توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471675
رئیس سابق اف بی آی درصدد شهادت علنی علیه ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، رئیس سابق اف بی آی که توسط ترامپ از سمتش عزل شده است، درصدد است تا در ملاء عام در کمیته اطلاعاتی سنا درباره روابط احتمالی روسیه با ستاد انتخاباتی ترامپ شهادت دهد.

به گزارش تسنیم، به نظر می رسد که «جیمز کومی» رئیس سابق اف بی آی که اخیرا با دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از سمتش برکنار شده و هنوز درباره عزل ناگهانی خود اظهار نظری نکرده است، تمایل دارد تا در ملاء عام در کمیته تحقیقاتی سنا حاضر شود و درباره روابط احتمالی میان روسیه و ستاد انتخاباتی ترامپ گواهی دهد.

کومی به عنوان هفتمین مدیر تاریخ اف بی آی، پیشتر دعوت کمیته تحقیقاتی سنا برای شهادت در رابطه با اخراجش از اف بی آی را رد کرده است زیرا این جلسه قرار بود پشت درهای بسته برگزار شود.

اما یکی از همکاران نزدیک کومی در مصاحبه با «نیویورک تایمز» اعلام کرده است که رئیس سابق سیا تنها در صورتی راغب به صحبت در کمیته اطلاعاتی سنا خواهد بود که این جلسه دادرسی در ملاء عام برگزار شود.

با وجود انتشار گزارش هایی مبنی بر جلسه محرمانه ترامپ و کومی در کاخ سفید و درخواست ترامپ از کومی برای جلب وفاداری وی، ترامپ در توئیتر خود رئیس سابق اف بی آی را تهدید کرد و نوشت بهتر است کومی قبل از اینکه مطالبی را برای رسانه ها افشا کند، بداند که هیچ نوار ضبط شده ای از مکالمات آنها در کاخ سفید وجود ندارد.

شبکه تلویزیونی «سی ان ان» به نقل از یکی از دوستان کومی نوشته است که رئیس سابق اف بی آی اصلا نگران وجود نوار مکالمات ضبط شده میان خودش و ترامپ نیست.

شبکه خبری «ان بی سی نیوز» نیز از طریق دسترسی به نزدیکان کومی به نقل از آنها نوشته است که کومی امیدوار است که نواری از مکالماتش با ترامپ وجود داشته باشد.

رسانه های خبری آمریکا انگیزه ترامپ از اخراج کومی را نظارت رئیس سابق اف بی آی بر پرونده رسیدگی به روابط احتمالی ستاد و مشاوران ترامپ با دولت روسیه می دانند. این در حالیست که ترامپ و معاونانش در کاخ سفید در چند روزی که از اخراج کومی می گذرد، توجیه های متفاوتی از علت برکناری کومی نقل کرده اند و این تناقض گویی ها از سوی ترامپ و کارکنانش منجر شده است ترامپ تهدید کند که تمام نشست های خبری کاخ سفید را کنسل خواهد کرد.

به دنبال برکناری کومی، «اندرو مک کیب» به عنوان سرپرست موقت اف بی آی روی کار آمده است.
 
 
کلمات کلیدی : رئیس اف بی آی+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.