توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457671
ضربه تازه به فرمان ترامپ درباره ممنوعیت صدور ویزا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
یک قاضی هاوایی تعلیق فرمان رئیس جمهور آمریکا، برای ممنوعیت ورود اتباع 6 کشور مسلمان را تمدید کرد.

به گزارش فارس، یک قاضی فدرال در هاوایی شامگاه چهارشنبه به وقت محلی (صبح پنج‌شنبه به وقت تهران) تعلیق فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای ممنوعیت ورود شهروندان 6 کشور مسلمان را تمدید کرد.

به نوشته یو اس ای تودی، دریک واتسون، قاضی دادگاه فدرال هاوایی آمریکا است که پیش از این در پانزدهم مارس فرمان ترامپ را به حالت تعلیق در آورده بود و اکنون با سختگیری بیشتری این تعلیق را تمدید کرد.

دستور جدید صادر شده از سوی دونالد ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان 6 کشور مسلمان بود که به گفتۀ قاضی دریک واتسون، شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می‌دهد این فرمان جدید با بخشی از قانون اساسی مبنی بر جلوگیری از تبعیض مذهبی مغایرت دارد.

در این فرمان جدید ترامپ، شهروندان کشورهایی شامل ایران، سوریه، سودان، لیبی، سومالی و یمن در مرحلۀ نخست بمدت 90 روز از ورود به آمریکا ممنوع شده بودند. طبق این فرمان قرار بود آمریکا پذیرش پناهجویان را برای 120 روز متوقف کند.

دونالد ترامپ در فرمانی پیش از این در ماه ژانویه خواستار ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان شده بود که آن نیز با فرمان قضات فدرال و شکایت چند ایالت کنار گذاشته شد. در فرمان جدیدنام عراق حذف شده بود.
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۰۷:۵۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۰۳:۲۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۰ ۰۳:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۹ ۲۱:۲۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۱۳:۱۸
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ ۱۱:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۷:۲۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۷:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۳:۱۱
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+قانون لغو ویزا+اقدامات ترامپ+مهاجرت به آمریکا+ویزای آمریکا+درخواست کاخ سفید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.