نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356808
اعتدال منهای ولایت معناندارد/انتخاب «آیت الله جنتی» واقعیت مجلس خبرگان بود
تاریخ انتشار : جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵
امام جمعه موقت تهران با اشاره به تخریبهای صورت گرفته علیه آیت الله جنتی گفت:واقعیت در انتخابات هیئت رئیسه خبرگان ظهور پیدا کرد و مشخص شد تخریب در کوتاه مدت جواب می دهد اما در دراز مدت خیر.

به گزارش مهر، حجت الاسلام خاتمی خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در خطبه های سیاسی با تبریک ایام ولادت امام زمان (عج) گفت: مسئله مهدویت یک اعتقاد بین المللی است، اختصاصی به مسلمانان ندارد و ما تا پای جان پای این اعتقاد ایستاده ایم و آینده را از آن دین اسلام و اهل بیت می دانیم.

وی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر گفت: فتح خرمشهر از یادبردنی نیست. فتحی که کمر دشمن را شکست و خرمشهر عزیز از اسارت آزاد شد.

حجت الاسلام خاتمی ادامه داد: بر پیشانی این فتح مدال ارزشمند امام قرار دارد که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی(ره) گفت: زبان عاجز و قلم ناتوان از وصف این بزرگمرد و فقیه و سیاسیتمدار برجسته و احیاگر اسلام ناب محمدی است.

وی با اشاره به انتخاب امام خامنه ای به رهبری امت اسلامی در این روز گفت: سیاستمداران بزرگ بین المللی، ایشان را رهبری دوراندیش و حکیم می دانند و شکر این نعمت با ولایتمداری است نه ولایت‌شعاری.

حجت الاسلام خاتمی تصریح کرد: وحدت بر محور ولایت است و اعتدال منهای ولایت معنا ندارد. معتدل شما مردم هستید که پیوسته با ولایت بوده و هستید و شعارتان این است که ما همه سرباز توایم خامنه ای، گوش به فرمان توایم خامنه ای.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در بخشی دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: دیروز مقام معظم رهبری دو تعبیر در رابطه با مجلس خبرگان رهبری داشتند، فرمودند مجلس خبرگان موهبتی الهی و مجلسی معظم است.

تشکیل چنین مجلسی را در دنیا بی سابقه خواند و گفت: ۸۸ مجتهد مطلق با انتخاب مردم به مجلس فرستاده می شوند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنرانیشان فرمودند شخصیت حقوقی مجلس خبرگان مشخص است ولی از شخصیت حقیقی این مجلس بیشتر می توان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: پیشانی این دوره مجلس خبرگان پیام رهبری و انتخاب هیئت رئیسه در فضای بسیار صمیمی بود.

انتخاب آیت الله جنتی نقطه برجسته پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری

حجت الاسلام خاتمی گفت: نقطه برجسته این مجلس، انتخاب فقیه مجاهد، آیت الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری بود.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تلاش رسانه های استکباری برای تخریب این مجاهد، گفت:‌ در ایام انتخابات، رسانه های استکباری تمام تلاش خود را برای تخریب این مجاهد به کار بردند ولی خبرگان ملت جزئی از شما هستند و آنچه خبرگان انجام دادند در حقیقت شما انجام دادید و تودهنی محکمی به آمریکا، انگلیس و استکبار زدید.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: واقعیت در انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان ظهور پیدا کرد و مشخص شد تخریب ها در کوتاه مدت جواب می دهد اما در دراز مدت جواب نمی دهد. زمستان تمام می شود، روسیاهی برای ذغال می ماند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین و جلسه با خبرگان گفت: ایشان واژه جدیدی را به ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی اضافه کردند و آن واژه «جهاد کبیر» بود. در سوره فرقان آمده است از کافران تبعیت نکن و با آنها جهاد کبیر داشته باش. تفسیر مقام معظم رهبری نیز از این آیه این بوده است که عدم تبعیت از کفار، جهاد کبیر است. ما در حال این جهاد قرار داریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچه دشمنان در ۸ سال جنگ تحمیلی و تحریم به دست نیاوردند، می خواهند در جنگ نرم به دست آورند.

۵ ابزار دشمن برای جنگ نرم علیه ملت ایران

وی در تشریح ابزارهای دشمنان برای جنگ نرم ۵ ابزار دشمنان را بیان کرد.

حجت الاسلام خاتمی «باختن روحیه» را یکی از این ابزارها خواند و گفت: برخی افراد «ما نمی توانیم» ابزارشان است، «نمی توانیم با آمریکا بجنگیم». در جنگ احد نیز خداوند در قرآن به مجاهدین فرمود در جنگ احد روحیه تان را باختدید و نتوانستید پیروز شوید.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: آنها که دیروز می گفتند با «مرگ بر شاه»، شاه سرنگون نمی شود، امروز می گویند ما چاره ای جز رابطه با آمریکا نداریم.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن به دنبال فضاسازی برای رابطه و مذاکره با آمریکا است، گفت: این ملت شاه را سرنگون کرد و در سایه انقلاب این ملت سوسیال دموکراسی شرق متلاشی شد. در آینده نه چندان دور نیز لیبرال دموکراسی غرب درهم خواهد شکست.

وی «نفوذ» را دومین ابزار جنگ نرم دشمن خواند و گفت: «نفوذ» در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی واژه ای است که مقام معظم رهبری از عید فطر سال گذشته بارها تکرار کردند.

حجت الاسلام خاتمی «تخریب عناصر قدرت نظام» را سومین ابزار جنگ نرم دشمنان خواند و گفت: عناصری که دشمنان را به روز سیاه می نشاند، تخریب نیروهای مومن به نام افراطی و تندرو و تخریب روحانیون انقلابی با آرم آخوند حکومتی، تند و افراطی است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: تخریب نهادهای تاثیرگذار نیز در دستور کار دشمنان قرار دارد که در این راستا به تخریب شورای نگهبان و سپاه پاسداران می پردازند.

وی «دوقطبی» کردن جامعه را چهارمین ابزار دشمنان در جنگ نرم خواند و گفت: جامعه ما یک راه و یک رهبر دارد. «غفلت از دشمن و پرداختن به مسائل فرعی» را از ابزارهای دشمنان برای جنگ نرم خواند و گفت: دشمنان به دنبال ایجاد غفلت از مسائل اصلی هستند و تنها راه مقابله با این ابزار، مقاومت و بصیرت‌افزایی است.

مانع تراشی های مجدد سعودی ها برای حضور حجاج ایرانی

حجت الاسلام خاتمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت: آخرین اطلاعی که امروز ساعت ۱۰ گرفتم این بود که برای بار دوم هیئتی که از ایران به جده رفته اند، متاسفانه دچار مشکلاتی هستند. همچنان حکام جاهل آل سعود در برابر دو خواسته حق ملت ایران ایستاده اند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: مردم ما مردمی عزیز و باکرامت هستند و ما حجی می خواهیم که به حجاج ما اهانت نشود و امنیت حجاج ما تامین شود.

وی گفت: نه سفارت خانه و نه کنسولگری داریم. هرچه می گوئیم ضمانت دهید، ضمانت نمی دهند. مقامات بعثه نیز همه تلاش خود را کردند اما آنها نگذاشتند و سد عن سبیل الله شدند.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تبلیغات مقامات سعودی مبنی بر اینکه ایرانی ها نمی خواهند به حج بیایند، گفت: شما مصداق بارز کسانی هستید که سد عن سبیل الله می شوید و مانع حضور ایرانیان در حج هستید.

وی تصریح کرد: این حادثه بار دیگر نشان داد که آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد و باید حرمین شریفین تحت نظر هیئتی از دولت های اسلامی که دلداده به اسلام و متنفر از کفار و استکبار هستند، اداره شود. زیرا عمله های صهیونیست های لیاقت اداره حرمین را ندارند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۷ ۱۴:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۲۱:۲۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۲۲:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۵ ۱۳:۵۷
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ ۱۸:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۹ ۱۴:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۰۱:۵۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۷ ۲۲:۴۱
 
۱۳۹۴/۰۶/۰۲ ۲۳:۰۷
 
۱۳۹۱/۱۱/۲۷ ۱۴:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : نماز جمعه+سید احمد خاتمی
 
محمد
Italy
۱۳۹۵-۰۳-۰۷ ۱۷:۳۴:۰۸
سوال . چرا کسی که مردم به کمترین رای را داده اند از نمایندگان همان مردم بیشترین رای را میگیرد ؟! پاسخ میخواهم (3727186) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۸:۱۱:۵۶
پاسخ شما مخاطب محترم :
اولا جواب شما در پاسخ خودتان نهفته است ؛ نمایندگان همان مردم این تشخیص را داده اند ....
دوما این موضوع نمونه های مشابهی هم در اردوگاه آنطرفی دارد کروبی در مجلس ششم منتخب بیست و پنجم مردم تهران بود اما رییس مجلس شد ؛ ضمنا اگر کمی صبر کنید به احتمال بسیار زیاد طی دو سه روز آینده یک نمونه دیگر اتفاق خواهد افتاد در مجلس شورای اسلامی ؛ عارف رای اول تهرانی ها با حدود یک و نیم میلیون رای در مقابل لاریجانی منتخب سوم مردم قم با زیر سیصد هزار رای رقابت میکنند و اینطور که هویداست حتی هم لیستی های آقای عارف هم قرار است به لاریجانی رای دهند.... امیدوارم الف منتشر کند و شما مخاطب محترم هم جواب قانع کننده دریافت کرده باشید. (3727855) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۹:۳۵:۵۶
جواب مردم فقط تهران نیستند. بقیه ایران طوری رای دادن که شخصی مثل آیت الله جنتی رییس خبرگان بشه. جنتی تئ هر شهر دیگه ایی اول میشد و در نتیجه در کل ایران اول میشد (3727996) (alef-13)
 
حجت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۰:۲۰:۳۱
مگر کشور تنها در تهران خلاصه شده که اگ اونجا آخر شد دیگ در کل مملکت آخره.
اصلاحطلبان فقط وفقط در تهران پیروزی کاملی بدست آرودند، نه در کل کشور، این در انتخاب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز برایتان ثابت شد. (3728050) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۰:۴۲:۳۲
هر وقت شما فرق انتخابات منطقه ای و انتخابات در سطح کشور رو تونستی متوجه بشی جواب سوالت رو هم می گیری. (3728082) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۷:۵۶:۱۵
جواب شما : مردم ، فقط مردم تهران نیستند که . مردم بقیه استان ها و شهرستان ها هم « مردم » اند ! نمایندگان مجلس خبرگان هم نماینده کل کشور هستند. (3727836) (alef-13)
 
دکتر قاسم محبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۸:۴۷:۱۲
آقای خاتمی فرمودید واقعیت در انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان ظهور پیدا کرد و مشخص شد تخریب ها در کوتاه مدت جواب می دهد اما در دراز مدت جواب نمی دهد. زمستان تمام می شود، روسیاهی برای ذغال می ماند. اولا مناسب بود انتخاب مردم شریف و فهیم و مطلع پایتخت ایران اسلامی را مورد توهین قرار نمی دادید دوما باور کنید به همین منوال که فرمودید مردم استان تهران علی رغم دو دهه تخریب بی وقفه و تمام ناشدنی تصمیم به انتخاب آیت الله هاشمی رفسنجانی بعنوان منتخب اول خود گرفتند سوما آقای خاتمی شما و آقای جنتی در روزهای قبل از انتخابات به صراحت تأکید فرمودید مردم به جریان انگلیسی نه خواهند گفت باور کنید مردم استان وشهر تهران در انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی با همین تصور به پای صندوقهای رای رفتند. ما مردم استان و شهر تهران قطعا رای خبرگان رهبری در خصوص هیات ریسه را به احترام تام می پذیریم شما نیز به همین اندازه رای ما را محترم بدانید. (3727923) (alef-13)
 
محمد رضا مقتدایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۸:۵۳:۲۸
حجت الاسلام خاتمی اشاره کردند باختن روحیه را یکی از این ابزارهای دشمن است برخی افراد ما نمی توانیم ابزارشان است، نمی توانیم با آمریکا بجنگیم. در جنگ احد نیز خداوند در قرآن به مجاهدین فرمود در جنگ احد روحیه تان را باختدید و نتوانستید پیروز شوید. ایکاش اقای خاتمی یک بار به صراحت و بی کنایه فقط به اسم یک نفر از جریانی که همیشه و مستتر باید بشنیوم اشاره کنند یعنی بفرمایند فلان شخص دقیقا چنین گفته است تا فرد مذکور نیز بتواند به دفاع از دیدگاه خود اقدام کند تا کی باید در لفافه بگویند یا چنین فضاسازی به آلوده سازی جامعه به شایعه پذیری و ایراد اتهام ناروا به دیگران نمی انجامد ایا دو قطبی سازی مورد اشاره اقای خاتمی را نمی توان در همین مورد نیز جستجو و مصداق یابی کرد که مدام بخشی مبهم و غیر قابل اشاره از جامعه و کشورمان را نفوذی و عامل دشمن خطاب کنیم اقای خاتمی دشمنی مانند انگلیس چه میزان باید هزینه کند تا مدام در تربینهای کشورمان گویندگان بخشی مبهم و البته بسیار جدی و موثر از کشورمان را انگلیسی خطاب کنند؟ (3727930) (alef-13)
 
سید جعفر نوروزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۹:۰۵:۴۰
آیت الله سید احمدی خاتمی تأکید دارند که دوقطبی کردن جامعه از ابزارهای جدی دشمنان در جنگ نرم است اینکه غفلت از دشمن و پرداختن به مسائل فرعی هدایت شود. بنده نیز با بیان ایشان کاملا همراه هستم اما ضروری می دانم از ایشان بخواهم مواضع و سخنان خود طی سه سال گذشته را بررسی نمایند تا ببینند تا چه اندازه در تاختن به برخی شخصیتهای عالی رتبه نظام و خانواده ایشان تاختند واقعا عملکرد به فرض خطا و حتی گناه آلوده یکی از مقامات نظام موضوع اصلی کشور بود؟ ایا تصویرسازی از خبرگان رهبری که به فرموده رهبری دو وظیفه بسیار کلیدی انتخاب رهبری و نظارت بر بقاء شرایط رهبری را عهده دار است در برابر انتخاب فلان عضو بجای فلان عضو که خود تأکید کردند تماما از فضلا و مجتهدین علی الاطلاق هستند موضوعی فرعی نبود؟ ایا جبهه گیری در برابر انتخابات تهران تحت عنوان اینکه نمایندگان خبرگان در انتخاب هیان ریسه مجلس خبرگان رفتاری غیر انگلیسی داشتند دامن زدن و زایش موضوعات فرعی پر چالش در برابر موضوعات اصلی دشمن نیست؟ آیت الله خاتمی حتما می توانستند برای ارتقاء باورهای حی و موجود مردم مسلمان ایران در بیت با ولایت از فرصت خطبه ها بهره برده و بر اقدامات عملی و قابل توضیح و حتی قابل دفاع مجلس خبرگان چهارم در خصوص نظارت بر بقاء شرایط رهبری با ذکر مصادیقی در این معقوله می پرداختند تا ضمن تبعیت از فرمایش دو روز قبل رهبری در دانشگاه امام حسین(ع) زمینه ای می ساختند که مردم بر حدود سه دهه بیت با رهبری فرزانه ببالند و بر ایمانی بیش از پیش تکیه کنند. (3727945) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.