نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 322373
شیطنت شبکه سعودی: «انتفاضه عربی» ضد ایران آغاز شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱
شبکه الحدث، وابسته به رژیم حاکم در عربستان در گزارشی بی‌اساس مدعی آغاز «انتفاضه عربی» ضد ایران شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ «بشایر المطیری،» گزارشگر شبکه تلویزیونی الحدث، درباره موضع گیری کشورهای عربی در برابر ایران مدعی شد: انتفاضه دیپلماتیک عربی ضد ایران در واکنش به حمله معترضان به سفارتخانه و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد آغاز شد.

وی افزود: تصمیم عربستان برای قطع روابط دیپلماتیک با ایران و اخراج دیپلمات‌های این کشور با تایید کشورهای عربی همراه شد که درجه‌های مختلفی داشت. در ابتدا بحرین قطع روابط با ایران را اعلام کرد و به دیپلمات‌های این کشور ۴۸ ساعت فرصت داد تا خاک بحرین را ترک کنند. منامه بر لزوم مقابله قاطعانه با سیاست‌های تهران در منطقه تاکید کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: سودان هم موضع مشابهی در قطع روابط با ایران و اخراج هیئت نمایندگی این کشور اتخاذ کرد. امارات هم روابط دیپلماتیک خود با ایران را به سطح کاردار کاهش داد. وزرای امور خارجه عرب هم یکشنبه آینده به درخواست ریاض نشست فوق العاده‌ای در قاهره برگزار می‌کنند.

این گزارش افزود: غرب در مقابل برای کاهش تنش میان تهران و ریاض تلاش می‌کند. فرانسه خواهان توقف تنش‌زایی جدید بین دو کشور شد. آمریکا هم بر ادامه تماس‌های دیپلماتیک تاکید کرد و از سران کشورهای منطقه خواست گام‌های جدی برای کاستن از شدت تنش اتخاذ کنند. مسکو برای می‌انجی‌گری به منظور حل اختلافات بین متحدش ایران با عربستان اعلام آمادگی کرد. مسکو بر مخالفت با حمله به هیئت‌های نمایندگی برای ابراز عقیده در مورد مسایل سیاسی تاکید کرد.
 
کلمات کلیدی : العربیه، عربستان، اعدام
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۱۴:۴۶:۳۵
شما اعراب اگه عرضه داشتید جلو اسرائیل می ایستادین. یک تعداد چاه نفت هستید بی تاریخ و بی فرهنگ و بی عرضه (3444816) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.