توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384474
آخرین وضعیت رقابت کلینتون و ترامپ در نظرسنجی‌
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۱
هیلاری کلینتون موفق شده است برتری خود در روند انتخابات آمریکا را همچنان حفظ کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ان بی سی نیوز؛ با گذشت چند هفته از پایان گردهمایی ملی دموکرات ها، هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات، با در اختیار داشتن حمایت ۵۰ درصد از رای دهندگان، برتری قابل توجهی نسبت به ۴۲ درصد حامی دونالد ترامپ، کاندیدای حزب جمهوری خواه، به خود اختصاص داده است.

با در نظر گرفتن ۲ کاندیدای مستقل دیگر، کلینتون با در اختیار داشتن ۴۳ درصد از آرا، ۵ درصد نسبت به ترامپ برتری دارد. در همین حال در آخرین آمار منتشر شده، گری جانسون ۱۱ درصد و جیل استاین حمایت ۵ درصد رای دهندگان را در اختیار دارند.

در هفته گذشته ترامپ نسبت به بسیاری از اظهارات خود ابراز پشیمانی کرد و گفت جمهوری خواهان باید در خصوص رای دهندگان سیاه پوست روش بهتری را در پیش بگیرند. کمپین انتخاباتی وی نیز در همین راستا تغییرات بسیاری پیدا کرده است و بسیاری از اعضای آن تغییر کرده‌اند.

در همین حال ۶۵ درصد از رای دهندگان اظهار کرده اند وضع روابط میان نژادهای مختلف در آمریکا رو به وخامت پیش می رود.

ترامپ در حال حاضر با در اختیار داشتن حمایت ۴۹ درصد از مردان، برتری ۶ درصدی نسبت به کلینتون به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر کلینتون با اختلاف ۲۱ درصدی، رای ۵۶ درصد از زنان را به خود اختصاص داده است.
 
کلمات کلیدی : انتخابات آمریکا+هیلاری کلینتون+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.