توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274773
طرح انصارالله برای حل بحران یمن
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۴
منابع سیاسی در صنعاء اعلام کردند که هیات انصارالله یمن و حزب علی عبدالله صالح طرحی را برای حل بحران یمن در نشست ژنو ارائه خواهند کرد که شامل برکناری رئیس‌جمهور مستعفی یمن و تعدادی از رهبران دیگر است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، منابع سیاسی در صنعاء اعلام کردند که هیات انصارالله یمن (حوثی‌ها) و حزب کنگره ملی به ریاست علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن قصد دارند در نشست چهاردهم ژوئن درباره یمن در ژنو طرحی را مطرح کنند که شامل برکناری عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی و رهبران دیگر، بازگشت مشروعیت به صنعاء و عدم استفاده از استان دیگر ی چون عدن به عنوان یک مقر در مرحله کنونی است.

به گفته این منابع حوثی‌ها و صالح تمایل خود به وحدت یمن و نگرانی‌شان نسبت به جدایی جنوب از شمال آن را اعلام خواهند کرد.

در همین راستا فرحان حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده این سازمان به یمن گفت‌وگوهایی را در عمان درباره حل بحران یمن انجام داده و قرار است گفت‌وگوهای دیگری را نیز با هدف گفت‌وگو درباره جزئیات دستور کار نشست ژنو در دوحه انجام دهد.

به گفته فرحان حق، الشیخ احمد همچنان به تلاش‌های خود برای برگزاری نشست ژنو ادامه می‌دهد و هنوز موعد نهایی این کنفرانس جای بحث و گفت‌وگو دارد.

از سوی دیگر ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: واشنگتن از تلاش‌ها برای ازسرگیری روند مذاکرات سیاسی یمن با رهبری سازمان ملل حمایت کرده و از تمامی طرف‌های یمنی می‌خواهد تا در این مذاکرات شرکت کنند.

هارف گفت: اقدامات ضروری وجود دارد از جمله تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه و توقف درگیری‌ها که باید به آنها عمل شود.
 
کلمات کلیدی : بحران یمن+طرح انصارالله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.