندک" ؛ این توصیفی است که یک منبع آگاه در آستان قدس رضوی، درباره ی میزان پولی که این روزها زائران امام رضا علیه السلام برای سپردن امانات خویش می پردازند، بکار می برد. منبع آگاهی که البته نخواست نامش فامش شود!

موضوع امانت داری حرم رضوی موضوعی امنیتی نیست و عبارت هایی همچون "منبع آگاه" و "نخواست نامش فاش شود"، چندان به قامت این ماجرا نمی آید؛ اما فی الحال می شود از این چرایی بیم شفافیت هویت خبررسان گذشت...

"مبلغ اندک" البته دغدغه ی هیچ یک از منتقدین نیست؛ زائرانی که جاده های سرد برفی را پیاده، نذر ثامن الائمه طی کرده اند یا آنهایی که با بلیط های دوبرابر قیمت، به مشهدالرضا رسیده اند؛ کسانی که صدها هزار تومان هزینه کرده اند تا ایام شهادت امام رضا علیه السلام را در جوار امن امام رئوف باشند، آیا معطل ۱۰۰۰ تومان و ۲۰۰۰ تومان مانده اند؟!

واقعا چرا یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، فکر می کند دعوا سر یک هزار تومانی است؟!

معطل کردن زائران امام رضا علیه السلام برای همین "مبلغ اندک" بی احترامی به مردم است. ارزش مالی در این قضیه اصلا مطرح نیست؛ اما شان و احترام ملت خصوصا زائران امام هشتم، پای حساب و کتاب هزارتومانی و هزاروپانصد تومانی زیر سوال می رود. ماجرا، ماجرای یک بی احترامی است؛ نه یک هزار تومانی!

خدمت رسانی آستان قدس رضوی به زائران امام رضا علیه السلام همواره در سطح کیفی رضایت بخشی بوده و این اتفاق اخیر حتی با آنچه پیش از نیز مردم از خدمات این آستان در ذهن دارند، در تضاد است.

با این همه، این منبع آگاه تنها توضیح دهنده ی ماجرای پولی شدن امانت داری زائران حرم رضوی نیست. مدیرکل حراست آستان قدس رضوی مسائل امنیتی را دلیل تعطیلی امانت داری حرم و سپردن این کار به یک موسسه خصوصی می داند. او می گوید که این ماجرا برای آستان قدس رضوی منفعتی ندارد و آن شرکت گیرنده ی امانات زوار هم با نظر نهادهای مربوطه در دولت و شهرداری تاسیس شده و تحت نظارت آنها فعالیت می کند.

منبع آگاه هم می گوید به دلیل اینکه محل در نظر گرفته شده برای تحویل امانات زائران، ملک شخصی است، امکان رایگان بودن محل آن وجود ندارد!

سوال این است که وظیفه ی امانت داری وسایل زوار امام رضا علیه السلام با کدام نهاد در کشور هست؟ آیا دولت و شهرداری مسئول هستند یا آستان قدس رضوی؟ و اگر به دلایل امنیتی نیاز به جابجایی امانت داری حرم باشد، آیا کل وظیفه ی امانت داری از آستان قدس سلب می شود؟ اکنون با دستور نهادهای امنیتی امانت داری اصلی حرم تعطیل شده و آستان قدس با این توجیه که نهادهای امنیتی گفته اند، از وظیفه ی امانت داری شانه خالی کرده است. آیا نهادهای امنیتی گفته اند که آستان قدس، زائران امام رضا را رها کند و مسئولیت امانت داری با دولت و شهرداری باشد و یک مکان شخصی را برای آن درنظر گرفته و هزینه اش را هم از زائران بگیرید؟

دستور امنیتی برای تعطیلی امانت داری حرم نافی وظیفه ی آستان قدس در قبال زوار نیست. یافتن مکان جایگزین برای تسهیل کار زوار و اندیشیدن یک تدبیر ساده برای حفظ احترام مردم در عین رعایت مسائل امنیتی، وظیفه ی آستان قدس بود؛ وظیفه ای که از انجام آن شانه خالی کرد. و از آن همه درآمد عریض و طویل آستان قدس رضوی، کافی بود فقط مبلغی بسیار اندک هزینه ی اجاره ی مکان جدید برای استقرار امانت داری شود و اگر هم حرم رضوی برخلاف آنچه همه می دانیم، خادم ندارد (!!!) هزینه ی استخدام متصدی در درآمد آستان گم است، تا هم صاحب آن ملک شخصی، متضرر نشود؛ هم شأن و احترام زائران امام هشتم حفظ شود. اما گویا آستان قدس ترجیح داد یک بار دیگر یاد همه بیاورد که از گردش مالی آستان، اگر جرات بیان هم ندارند، در ذهن شان چیزهایی بگذرد و بپرسند مگر کل هزینه اجاره ی آن مکان و استقرار متصدی و ... درآمد چند ساعت و بلکه چند دقیقه ی آستان قدس می شد که کار به این هزارتومانی گرفتن ها از مردم رسید؟
 
رحیمی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۰۷:۱۰
باز خدا پدر نمایندگان مجلس را بیامرزد که بلاخره کاری کردند این آستان هم در لیست مالیات دهندگان قرار بگیرد؛ دولت ها که بخاطر بدهی شون به آستان جرأت حرف زدن ندارند. (3384394) (alef-17)
 
امیرسامان
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۲۹:۵۷
یقینا تا چند سال شاید هم ماه دیگر کنتور مصرف اکسیژن روی کل ایرانیها نصب میشه (3384693) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۰۹:۵۱
تعجبه خانم آسوپار یه بار مطلب درستی نوشتند (3384799) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۵۸:۳۷
البته اگر اکسیژنی برای نفس کشیدن گذاشته باشند... (3385197) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۰:۰۲
آیا دلواپسان در جلوی دفتر آستان . تجمع اعتراضی برگزار خواهند کرد؟! (3386087) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۰۱:۳۴
شما که به فکر مردم هستین برید اعتراض کنید،همون طور که برای برای برجام ریختین تو خیابابون شادی کردین با ماشین های آنچنانی،البته شما بیشتر به فکر مردم هستین باید یقه جر بدین! (3387042) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۴۱:۳۶
همه کارها رو به دلواپسان نسپرید، شما هم آدمید ، بجای اینکه برید جلوی سفارت فرانسه اشک بریزید و شمع روشن کنید یک خورده هم وقت شریفتان را صرف رضای خدا کنید و اینجا شمع روشن کنید! (3387113) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۴۴:۰۲
ماهم بجای نظری پول مون رو می دیم امانات (3387116) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۰:۳۶:۱۲
آیا دولت و حسن روحانی به آستان قدس تذکر خواهند داد یا فقط حواسشان به رحیمی و مرتضوی است؟
همان طور که در مورد فساد مهدی هاشمی سکوت کردند (3387453) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۰:۱۴
بسیار عالی خانم آسوپار؛
کسی جرات ندارد به آستان قس بگوید بالا چشمت ابرو هست!
ممنون از نوشتن این مطلب (3384748) (alef-17)
 
حبیب
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۲۵:۳۱
امام جمعه مشهد هم که امامزاده زنده است. باید پول توی ضریحش بیندازی. (3384857) (alef-17)
 
بی نام
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۲۳:۱۴
چه ارتباطی با بحث داشت...!!! (3386249) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۲۷:۰۶
یعنی چی ؟
حرف نا مربوط چرا میزنید برادر (3386256) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۴۸:۰۷
اولین روزی که در این کشور پول و سرمایه داری محور همه چیز شد فاتحه مذهب و مسایل وابسته به آن خوانده شد .
تازه این اول قضیه است . چند سال دیگه شاید برای زیارت امام رضا و به بهانه بازسازی و...هم مجبور باشید بلیط بخرید. (3384962) (alef-17)
 
هوشنگ
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۹:۰۰:۵۴
از قدیم رسم بوده که می گفتند از نخورده ها بگیرید بدهید به خورده ها!

از آنجائی که دستگاه بی انتها و عریض و طویل آستان قدس ، فقط در ایران و سایر کشورهای جهان! اموال و موقوفاتی خارج از حساب و کتاب داشته و از کره مریخ و دیگر کرات منظومه شمسی و دیگر منظومه ها هنوز کسی مالی را وقف نکرده است ، بدیشان حق دهید که همچون دیگر دستگاه های استان خراسان همچون سازمانهای حمل و نقل - هتل ها و اقامتگاه ها - هواپیمائی و ... خدمت رسانی نموده و اقدام به کندن پوست زوار بینوا به بهانه های گوناگون بنماید.
چقدر شما نظر تنگید آخه! (3387177) (alef-17)
 
سید مصطفی
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۱۶:۴۶:۴۶
بفرمایید با این نرخ هایی بهره سوپر سرمایه داری!!! (3391386) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۲۸:۲۸
اینهمه کارخانه و اجاره املاک و کار اقتصادی آستان قدس کجا باید خرج بشه ؟برای زایرین

احتمالا چند وقت دیگه ورودیه هم برای ورود به حرم بخاطر خصوصی سازی خدمات رفتگری داخل حرم بزارن (3385095) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۰:۳۸
همه جا و همه چی رو پولی کردید تو را به خدا از امام رضا ع بگذرید. (3386089) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۳۰:۲۸
این مبلغ در طاهر ناچیز به نطر میاد اگرضرب کنید در تعداد زایرین و مدت نگهداری و درماه به رقمی میلیاردی میرسید (3385103) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۱:۰۳
الان اگر اعتراضی نشه سال به سال این مبلغ ناچیز افزایش و افزایش خواهد یافت. (3386091) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۱۵:۱۱
کل استانه مقدسه با نزورات یا وقوفات مردم اداره می شود و این کارها در شان صاحب واقعی یعنی امام رضا (ع) ، امام رئوف ، امام خوبی ها نیست لطفا متولی شان و منزلت امام را نگه دارد (3385435) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۰۸:۵۴
البته با دهها سال تاخیر! تازه معلوم هم نیست آستان قدس زیر بار این قانون برود و گزارشات مالی شفاف بدهد. (3386084) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۱:۱۲
به سمت مشهد مقدس با سواری برای 35 کیلومتر اتوبان بدون هیچ امکاناتی 1500 تومان وارد شهر می شوی برای ورود به طرح باید ساعتی مجوز بخری اگر بتوانی وارد زیر گذر حرم مطهر شوی و پارکینگ ها جای داشته باشند ورودی پانصد و هر ساعت اضافه هزار و حالا اقامت و خوراک و ...... به جای خود . (3386093) (alef-13)
 
پویا
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۱:۴۶:۴۹
خوبست کمی هم از مردم عراقی یاد بگیریم که برای زوار امام حسین (ع) چه ارزشی قائلند ولی در مشهد مردم ودولت ازهم سبقت میگیرند در پول گرفتن از زائرین! قبول باشد! (3386860) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۳:۰۲:۵۸
امام رضا با این کارشون اصلا راضی نیست
وقتی انهمه غذای نذری را میدن مردم ، چطور خجالت نمی کشند با مردم که از راه های دور امده اند اینجوری برخورد میکنند
ببینیم کشورهای زیارتی دیگه هم اینجوریه (3387995) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۳:۰۴:۱۰
بالاخره برای زوار آب نشه، برای یه عده نون خواهد شد!!!! شرکته زیر نظر دولت و شهرداری کار می کنه!!!! عجبا یه حساب سر انگشتی- اگه روزی فقط 50 هزار نفر بوند داخل صحن، میشه روزی 50 میلیون تومان - ماهش میکنه یک میلیارد و پانصد میلیون ریال. - یعنی امام رضا این پولو نداشت که بابت زوارش خرج کنه؟ و این که این خدمت تصمیم گرفته شده که از طریق پیمانکار انجام بشه، زوار باید هزینه اش را بدهند؟- یک مغز میزنه و همه رو ناراضی میکنه. 1000 تومان پولی نیست؟ شاید- اما یک میلیون تا هزار تومانی میشه یک میلیارد تومان- باید دید این کجا میره !!!! من فکر میکردم هر کسی که در بارگاه امام رضا به زوار خدمت میکنه، به این کار افتخار میکنه - مگر ارشد ترین آدم های نظام ما مفتخر به خادمی امام رضا نیستند؟ حالا چه شده در نگهداری امانات زوار، اختلاف حادث شده؟!!!!
(3388001) (alef-13)
 
اسماعیل
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۰۰:۴۰:۱۹
مسولین آستان قدس رضوی وخدمت به زائران ؟؟؟؟؟؟؟

1_ تمام اجناسی که در فروشگاههای استان قدس اطراف حرم فروخته میشود از همه جا گرانتراست ( بخاطر رفاه حا ل زوار امام رضا علیه سلام )

2- طرح تخریب منازل اطراف حرم وتبدیل آنهابه هتلهای گران قیمت تا دیگر هیچ مستضعفی تا 3کیلومتری حرم قادر به اقامت نباشد ( بخاطر رفاه حا ل زوار امام رضا علیه سلام )
3- قطع آب حرم امام رضا ( ع) در ایام ماه مبارک رمضان تا زائران که مسافر هستند یاد یزد وواقعه کربلا را تداعی کنند
4- تو درتو کردن ساخت وساز های حرم که باعث سردر گم شدن زائران شده دراین زمینه چرا از مردم نظرخواهی نمی کنند؟
چرا در مسجد النبی کسی گم نمی شود ؟ چرا درمسجد النبی نیاز به «راهنمای زائر » نیست ؟
4- صف های طولانی جلو باجه های « امانات »
5- دریافت هزینه های آنچنانی در« دارالشفاء حرم»و بر خورد تند وخشن پرسنل درمانی بازائران
6- دریافت بالاترین نرخ حق پارگینگ در پارگینگ های حرم
7-دور بودن وعدم دسترسی سرویس های بهداشتی ( مخصوصا برای افراد ناتوان و بچه ها ) (3389761) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۰۷:۳۲
در مقابل دریافت خدمات باید هزینه کرد. (3384395) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۴:۳۵
ساکت شو لطفا" !!!
کجای دنیا برای امانت دادن ، پول گرفتن ؟؟!!
آخه انسانیت کجا رفته ؟!!!!!!!!!!! (3384601) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۱۱:۳۴
انسانیت ؛ تعطیل . فقط پول ، پول ِ زور (3384635) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۱۱:۴۸
درسته ولی برای پارکینگ خودرو 1000 تومان برای یک جفت کفش هم 1000تومان (3384637) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۵۷:۰۹
کفش هم همان کار لاستیک را برای ماشین می کند . (3385557) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۱:۵۱
پارکینگ خودروی کسی که برای زیارت امام رضا ع می آید هم باید رایگان باشد. (3386094) (alef-13)
 
شمه
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۱۶:۱۹
ادم بی سوادی مثل شما باید مطالعه کند در کجای مکان مذهبی برای امانت داری هزینه پرداخت می شود. (3384648) (alef-17)
 
امانتپزشک
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۲۰:۴۹
خیلی سر و صدا کنید می دم « بخیه » هاتونو بکشندا ! (3384838) (alef-17)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۵:۴۶
تو معنی خدمت رو نمی فهمی!!! (3384906) (alef-17)
 
موسی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۳۶:۵۰
زائر را با توریست اشتباه گرفتن............. (3385846) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۰۸:۳۹
قربون امام رضا.... حتما آستان قدس دچار کسری بودجه شده!!!! (3384398) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۳:۳۳
در ایران همه دچار کسری بودجه شده اند !!! (3384596) (alef-17)
 
FARHAD
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۳۵:۰۸
همه دچار کسری بودجه شده اند جزء مردم عادی!
یارانه ها رو کی پرداخت می کنند؟ (3385115) (alef-17)
 
اقبال
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۵:۰۲
در شان آستان قدس نیست
درست نیست که از درمانده و بیچاره
بخاطر ناچار بودنش
پول گرفته شود
چون مجبور به پرداخت است و در این حالت
100 درصد از پرداخت ناراضیست (3384603) (alef-17)
 
بنده خدا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۰:۰۹
مشکل اصلی « صفر » می فهمی ص- ف - ر ؟ زائران محترم حرم امام رضا ( ع) براحتی از پول خود دست می کشند ولی امان از دست هایی که این پول ها را جمع کرده و شمرده و ... (3384800) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۰:۲۵
آخه جیب های یه عده ته نداره. دائم الکسری بودجه تشریف دارند. خدا قبول کنه! (3385203) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۲۲:۱۶
خدا چیو قبول کنه ، جیب بدون ته رو ؟ (3385455) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۳۲:۲۰
آره دیگه جیب بدون ته داشتن هم خودش نعمته، البته فقط برای یه عده. نباید هوسش به سر هر کسی بزنه. افتاد؟! (3385829) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۵۹:۱۰
آستان قدس دچار کسری بودجه نشده چون با درآمدش می تونه یه مملکت رو سیر کنه اما اونهایی که خودشونو به امام رضا چسبوندن دچار کسری بودجه مفرط هستند!!! (3387170) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۱۶:۰۱
الان سالهاست که دادگستری خوزستان دو کانکس در معبر عمومی به بخش خصوصی؟ داده و مردم دا مجبور میکند گوشیهاز تدفنشون رو در قبال پول به امانت بگذارند ایچ کس هم پاسخگو نیست (3384418) (alef-17)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۱۹:۰۴
حتماً یکی ازآقازاده به سن کاررسیده بااین کاردرآمدی برای ایشان تامین میشود.خدا به خیر کنه امانت داری اقا امام رضا(ع) هم پولی شد. (3384427) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۲۱:۰۳
جدا کار زشتی کرده اند. متاسفانه در آستان قدس فقط مسائل مالی مطرح است و هیچ گزارش مالی از درآمد و هزینه آستان قدس ارائه نمی شود. (3384429) (alef-17)
 
هادی ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۱۹:۱۳
آستان قدس رضوی که وظیفه اداره موقوفات امام رضا رو به عهده داره یکی از ثروتمند ترین بخش های غیر دولتی ایران هست که به هیچ کس هم جواب نمی ده (3385063) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۹:۱۹
برادر ! سال ها پيش ، يك شب در صحن ( حياط ) !!!مشغول خواندن روز نامه بودم ! خادم گفت : " آقا جان !اين جا جاي خواندن روز نامه نيست " گفتم چه اشكالي داره ، روزنامه خراسانه !! گفت : اين جا احترام داره ، بايد حرمتش حفظ بشه ! فقط قران ، دعا ، زيارت ، نماز !!روزنامه ببر بيرون بخون !! ""حالا برادر م كه شما باشي ، بخواهيم امروز از امانات پول بگيريم ، حتما فردا كفشداري ها ، وپس فردا ،دستشويي ها !! ..... بله قربونتم !! خواندن روز نامه در صحن خيلي بي احتراميه !!! (3385234) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۳:۳۵
نصف مشهد موقوفات آستان قدس است و کلی شرکت و کارخانه و ملک و ... . آخه به مردم عادی عاشق زیارت رحم کنید. (3386101) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۲۳:۲۵
علی رغم درآمد زیاد این آستان سال هاست زوار دارن مشاهده می کنند یک صحن بسته بوده و دارن فعالیت عمرانی در آن انجام می دهند.در حالی که نمونه های پیمان کاری های مکه و مدینه در مدت بشدت کوتاه تر و با کیفیت بالاتری انجام شده است (3384438) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۲۴:۰۳
حجم زیادی موقوفه امام رضا به قدری که فقط اگر این استان درست کار کنه هیچ مستمندی در کشور نداریم
اینقدر موقوفه داره که حتی خیلی از اونها محصور نشده و در اطراف مشهد به خوبی قابل رصد هست (3384439) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۲۵:۱۶
فقط مشهد را گفتی ، موقوفات حضرت در اقصی نقاط دنیاست ، هندوستان و انگلستان و هر جایی که شیعه ای بوده و هست (3385293) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۲۵:۱۵
از معدود مجموعه ای نظام بوده که ده ها سال از پرداخت مالیات معاف بوده و با تازگی ذیل مجموعه هایی قرار گرفته که باید مالیات دهد/احمدی نژاد خیلی گیر می داد که باید گردش مالی آستان قدس شفاف بشه/مالیات دادن این مجوعه باعث شفافیت کارهای اقتصادی اش می شود (3384444) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۱۶:۲۳
انگارحواست نیست که آستان قدس وتولیتش یه حکومت هستند توی ایران،کی میتونه بهشون گیربده؟؟؟ (3385780) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۴:۵۹
اون که گیر می داد باید گردش مالی آستان شفاف بشه احمدی نژاد نبود نمایندگان مجلس ششم بودند. (3386105) (alef-13)
 
صفورا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۲۸:۲۳
خیلی متشکر که یکی از دغدغه های بسیار مهم مردم را اینچنین شجاعانه به نقد کشیدید از سایت محترم الف هم تشکر می کنیم که آنرا در تیتر اول سایت منتشر کرد. امیدوارم کشورهای دیگر هم کمی از این فضای باز انتقادی ما یاد بگیرند. (3384458) (alef-11)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۶:۵۵
سایت الف تنها سایت اصولگرایی است که من سر می زنم درست است که اغلب وقتها خبرها و تحلیلهایش جهت دار است اما خوب خیلی وقتها هم هست که حداقل نظر مخالف را هم منتشر می کند و احترام می گذارد به نظر مخالف. در مورد این مطلب هم شجاعانه موضوع پولی شدن امانت داری آستان قدس را نقد کرده اند. سپاسگزارم. (3386112) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۰:۰۹
از هر طریقی می خواهند مردم را بدوشند. (3384464) (alef-17)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۱:۵۶
حتی اگرمسائل امنیتی جدی هم در بین بوده بحدیکه تعطیلی امانت داری حرم و سپردن این کار به یک موسسه خصوصی را در پی داشته ، برای آستان قدس که ثروتمندترین !!! کارتل اقتصادی در سطح ایران (و یکی ازنامداران در سطح دنیاست) ، زیبنده نیست که ازهزینه کردن کسری نزدیک به صفر از ثروت سرشار خود در حد پشیزی ناقابل !!! ، طفره رفته و آنرا بعهدۀ زوار بداند ؛ (3384473) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۷:۴۲
اگر مسائل امنیتی در میان است دروازه لیزری بگذارند ... کمی از ثروت چندهزارمیلیاردی خود هزینه کنند. (3386114) (alef-13)
 
کارمند اداره مالیات بر ارزش افزوده
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۳:۲۱
حالا پس فردا به پاها مون کیلومتر نبندن خوبه .
نگن به ازای هر کیلومتر پیاده روی ، باید مالیات بدهید !!! (3384480) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۳:۴۵
دکان امانات !!!! (3384482) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۴:۰۲
کاسبی در اماکن مذهبی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3384484) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۴:۲۸
خدایا به دادمان برس (3384485) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۶:۱۷
از آب کره میگیرن اینا !!!
چرا مسئولین جلوی این کار زشت رو نمیگیرن ؟؟!! (3384491) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۱:۵۸
به دستور خود مسئولین است .
آخه نفت رو کردیم بشکه ای 33 دلار و 13 سنت ! (3384592) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۲:۱۶
آخه نفت شده بشکه ای 34 دلار (3384593) (alef-17)
 
ب.ز
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۶:۳۸
اگر نفت بشکه ای 200 دلار هم بشه با این مسولین ما بدبختیم. از مشروطه تا کنون 65 میلیون بشکه نفت فروخته ایم. از نفت 5 دلار زمان خاتمی تا نفت 120 دلار زمان احمدی نژاد. در همه حالت ها برای مردم ایران فرقی نکرده. همیشه بدبخت بوده اند و چیزی از نفت نصیبشان نشده. فقط مسولین این پول رو توی سر مردم زده اند که شما دارید پول نفت میخورید و تنبل هستید و خام فروشید. (3384910) (alef-17)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۸:۳۷
خوبه والله. ما که ایرانیها دیگه تقریبا عادت کردیم زشته به خدا از عراق و بحرین و کویت و عربستان می آیند آبرومون رو نبرید. (3386118) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۲۴:۲۵
کف پای این عراقیها را باید بوسید به خاطر خدمات چند روزه و بی منت و عاشقانه به زوار فراوان ایرانی اربعین و عتبات عالیات. (3386126) (alef-13)
 
صبا
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۷:۵۰:۱۲
منم می خوام از غذاخوری حرم و نحوه توضیع کارتهای دعوت آن انتقاد کنم. تو حرم امام حسین علیه السلام هر روز همه صف میکشند و به نوبت تا اونجایی که غذا باشه به همه نذری میدن این همه هم جاسوس بازی واسه یه ظرف نذری نداره. اینجا واویلا اگه بخوای یه کارت پیدا کنی. همه چیز اصلا.... یا اون پرهایی که هر کسی چرتش ببره تو دماغش میکنند. (3387021) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۸:۱۹
آستان قدس و بسیاری امام زاده ها آن قدر برای خود درآمد سازی کرده اند که این طرح های نوپدید فقط برای جبران مالیاتی است که قرار است بر درآمدهای این اماکن الزامی گردد. (3384500) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۴۱:۴۴
ظاهرا قرار است از آستان قدس هم ماليات اخذ شود، به همين خاطر دارند پول آن را پيشاپيش از مردم مي گيرند. (3384521) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۴۵:۲۰
افرادی که در قسمت امانت داری حرم مطهر امام رضا فعالیت می کنند واقعا رفتار ناشایستی با زایران دارند. بطور مثال من برای کار اداری از تهران به مشهد اومدم گفتم زیارت هم برم اما متاسفانه چادر همراه نداشتم. به هیچ وجه چادرهایی که اونجا بود رو راضی نشدند به بنده امانت بدهند و می فرمودند این چادرها برای افراد غیرایرانی است و شما نمی توانید داخل حرم بشوید
متاسفانه هیچ کسی هم پاسخگوی این برخورد نبود. (3384536) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۲۵:۲۴
یعنی شما به عنوان یک شیعه ایرانی نمیدونستی رفتن به حرم با چادر الزامی است (3384856) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۰۷:۰۳
فرمودند برای ماموریت رفته بودند مشهد .. (3385411) (alef-17)
 
مودی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۴۶:۳۰
مطلب حقی است و توجیهات امنیتی نمیتواند رفع و رجوع کننده این کار آستان قدس شود. اتفاقا وقتی صحبت از مسائل امنیتی میشود باید کار را از بخش خصوصی گرفت و دقیقا خود آستان قدس با نظارت نهادهای مربوطه امنیتی انجام دهد و نه اینکه به دست بخش خصوصی سپرد.
به نظرم استان قدسی ها در حال تست کردن مردم و زوار هستند تا کم کم موضوع پول گرفتن از مردم را برای بقیه خدماتی که وظیفه آنان است و باید از محل درآمدهای آستان قدس تامین شود ؛ به موضوعی عادی تبدیل کنند. و این نگاه کاسبکارانه و درآمدزایی برای مکانی که صاحب بالاترین قداست و عظمت در کشور ایران است میتواند نگاهی خطرناک باشد.
چه بر سر ما و مسئولین ما و تفکرات مان آمده که هر وقت مردم به جایی یا خدمتی احتیاج بیشتری پیدا میکنند دندان های طمع مان تیزتر میشوند و یقه ملت را به بهانه های مختلف میگیریم و سعی میکنیم از نیازشان حداکثر سواستفاده را برای خالی کردن جیبشان بکنیم. دقت کنید درست در ایام دهه آخر صفر که مردم ایران بیشترین آمار سفر به مشهدالرضا مقدس را دارند بلیط هواپیما به مقصد مشهد چند برابر میشود و دقیقا در همین زمان آستانقدس بصورت کاملا اتفاقی زوار را تست میکند تا برای آینده کم کم خدماتش را پولی کند. البته در ابتدا مبلغ ناچیز است ولی تجربه ای که همه ما داریم این است که ابتدا و برای اینکه حساسیت ها شدید نشود مبالغ ناچیز است ولی ادامه ماجرا را همه میدانیم سناریو چگونه است ....
شاید این حرف محسن رضایی در برنامه نگاه یک دیشب درست باشد که گفت جمهوری اسلامی وارد سیاست شد اما لیبرال ها تاکنون اجازه نداده اند که وارد اقتصاد هم بشود. وقتی نام زائز امام رضا (ع) را بگذاریم توریسم مذهبی و دینی !!! باید هم در پی آن این جور کارها عادی شود. هر کلمه بار معنایی خاص خود را دارد و گردشگر هم همین گونه است. گردشگر یعنی یک امکان اقتصادی و پول ساز .... اینگونه به زائر امام رضا نگاه کردن نتیجه آن میشود مجموعه هتل های فلان و فلان و مشهد که جیب یک درصد مردم هم به پای آن نمیرسد یعنی در زیارت هم پولدارها با مردم عادی باید فرق داشته باشند....
وقتی اقتصاد لیبرالی باشد هیچ توقع دیگری نمیتوان داشت.....
لطفا منتشر کنید..... (3384542) (alef-17)
 
:-)
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۴۷:۰۶
1000 تومن ، 1000 تومن جمع شود وانگهی اختلا س 3 هزار میلیاردی شود ! (3384545) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۵۲:۳۶
از نمایندگان محترم علی الخصوص جناب توکلی خواهشمندم در مورد فروش زمین واقع در بلوار سجاد مشهد جنب هتل هما ۲ که به احتمال زیاد از اموال استان قدس بوده تحقیق واطلاع سانی فرمایند (3384562) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۵۵:۳۹
خجالت آوره
آستان قدس با اون همه موقوفه و دارایسس باید کارآفرین و آبادکننده ایران باشد مدام دارد سر یک قران و دوزار با مردم کل کل میکنه !! (3384570) (alef-17)
 
حقیقت جو
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۵۹:۳۶
پس بگذارید مردم وسائل شان را به همراه خود به حرم ببرند مانند سابق و قبل از بمب گذاری (3384580) (alef-17)
 
داریوش
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۰:۵۹:۴۵
واقعا کار زشت و آبرو بری است (3384581) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۵:۳۴
خدا وکیلی به عراقی ها چیزی نگین ابرومون میره (3384606) (alef-17)
 
مسافر اربعین
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۱۸:۱۱
در مراسم اربعین امسال ، 7 روز توی عراق بودم ، خوراک مجانی جای خواب مجانی .
برگشتم توی ایران دیدم ماشین ام به علت بارندگی مثل .. توی گِل گیر کرده .
هموطن عزیزم !!! در شهر مهران برای 3 متر کشیدن پراید مدل 78 اینجانب از روی گِل و لای به بیرون ، مبلغ 70 هزار تومن پول زور از من گرفت .
ما داریم کجا میریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3384651) (alef-17)
 
زائر کربلای معلا 94
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۳۰:۲۳
بنده هم وضعیت مشابه شما رو داشتم .
برای پراید مدل 84 بنده که دور رنگ میباشد . و فاقد روکش صندلی و دزد گیر میباشد ، همین برادر مهرانی عزیز ! مبلغ 85 هزار تومن دریافت کرد .
البته ناگفته نماند خودروی بنده را در حدود 7 متر و 40 سانتی متر بوسیله تراکتور مدل خود کشید ! (3384694) (alef-17)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۰:۱۴:۳۷
اقا سلام ، ما هم از زوار اربعین بودیم ، نسبت به سال گذشته اتوبوس های حمل تا پایانه مبلغ ۱۰۰۰ تومن میگرفتن ، که پارسال صلواتی بود ، ابتدای ازاد راه همدان به ساوه هم ایستادیم برای نماز ، رفتیم نفری ۵۰۰ تومن بابت استفاده از سرویس بهداشتی پرداخت کردیم ، خیلی خوش گذشت ،نوشته بود اب رو میخریم هزینه استفاده از اتوبان رو هم ۲۵۰۰ تومن پرداخت کرده بودیم ، (3386778) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۱:۴۲
حالا شانس آوردی بخیه نداشتی که بخوان بکشن! (3384752) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۰۰:۴۸
هیچ کجا نمی رویم . داریم دور خودمون می چرخیم تا بالاخره یک چیزی پیدا کنیم . (3385572) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۵۷:۰۶
40 دلار ضربدر دو میلیون نفر میشه هشتاد میلیون دلار برای ده روز .چیزی در حدود سبصد میلیارد تومان .میخوای باز هم پول بگیرند؟ (3385194) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۴۶:۱۸
دوست عزیز این صحبت شما درست نیست پذیرایی در عراق کاملا توسط مردم انجام میشه و دولت در اون دخالتی نداره پول ویزا رو هم دولت عراق میگیره شما اگه یه بار به این سفر بری دیگه این حرف تکرار نمیکنی من کارگری دیدم که میگفت پس انداز کل سالشو فقط برای اربعین خرج میکنه (3385347) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۰۵:۵۵
آستان قدس ،هتل ها ، پدیده شاندیزها و ...... همه و همه از برکت وجود امام رضا علیه السلام است که پول روی پول می گذارند اگر این وجود پربرکت و خدایش نخواهند حتما روزی خواهد آمد اینها بر سرشان خراب خواهد شد تا از ایمان و اعتقاد مردم سوء استفاده نکنند (3385219) (alef-17)
 
باغستانی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۵:۴۵
امروزه که تمام فعالان حوزه آستان مقدس رضوی به جز سران وامور خدمات نظافتی رایگان وصلواتی می باشد و برای همان خدمت صلولتی نیز هزاران نفر در نوبت می باشند. وبا یادری خداوند وعنایات ائمه معصومین و توفیق واقفین در آمد آستان مقدسه نیز به حد کفایت است . ایجاد مکانی جهت آرامش خاطر زوار علی ابن موسی الرضا(ع ) از ضروریات است وامید داریم با دستور مستقیم تولیت محترم آستان قدس رضوی این بساط درست شده جهت زوار برچیده شود و رویه گدشته دوباره برقرار شود . ایجاد آرامش خاط برای زوار آستان مقدسه وظیفه شرعی خادمان حضرت می باشد.
وبا توجه به پیشرفت تکنولوژی دیگر زمان بازرسی های بدنی وباز کردن کیف ها و... به پایان رسیده است وباید برای ابن مسئله نیز فکری عاجل شود. (3384608) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۰۶:۵۰
کیفیت خدمت رسانی به زائرین با توجه به درآمد و امکانات بی شمار آستان قدس به هیچ عنوان قابل قبول نیست . کاش کسی جرات میکرد به این موضوع رسیدگی کند (3384610) (alef-17)
 
سید احمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۱۳:۲۴
واقعا كه! شيعيان عراق با اين استقبال بی نظیر از زوار و بدون در نظر گرفتن ملیت آنها هر چه دارند در طبق اخلاص برای زوار ائمه می گذارند کفش آنها را واکس میزنند جانفشانی میکنند بعد در ایران اسلامی باید از زوار ثامن الحجج تنها امام غریب در این مملکت برای امانت ساک و وسایل پول بگیرند آیا این مایه ی ننگ و خجالت نیست؟!! تو را به خدا رسانه ای نکنید آبروی ما را در مقابل شیعیان عراق نبرید. وقتی با مسولین مربوطه هم صحبت میکنی ما شاءالله برای کارهای خود هزار جور عذر و بهانه می آورند تا درست جلوه دهند!! (3384641) (alef-17)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۱۳:۲۵
با سلام
لطفا استان قدس کمی و یا اندکی از اقدامات رفاهی که برای زائرین حرم رضوی انجام داده بنویسد ما که سالی چند بار توفیق پیدا میشود یک ذره کمک و اقدام رفاهی ندیده ایم پارکنگ زیر گذر حرم مخصوص خدام و کارمندان اداری زائرسرای 17 شهریور همه تبدیل به مغازه شده خدا پدر شهرداری را بیامرزد که یک کمپ غدیری زده که انهم صرفا برای ایام تابستان است در این سوز سرما کارائی ندارد غذای حضرت که همه میدانند چطوری توزیع میشود اگر در این ایام هم هئیت ها و تکیه های مردمی نبودند صنف هتل دار و مسافر خانه دار و...... چه بر سر این مردم می اوردند تاجای که ما این امام همام را می شناسیم اموال خود را صرف مردم بخصوص مستضعفینی که سرمایه ندارد و با استفاده از این موقعیتها که هئیتها با هزینه کمتری اهنا را می اورند می ایند می کردند ولی استان قدس همه برنامه هایش برای سرمایه دار کردن هر چه بیشتر امام رضا(ع) است حتی دریغ از کوچگترین امکان رفاهی برای زائر در داخل حرم که اگر بگویم مثنوی 70 من است و دریغ از گوش شنوا ......... (3384642) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۲۰:۵۳
آقا پول میگیرند که زمان کمتری اونجا امانات را بگذارند (3384658) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۲۵:۵۴
آستان قدس خجالت، خجالت! (3384675) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۴۶:۰۱
حيف آرزوي محالي است ، كاش مي شد يك تحقيق و تفحصي هم در آستان قدس رضوي كرد تا علاوه بر شفافيت قراردادهاي عمراني ، دليل اينكه سه دهه ساختمان سازي در اطراف حرم چرا هنوز به پايان نرسيده هم كشف شود .
همگان شاهد هستيم كه كار عمراني در مكه با دهها برابر وسعت با چه سرعتي انجام مي شود و اينجا به چه صورت .

سپردن امانت داري به بخش خصوصي هم عذر بدتر از گناه است وگرنه كل مجموعه حرم را واگذار كنيد تا افراد جديد با شوق و عشق بيشتري خدمتگذار زائران باشند . (3384741) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۱:۵۱:۳۵
برید از عراقیها یاد بگیرید و خجالت بکشید گردش مالی استان قدس از بودجه بعضی کشورها بیشتره، اگر هم گیر کردید از ضریح امام بردارید و به زوار توهین نکنید. لابد 9 درصد هم ارزش افزوده داره!!!!!! (3384750) (alef-17)
 
dayani
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۰۰:۳۹
گفته باشم ، اگر این مورد به آسانی ادامه یابد، فرداها باید برای استفاده از دستشوئی ها هم وجه پرداخت کرد. البته که در آمد آن بسیار زیاد تر از درآمد امانت داری است. (3384781) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۱۳:۲۴
لطفا شفاف بگویید این همه پول کجا میشه ؟ (3384811) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۲۲:۲۰
در اینکه استان قدس امکانات راهی مناسبی برای زوار و مجاورام مشهد الرضا فراهم کرده حرفب نیست. ولی چند سالی است بوی پولکی شدن برخی مسئولین است. کابخانه حرم بابت حق عضویت 2 هزار تومان میگرد که ناچیز است ولی به نظرم کل چهل هزار نفر عضو کتابخانه مگر چقدر میشود. هزاران میلیارد تومان وقفیات استان قدس .. فقط شبهای جشن و غزا استان قدس میلیاردها تومان خرج میکند... (3384844) (alef-17)
 
mashamiy@yahoo.com
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۲۵:۴۴
بدعتی بزرگ است...انشاال..ریشه نگیرد. (3384860) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۴:۱۰
اگه این مراسم اربعین به جای عراق در ایران برگزار میشد پدر همه رو در میاوردن بس که بابت هر چیز پول میگرفتن (3384897) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۳۴:۲۵
گرفتن اين پول از مردم خيانت به امام هشتم هست
اگر كفشدارها كارشان را به عنوان شغل نگاه مي كنند بهتر است بروند جاي ديگر يك شغل ديگر پيدا كنند چون هزاران نفر داوطلبند بيايدند آنجا مجاني و افتخاري كفشداري كنند و البته مي شود از آنها (افتخاري ها) هفتگي استفاده كرد كه هم اين افتخار به همه مردم برسد و هم آنها با بيشتر ماندن خسته نشده و از كار و زندگيشان نمانند
ب هر حال گرفتن پول كفشداري از زائر توهين به صاحب بارگاه و ساحت
كريمانه اين خاندان قدسي هست
واقعا مثل اينكه مديريت و تشكيلات آنجا احتياج به باز نگري وبازسازي داره
گرفتن اين پول مثل اين را مي ماند كه انسان به خانه پدرش برود آنوقت بچهاي محل جلو در باباش به ايستند و از ش پول ورودي بگيرند
واقع خجالت داره (3384899) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۲:۵۴:۵۴
شایعه شد می خواهند مالیات بدهند شروع کردند از قافله سرمایه داری عقب نمانند (3384985) (alef-17)
 
هم وطن
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۲۶:۵۰
اقای که خواست نامش فاش شود کار درستی انجام داده به دو دلیل
1 ممکنه خود این اقا به نیابت زحمت شرکت خصوصی که مسولیت این قسمت رامیکشند عهده دار باشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!کی از پول بدش میاید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2 ممکنه بخاطر ایده های بکر بعنوان تیز هوش دشمنان بخواهند بهش اسیب برسانند .
اگر این طرح اجرایی شود فردا منتظر ان باشید که توی امام زاده های کشورمان ومساجد خواستید دو رکعت نماز بخوانید باید هزینه پرداخت کنید .
یعنی کاری که اسلام ستیزان نتوانستند طول 14 قرن بعد از حضرت محمد انجام دهند این مسلمانان با ندانم کاری براحتی انجام میدهند ان هم بخاطر چند صد هزار تومنی که به جیب شان میرود.
مگر استان قدس رضوی کم در امد دارد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر بنده این افراد نالایق که جلو تر از پای خود را نمی بینند از تمام مسولیت ها کنار گذاشته شوند.
این نظر بنده بود اگر با نظر الف مطابقت کندثبت میشود. (3385093) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۴۰:۳۱
راهش این است که خود مردم تحت نظر یکی از علما یکجا مثلا یک حسینییه نزدیک حرم را در نظر بگیرند و از زائرین هم بخواهند که نذورات را به آنجا بدهند
قول میدهم در عرض یک روز آستان قدس بدو بدو خودش با کمال میل دوباره رایگان خدماتش را ارایه خواهد کرد (3385135) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۴۸:۰۷
هر دم از این باغ بری می رسد - متاسفم (3385160) (alef-17)
 
کارمندباشی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۳:۴۹:۰۸
هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری می رسد
توی کشور ما همه چیز را با پول و دلار خارج از مرز میسنجند جز در آمدها را البته اون کسانی که میشینن این طرح ها و ایده ها را میدهند شاید توی این مملکت زندگی نمیکنند و شاید حقوقشان را بصورت دلار میگیرند (3385164) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۱۸:۰۷
هر موقع نكته اي درباره مشكلات آستان قدس مطرح ميشود با سيلي از نكات و شبهات مردمي مواجه ميشويم كه موضع مسئولين آستان قدس فقط و فقط سكوت و تخطئه بوده و مي باشد!
واقعا برخي از هزينه هاي سرسام آور و بي ارتباط آستان قدس در مواردي است كه نميدانيم تصميم گيران آن چگونه در پيشگاه حق و خود حضرت امام رضا(ع) پاسخگو خواهند بود؟!
مشكلات داخلي آستان قدس روز بروز روبه افزايش است و ... (3385264) (alef-17)
 
زائر
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۲۶:۴۰
من گوسفندی در درگاه امام رضا نذر کرده بودم که متوسط قیمت یک گ.سفند 300000تومان است اما وقتی به محل دریافت نذورت امام رضا رفتم آن جا اطلاعیه ای نصب کرده بودند حداقل پول برای نذر یک گوسفند 500000تومان است باید چه کار کرد به این خاطر از امام هشتم جهت نپرداختن هزینه نذرم شرمنده شدم انشاالله از شهرستانم یک گوسفند می برم (3385299) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۳۴:۵۴
26مليون زائركربلا رفته رابايدپرسيد ساك ووسائل كجا ميكذاشتن به نرده ميبستن؟ (3385316) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۳۵:۴۶
واقعا خجالت بکشید برید از عراقیا یاد بگیرید (3385317) (alef-17)
 
mahmoud
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۴۷:۲۶
استان قدس امام رضا علیه السلام برای مردم عادی مقدسه ولی برای عده ای دکانیست که بدون تبلیغات پول چاپ میکنه.و مطمئنم که حضرتش از این کار راضی نیستند. (3385353) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۴:۵۱:۲۳
تحقیق کنید. به رانت برای از ما بهترون میرسید
بقیه مسائل بهانه و توجیه است. (3385363) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۱۴:۴۹
قربان امام رضا .اگر در مشهد مرقد مطهرشان نبود مشهدی ها چه می کردند.
ایکاش کاسبان و اهالی مشهد را رایگان به راهپیمایی اربعین می بردند شاید
.....شاید اتفاقی می افتاد (3385433) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۱۸:۱۵
به نظرم راهش این هست که دیگر مردم به آستان قدس کمک نکنند
به ثول آن بزرگوار اگر کمکی دارند در حساب خاصی که مراجع معظم تعیین می کنند
وجوه واریز شود .واین آستان از مراجع وجوه را دریافت و به این عزیزان حساب پس دهند .نه انکه بگویند گوسفند نذری 500000 تومان . (3385443) (alef-17)
 
آرتین
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۵۳:۱۰
بهترین راه کمک مستقیم به بیماران ونیازمندانی است که می شناسیم ودوروبرمان کم هم نیستند. (3387146) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۲۷:۵۱
وقتی می گویید هزارتومان ناقابل می دانید از چه کسانی می گیرید: از کسی که در هتل چهار ستاره وسایلش را گذاشته نمی گیرید از کشاورزی که بعد از برداشت محصول یک بار در سال یا یک بار در چند سال تمام خانواده را به زحمت و هزینه سوار اتوبوس می ند و به مشهد برای زیارت می اید و شب را در صحن سر می کند برای هر دوساعت هزار تومان ناقابل از جیبش برمی دارید. شاید اگر عشق امام رضا اینطور گران شود کشاورزان و اقشار فرودست از آن بگذرند! (3385472) (alef-17)
 
ازاد
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۵:۴۹:۴۰
سالهاست خداوکیلی یرای پارک دوچرخه پول میدیم هرکار بخواهند میکنند (3385533) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۶:۲۴:۳۲
عجیبه که برای اولین بار خانم اسوپار حرف منطقی زده اند بنده کلا دچار شگفتی و تعجب شدم! (3385645) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۲۹:۴۴
خانم اسوپار یبار یه حرفی زدی که مفید بود اون مقالات قبلی که مینوشتی نمیدونم چه دردی از جامعه رو درمان می کرد (3385821) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۴۵:۲۰
واقعاً متاسفم . آستان قدس با اسن همه درآمد آن وقت ... (3385874) (alef-17)
 
رسول مشهدي
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۷:۵۵:۱۲
بقول خود مقامات آستان قدس حدود 20 ميليون زائر امسال براي مراسم 28 صفر و وفات امام رضا به مشهد مقدس سفر كرده اند.با يك حساب سرانگشتي اگر 10 درصد اين تعداد امانتي براي مدتي كوتاه نزد ايشان بگذارند.ميشود حدود 2 ميليون نفر كه در 1000 تومن ضرب بشود ميشود بعبارتي 2 ميليارد تومن نا قابل.بالاخره گوشه اي از هزينه ها را پوشش ميدهد. (3385897) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۸:۴۷:۵۴
همین حرکات سودجویانه و طمع ورزانه آستان قدس است که باعث شد در سالهای اخیر سنت حسنه وقف به فراموشی سپرده شده است و آستان قدس اینک زمینهای وقف شده قدیم را به قیمت های سرسام آور به مزایده میفروشد و معلوم نیس کجا وبه جیب کی هزینه میکند . اما مردم هم اینک آگاه شده اند و دیگر پولشان را دست این گروه نمیسپارند. (3386040) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۱۶:۲۲
الف تازه بیدار شدی تو این کشور خیلی چیزا امنیتیه .. نمی دونی بدون (3386110) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۲۷:۴۴
امامرضا برای یک سری از افراد در ای مملکت شده یک نوندونی... (3386134) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۲۲:۲۹
البته منظور از مردم افراد خاص می باشد. (3386520) (alef-17)
 
حقجو
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۳۰:۰۷
چند سال پیش سعادت نسیب بنده شد و با خانواده در ایام نوروز به زیارت امام رئوف طلبیده شدم و با ماشین شخصی از تهران یکله تا مشهد راندیم و ساعت حدودا 9 شب به مقصد رسیدیم و با اشتیاق فراوان به پابوسی به حرم رفته و بعد از زیارت جهت اقامت شبانه بعد از یک ساعت پرسو جو به ناچار به یکی از کمپهای مسافری در کنار یک اتوبان به پارکی که نامش را به یاد ندارم رفتیم و در آنجا همرا وکنار هزاران زایر و صدهاچادر با برپا کردن چادری به استراحت پرداختیم در خوابی عمیق بودم که ناگهان با غرشی وحشتناک همچون رعد و صدایی صوت وار و ممتد ازخواب پریدم و به بیرون چادر برای اطلاع از منبع صدا رفتم باتعجب متوجه شدم صدا از بلند گوهای پارک می آید بااین فکر که سیستم صوتی با اخلال مواجه شده و دقایقی دیگر قطع خواهد شد بعد از حدود 10 دقیقه به دنبال مسئول فرهنگی کمپ پرسان بودم در حالی که صدای گوشخراش پارازیت و صوت ممتد از دهها بلندگو تمام زائران را در کل کمپ در ساعت 1 شب بی خواب و کلافه کرده بود عاقبت شنیدیم که یک مسئول کمپ می گوید مسئول امور فرهنگی درب اطاقش را قفل کرده و رفته و ما تاصبح به سیستم صوتی جهت قطع صدا دسترسی نداریم و در حواب مردمی که می گفتند با تلفن تماس بگیرید می گفتند که شماره تلفنش را نداریم حتی با پیشنهاد بنده که قطع کردن برق دفتر بود به بهانه اینکه ما اجازه نداریم و مسئولیت دارد مخالفت کردند و بنده با این فکر که امکان ندارد این صدا تا صبح ادامه داشته باشد و اینها به دلیل ازدهام می خواهند از اسکان زائرین جدیددرکمپ جلو گیری نمایند به چادر آمده و منتظر بودم تا صدا قطع شود حالا ساعت از 2 گذشته بود و ما با اینکه گوشهایمان را با دستمال کاغذ مسدود کرده بودیم با سختی توانستیم کمی استراحت کنیم البته تا اذان صبح شاید 10 بار از خواب بیدار شدیم و با نا باوری هنوزهم صدا ادامه داشت حتی تا طلوع خورشید در هنگام ترک محل عاقبت با دادن پول به عنوان حق زحمت و صحبت و راهنمایی نظافتچی سرویس بهداشتی کاشف به عمل آمد که هدف از این کار عمدی وخباثت آمیز ازار و مجبور کردن زائران برای رفتن به مسافرخانه و مهمانپذیرها بوده این اعمال کثیف که به نوعی عنادو شیعه ستیزی می باشد را چگونه می توان در مشهد مقدس و در این زمان توجیع کرد من که متحیرم شما را نمی دانم . (3386140) (alef-13)
 
آقازاده نورسیده
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۴۳:۳۷
خدمتتون عارضم جناب حقجو ، خوب عزیز دل برادر شما رفتی بازار کسب و کار رقابتی را بهم ریختی و خواستی فرمول ها را عوض کنی ، برق قطع کنی ؟ به دفتر مسئول کمپ اساعه ادب کردی ؟ بهتر بود بقول معروف « جل و پلاستون » را سریع جمع کرده و به هتل های مجلل و مرفه مشهد تشریف می بردید . (3387114) (alef-17)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۱۹:۴۹:۲۳
مسولین آستان قدس از خدا وامام رضا (ع)خجالت بکشند وبا زائران اینگونه برخورد نکنند آنجا ملک شخصی فلان آقا نیست که اینگونه تصمیم میگیرد در کجای دنیا از زائران بابت امانتداری حرم پول دریافت میشود بحمدا... مردم ما آنقدر نذورات وموقوفات برای حرم در نظر گرفته اند که هیچ نیازی به گرفتن این پولها نیست لااقل حرمت آن مکان مقدس را با 1000تومان پایین نیاورید (3386183) (alef-13)
 
دکتر کریمی
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۰:۲۶:۴۱
نمی دانم از کی باید بخواهیم تولیت محترم استان قدس رضوی. امام جمعه محترم مشهد. ریاست محترم جمهور. مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام. مجلس محترم شورای اسلامی ویا مستقیما مقام معظم رهبری تو را به خود امام رضا قسم جلوی این بدعتها در اعتقادات مردم را بگیرید نگذارید این معنویت حریم رضوی را با مطرح کردن پول و بخش خصوصی از مردم بگیرند. مگه نه اینکه هزارن نفر در نوبت خادمی حرم رضوی هستند پس از این افراد عاشق و دلباخته برای این خدمت گذاری استفاده کنید بنده به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه و استادیار ب .بیست سال سابقه کار حاضرم سالی دو ماه خادم اقا باشم این خواست چند ساله ام است پس با معنویت حرم رضوی کاسبی نکنید (3386254) (alef-13)
 
منصور
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۲:۳۹:۰۴
من هرسال توایام اربعین که کربلا وکاظمین ونجف میروم اونجا ساک هاشون رو خود مردم به نرده های اطراف حرم میبندندوهیج ساکی هم گم نمیشه خوب حرم امام رضا هم نرده بگذارن تا مردم ساک هاشون رو به نرده ها ببندن. (3386581) (alef-17)
 
فرید
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۳:۰۵:۰۰
خدا به گزارشگر خیر دهد مطلبی از آستان قدس نوشت و عقده هایی از مردم گشود . مدینه گفتی و کردی کبابم .. .
عزیزان به سهم خود هنگام زیارت و تشرف به مشهد این گلایه ها را مستقیم به مسوولین امر منتقل کنند هر چند به قول سعدی : گرچه دانی که نشنوند بگوی
تا عذر و حجت برایشان تمام شود و بدانند که اگر خدمت صادقانه ای به زائر نکنند جایگاهشان غاصبانه است و خادم مآمون الرشیدند نه حضرت امام رئوف علیه السلام (3386624) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۲۲ ۲۳:۵۷:۴۴
استان قدس ملک شخصی بعضی است و برای ان قانون غیر اسلامی و غیر انسانی 1- خوابیدن ممنوع و حرام2- غذا خوردن ممنوع و حرام 3- امانت داری فلان وسایل ممنوع جدیدا یولی لابد فکر می کنند همه زایران مثل خودشان ‍ثروتمند و کاخ نشین هستند کمی فکر کنید شاید کوخ نشینی هم توفیق زیارت ییدا کرده (3386733) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۱۸:۴۱
لابد آزاد سازی شده است (3387067) (alef-17)
 
آرتین
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۸:۵۵:۴۷
اقای علم الهدی که درخصوص تمام عالم اظهارنظرمی کنند دراین مورد نظری ندارند!!! (3387154) (alef-17)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۹:۵۴:۴۳
عزیزان توجه فرمایید که میزان نذورات زائران که به صورت نقدی واریز میشود در مقابل هزینه نگهداری امانات چند صد برابر می باشد وزائران حرم رضوی از دل و جان این نذورات را پرداخت نموده و درمانده 1000تومان هزینه نگهداری امانات نیستند نکته اصلی این است که باید دید این امتیاز میلیاردی به چه عزیزی داده شده تا ازجیب زوار امام هشتم به نوایی برسد آیا این کار از طریق برگزاری مناقصه واگذار شده ؟؟؟؟ در یک حساب سرانگشتی بر اساس آمار اعلام شده زایران در روزهای پایان ماه صفر بیش از سه میلیون نفر بوده اند که اگر فقط یک سوم آنها به محل نگهداری امانات مراجعه کرده باشند وجه دریافتی از انها در طول 4روز بالغ بر یک میلیارد تومان خواهد شد شک نکنید که این موضوع هم فقط یک رانت خواری است درمکانی که هزاران نفر در نوبت نوکری افتخاری امام رضا هستند انجام این کار برای آستان هزینه ای نخواهد داشت ومحل را هم می شود با پرداخت اجاره در اختیار گرفت مگر این که پشت پرده یک عزیزی باشد که قرار است به نوایی برسد (3387335) (alef-17)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۰۹:۵۶:۱۳
آیا این کارها با نظر و موافقت تولیت آستان قدس رضوی انجام می شود؟ (3387342) (alef-17)
 
علی70ساله
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۱:۰۷:۲۷
مادرم تعریف میکردمادرگذشته مشرف شدیم مشهدیک ماه یابیشتراقامت داشتیم هرروزه برای ماازمهمانخانه حضرتی غذامیاوردندحال مقایسه کنیدباامروز (3387584) (alef-3)
 
علي
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۳:۲۹:۲۳
بايد ديد كه هدف مسئولان آستان قدس رضوي از اين حركت چيست در حاليكه آستان قدس رضوي مشكل اقتصادي ندارد. و چه كساني يا چه تفكراتي از اين حركت استفاده خواهند نمود
يكي از اين عواقب اين حركت ، توهين به زائران امام رضا(ع) مي باشد.و دوم اگر كسي توان پرداخت را نداشته باشد آيا بايد شرمنده شود
(3388065) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۶:۲۲:۰۵
خوبه نگفتن تبرکاً میگیرند (3388611) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۲۳:۴۳:۳۱
واقعا باعث خجالت است ماهم مراجعه و اعتراض كرديم گفتند موضوع امنيتي است جالب اينجاست كه مانفهميديم بين امنيت و پول گرفتن از زوار چه ارتباطي است
اميدواريم در اينده كفشداري را به بخش خصوصي واگذار نكنند تا پولي شود ....!!!!! (3389683) (alef-13)
 
سهی
۱۳۹۴-۰۹-۲۴ ۰۱:۲۷:۴۵
من همیشه میگفتم چطور آستان قدس با این درامد وسیعش ( که به برکت امام رضا علبه السلامه البته) تئی این فروشگاه های آستان قدس که دم باب الجواد ( علیه السلام) هستن ، هیچی تخفبف نمیده ! در حالیکه توی شهر ما اصفهان ، الان کلی از فروشگاه ههای کوچک و بزرگ ، برای جلب مشتری بیشتر هم که شده ، روی جنساشون تخفیف میذارن . حالا با این حجم فروش این فروشگاه های آستان قدس و حداقل به خاطر زوار و .... خب یه کم از قیمت روی اجناس کمتر بگیرن . به خصوص که یه سری از جنساشون تولید خود آستان قدسه ! حالا با این خبر شما دیگه روم نمیشه به اون ایده ام فکر کنم !!!!!! این یکی دیگه نوبره (3389804) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۲۵ ۲۱:۵۰:۵۳
زعفران در مهشد بهترینش گرمی 7 هزار تومانه ولی زعفران تولیدی آستان قدس گرمی 10 هزار تومانه امروز مرغ کیلویی 5555 تومان بود ولی مرغ آستان قدس رضوی 7400 تومان بود. برای گرفتن فیش غذاخوری حرم چند تا شرط هست یا باید پولدار باشی و بری هتل 5 ستاره مثل درویشی با شروع قیمت اتاق از شبی 600 هزار تومان الی 4 میلیون تومان. یا باید خارجی پولدار باشی و یا باید یه گوسفند 500 هزار تومانی برای 2 تا فیش نذر کنی. میگم امام رضا تعذیرات نداره غذاخوریش خیلی گرونه مثلا یه پرس قیمه 250 هزار تومان . خیلی گرونه آقای تعذیرات رسیدگی کنید (3394369) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
بحث یک بی احترامی است، نه یک هزار تومانی!