نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 237774
«قدیس»؛ ابراهیم حسن بیگی؛ نشر نیستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۲۳
قدیس
نوشته: ابراهیم حسن بیگی
نشر نیستان، چاپ سوم ۱۳۹۲
شمارگان۱۲۰۰ نسخه
۲۱۸ صفحه،۱۷۰۰۰ تومان

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب
، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

***

نشر نیستان در مجموعه کتاب‌های ادبیات برتر عنایت ویژه‌ای به ادبیات آیینی در قالب نمایشنامه و به‌خصوص رمان داشته است. آثاری که بر پایه المان‌هایی برگرفته از فرهنگ و مذهب و آداب رسوم ایرانی / اسلامی به روی کاغذ آمده‌اند. نوشتن این قسم آثار داستانی از دشواری‌های فراوان و خاص خود برخوردار است. از نیاز به تحقیق در منابع گوناگون، برقراری تعادل میان واقعیت و تخیل بگیریم تا افتادن به ورطه شعارزدگی که می‌تواند زحمات نویسنده را تا حد زیادی به باد بدهد و از همه مهم‌تر بروز حساسیت‌هایی که در صورت کم توجهی نویسنده به ظرافت‌های آن، (خودآگاه یا ناخودآگاه) می‌تواند تبعات و حاشیه‌های گوناگونی برای نویسنده به همراه داشته باشد (که اخیراً نمونه‌ای از آن را درباره رمان دوازدهم دیدم).

خوشبختانه ابراهیم حسن بیگی مجموعاً از موارد فوق به‌سلامت جسته و اثری کم و بیش پذیرفتنی را از این منظر، پیش روی مخاطب گذارده است.

ابراهیم حسن بیگی نامی آشنا در عرصه ادبیات است که تاکنون آثار متنوعی در حوزه‌های مرتبط با ادبیات از نقد ادبی تا رمان و داستان کوتاه به قلم او منتشرشده است.

«قدیس» از آخرین نوشته‌های اوست و کوشیده در این رمان رویکردی نو به زندگی امام علی (ع) داشته باشد. حسن بیگی در قدیس کوشیده تصویر امیرالمؤمنین (ع) را از منظر نگاه انسانی که به دینی دیگر تعلق دارد به تصویر بکشد. به همین خاطر در میان منابع مورداستفاده در این رمان، به کتاب‌هایی که توسط نویسندگان مسیحی که در بزرگداشت شأن و مقام علی (ع) نوشته‌شده برمی‌خوریم.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۵ ۱۳:۵۳:۵۷
کتابهای چاپ انتشارات نیستان فوق العاده گران است
بنظرمیرسدانتشارات نیستان کار کتاب را با تجارت اشتباه گرفته است
نظر خوانندگان محترم را به قیمت کتاب فوق جلب مینمایم
بنابر تقسیم قیمت کتاب بر تعداد صفحات مبلغ 78تومان برای هر صفحه و156تومان برای هر برگ بدست میایدضمن اینکه کتاب فوق چاپ سوم میباشد
در مقام مقایسه شما را ارجاع میدهم به کتاب دوبرادر چاپ نشر اطلاعات که در عین حال که چاپ اول آن میباشد باقیمت 35هزار تومان چاپ شده است واز تقسیم قیمت کتاب بر تعداد صفحات که 912 صفحه میباشد قیمت هر صفحه38تومان بدست میاید
یعنی در هر صفحه 40تومان گرانفروشی و در هر برگ 80تومان اجحاف
به انتشارات نیستان باید آفرین گفت که دست گرانفروشان بازار ومغازه ها را در کار فرهنگی کتاب از پشت بسته اند
و نیز به آقای سید مهدی شجاعی که متاسفانه از اسم ایشان دارد سواستفاده میشود باید گفت اگر موضوع فوق مورد قبول شماست که واویلا واگر نیست جلوی این کار رابگیرید (2407201) (2412528) (alef-15)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«قدیس»؛ ابراهیم حسن بیگی؛ نشر نیستان