نظر منتشر شده
۲۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487470
جهانگیری: نرخ بیکاری تحصیل‌‌کرده‎های کشور بالای ۲۵ درصد است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه چالشی بیشتر از بیکاری در کشور نداریم گفت: اگر گفته می‌شود نرخ بیکاری کشور ۱۲ درصد است بیکاری نیروی تحصیل‌کرده کشور بالای ۲۵ درصد و نیازمند تصمیمات جدید است.

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان در رشت‌ اظهار داشت: استان گیلان سرزمین مردان بزرگ بوده و همیشه یک مرکز نخبه‌پرور کشور است و گیلانی‌ها همواره در تاریخ ایران نقش تعیین‌کننده‌ای داشته‌اند.

معاون اول رئیس جمهور به حضور گسترده مردم گیلان در انتخابات 29 اردیبهشت اشاره کرد و اعلام داشت: باید از مسئولان استان گیلان تشکر کنیم که چنین فضایی را در این استان به‌وجود آوردند. وی تصریح کرد: خوشبختانه انتخابات مهمی برگزار شد و ار نظر آرامش و نظم و آگاهی، ایران را به‌عنوان یکی از دموکراسی‌ترین کشورها در منطقه و جهان معرفی و به عزت نظام و مقام معظم رهبری اضافه کرد.

جهانگیری با بیان اینکه سرمایه اجتماعی کشور پس از انتخابات در کشور بالا رفت، بیان داشت: امید و روحیه در کشور بالا رفته و با آگاهی که از انتخابات به‌وجود آمده باید برای حل چالش‌های کشور تلاش کنیم. معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه در شرایط و منطقه‌ای حساس قرار داریم گفت: آمریکا هر روز در منطقه دست به اقدام خاصی می‌زند و یک روز بی‌دلیل اعلام می‌کند که دولت سوریه می‌خواهد از سلاح شیمیایی استفاده کند.

جهانگیری با بیان اینکه ما کشور امن و با ثباتی در منطقه هستیم ابراز داشت: باید امن و پایدار بمانیم و کمک کنیم امنیت منطقه بیشتر شود و با توجه به شرایط خاص منطقه با همدلی بیشتر کشور را از چالش عبور دهیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه چالشی بیشتر از بیکاری در کشور نداریم بیان کرد: اگر گفته می‌شود نرخ بیکاری کشور 12 درصد است بیکاری نیروی تحصیل‌کرده کشور بالای 25 درصد است و نیازمند تصمیمات جدید است. وی با بیان اینکه برای رفع مشکل بیکاری باید تولید و سرمایه‌گذاری افزایش یابد گفت: باید منابع مالی را از دنیا جذب کنیم و به کمک بخش خصوصی نیازمندیم و همه بخش‌های کشور با وحدت در یک مسیر قرار گیرند تا مشکلات اقتصادی حل شود.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: باید زمینه‌ای به‌وجود آوریم تا سیاست اقتصاد مقاومتی در کشور اجرایی شود و همه بخش‌ها باید در این حوزه  تلاش کنند.

جهانگیری با بیان اینکه دولت در پایان سال 95 دستاورد خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی داشت اعلام داشت: رشد اقتصادی کشور به بیش از 5 درصد رسید و اشتغالزایی نیز بیش از میزان مورد انتظار بود. وی با اشاره به اینکه همه مدیران باید جایگاه خود را در سیاست اقتصاد مقاومتی مشخص کنند تصریح کرد: دولت دوازدهم دولتی است که نیروهای مجرب و متخصص دارد و امیدواریم بتواند با سرعت بیشتر به اقتصاد کشور کمک کند.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال 96 اقتصاد کشور بتواند به دستاوردهای مطلوب برسد و طرح‌های نیمه تمام بیشتری در کشور تکمیل شود. جهانگیری با تاکید بر اینکه گیلان باید نقش تعیین‌کننده‌ای در صادرات غیرنفتی داشته باشد بیان داشت: استان گیلان یک استان معمولی نیست و برای استان گیلان نقشی فراملی قائل هستیم.

وی استان گیلان را یکی از کانون‌های اصلی گردشگری کشور معرفی کرد و گفت: گیلان از نظر گردشگری به تبلیغ نیاز ندارد و گردشگری گیلان باید در اقتصاد آن اثر بگذارد و اقتصاد گیلان باید با گردشگری متحول شود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه محدودیت‌های استان گیلان باید برطرف شود خاطرنشان کرد: یکی از محدودیت‌ها حمل و نقل است که باید برطرف شود و متاسفیم قول داده شده برای تکمیل راه آهن گیلان سر وقت انجام نشد.
 
کلمات کلیدی : جهانگیری، نرخ بیکاری، تحصیل‌‌کرده‎
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۳:۴۹:۴۷
حالا چرا بالای 25 درصد؟ اگه بگیم بالای 10 درصد هم همون میشه.
تو بعضی شهرها شنیدیم بالای 50 درصد. جایی آمار رسمی نیست؟ (4451255) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۱:۰۳:۱۸
خیلی جالبه....معاون اول دولت امار بیکالری اعلام می کند....
شما باید بیکاری را ریشه کن کنید و گرنه ما مردم عادی هم می دانیم نرخ بیکاری وحشتناک است (4451691) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۱:۰۴:۲۱
اقای جهانگیری دز زمان انتخابات اقای رئیسی حرف از 1 میلیون شغل زد خندید به وعده ای که داد اما خود شما وعده 950 هزار شغل دادید و فرمودید عملی است خوب شروع کنید.... (4451692) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۱:۰۴:۵۶
اقای جهانگیری حتما باید دولت 12 شروع شود تا وعده 100 روزه را عملی کنید؟
الان که دولت بعد هم خودتان هستید چرا شروع نمی کنید؟ (4451694) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۳:۵۹:۱۰
دولت هرچه سریعتر اساتید پا به سن گذاشته دانشگاه ها را باید بازنشسته کند و جوان های تحصیل کرده (دارای مدرک دکتری) را به عنوان هیات علمی های جدید جذب کند! چه معنی دارد که استاد 60 ساله که آلزایمر هم گرفته هنوز سر کلاس های درس حاضر باشد و جای چهار جوان تحصیل کرده دیگر را تنگ کرده باشد!!! (4451265) (alef-11)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۴:۳۵:۱۲
جناب جهانگيري
همه از شناخت بيشتري كه در مناظره ها از شما پيدا كردند ، لذت بردند
ولي بپذيريم اگر تسهيلات بانكي ٥٪ نامحدود دولتي و با شرط ""اخذ تضامين لازم""
از طرف بانك مركزي در اختيار كشاورز ، توليد كننده ، صنعتگر ، انبوه ساز ، شركت هاي صدور خدمات مهندسي ، توريسم و....
قرار بگيره
نه تنها مشكل اشتغال كه صد البته مشكل تورم و ركود و .... هم ، يك شبه حل خواهد شد

مديران اقتصادي شما بهر دليل ، نميخوان مشكلات حل شه
به عقل ناقص من ميرسه ، به عقل اقتصاددانان و مديران و مسئولين نميرسه
والله ميرسه
نميخوان
منافع بسيار بسيار ادم هاي محدود در دولتها ، با منافع بانكها گره خورده و كشور رو دچار مشكل كرده (4451317) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۵۱:۴۷
چیزی که به ذهن شما دوست عزیز خطور نکرده اینه که آیا میتوانید پیش بینی کنید که مردم از این وامهای مثلاً 5% در چه بازاری سرمایه گذاری و استفاده میکنند؟ آیا میتوانی آن بازار را تحت کنترل داشته باشید؟
مسلما کار راحتی نیست! (4451529) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۴:۳۷:۲۴
بالای 25 درصد میشه 80 درصد دیگه ؟ (4451321) (alef-11)
 
شهریار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۴:۴۲:۰۶
الآن از هر ده فارغ التحیل دانشگاهی حداقل نه تاش بیکاره و این یعنی نود درصد نه 25 درصد . مسئولین بیان سطح جامعه تا عمق فاجعه رو درک کنن (4451330) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۴:۵۰:۵۹
بعد از چهار سال یک آمار
بعد از چهل سال طرح
انشاالله بعد 400سال برای اونها شغل ایجاد میشه. (4451344) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۵:۰۶:۱۴
با احتساب‌بیکاران مظلوم که فرزند وزرا هستن و حساب کردین یا بدون آن؟؟ (4451368) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۵:۱۰:۵۲
دست شما درد نکند................خسته نباشید . (4451374) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۵:۱۴:۲۴
بعد انتخابات دیگر هر سه پسر بیکار من رفتند سرکار و ما کمال تشکر را داریم (4451376) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۵:۲۸:۲۲
شمام هی فقط آمار بدین!
بالاخره از بیکاری بهتره!
جوونام برن به ....! (4451395) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۵:۴۰:۲۸
منظور ایشان این بود که نرخ شاغلین تحصیل کرده کمتر از ۲۵ درصد است .
چون نرخ بیکاران تحصیلکرده بیش از ۷۵ درصد است
مثل تمام آمارهای واقعی . (4451412) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۶:۳۳:۱۸
1- روزی که دانشگاه آزاد تاسیس میشد موسسین فر مودند ما قرار است دانشگاهی داشته باشیم به مردم علم بیاموزد. نه مدرک بخواهد در ورود و نه مدرک بده. در خروج. حتی یکی از اعضای ستاد انقلاب فرهنگی آن زمان در سیما گفت پیامبر گرامی فرمودند زگهواره تا گور دانش بجو نفرمودند مدرک بجو (ان شالله دوستان با شن بیشتر یادشان می آید.)
2- پس از انکه قرار شد این دانشگاه مدرک بدهد از جناب جاسبی در مورد شغل مناسب پرسیده شد. فرمود اون مشکل من نیست مشکل وزارت کار است اونها فکر کنند.

3- امروزه بیش از 2000 موسسه آموزش عالی در کشور داریم که مدرک بالای دیپلم دست ملت میدهند عمدتا بصورت پولی. لطفا به عدد 2000 بار دیگر عمیقا فکر کنید سرتان حتما سوت خواهد کشید.
4- شرایط و لوازم کافی برای ایجاد شغل را فراهم نکرده ایم در کشور. طبیعی است که بیکاری و رکود باشد و بین تحصیل کرده ها بیشتر. (4451466) (alef-11)
 
م
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۶:۵۴:۵۵
دوست عزیز فکر نمیکنید مشکل از جای دیگری باشد ؟؟ چرا در کشور آلمان با اینکه هیچ کنکوری وجود ندارد و علاوه بر اینکه دانش آموزان آلمانی صرفا با سوابق تحصیلی به دانشگاه میروند ، سالانه چندین هزار نفر از کشور های مختلف برای ادامه تحصیل و کار به این کشور مهاجرت میکنند ولی دچار مشکل بیکاری نیست . فکر نمی کنید مشکل از سیستم آموزشی قدیمی و کهنه ما در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی و هست که صرفا تئوری به دانشجو یاد می دهد ؟؟؟ فکر نمی کنید کنکور ملاک مناسبی برای سنجش توانایی ها و استعداد های یک جوان نیست؟؟ چرا تو کشورهای دیگه هر کس میره سمت علاقش و مشکل کار هم پیدا نمیکنه یکی میره تاریخ میخونه و یکی میره باستانشناسی ولی تو ایران یه زمانی همه میخواستند مهندس و وکیل بشند و الان همه میخواهند پزشک و دندانپزشک . به نظر شما این نشان از یک مشکل عمیق اجتماعی و نشانه بیماری جامعه نیست؟؟ (4451490) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۴۴:۵۹
تو آلمان الکی مدرک نمیدن واقعا باید جون بکنی و تو رشته ی انتخابیت زندگی کنی اما تو ایران با همین بهانه و مقایسه ی مغلطه آمیز کنکور رو برداشتند بعد هم بدون اینکه دانشجو چیزی یاد بگیره یه مدرک بهش دادن که روش نوشته کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری! (4451590) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۵۵:۳۳
خیر قربان نکات نه چندان دقیقی فرمودید.
در این مورد که کشور مشکل اشتغال بطور عام دارد و البته ادله آن ننوشتم که الفیون سانسور نکنند چون کمی سیاسی میشد. ولیکن نکاتی که پشت سر هم ردیف فرمودید.

حداقل در حوزه مهندسی سطح آموزش در دانشگاه های خوب کشور مناسب است ( البته نه همه موسساتی که اسم دانشگاه را یدک میکشند. ) تمام فارغ التحصیلان این رشته ها در دانشگاه های مطرح کشور یا شغل مناسبی میابند یا متاسفانه به خارج میروند و البته در انجا بطور معمول موفق هستند.

به کنکور ایراداتی وارد هست ولیکن متاسفانه با نحوه انتخاب رشته و دانشگاه توسط دانش آموزان امکان یافتن روش جایگزین در شرایط موجود نیست. دلیل کوتاه این سخن آنکه عده ای در مجلس 7 تلاش کردند و قانون حذف کنکور هم مصوب کردند اما الان نزدیک 10 سال میگذرد و اجرایی نشده چرا که اساسا اجرایی نبود ( این را بعنوان کسی که در جریان جزئیات تصویب آن قانون بودم نوشتم ). ضمنا و لطفا بجای مقایسه ما با آلمان که وجوه افتراق فراوانی داریم با چین کره و ترکیه مقایسه فرمایید به نتایج دیگری میرسید.

با جمله آخر شما مدافقم مکانیزم انتخاب رشته و علایق دانش آموزان در ایران مشکل جدی دارد و شاید تعبیر بیمار گونه شما را بتوان برای آن بکار برد. (4451598) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۰۴:۰۷
از حقوق اساسی هر انسانی این است که بتواند در رشته مورد علاقه اش تحصیل کند و از دیگر حقوق او این است که مدرکی به او داده شود تا مبین مهارت و علم و تلاش های او باشد
می فرمایید افراد نباید دنبال مدرک باشند ولی چرا ادارات و شرکتهای دولتی در استخدام افراد دارای مدارک بالا را جذب میکنند؟

میخواهید تمام دانشگاه ها را تعطیل کنیم که فقط شما مدرک داشته باشید؟ (4451547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۷:۵۴:۲۴
پول نفتی رو که میفروشی نمیتونی دریافت کنی حالا منتظر سرمایه گذاری خارجی هستی !!!!!یعنی تا سرمایه گذاری خارجی نشه مشکل بیکاری پابرجاست!!!! اونم نمیگی مشکل بیکاری رو حل می کنیم ، میگی باید حل شه! کی باید این کار رو انجام بده! اون هم باید مدیر از خارج بیارید بابا سفسطه بسه!!!! (4451531) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۲۳:۱۳
رئیس جمهور فرمودند سالی 950 هزار شغل تولید می کنند
منتظریم (4451566) (alef-11)
 
هستی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۸:۳۵:۱۷
در جواب دوست م
تو آلمان درامد یک پزشک عمومی 10 میلیون در ماه و درامد یک مهندس(تازه اگه بتونه یک ک پیدا بکنه ) 2 م نیست با اعمال مالیات حتی رابطه ی معقولی بین درامد یک کارگر ساده و استاد تمام دانشگاه یا نجومی بگیر توالمان وجود داره (مثلا تو ایران خیلی از کارگرها حقوق اولیشون رعایت نمیشه اعم از بیمه و...طوری که تا دهها سال کار نمیتونه خونه بخره )
خلاصه همه میخوان دکتر داروساز دندانپزشک و... بشن .اگه رابطه ی معقولی بین درامد و شغل وجود داشته باشه تعدد خیلی زیادی از این افراد که الان منتظرن تا چند روز دیگه کبدن میرن سراغ دلخواهشون.
در مورد اماری که دوستمون بالا اشاره کرد ما 2500 تا موسسهآموزش عالی اعم از سراسری شبانه غیر انتفاعی آزاد پیام نور فنی پردیس و....داریم توجه بفرمایید کشور چین 2400 موسسه دارد ما با جمعیت 80 م چین با جمعیت 1.2 میلیاردی و اقتصاد صنعت به مراتب بهتر .جالبه بدونین ما تو تولید مهندس رتبه سوم دنیا بعد از امریکا و روسیه رو داریم و...
با کمی تامل میشه مافیای سودهای کلان از بدبختی و هدر رفتن سرمایه های این ملکت رو متوجه شد جویکه همه رو به سمت کنکور و قبولی تو دانشگاه هول میده تا عده ای سود برند
الان سر 2500 کد رشته دانشگاه ازاد دعواست .سران دانشگاه ازاد میگن حذف این کد رشته ها دانشگاه پولی برای پرداخت به هیئت علمی نداره
دیگه دلم گرفت نمیتونم بنویسم ... (4451580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۱:۰۵:۵۱
هی دانشگاه درپیت راه بندازید و مدرک بدید (4451697) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۱:۰۹:۲۵
البته تحصیلکرده ای که سرش به تنش بیارزه هرگز بیکار نمیمونه (4451703) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۱:۲۸:۰۷
دانشگاه آزاد باعث مدرک گرایی و بیکاری شده (4451718) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۱:۴۵:۱۳
همش تقصیر دانشگاه آزاد و پیام نوره . ههههیییی نور به قبرت بباره حاج آقا با این نونی که گذاشتی تو سفره جوونا (4451731) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۲۲:۱۰:۱۴
آمار رسمي؟! ما آمار غير رسمي هم داريم؟! اشتغال معظلي است با شعار حل نميشه سونامي بيكاري را دست كم نگيريد (4451744) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.