توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504173
یک اندیشکده ی آمریکایی: آژانس باید بار دیگر از سایت نظامی پارچین بازرسی کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۵
یک اندیشکده ی آمریکایی که همواره از مخالفان توافق هسته ای با ایران به شمار می رود در گزارشی با تکرار ادعاهای بی پایه خود اعلام کرد با توجه به مستندات گذشته در رابطه با اقدامات ایران در زمینه ی تسلیحات هسته ای آژانس باید بار دیگر تحقیقاتی از سایت نظامی پرچین انجام دهد.

به گزارش ایسنا،موسسه ی علوم و امنیت بین الملل(ISIS) در حالی از آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) خواسته است تا از سایت پارچین بازرسی کند که مقامات کشورمان اعلام کرده اند سایت نظامی ایران خط قرمز است و هرگز اجازه ی دسترسی به آن ها را نخواهند داد.

همچنین آژانس در گزارش های پیشین خود موضوع جوانب نظامی برنامه ی هسته ای ایران(PMD) را حل شده دانست و اعلام کرد که ایران هرگز در گذشته به دنبال ساخت سلاح هسته ای نبوده است.

در ادامه ی یاوه گویی های مطرح شده در این گزارش آمده است: مدارک نشان می دهد که ایران در گذشته در سایت پارچین تلاش می کرده تا سلاح هسته ای بسازد و تاکید می کند آژانس باید برای دستیابی به یک نتیجه‌ی جامع تر بار دیگر از سایت پارچین بازرسی انجام دهد.
 
کلمات کلیدی : پارچین ، آژانس بین الملی انرژی اتمی، توافق هسته ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.