توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443577
ورود ۱.۵ میلیون نفر به بازار کار در سال گذشته
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه باید با یکدیگر مدارا کرده و با عقلانیت کار کنیم، گفت: در سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و یک و نیم میلیون نفر وارد باز کار شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر علی ربیعی در همایش بزرگ کارآفرینان و تعاون‌گران برتر، کارگران و واحدهای نمونه آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: روح انقلاب در جهت رفع انسداد اجتماعی و سیاسی بود و همچنین از بعد فرهنگی، اخلاقی نیز روح انقلاب جاری بوده؛ از این رو باید مراقب باشیم که اخلاق انقلاب را در جامعه جاری کنیم؛ چرا که در زمان انقلاب اگر کسی پنج لیتر نفت داشت به همسایه خویش نیز می‌داد، باید اکنون نیز این روحیه را در جامعه جاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه، از اخلاق و معنویت انقلاب قدری فاصله گرفتیم، گفت: جنگ تحمیلی شرایطی را فراهم کرد که به معنویت انقلاب برگردیم، اکنون نیز باید این روحیه را در خود پرورش داده و اگر چنانچه غفلت کنیم، مناسبات گذشته بازسازی خواهند شد.

ربیعی در خصوص روح اقتصادی انقلاب نیز گفت: آرزوی امام راحل پیشرفت ایران بود، قطعاً انقلاب باید با ابعاد اقتصادی ادامه یابد و کاهش و رفع نابرابری‌ها و همچنین اهمیت به کرامت انسان‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما در بعد اقتصادی، عدالت گرایانه و عدالت جویانه حرکت کرد تا مردم برابر زندگی کرده و فرصت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برابری داشته باشند.

ربیعی با اشاره به اینکه پیشرفتی که در آن عدالت و رفع نابرابری ملموس باشد، همان مسیر اقتصادی انقلاب است، خاطرنشان کرد: جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که تولیدگرا باشد، این تولیدگرایی شامل تمامی موارد اعم از تولید فکر، اندیشه، کالا و... است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در جامعه ای که افراد با پول، پولدار می‌شوند آن جامعه رانتی است، در سوی دیگر جامعه‌ای که افراد آن با خلاقیت و ایده به تولید برسند، آن جامعه تولیدگرا بوده و در مسیر توسعه حرکت خواهد کرد.

وی گفت: سال‌ها شرایطی پیش آمد که افرادی توانستند به راحتی پول پارو کنند؛ تنها در جامعه تولیدگرا، قشر کارگر محترم است.

وی با اشاره به اینکه بنده خودم زمانی کارگر بودم، بیان کرد: کارگر به اسم محترم نمی‌شود، بلکه به رسم اینکه روح تولید در آن جامعه جاری باشد، محترم می‌شود، اکنون بچه‌ای جرات نمی‌کند بگوید پدرم کارگر است.

وی با تاکید بر اینکه، روح انقلاب در تعاون، کارآفرینی و تولید جاری بوده است، یادآور شد: ما به باهم بودن نیاز داریم تا بتوانیم با قوت تمام در مسیر پیشرفت حرکت کنیم.

ربیعی تاکید کزد: به عنوان بخشی از دولت معتقد هستم که در برخی بخش‌های کشور، کارهای زیادی نکرده و با حدمطلوب و آرمان‌هایمان فاصله داریم؛ اما هدف ما این است که بتوانیم برخلاف منتقدین بی انصاف که در تلاش برای هیچ نشان دادن تلاش‌های مسئولان هستند، روح انقلاب را در حوزه  کار، تولید و اقتصاد دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه، دولت اعتقاد به مدارا و سخت کوشی و همچنین حرکت در جهت عقلانیت دارد، بیان کرد: تلاش ما در راستای تثبیت وضعیت اقتصادی و ترسیم چشم انداز اقتصادی و تولیدی قابل پیش‌بینی است.

وی ادامه داد: دولت یازدهم در بهبود فضای کسب و کار نیز پیشرفت دارد؛ اما این مسیر طولانی است و نیازمند زمان و تلاش بسیاری است تا به حد مطلوب برسیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه، قدرت خرید قشر بازنشسته و کارگر کاسته شده است، خاطرنشان کرد: برای افزایش قدرت خرید جامعه کار تلاش می‌کنیم و می‌دانیم که این مسمتری بازنشسته‌ها شایسته‌شان نیست؛ اما در طول این سال‌ها نیز سعی کرده‌ایم که مستمری را به تورم پیشی دهیم.
 
کلمات کلیدی : وزیر رفاه + علی ربیعی + کار و اشتغال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.