نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 324777
تدوین مقررات جدید اشتغال
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۲
معاون وزیر کار گفت: تقویت صلاحیت حرفه‌ای و آموزش نیروی کار فعال در بخش صنعت ساختمان نیازمند هدف‌گذاری آموزشی است.

به گزارش مهر،  محمد امين سازگارنژاد با تاکید بر ضرورت تدوين نظام صلاحيت حرفه اي و آموزش در صنعت ساختمان گفت: در حوزه صنعت ساختمان تبديل كردن نياز و قدرت بازار به تقاضا مهم است.

وی با بيان اينكه ضرورت دارد يک نقشه راه در حوزه صلاحيت حرفه اي و آموزش صنعت ساختمان تهيه شود، اظهارداشت: در كشور يک سرمايه گذاري بزرگ درحوزه صنعت ساختمان انجام مي شود، بدون اينكه موضوعات آموزش و صلاحيت حرفه اي آن را در نظر بگيريم.

سازگارنژاد بيان داشت: در حوزه صنعت ساختمان به يک هدف‌گذاري آموزشي با رويكردهاي جامعه هدف نياز داريم كه بايد براي ارتقاي كساني كه در بازار كار هستند و آموزش كساني كه متقاضي ورود به بازار كار هستند اما از صلاحيت لازم برخوردار نيستند، برنامه ريزي لازم صورت گيرد.

معاون وزير كار افزود: در موضوعات آموزشي به مباحث اجتماعي و مباحث فني در كنار هم توجه شود. وی تشكيل يک كارگروه حرفه اي براي تدوين نظام صلاحيت حرفه اي و آموزشي در صنعت ساختمان را پيشنهاد داد.

این مقام مسئول در وزارت کار تصریح كرد: همه ذينفعان در تدوين نقشه راه در حوزه صلاحيت حرفه اي و آموزش صنعت ساختمان مشاركت كنند. بايد موزائيک‌هاي اجرايي اصلي در حوزه آموزش هاي مهارتي صنعت ساختمان شناسايي و بعد براساس نقشه راه اقدام شود.

سازگارنژاد بيان داشت: بايد با آموزش، فرهنگ كارجويي و كاردوستي را در كشور تقويت كنيم و اين موضوع در رونق بخش صنعت بسيار مهم است. در آئين نامه اجرايي ماده ۱۴ قانون ساماندهي و حمايت از توليد و عرضه مسكن، بايد نقش آموزش هاي فني و حرفه اي غيررسمي كوتاه مدت مشخص شود.
 
کلمات کلیدی : اشتغال
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۶ ۱۰:۲۵:۴۰
اینهم طرح و بهانه ای برای رکود بیشتر مسکن. (3471113) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۱-۲۶ ۱۵:۵۱:۵۵
سیا ستهای دولتها درکشور مااز گذشته تا کنون خودمختاری کامل برخی دولتها بوده که دود ان تا سالیان دراز درچشم نسل های اینده میرود (3545522) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته