توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 286707
«چل چلی» سجاد گودرزی؛ چشمه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۸
چل چلی
سروده: سجاد گودرزی
ناشر: چشمه ، چاپ اول ۱۳۹۴
۱۱۵صفحه، ۹۰۰۰ تومان

این کتاب را فروشگاه اینترنتی شهر کتاب  تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

به سال ۱۳۵۵ به دنیا آمده و از بیست سالگی به صورت حرفه‌ای وارد فضای شعر شده است و رفته رفته در مسیر بدل شدن به شاعری با تجربه قرار گرفته است.

نخستین دفتر شعر سجاد گودرزی با عنوان سیاهه مسیرها در سال ۱۳۸۵ توسط نشر ثالث منتشر و راهی بازار نشر شد. دومین مجموعه شعر سجاد گودری با عنوان جنبش تن با کو توسط نشر چشمه منتشر شد.

«چل چلی» دربرگیرنده تازه ترین سروده های گودرزی است که با عنوان فرعی آن «چند شعر برای ترک یک معشوقه» در مجموعه جهان تازه شعر نشر چشمه منتشر شده است.

کتاب حاضر از ۸۷ شعر کوتاه سپید تشکیل می شود که همانند دیگر سروده های گودرزی مایه هایی از طنز و بازی های زبانی اصلی ترین مشخصه این شعرها را تشکیل می دهد. گودرزی با اشعار می کوشد به آشنایی زدایی از مفاهیم و تصاویر ملموس زندگی پیرامون انسان امروز بپردازد.


در شعر ردپا از این کتاب می خوانیم:

یک رد پا در برف
یک پا قرمز
یک پا سفید
یک پا قرمز
یک پا سفید
یک پا سفید
یک پا سفید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«چل چلی» سجاد گودرزی؛ چشمه